Bieżące i może najbliższe wydarzenia w świetle przepowiedni

pepe523869

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wikipedia nie gryzie:

W kulturze popularnej Nostradamus zasłynął głównie z proroctw spisywanych przezeń w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto tak zwanych centurii.

Czyli już jeden twój błąd :)

Znalazłem o tym gościu jeden artykuł w dodatku po angielsku, musiałem się męczyć gdyż się go nie dało wrzucić na translator :) Po pierwsze podałeś bardzo ciekawe informację, ale czy mógłbyś je potwierdzić na podstawie innego źródła. Szukałem informacjii o tej babce co napisała ten artykuł i nic nie znalazłem :)
 

Tassadar

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2007
Posty
105
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Kraków
Faktycznie za szybko napisałem z tym czterowierszem, błąd w tłumaczeniu :D
Miało być, że Nostradamus nie napisał czterowiersza opisującego atak na WTC.
Na google faktycznie ciężko znaleźć coś o tym Neilu Marshallu ponieważ większość wyskakujących linków odnosi się do reżysera angielskiego, ale jeśli już wpisać Neil Marshall Nostradamus to wyskoczy znacznie więcej pasujących linków. Tutaj link do strony Polskiej, gdzie jest o tym wzmianka:
link

Link do stronki angielskiej:
nostradamus

Moje tłumaczenie stronki:
Jest wiele złowieszczych czterowierszy przypisywanych Nostradamusowi rozsyłane mailami, które okazały się fałszywe. Nie jest kwestią czy przewidują dokładnie cokolwiek, Nostradamus po prostu ich nie napisał. Pierwszy mail rozsyłany kilka godzin po ataku. Mówi on:

W mieście Boga zabrzmi wielki grzmot,
Dwóch braci rzuconych/ rozdzielonych przez chaos
Forteca przetrwa, wielki lider ustąpi
Trzecia wielka wojna rozpocznie się gdy wielkie miasto płonie.
- Nostradamus 1654

To jest nie możliwe, gdyż Nostradamus zmarł w 1566. Czterowiersza nie można znaleźć w jego opublikowanych pracach. Jest on głupim żartem.

Według sceptycznych badaczy tekst wywodzi się z tekstu pod tytułem: "Krytyczna analiza Nostradamusa "
napisanego kilka lat temu przez studenta Neila Marshall'a. Marshall napisał czterowiersz aby zademonstrować w dość ironiczny sposób jak obecnie nad-interpretowane są pisma Nostradamusa, które są zagadkowe na tyle że mogą znaczyć prawie wszystko.

'Two metal birds would crash into two tall statues'
"Dwa metalowe ptaki rozbiją się o dwa wysokie posągi"
Kolejny wariant fałszywej przepowiedni był postowany na forum soc.culture.palestine pod nagłówkiem: "They followed his prediction"("Zwolennicy jego przepowiedni"):

11 dnia 9 miesiąca...
dwa metalowe ptaki uderzą w 2 wysokie posągi..
w nowym mieście.. i nowy świat wkrótce się zakończy.
"Z książki o Nostradamusie"

Znowu, chociaż tekst ma charakter i pretensjonalność przepowiedni Nostradamusa, nie znajdziesz ich w Centuriach. To dowcip.

Trzecia wariacja tych czterowierszy, obecnie krążących w mailach, wyglądają na najbardziej precyzyjne przepowiednie aktów terrorystycznych:

Centuria 6, Czterowiersz 97
Two steel birds will fall from the sky on the
Metropolis. The sky will burn at forty-five degrees
latitude. Fire approaches the great new city

Dwa stalowe ptaki upadną z nieba na
metropolię. Niebo będzie płonąć na 45 stopniach
szerokości geograficznej. Ogień nadejdzie na wielkie miasto.

(Nowy jork leży między 40-45 stopni)
Immediately a huge, scattered flame leaps up.
Within months, rivers will flow with blood.
The undead will roam earth for little time.

Natychmiast ogromny, rozproszony ogień pojawi się.
W ciągu miesiąca rzeki spłyną krwią.
(Nie)umarli będą wędrować po ziemi w niedługim czasie.

Jak się okazało, jest to zmyślona, zmieniona wersja prawdziwych wersów Nostradamusa, które brzmią:
Niebo zapłonie na 45 stopni,
Ogień osiągnie wielkie miasto,
Natychmiast ogromny, rozproszony ogień pojawi się
Gdy oni będą oczekiwali weryfikacji od Normanów(?)

Ale Nostradamus nigdy nie wspominał o 2 stalowych ptakach, ani nigdy nie wspominał o umarłych błąkających się po świecie. Nowy jork leży na 40 stopniu 42 minucie i 51 sekundzie na północnej szerokości geograficznej. Chociaż nie jest błędem pisanie że leży on między 40 a 45 stopniem, to stwierdzenie to jest nieprecyzyjne, mylące i jest oczywistą próbą sprawienia by czterowiersz wydawał się być dokładny.

"Trzecia wielka wojna się rozpocznie"

Kolejny wariant krążący w sieci:
Przepowiednia 3 wojny światowej przez Nostradamusa:

In the year of the new century and nine months,
From the sky will come a great King of Terror
The sky will burn at forty-five degrees.
Fire approaches the great new city.

In the city of york there will be a great collapse,
Two twin brothers torn apart by chaos
while the fortress falls the great leader will succumb
third big war will begin when the big city is burning

W pierwszym roku nowego stulecia i 9 miesiącu,
Z nieba nadejdzie wielki Król Terroru
Niebo zapłonie na 45 stopni
Ogień nadejdzie na wielkie nowe miasto.

