Bierzmowanie

olenkat16

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
A wiecie ze przy bierzmowaniu trzeba odnowic przyzeczenie abstynencji od alkoholu i nikotyny :/ U mnie ksiadz powiedzial ze jak ktos tgo nie zrobi nie bedzie bierzmowany.... ehhh

Mam nadzieje że tylko u ciebie sa takie dziwne przywileje Ciekawe jak u mnie bedzie mam nadzieje że nikt nie wpadł na taki głupi pomysł z tym przyżeczeniem
 

UZI

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
skąd?
Ja też nie mam bierzmowania i nie umieram z tego powodu ;p Poza tym ślub to sidła w która nie dam się złapać xD
 

A g a t a

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2006
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
okolice Poznania
tak to jest wszedzie... a w ogóle to przyżekaliśmy przed I Komunią Swiętą że do 18 roku życia nie bedziemy spożywać alkocholu.. co prawda to jest troche takie śmieszne bo kiedys przychodzi taki wiek że chcemy pokazać że też jesteśmy juz tacy dorośli i mimo tego ze nam nie smakuje pijemy... ja przyznam sie ze moze nei z ta myslą ze jestem dorosła juz ale np. jak szłąm oblać zwyciestwo po zawodach fitnessu też tak robiłam... ale moje życie nabrało teraz wiekszego sensu i nie mam zamiaru łamac poraz kolejny przysięgi... odnowiłam ją i niech tak zostanie...!!!! :) powstrzymać się od tego to nic trudnego-wystarczy silna wola, której czasami wydaje mi sie ze jest mi brak, ale jednak...
wiem ze z Nim nie ma rzeczy niemozliwych!!!!:)
pozdrawiam!!!!:)
 

Dorunia

Zobaczymy :D
Dołączył
23 Maj 2005
Posty
1 437
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
z błękitu nieba z żaru serc :*:*
a ja przyzekalam przed I komunia i wytrwalam w tym to i do czasu 18 urodzin wytrwam bo w piciu alkoholu nie ma nic przyjemnego a tak przynajmniej ma sie ta swiadomosc ze ma sie silna wole (i zdrowy rozum )
 

olenkat16

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
Ale chodzi o abstynencje od alkoholu i nikotyny czy tylko alkoholu bo nie wiem Bierzmowanie czeka mnie za 2 miesiące:(
 

pala_90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
34
U nas ksiądz powiedział że odnowienie przyżeczenia nie jest obowiązkowe ale bardzo do tego zachęca. Sama za 2 tyg mam bierzmowanie i mam nadzieje że starczy mi silnej woli by jeszcze te dwa lata wytrzymac bez alkoholu :)
 

A g a t a

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2006
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
okolice Poznania
to gratulacje Dorunia!!!
mnie niestety nie udało się, jednak mam jeszce przed sobą 2 lata... ale teraz w końcu zrozumiałam pewne rzeczy które miałam przysłoniete... i mam nadzieje że wytrwam... :)
 

AgNiEsZkA:*

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2006
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Z daleka :D
Ja w tym roku mam bierzmowanie .Chodze na spotkania przygotowywujące takze do bierzmowania przystapic mam zamiar .
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
a ja przyzekalam przed I komunia i wytrwalam w tym to i do czasu 18 urodzin wytrwam bo w piciu alkoholu nie ma nic przyjemnego a tak przynajmniej ma sie ta swiadomosc ze ma sie silna wole (i zdrowy rozum )
tez tak mowilam dopoki nie sprobowalam :p ja po bierzmowaniu 2 dni ide na urodziny a przyzekac nie zmaierzam nic :p
 

Rafał Istebna

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2005
Posty
321
Punkty reakcji
1
Wiek
36

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
No nie do końca co ja sie bde rozpisywał chce ci sie to czytaj jak to jest wg Prawa Kanonicznego
http://www.archpoznan.org.pl/serwis/artyku...2/1/chrzest.htm
A jednak, w świetle przytoczonego artykułu, w określonych sytuacjach, formuła chrztu przedstawiona przeze mnie jest dopuszczalna i ważna. Najczęściej dotyczy to sytuacji zagrożenia życia. Znam wiele przypadków, kiedy lekarz albo pielęgniarka chrzcili w ten sposób nowo narodzone dzieci, wiedząc, że ich szanse na przeżycie są znikome.
 

A g a t a

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2006
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
okolice Poznania
tak, chrzczone dzieci też sa wtedy kiedy maja zagrożone życie.. chociaz nie zawsze... i one równierz trafiają do Pana.. bo są małymi aniołeczkami...:) ale nie mozemy mysleć że sakramenty nie sa nam potzebne!!!! sa i to baaaaardzo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
A co sie stanie kiedy lekarz lub pielęgniarka ochrzczą dziecko umierające tuz po porodzie a potem okaże się, że rodzice to na przykład wyznawcy zupełnie innej wiary? Nadgorliwość chrzcicieli może spowodować, że takie dziecko po śmierci nieuchronnej nie trafi do domu Boga jego rodziców. Toż to tragedia! Już ostatnio jednego byłego muzułmanina sądy skazywały na śmierć za zmianę wyznania i biedak wyratował sie bo uznano go za chorego psychicznie. Teraz ukrywa sie gdzieś bo jakby wrócił w swoje strony to go zabiją.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Rapid, dziecko ochrzczone niezależnie od wiary i tak trafi w jedno miejsce - w zapomnienie. Z drugiej strony, będąc chrześcijaninem (chociaż nie wiem czy jesteś nim napewno), powinieneś być pewnym tego iż jest jeden Bóg, więc dziecko ochrzczone w wierze Islamskiej czy obrzezane i tak powinno trafić do owego Boga. Z drugiej strony, chrzest to bardzo skomplikowana sprawa, teologocznie, w znaczeniu, co się dzieje gdy - i tu różne przypadki :) (np. dziecko ochrzczą rodzice bo nie ma księdza w pobliżu 500km - chciałbym tak :D, albo dziecko nowo narodzone odrazu umiera zanim się je ochrzci - ale ono trafia chyba do jakiejś materii w niebie lub do Boga odrazu - tak jakaś encyklika papieska mówi).

Cruel ma rację, powinnaś mówić za siebie, bo naprzykład MI sakramenty nie są potrzebne.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Berials i UZI podoba mi sie Wasze zdanie na ten temat.Jeszcze nie postanowiłam co zrobie ale zmierzam ku odmowie, no przecież po co mam składać jakieś przyżeczenia o abstynencji skoro wiem że będe je łamać ?? Ślub nie jest mażeniem wszystkich kobiet napewno nie moim ! O dzieciach też nie chce słyszeć nie mam zamiaru ich mieć !... a tak wogóle to staram sie nie myśleć o tym czym tym razem mi doje*** wikary na kolejnej katechcezie ... ake zawsze tak się dzieje <_< ehh... przestaje mi sie podobać tan padół coraz bardziej...
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Mam jutro bierzmowanie, takie przyzekanie abstynencji sie chyba nie liczy jesli jest wymuszone no nie? :/
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Lejcie na zasady, pijcie zdrowie anarchi kościelnej. Boga nie ma więc was nikt nie ukarze.
 
Do góry