Białoruś

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Wyborowa jest też szeroko znana w świecie.
Co do Pułaskiego to generał walczący o niepodległość Polski i Stanów Zjednoczonych.
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
Wyborowa jest też szeroko znana w świecie.
Co do Pułaskiego to generał walczący o niepodległość Polski i Stanów Zjednoczonych.
A, to cos podobnego do Kosciuszki...
Nie, polska wodka dobrze znana w swiate. Nawet w jezyku francuskim, sa 2 wyrazy, ktore oznaczaja wodku: "wodka" dla polskiej i "vodka" dla rosijskiej.
Ale vodku w swiecie wie wiele lepiej.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ale wodka - to rosijska rzecz! (Stolichnaya) jezyk.gif i bielaruska (Bulbash). i ukrainska (Nemiroff).
njbardzierj markowa wodka na swiecie, byla produkowana kolo bialej podlaskiej (w koroszczynie), obecnie tez pochodzi z polski nazywa sie belvedere (ale francuzi wykupili wylacznosc na nia)
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
Mam do was pytanne: jak sie czujecie o litwinach? Czy moze nowoczesny litwiny tak sie nazywac? Wiec u nich na to praw, niz u nas?
Sedzia dla siebie: przed koncem 19 wieku, wiekszosc terytorium Bielarusi nazywal sie Litwa. Nowoczesnych Litwinow zawsze nazywali nie Litwinami, ale zhmudinami i aukshaytami. Pelna nazwa WKL: Wielke Ksiestwo Litewske, rosyjske, zhmudskoe. Dliaczego osobno nazywac "litwinow" zmudzinami? Dliatego, ze to inny narod. Aprocz tego:
1. Wedlug kroniki, Litwa po pierwsze byla ok. Novogrudka, to byla i pierwsza stolica WKL.
2. Jezyk urzedowy byl Starobielaruski, nikt aprocz wiesniakow po-zmudzinsku (nowocz. "litewsku") nie mowil.
3. Nowoczesne litewski ziemi byli czesto jako danina dla niemieckiego ordenu, aby zyskac na czasie, to byli malej monetej.
4. Na poczatku 20 wieku ludnosci w Wilnie 80% Bielarusinow sa przekonujace.
5. Radziwilly, ktory budowali naszu historyju, wierzyc ze serce Litwy jest w Bielarusi.
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
njbardzierj markowa wodka na swiecie, byla produkowana kolo bialej podlaskiej (w koroszczynie), obecnie tez pochodzi z polski nazywa sie belvedere (ale francuzi wykupili wylacznosc na nia)
http://ezinearticles.com/?All-About-Vodka-...s&id=427042
oto world top of vodka brands:
1. Smirnoff (USA)
2. Grey Groose (France)
3. Absolut (Sweden)
4. Stolichnaya (Russia)
5. Belvedere (Poland)

russian-vodkas.gif

So, Poland's vodka only after Russian. Really, russians drink much more vodka, than polish and as a result they must to know, how to make a good vodka.
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
spozywalem
jak dla mnie (osobiscie - subiektywnie)
najlepsza wodka na swiecie to ukrainski bolszoj
to jedyna wodka o ktorej moge powiedziec ze nie jest obrzydliwa
belvedere jest malo obrzydliwa
stoliczna - soryy nie wchodzi

ale ja malo obiektywny jestem
wodki co do zasady mi nie smakuja
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
czamu tfu? biggrin.gif a jak za Solidarnosc? Za demoktaryju?! mruga.gif
on Wałęsy nie lubi właśnie za demokrację i Solidarność :) ale nie tylko

a co do wódki, to ja zdecydowanie wolę Smirnoffa,Finlandię, Bolsa czy Absoluta niż polskie, ale tak naprawdę to smak wódki da się rozróżniać tylko do 1 sety, a potem wsio adno
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
jestem nie amatorem vodki. ale na moj gust najliepsza jest ukrainska Nemiroff z piercem. niebrzydka tez Finlandia.
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
on Wałęsy nie lubi właśnie za demokrację i Solidarność :) ale nie tylko

a co do wódki, to ja zdecydowanie wolę Smirnoffa,Finlandię, Bolsa czy Absoluta niż polskie, ale tak naprawdę to smak wódki da się rozróżniać tylko do 1 sety, a potem wsio adno
:)
U Polakow, jak ja przekonal sie, jest dzobrza wodka "Soplica", gdy byl w Krakowie... ale mne wiec spodobalo sie gzeniec, to polski glintwejn. Asobisto zimoj, gdy zliezesz z Zakopanskich gor, zimne, i ten groncy gzeniec zdaje sie mne najliepszej rzeczu w swiecie :)
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Najlepsza wódka jaką piłem to ukraińska z papryczkami chili nie pamietam jak sie nazywa. Cholernie mocna ale nie odrzuca. Smakoszem wódeczki nigdy nie byłem.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Jak to mówią "pijmy szybciej bo się ściemnia" :D , etap picia jakichś spirytow z dziwnych źródeł mam za sobą, szkoda zdrowia a nawet zycia.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Białoruś?
Korwin w 'Powrocie rusofobów' pisał, że nam powinno zależeć na silnej władzy Łukaszenki i niepodległości Białorusi, ponieważ stanowi ona pewien 'bufor' pomiędzy nami a Rosją. Nie powinno się starać demokratyzować kraj i osłabiać jego rząd, ponieważ nam się to nie opłaca.
I mogę się z tym zgodzić.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Czytałem to, akurat zabredzil wtedy konkretnie, bo niby na jakiej podstawie rząd demokratyczny miałby być słabszy niz obecny? Moim zdaniem demokratyczny rząd właśnie byłby bardziej propolski i prozachodni, bo swój do swego ciągnie.
 
Do góry