W mieście york nastąpi wieli upadek
Dwaj bracia bliźniacy rozdarci przez chaos
Gdy forteca upadnie, wielki lider ulegnie
trzecia wielka wojna rozpocznie się gdy wielkie miasto płonie

Wytłumaczenie prawdziwości przepowiedni:
Nostradamus napisał że będzie to większa wojna niż 2 poprzednie. 2001r jest pierwszym rokiem nowego wieku, a wrzesień jest 9 miesiącem. Nowy jork leży na 41 stopniu szerokości geograficznej.

W tym przypadku bardzo niewiele słów zostało w rzeczywistości napisanych przez Nostradamusa. Linijki są wzięte z różnych czterowierszy, które były uzupełniane w słowa wymyślone przez anonimowe źródła aby sprawić, by przepowiednia wyglądała jakby odnosiła się do ataku na WTC.

-------------koniec tłumaczenia-------------
Jest to prawie dosłowne tłumaczenie z tej strony, ponieważ z niektórymi zdaniami miałem problemy.
Po angielsku jest wiele stron opisujących ten "przekręt" z atakiem na WTC.
 

UnworldlyBoy

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
czytalem juz kiedys taki artykul i sadze ze moze byc w tym duzo prawdy
co ciekawe kiedys mialem sen (nie jestem jakims prorokiem czy cos ale po prostu mialem)
snilo mi sie ze Rosja nas zaatakuje i na polske zaczna spadac rakiety.. snilo mi sie dokladnie ze samoloty lataly nademna i zaczelo spadac duzo rakiet.. ludzie uciekali chowali sie ale i tak wiekszosc zginela.. pamietam ze obudzilem sie zlany caly potem i sen byl taki wyrazny jakby dzialo sie to naprawde .. ale takich wyraznych snow duzo mialem.. aa snilo mi sie to ponad rok temu chyba
 

Matrival

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
29
Punkty reakcji
1
Miasto
Prypeć
Z pewnością wielu ludzi miało takie sny... Mnie dla przykładu też się takie rzeczy śniły, ale ja od snów podchodze bardzo sceptycznie gdyż uważam to za nadaktywność mojej jakże pięknej wyobraźni :D :D :D

Ale wracając do Nostradamusa:
Możliwym jest że ktoś napisał jakiś czterowiersz i rozpowszechnił go z podpisem "Nostradamus", albo jakiś inny prorok, a głupi motłoch dał się zwieść i uwierzył do tego stopnia że nikomu już nie chcę się tego badać...
Aleee... Nostradamus napisał wiele czterowierszy i któryś napewno musi być jego orginalny :niepewny: :niepewny: :niepewny:
Może też być tak że czterowiersz o którym mowa został napisany przez Nostradamusa ale nie był za bardzo znany wiec jakiś kolo sobie przypisał jego napisanie kradnąc Nostradamusowi jego dzieło.... cóż tego nie wiemy... to tylko takie moje teorie sposkowe.... <_< <_< <_<
 

UnworldlyBoy

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
a co powiecie na to ze w polsce powstanie najwiekszy posag Chrystusa?
Tam pisze ze w Polsce bedzie budowla ktora moze zjednoczyc Chrzescijan
 
B

Bad Boy

Guest
Baba Wanga

2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna).

2011 - W wyniku opadu radioaktywnego północna półkula Ziemi będzie niemal pozbawiona fauny i flory. Następnie wrogowie zaczną chemiczną wojnę przeciwko pozostającym przy życiu Europejczykom.

2014 - Większość ludzi (na półkuli północnej) zginie w wyniku raka i innych chorób skóry spowodowanych naprominiowaniem i chemikaliami.

2016 - Europa prawie w całości wyludniona.

2018 - Chiny stają się potęgą światową. Wydobycie ropy naftowej się kończy.

2023 - Niewielkiej zmianie ulega orbita Ziemi.

2028 - Zostanie wynalezione nowe źródło energii. Panuje głód. Zostaje wysłany załogowy statek na Wenus.

2033 - Tereny polarne topnieją. Podnosi się poziom oceanów.

2043 - Europa i świat zaczynają się ekonomicznie odradzać. "Europa w większości muzułumańska".

2046 - Każdy ludzki organ może być stworzony od podstaw. Transplantacja ogranów staję się najbardziej efektywną metodą leczenia.

2066 - Podczas ataku na "Muzłumański Rzym", Stany Zjednoczone użyją nowego typu broni - "broń klimatyczna". Konsekwencją jej działania jest całkowite ochłodzenie klimatu na terytorium wroga.

2076 - "Bezklasowe społeczeństwo".

2084 - Nautra wraca do życia po wojnie nuklearnej.

2088 - Pojawia się nowa choroba - ludzie starzeją się w ciągu chwili!

2097 - Ludzie znajdą lekarstwo na ww. chorobę.

2100 - Pojawia się sztuczne słońce oświetlające ciemną stronę Ziemi (tą, zwykle pogrążoną w ciemnościach nocy).

2111 - Ludzie są w stanie łączyć elektronikę i ludzki organizm. Powstają cyborgi.

2123 - Wojny lokalne między mniejszymi państwami. Wielkie mocarstwa pozostają obojętne.

2125 - Na Węgrzech odnotowuje się pierwszy kontakt z inteligentną cywilizacją spoza Ziemi.

2130 - Ludzie rozpoczynają budowę "podwodnej koloni".

2164 - "Zwierzęta zmieniają się w pół-ludzi".

2167 - Powstaje nowy system religiny, który obejmie całą Ziemie.

