Bierzmowanie

olenkat16

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
Musze sobie wybrac imie na bierzmowanie ale zbytnio nie wiem na ktore sie zdecydowac Ktore z tych trzech byście wybrali: Anna, Małgorzata, Magdalena??
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Maria Magdalena jest ładne :) Małgorzata mam na drugie :D A osobiście polecam Judytę :sexy: :]
 

olenkat16

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
Możecie mi podac jakąś stronke z imionami świetych i błogosławionych bo musze napisac notatke na temat tego swietego ktorego imie sobie wezme na bierzmowanie Mam nadzieje ze pomozecie:)
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
34
WoW :eek:k: Dostałem bierzmowanie ... dokładnie to wczoraj :D teraz mam święty spokój :D Moje pełne imie brzmi Eryk, Adrian IZAAK hehe
 

olenkat16

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
Dzieki veleda własnie czegos takiego szukałam

HaKeRyk ile trwało twoje bierzmowanie???

HaKeRyk ile trwało twoje bierzmowanie???
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
A ja jeszcze musze wytrwać do czerwca ale zaczynam wymiękać. Na drugie imie wzięłam sobie Agata. Myśle że ok. Jakoś Maria to nie dla mnie...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
uuu Hakeryk jeżeli to norma stać ponad półtora godziny na bierzmowaniu to chyba nie wyrobie :( Moze u mnie będzie krucej :)
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
34
NIestety to norma :p

p.s (mała*czarna) fajny avatarek :D
 

olenkat16

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
jeszcze 3 dni i bierzmowanie!!!!
już się nie mogę doczekać hehehehe
 

Wredota

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Miasto
Centrum dowodzenia światem :>
hehe bierzmowanie :p (kiedy to bylo?? rok temu) ja wzielam imie Agnieszka- uosobienie czystosci buahaha akurat do mnie pasuje :p a co do calej ceremonii to na moim bierzmowaniu to tez trawlo tak okolo 1,5h :/ ale co ja tak tylko o sobie... POWODZENIA zycze tym ktorzy maja niedlugo i tym co maja w czerwcu :) nawet nie zobaczycie a bedziecie to miec juz za soba...
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Ja miałam iść do bierzmowania. Ale w ostatniej chwili zrezygnowałam. Nie dla mnie takie "szaleństwa" :D
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Merope.
Możliwe że słusznie zrobiłaś.Bo mnie skręca na samą myśl że robie to bo musze a tak na real nie
koniecznie chce :(
 

rudeczka333

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
167
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z krainy Ozz
W sumie to u mnie bierzmowanie nic nie zmienilo;/
a czy chcialam je miec tow sumie nie wiem nigdy nie myslam ze moglabym nie przystapic do tego sakramentu . ale znajac zycie to bgym musiala (rodzice raczej mieli by jakies sprzeciw)
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Moi mieli. I cóż z tego? To moje życie, moje decyzje czy ich? Dla mnie przystepowanie do bierzmowania tylko i wyłącznie dla papierka, rodziców lub przypływu gotówki zakrwawa o świętokradztwo.
I to bynajmniej nie dlatego, że jestem silnie wierząca katoliczką, bo w ogóle nie uważam się za chrześcijankę. Ale szanuje ideały swoje i tej religii, także było to dla mnie nie do przyjęcia.
 

Rafał Istebna

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2005
Posty
321
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Bierzmowanie to sakrament dojrzałości Chrześcijańskiej a czy taki prawdziwy dojrzały Chrześcijanin zrobił by to tylko i wyłacznie dla papierka bądź rodziców nie sądze.
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Sądze podobnie. Szkopuł tkwi w tym, że przytłaczająca większość przystępuje do bierzmowania właśnie dlatego. Gdzież masz tych prawdziwych chrześcijan? Tych, którzy umierali w męczarniach z imieniem Chrystusa na ustach? (Nie twierdze, że to było dobre.) Czasem myśle, że powrót do czasów, w których prześladowano chrześcijan, dobrze by tej religii zrobił. (A jej zaciekli przeciwnicy wreszcie by sobie ulżyli.)
Takie mam nieszczęsne myśli.
 
Do góry