2170 - Wielka susza.

2183 - Kolonia na Marsie staje się jądrowym mocarstwem i domaga się niepodległości od Ziemi.

2187 - Dwie, ogromne erupcje Wulkanów zostaną powstrzymane w ostatniej chwili zapobiegając tragedii.

2195 - Podwodna kolonia zostaje ukończona i nadaje się do życia.

2196 - Rasy azjatyckie i Europejskie zostaną kompletnie wymieszane.

2201 - Na Słońcu zwalniają procesy termojądrowe. Spada temperatura na Ziemi.

2221 - W konsekwencji poszukiwań pozaziemskiego życia ludzi natrafią na coś strasznego.

2256 - Zapomniany/zagubiony statek kosmiczny przenosi na ziemię nieznaną chorobę.

2262 - Planety stopniowo zmieniają swoje orbity. Mars jest bombardowany przez komety.

2271 - Zmianie ulegają pewne prawa fizyczne.

2273 - Wszystkie rasy na ziemi mieszają się. Powstaje nowa.

2279 - Ludzie odkrywają możliwość uzyskiwania energii "z niczego".

2288 - Ludzie potrafią cofnąć się w czasie. Kontaktują się też z obcymi.

2291 - Słońce słabnie. Pojawiają się koncepcje jego ponownego "aktywowania".

2296 - Ogromna eksplozja na słońcu. Zmienia się grawitacja. Stacje kosmiczne i satelity spadają na Ziemię.

2299 - We Francji masowe protesty przeciwko Islamowi.

2302 - Nowe i nieznane prawa oraz sekrety wszechświata zostają wyjawione.

2304 - Tajemnica księżyca zostaje odkryta.

2341 - "Coś strasznego" zbliża się do Ziemi.

2354 - Usterka jednego ze sztucznych słońc prowadzi do suszy.

2371 - Wielki głód.

2378 - Pojawia się nowa rasa ludzka.

2480 - 2 sztuczne słońca się zderzają. Ziemia pogrąża się częściowo w ciemności.

3005 - Wojna na Marsie. Trajektoria planety zostaje naruszona.

3010 - Kometa uderza w księżyc. Wokół Ziemi zaczyna krążyć pas planetoid.

3797 - Do tego czasu zniknie życie na Ziemi, jednak ludzkość będzie już na tyle rozwinięta aby zorganizować życie w innych układach planetarnych (o tym samym roku Nostradamus wspomina w swoich Centuriach, jako o końcu świata).

3803 - Nowa planeta jest stopniowa zaludniana. Klimat nowej planety ma wpływ na ludzi - mutują.

3805 - Wojna między ludźmi o surowce. Ponad połowa ginie.

3815 - Koniec wojny.

3854 - Rozwój cywilizacji praktycznie zatrzymuje się. Ludzie żyją stadami, jak zwierzęta.

3871 - Nowy prorok mówi ludziom o prawach, moralności i religi.

3874 - Nowy prorok zyskuje ogromne poparcie wśród ludzi. Powstaje globalna religia.

3878 - Ludzie całkowicie zapominają o nauce powierzając swoje życie prorokowi.

4302 - Powstają nowe miasta. Nowy kościół wspomaga naukę i technologię przez co jej rozwój gwałtownie przyspiesza. Naukowcy znajdują wspólne mechanizmy we wpływie wszystkich chorób na organizm człowieka.

4304 - Zostaje wynalezione niezależne lekarstwo na każdą istniejącą chorobę.

4308 - Dzięki mutacji ludzie są w stanie wykorzystać ponad 30% możliwości swoich mózgów. Uczucie zła i nienawiści przestaje istnieć.

4509 - Ludzie osiągają rozwój na tyle wysoki aby móc rozmawiać z czymś, co my nazywamy bogiem.

4599 - Ludzie osiągają nieśmiertelność.

4674 - Rozwój cywilizacji osiągnął swój szczyt. Liczbę ludzi żyjących na wielu planetach szacuje się na 340 miliardów. Ludzie zaczynają asymilować się z obcymi, inteligentnymi rasami.

5076 - Zostaje odkryta granica wszechświata. Co za nią - nikt nie wie.

5078 - Zostaje podjęta decyzja o przekroczeniu granicy wszechświata mimo, że 40% populacji jest przeciwko.

5079 - Następuje coś, co Vanga określa mianem końca świata.

Jeszcze tylko niecałe 6 miesięcy i się przekonamy czy miała rację ;)
 

pepe523869

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
Rzeczywiście ten cytat mógł być fałszywy, oczywiście żeby się wybronić podam coś z innej beczki :eek:k2:

Apokalipsa:

Pan Jezus: Wielokrotnie, podczas mego pobytu na Ziemi, pytano mnie: „Jak mamy uwierzyć, że to prawda?"

Odpowiadałem: „Jeśli wierzycie we mnie, uwierzycie w moje słowo".

Jak macie uwierzyć? Zobaczycie, że wydarzenia, o których mówiła Matka Boska wypełnią się. Odczujecie prawdę tych słów.

Nadejście tych dni było przewidywane już od jakiegoś czasu. Objawiłem nadchodzące zdarzenia przed Janem, a on spisał księgę Apokalipsy. Księga ta przemawia alegoriami i zagadkami. Jan nie znał słów na opisanie przyszłości. Nie znał słowa na określenie zniszczeń spowodowanych przez bombę atomową. Nie wiedział, jak opisać składowanie odpadów chemicznych. Nikt nie słyszał wówczas o chemikaliach. Nikt nie znał tego typu odpadów. Więc Jan, najlepiej jak mógł, opowiedział o tych wydarzeniach tak, jak zostały mu objawione.
Prosiłeś, szukałeś i kołatałeś. Ponieważ prosiłeś, spotykasz się z odpowiedzią. Odpowiedź przychodzi do wszystkich, którzy szukali. Oto odpowiedź dla wszystkich, którzy pytali.

To jest dzień ostateczny, o którym mówiłem. To „czas ostateczny", o którym wspominałem. Odpowiedź dotycząca twojego ocalenia kryje się w twym umyśle i sercu. Odpowiedzi otrzymasz poprzez Królestwo Boże. Gdzie, w obliczu nadchodzących katastrof, są twoje pieniądze, ubrania, samochody i praca? Gdzież to wszystko, co stanowiło dla ciebie wartość? W jaki sposób mogą ci pomóc twoje pieniądze i twój zawód? Jaką korzyść przyniesie ci posiadanie odpowiednich ubrań i najlepszego domu? Dokąd zaprowadzi cię twoja praca? W jaki sposób pomoże wykształcenie?

Wszystkie te rzeczy należą do tego świata. Są z tego świata i dla tego świata. Na dłuższą metę nie pomogą ci one w prawdziwym życiu.
Nie szukaj u innych ludzi pomocy w odnalezieniu własnej łączności z Bogiem. Dostępna jest tylko tobie poprzez umysł i serce. Musisz być w stanie słyszeć i czuć Boga. Prowadzić cię będzie głos Boga w twoich myślach. Sercem wyczujesz Jego Wielką Miłość.

Ponieważ nikt nie może być twoim łącznikiem z Bogiem, również i ty nie możesz nim być dla kogoś ci bliskiego. Odpowiedzialność za szukanie i pojednanie z Bogiem spoczywa na każdym z osobna. Nie ma wspólnego połączenia dla całej rodziny. Każdy jedna się z Bogiem z 'osobna.

Nic dziwnego, że nie rozumiecie tej księgi, bo napisana jest w oparciu o alegorie i zagadki.

Siedem kościołów symbolizuje siedem głównych religii. Siedmiu aniołów tych kościołów to reprezentanci tych religii.

Porównanie to ma przypomnieć wszystkim religiom, iż jedności z Bogiem Ojcem nie osiąga się za pomocą dobrych uczynków, ubóstwa czy jakiejkolwiek innej rzeczy świata zewnętrznego. Wiele religii naucza o konieczności spełniania dobrych uczynków. Zależy im bardzo na pomaganiu tym mniej szczęśliwym. Jest to oczywiście działanie pozytywne, ale samo w sobie nie zaspokoi potrzeb ducha.

Są religie proszące o datki oraz dążące do zgromadzenia w swych piwnicach wielkiej ilości złota i pieniędzy. Dla życia duchowego dobra tego świata nie stanowią wartości.

Oto jak należy rozumieć przesłanie do siedmiu kościołów, czy też do siedmiu aniołów reprezentujących przynależność do nich.

Na początku powiedziano: „Wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją".

Chodzi o to, że przyszedłem dać wam prawdę, przyszedłem uwolnić wszystkich ludzi od błędów w rozu­mowaniu, które stanowią przeszkodę w poznaniu prawdy. Grzech to „błąd duchowy", a największym błędem duchowym jest trwanie w błędnym rozumowaniu, które ogranicza was duchowo, a także brak pytań i poszukiwania odpowiedzi u Boga.



Apokalipsa 1:7: „Oto przychodzi wśród obłoków i ujrzy go wszelkie oko".

Wasze złączenie z Bogiem nadchodzi poprzez chmury. „Chmury" oznaczają myśli człowieka. „Wszelkie oko" odnosi się do oka wewnętrznego, które pozwala wam widzieć prawdę.



(Apokalipsa 4)

Siedem Duchów Boga to Boska Miłość, Boskie Światło (do którego zalicza się oświecenie, idee i wszelkie rodzaje jasności), Boska Moc, Boska Mądrość, Boska Wola, Boskie Życie i Boski Porządek. Poprzez tych siedem duchów Bóg jest w stanie podtrzymywać istnienie Wszechświata jako twórczego bytu.

Czworo zwierząt oznacza ludzi z czterech stron świata: wschodu, zachodu, północy i południa. Określenie „pełne oczu" odnosi się do wewnętrznego ludzkiego oka. Zwierzęta oddają chwałę Bogu dniem i nocą, gdyż w każdej chwili, gdzieś na Ziemi, ktoś oddaje Bogu chwałę. Dwadzieścia cztery trony otaczające Tron przedstawiają różne wymiary, poziomy i płaszczyzny. Starcy to mieszkańcy tych wymiarów, poziomów i płaszczyzn.



(Apokalipsa 5-6)

Księga oznacza historię człowieka. Zapisana jest po obu stronach, ponieważ zbliżacie się ku końcowi ery. Księga jest zużyta. Pierwsza pieczęć oznacza czas krucjat, kiedy rycerze Zachodu wyruszyli na podbój Ziemi Świętej. Mieli dobre intencje, dlatego pojawia się biały koń. Jednak intencje to nie wszystko.

Druga pieczęć symbolizuje czas Świętej Inkwizycji i polowań na czarownice, kiedy to uśmiercano ludzi z powodu ich wierzeń.

Trzecia pieczęć symbolizuje wysłanie księży z misją ściągnięcia złota i włączenia pogańskich plemion do kościoła, w czasach, kiedy to Europa odkryła Nowy Świat.

Czwarta pieczęć oznacza średniowiecze i czas wielkich epidemii, kiedy to na wszystkich ziemiach zapa­nowała śmierć.

Piąta pieczęć symbolizuje wymordowanie Żydów podczas waszej II wojny światowej, a także wszystkich ludzi, którzy stracili życie z powodu swych przekonań w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat.

Szósta pieczęć oznacza bombę atomową, śmierć milionów niewinnych ludzi, z których wielu nie miało żadnego wpływu na decyzje swojego rządu. Reprezentuje również „czas ostateczny", kiedy burze smagać będą świat i kiedy trzęsienia ziemi zdarzać się będą w każdym zakątku planety.

Siódma pieczęć nie została jeszcze całkowicie objawiona.



(Apokalipsa 7:1-8)

Sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych i cztery anioły stojące na czterech narożnikach świata to ludzie, którzy są przygotowani na ostatnie dni na Ziemi, noszący na sobie pieczęć Boga żywego. Im nie stanie się krzywda. Są wielkie liczby tych, którzy urosną w duchu dzięki zamieszaniu i katastrofom, jakich doświadczą. Nie mówię o przetrwaniu fizycznym, a raczej duchowym. Są to ludzie, którzy gorliwie, ze szczerym sercem, szukają Boga.

Te sto czterdzieści cztery tysiące ludzi symbolizuje członków głównych religii, którzy właśnie dzięki religii odnaleźli bliski związek z Bogiem — dotarli do sedna sprawy i znaleźli własne z Nim połączenie. Siódma pieczęć otwiera się teraz. Chodzi tu o „czas ostateczny", kiedy to uwolnione zostaną burze oraz uaktywnią się wulkany i trzęsienia ziemi. Czy już rozumiecie, że Apokalipsa to opowieść o czasach ostatecznych? Czy już rozumiecie, że te zwierzęta, liczby i alegorie coś znaczą?



(Apokalipsa 7:9-17)

Dalej czytacie o wielkim tłumie ubranych w białe szaty. Są to ludzie, którzy sami odnaleźli własne połączenie z Bogiem. Zdobyli się na ujrzenie Boga poza wszelkimi religiami, rytuałami i wyznaniami. Są to ci, którzy odnaleźli związek z Bogiem w sercach i umysłach, tak jak należy. Nie zawahali się i wytrwali w szukaniu prawdy. To jest ten wielki tłum, który wyniósł się ponad dzielące go różnice i dostrzegł jedność Stworzenia Bożego.

Zrozumcie, że to, co kraje siódma pieczęć, nie zostało jeszcze w pełni ujawnione. Dotyczy to bliskiej przyszłości. Słowa tej alegorii brzmią niezwykle przerażająco, ponieważ wiele będzie strachu w tych, którzy są na Ziemi. Świadomość ziemska już pogrążyła się w strachu, który wkrótce sparaliżuje ludność całego świata.

Siedem to liczba dni, w których, według alegorii mówiącej o stworzeniu, Bóg stworzył świat i wszystko co się na nim znajduje. To liczba, w której działa Bóg. Dlatego siedem aniołów i siedem trąb oznacza po prostu zakończenie. Zakończenie tej ery, tej cywilizacji i tych czasów, które są nam bardzo bliskie.



(Apokalipsa 8: 1-7)

Aniołowie odmawiający modlitwy obrazują to, co dzieje się współcześnie. Święci i wszyscy ludzie na innych płaszczyznach i na innych planetach zanoszą teraz modły za was i za Ziemię. Modlitw jest tyle, iż rozbrzmiewają jak gromy, błyskawice i trzęsienia ziemi.

Pierwszy anioł ściągnął grad i ogień, i spłonęła trzecia część ziemi, trzecia część drzew i trzecia część trawy zielonej. Czy nie rozumiecie, że już ogołociliście trzecią część Ziemi zatruwając ją substancjami chemicznymi? Zniszczyliście trzecią część Ziemi, drzew i trawy, a teraz z powodu przeludnienia giną całe lasy. Nie tylko w jednej części świata, ale na całym globie.



(Apokalipsa 8:8-12)

Drugi anioł sprawił, że „wielka góra ziejąca ogniem" rzucona została w morze. Ten symbol mówi o olbrzymich górach śmieci, chemikaliów i odpadów radioaktywnych wyrzucanych do mórz. Zanieczyściło to trzecią część mórz, a zwierzęta morskie umierają. Okręty symbolizują przemysł produktów żywnościowych pochodzenia oceanicznego, który jest systematycznie unicestwiany.

Przy trzecim aniele z nieba spadła „wielka gwiazda płonąca jak pochodnia" i „trzecia część wód stała się piołunem". Wielu ludzi śmiertelnie zatruło się wodą. Czy nie widzicie, że skaziliście wody pitne chemikaliami i odpadami radioaktywnymi? Stanowi to problem na skalę światową i dotyczy wód całego świata. Chemikalia produkuje się w krajach uważanych za zacofane. To wy, w tym kraju, jesteście głupcami, ponieważ niszcząc inne narody, niszczycie również swoje środowisko, swoją planetę.

Czwarty anioł właśnie ma zatrąbić. Będą to asteroidy, które zbombardują układ słoneczny. Wasz naród i inne narody będą próbować odchylić tor ruchu zbliżających się asteroidów przy pomocy bomby atomowej. Posłuży to jedynie rażeniu trzeciej części nieba, gwiazd, planet i słońca. Dojdzie do tego już wkrótce. Pas asteroidów już się burzy i kilka z nich weszło w wasz układ słoneczny. Mają różne rozmiary, są duże i małe.



(Apokalipsa 8: 13)

Orzeł lecący przez środek nieba i mówiący donośnym głosem: „Biada, biada, biada mieszkańcom ziemi" symbolizuje takich ludzi, jak Ruth Montgomery, Edgar Cayce, Nostradamus, autorka tej książki oraz innych przepowiadających zbliżające się wypadki. Dni te będą przerażające tylko dla tych, którzy czują się zagubieni i odłączeni od Boga.

Pozostała część księgi Apokalipsy tłumaczy nadchodzące zdarzenia, macie jednak lepszego przewodnika w osobie Matki Boskiej. Ona podała wam przepowiednie i czas, kiedy wydarzenia te będą miały miejsce.

Zrozumcie też, że przechodząc przez te zdarzenia dokonacie postępu duchowego na niewyobrażalną skalę; Eliminując strach i polegając na Bogu, na mnie, czy na pomocy Ducha Świętego, odnajdziecie pocieszenie, pokój i pomoc. Teraz jest czas na złączenie się z Bogiem. Teraz jest czas na odsunięcie wątpliwości i zawierzenie mi.



(Apokalipsa 9-22)

Kiedy zatrąbi piąty anioł, pojawi się „gwiazda, która z nieba spadła na ziemię, i [której] dano klucz do studni Czeluści". Czeluść to bardzo głęboka jama podobna do tych, jakie znajdują się w dnie oceanicznym, ale tu chodzi po prostu o opis wydarzeń, które przepowiedziała wam Maryja na następne pięć lat. W tym okresie będziemy świadkami zawieruch, trzęsień ziemi i zmian klimatycznych. Słowa te opisują po prostu wrażenia wywołane przez te zjawiska.

Kiedy zatrąbi anioł szósty, zaczną się potężne trzęsienia ziemi. Nastąpi wzmożona aktywność wulkaniczna. Wulkany wypluwać będą siarkę.

Kiedy Jan wziął książeczkę i połknął ją, najpierw „w ustach stała się słodka jak miód", jednak goryczą napełniła wnętrzności. Oznacza to, że jeśli wiesz o nad chodzących czasach i przepowiadasz je innym, tak jak Maryja, nowiny słodkie będą w ich ustach.

Na początku wielu powie: „Szczęściarz z ciebie, masz zdolności parapsychiczne"; będą podziwiać twoje umiejętności. Kiedy jednak usłyszą przesłanie i zastanowią się nad nim, obrócą się przeciwko tobie. Rola, którą masz do odegrania jest zarówno słodka, jak i gorzka. Przyniesie sławę i niesławę.

Siódmy anioł reprezentuje czas samego przesunięcia się osi Ziemi. Dwudziestu czterech Starców symbolizuje istoty z innych światów, które przybędą, aby zabrać wielu z was z tej planety. Symboliczna świątynia Boga w niebie, która otworzyła się, by ukazać Arkę Przymierza, to sposób, w jaki Bóg ocali wielu spośród tych, którzy przeżyją. Zapewniam was, że przeżyją liczni, ponieważ pozwolę zebrać ludzi i unieść ich przed ostatecznym chaosem. Wielu zostanie ocalonych — nie dzięki pieniądzom, władzy czy jakimś innym wartościom tego świata, ale dzięki szczerości i gorliwości, z jaką szukają Boga.

To, że ludzie ci szukają Boga nie będzie takie oczywiste. Wielu z nich będzie niewykształconych, biednych i brudnych. Wiedzcie jednak, że ci z Pieczęcią Bożą będą zabrani.

Przeżyją też niektórzy opieczętowani pozostawieni na Ziemi. A pozostali z opieczętowanych wrócą do płaszczyzny ducha.

Czytając historię o brzemiennej Niewieście i smoku zważcie, że Niewiastą jest Matka Ziemia. Można by Poprzez użycie słów „Ja jestem" odnajdziecie swój kontakt z Bogiem. Prawda i życie ukazane są wam w umyśle i sercu. Przewodnictwo otrzymacie jedynie poprzez własny kontakt z Bogiem. W ten sposób, każdemu z osobna, dana będzie prawda, droga i życie. Kaznodzieje nawołujący z ambon do wojny z diabłem, przyczyniają się jedynie do wiary w zło. Wspomagają zbiorową świadomość walczącą o przetrwanie. Tacy kaznodzieje rozbudzają w ludziach strach, wrogość i inne tego rodzaju emocje. Zamiast miłości głoszą strach. Mówią, że diabeł ma moc, a to jedynie wspiera tę właśnie koncepcję. Prawdziwe zjednanie z Bogiem w swoim wnętrzu usunie strach i wrogość. Nie dzięki mocy czy władzy, ale poprzez Słowo Boże, poprzez wniesienie w swoje życie Miłości i Słowa Bożego. Przyjmując Dobroć Bożą, osiągacie zbawienie. Nie jest to zbawienie w znaczeniu nadawanym temu słowu przez religie chrześcijańskie, ale zbawienie, które płynie z poznania prawdy; ulga odczuwana przy zjednaniu z Bogiem w sercu i umyśle. Nie ma żadnego potężnego diabła, istnieje on tylko w waszych głowach. W niebie nie toczy się żadna wielka wojna, wojna ta trwa jedynie w umysłach ludzkich. Sto czterdzieści cztery tysiące ludzi bez skazy to ci, którzy odnaleźli kontakt z Bogiem. To ci, którzy złożyli całych siebie Bogu w sercach i umysłach. Całkowicie oddali się Bogu. Przynieśli przed ołtarz wszelki strach, gniew, wrogość, chciwość i inne myśli. Bóg zaś obrócił negatywne emocje w miłość, przebaczenie, miłosierdzie, nadzieję i odwagę. Noszą na sobie Pieczęć Boga. Są szczerzy w swoim szukaniu Boga. Jeden z trzech aniołów lecących przez środek nieba ma Dobrą Nowinę do obwieszczenia. Drugi głosi upadek Bestii, a trzeci woła do tych, którzy noszą znamię Bestii. Odnosi się to do czasów, w których wy żyjecie. Macie dobrą nowinę, macie metodę komunikowania się z Bogiem. Jest dziś wielu kaznodziejów, którzy przekazują nowinę tak, jak ją rozumieją. Pamiętajcie, że odwieczna Dobra Nowina może do was przyjść tylko poprzez umysł i serce. Nie musicie już obawiać się Bestii, ponieważ wiecie, że jest ona iluzją. Jest niczym, dopóki sami czegoś nie wpasujecie w jej kształt. Możecie więc mówić innym, że nie ma diabła, że to fałsz. Że to nieprawda. Wiara w diabła odciąga was od celów duchowych. Zatracicie swój wzrost duchowy, jeśli nadal wierzyć będziecie w szatana.

Żniwo na ziemi to czas, kiedy ludzie nadal będą w stanie odnaleźć drogę pojednania z Bogiem. W przy­szłości, kiedy nastaną trzęsienia ziemi i ogromne zniszczenia, wielu zacznie szukać Boga ze szczerością serca i umysłu. To właśnie będzie żniwo.

Symbol siedmiu aniołów z siedmioma plagami oraz symbol siedmiu czasz pełnych gniewu Boga obrazuje ostateczną zmianę osi Ziemi. Czytając Apokalipsę odkryjecie, że jest to alegoria tego właśnie wydarzenia. Jest nawet powiedziane, że będzie to trzęsienie ziemi, jakiego nie było odkąd ziemię zamieszkuje człowiek.

Upadek Babilonu to upadek imperium handlowego, na którym ludzie zbudowali swój system wartości. Rynek handlu papierami wartościowymi, banknotami i dobrami wszelkiego rodzaju. Ponieważ pozostaną liczne enklawy techniki, wielu płakać będzie za czasem, kiedy świat opleciony był siecią satelitarną, komputerową i handlową.

Wielki tłum i dwudziestu czterech Starców przedstawiają istoty pozaziemskie z innych planet, wymia­rów, poziomów i płaszczyzn. Przedstawiają wszystkich tych, którzy martwią się losem ludzi na Ziemi i modlą się za was.

Nowa era liczyć będzie tysiąc lat pokoju dzięki wyeliminowaniu świadomości istnienia diabła. Nie będzie strachu, gniewu, ani wrogości.

Pierwsze zmartwychwstanie to zmartwychwstanie waszego wzrostu duchowego. Obejmie ono ludzi, którzy wcielą się w nowej erze, aby żyć w pokoju i ochoczo wypełniać duchowe cele.

Sąd nad narodami to wezwanie tych, którzy przebywają w stanie zawieszonej aktywności. Otrzymają szansę naprawy swych błędów. Sądzona będzie szczerość ich serc i umysłów. Jeśli nie wykażą poprawy, powrócą w stan zawieszenia na tysiąc lat, ponieważ nikt, kto nie wykazuje postępu duchowego, nie będzie mógł pozostać przy świadomości.

Nowe Jeruzalem to nowa era. To czas pokoju na Ziemi. Będzie to czas nowy i potężny. Będzie to czas spełnienia i wielkiego postępu na Ziemi oraz w płaszczyźnie ducha. Dlatego przedstawiony został jako czas świętowania.

Wszyscy chwalący Boga i szukający Go szczerze, będą żyć w pokoju oraz rozwijać się duchowo. Księga Apokalipsy mówi: „Jezus nadchodzi".

Tak, ja, Jezus, będę otwarcie chodził i żył pośród was na Ziemi. Istnieć będzie kontakt ze światem ducha i ci, którzy okażą się tego warci, rozwijać się będą na wszystkich płaszczyznach. Nie będziecie mieli takich samych potrzeb jak dziś. Będziecie nowymi mężczyznami i nowymi kobietami. Panować będą nowe czasy i nowe myśli. Będę wszystkim służył osobistymi wskazówkami.

Gorąco pragnę, abyście dostrzegli nadzieję i miłość będące tematem tego przesłania. Wprowadźcie nadzieję w swoje życie wewnętrzne już teraz. Da wam ona energię do szukania Boga całym sercem, całym umysłem i z wszelkich sił. Dzięki temu oraz dzięki modlitwie i medytacji, będziecie przygotowani na wytrwanie do końca i przetrzymanie ostatecznego czasu z odwagą, nadzieją i miłością. Taka jest moja modlitwa i taka jest moja nadzieja — że wszyscy rosnąć będą duchem i że nikt nie pozostanie nieświadomy na kolejne tysiąc lat, ponieważ czekają was czasy pełne chwały. Będziecie prowadzić na Ziemi życie cudowne i pełne pokoju.

Przyszedłem dać wam nadzieję życia wiecznego, zrozumienie, że nie musicie niczego robić, aby wieczne życie otrzymać. Już je macie, więc możecie odsunąć od siebie strach, gniew, nienawiść i chciwość — emocje, które umniejszają wasze energie twórcze.

Przyszedłem przekazać wam Prawdę — jedyne, co musicie robić, to szukać Boga Ojca szczerym sercem i gorliwym umysłem. Jedyna droga do odnalezienia Boga prowadzi poprzez wasze myśli i uczucia. Już teraz może zapanować pokój i miłość. Nie musicie czekać na „potem". Wszystko to dostępne jest wam już teraz, dziś.

-----------------------------------------------------------------------------------
Znowu przepraszam moderatora za tak długi tekst :037: Oczywiście jest tego więcej o życiu wiecznym i tak dalej, ale zamieściłem tylko najważniejsze informacje :war:
 

Matrival

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
29
Punkty reakcji
1
Miasto
Prypeć
Tiaaa Fajny ten twój tekst pepe, ciekawie zostało opisane wiele wątków z Apokalipsy. W tym tekście jest wiele interesujących odpowiedzi. Tylko że gdy wczytać się dokładnie w ten tekst to można zauważyć że tekst ten odciąga nas od wierzeń jakie przedstawia Kościół. Bardzo przypomina mi to "prawdy" głoszone przez Jehowy... Nie ma diabła, on jest zmyślony, tylko miłość do Boga nic więcej. Świadkowie Jehowy głoszą że należy odciąć się od świata (znaczy nie mieszać się do spraw innych) w tekście który napisałeś też jest o tym mowa....
Takie małe szczególiki :p :p :p
Tłumaczenie Apokalipsy jest jednak bardzo ciekawe i muszę powiedzieć że nie myślałem o tym w ten sposób.
 

pepe523869

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
Jehowy czy inne parapety reszta z tym, mnie tu interesuje ten bardzo ciekawy opis Apokalipsy :eek:k:
 

Matrival

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
29
Punkty reakcji
1
Miasto
Prypeć
tworzyliśmy swego czasu teorie o smoleńsku pamiętacie?! Noo to wczoraj (31 maj 2010) ujawniono zapisy rozmów z czarnych skrzynek może was to zaciekawi i w jakiś magiczny sposób zachęci do dalszej dyskusji gdyż cicho w tym temacie :p
 

pepe523869

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
Ta ujawniono, po pierwsze nie wszystko, a po drugie ja ich nie słyszałem :)

Dla mnie to za bardzo jest podejrzane, ruscy się zajmują całym śledztwem, więc skąd możemy wiedzieć, że czegoś nie fałszują.

Może to nie najbardziej wiarygodne źródło informacji, ale zawsze jakieś:

To specjaliści od kłamania! Tak ojciec Rydzyk podsumowuje działania rządu w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem.

Dyrektor Radia Maryja na antenie swojej stacji nie szczędził krytyki premierowi Donaldowi Tuskowi, który próbował uspokoić nastroje po katastrofie i uciszyć piewców spiskowych teorii, dotyczących jej przyczyn.

Kiedyś, żeby zniszczyć człowieka czy naród, strzelano, mordowano. Dziś zawraca się w głowie ludziom poprzez media, kabarety, programy pseudorozrywkowe. I tu właśnie wystarczy mieć takie media, a zamiast sług prawdy, czyli dziennikarzy, najemników.
 
M

MacaN

Guest
http://konflikty.wp.pl/kat,107154,title,Korea-Polnocna-ostrzega-przed-wybuchem-wojny,wid,12334751,wiadomosc.html

co wy o tym sądzicie?? o ile dobrze się orientuję to NOSTRADAMUS mówił coś o 3 wojnie nadchodzącej ze wschodu... może to o to chodziło? korea ponocna = bomba atomowa. Seul także a pozatym wszyscy wiemy, że USA niekoniecznie lubi się z koreą i może poprzeć SEUL a wtedy 3 wojna światowa gotowa ;(
 

pepe523869

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
http://konflikty.wp.pl/kat,107154,title,Korea-Polnocna-ostrzega-przed-wybuchem-wojny,wid,12334751,wiadomosc.html

co wy o tym sądzicie?? o ile dobrze się orientuję to NOSTRADAMUS mówił coś o 3 wojnie nadchodzącej ze wschodu... może to o to chodziło? korea ponocna = bomba atomowa. Seul także a pozatym wszyscy wiemy, że USA niekoniecznie lubi się z koreą i może poprzeć SEUL a wtedy 3 wojna światowa gotowa ;(


Poczekamy zobaczymy, te kraje się nigdy nie lubiły :)
 

pannakasia

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
33
łatwo przepowiadać trzecią wojnę gdyż ona na pewno nastąpi:D co do Nostradamusa pod tym i każdym innym względem jestem zdystansowana - mnogość interpretacji nie pozwala zupełnie na wyciągnięcie jakichkolwiek wniosków.
A z tą koreą to w sumie takie prawo karmy:p Jak nie chcemy wojny to trzeba powiedzieć turytom, żeby nie jeździli sobie do północnej korei na wycieczki i nie zostawiali tam swoich dolarów czy innych euro za podziwianie biednych wychudzonych dzieci z perspektywy wielkiego amerykańskiego brzucha:p (sama bym chciała w sumie zobaczyć niemalże Orwellowską stolice tego państwa, muszę przyznać:p) dostaniemy za próżność, cóż:)
 
M

MacaN

Guest
Jak nie chcemy wojny to trzeba powiedzieć turytom, żeby nie jeździli sobie do północnej korei na wycieczki i nie zostawiali tam swoich dolarów czy innych euro za podziwianie biednych wychudzonych dzieci z perspektywy wielkiego amerykańskiego brzucha:p

A słyszałaś ty kiedyś, żeby ktokolwiek organiował WYCIECZKĘ do korei północnej?? to jest panstwo o polityce zamkniętej i nikt nie moe sobie tam tak po prostu wjechać jak i stamtąd wyjechać
 
Do góry