Bezpieczny seks?

drimkast

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dolny Śląsk
Mam pytanie jak dużo jest ryzyko zarażenia wirusem Hiv (mężczyzna) podczas:

- seksu klasycznego w zabezpieczeniu
- seksu oralnego w zabezpieczeniu
- pocałunku francuskiego

szukałem i nie znalazłem podobnego wątku, jeśli był to przepraszam i proszę o przeniesienie posta :D

...no i proszę o pomoc :>
 

Amand@

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
411
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Podczas pocałunku nie da się zarazić wirusem. Co do seksu wszystko zależy od zabezpieczenia. To znaczy na ile jest skuteczne.
 

ufocom

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Nie do konca sie zgodze z tym ze podczas pocalunku sie nie da zarazic wirusem. Do zarazenia dochodzi poprzez wymiane plynow ustrojowych a w szczegolnosci poprzez krewe, jezeli wiec np obydwie osoby beda mialy spieczone/popekane usta to moze dojsc do zakazenia. 1 i 2-jeśli prezerwatywa nie zostanie uszkodzona lub nie spadnie prawie na 100% ze nie dojdzie.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Podczas pocałunku nie da się zarazić wirusem. Co do seksu wszystko zależy od zabezpieczenia. To znaczy na ile jest skuteczne.

Da się, jednakże jest to możliwe jedynie w przypadku, gdy np, dziąsła obu osób krwawią, lub zdarzy się pogryzienie języka czy warg.
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Również nie wyobrażam sobie sexu oralnego np w gumce :lol:

Czy prezerwatywa zapobiega zarazeniu w 100 procentach?


Zmniejsza ryzyko zarazenia, gdyz ogranicza bezposredni kontakt nasienia, krwi i wydzieliny z pochwy, ale nie zapobiega zarazeniu. Jezeli uzywasz nawilzaczy, nie korzystaj z wazelin i innych tlustych substancji, poniewaz powoduja one zmiany w prezerwatywie, co moze doprowadzic do jej pekniecia. Mozesz uzywac nawilzaczy opartych na bazie wodnej, np. zeli. Prezerwatywy poliuretanowe sa wskazane tylko dla osob uczulonych na lateks, gdyz ich skutecznosc zarowno dotyczaca zapobiegania zaplodnieniu jak i przenoszeniu chorob, jest jeszcze niezbadana. Skutecznosc prezerwatyw wiaze sie z wlasciwa kontrola jakosci, przechowywaniem, umiejetnym stosowaniem. Wieksza ilosc prezerwatyw peka podczas stosunku doodbytniczego niz przy stosunku pochwowym czy ustnym. Prezerwatywy z naturalnej blony baraniej nie stanowia skutecznego zabezpieczenia przed zarazeniem sie HIV, gdyz nie zamykaja wirusowi drogi.

Dlaczego odbytniczy stosunek seksualny zwieksza ryzyko zarazenia HIV?
Sciany odbytu sa cienkie i bogato unaczynione. Podczas takiego stosunku naczynia te bardzo latwo moga zostac uszkodzone i wirus moze sie przedostac ze spermy przez cienkie sciany prosto do krwi. Uszkodzone sciany odbytu sa rowniez miejscem kontaktu czlonka z zakazona krwia. Stosunek odbytniczy jest wysokim ryzykiem zarazenia nie tylko wirusem HIV.

Lateksowe prezerwatywy w jakims stopniu stanowia ochrone, niestety podczas takiego seksu duzo czesciej pekaja.

Czy mozna sie zarazic HIV przez pocalunek?
Tak, zostalo to zarejestrowane. Kobieta zarazila sie od mezczyzny chorego na AIDS przez gleboki pocalunek. Dziasla tego mezczyzny czesto krwawily podczas mycia zebow. Zrodlem zarazenia w tym przypadku byla krew w slinie chorego, a nie sama slina. Obydwoje, mezczyzna i kobieta w tym konkretnym przypadku, mieli problemy z krwawiacymi dziaslami. Jednak rowniez sladowe ilosci wirusa w slinie byly takze wykrywane u ludzi chorych na AIDS.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
WTF?! To ludzie robią takie rzeczy? :|

hahahaha, dokladnie, ludzie chyba wszedzie widza ryzyko ciazy :p A to w tym dziwnego (ktyos zapytal) , ze nie ma potrzeby miec zabezpieczenia przy stosunku oralnym , bo nie ma ryzyka ciazy, nasienie nie trafia do pochwy kobiety.
 

ufocom

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
34
ale jest ryzyka zakazenia wirusem hiv i nie tylko więć jeżeli uprawiamy ten rodzaj sexu z osobą której nie znamy a przynajmniej nie znamy jej stanu zdrowia to warto sie zabezpieczyc;]no chyba ze kogos nie obchodzi ze bedzie smiertelnie chory albo zarazi sie bakteriami ktorych bedzie sie pozbywac przez nastepne pare tygodni;]
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
ale jest ryzyka zakazenia wirusem hiv i nie tylko więć jeżeli uprawiamy ten rodzaj sexu z osobą której nie znamy a przynajmniej nie znamy jej stanu zdrowia to warto sie zabezpieczyc;]no chyba ze kogos nie obchodzi ze bedzie smiertelnie chory albo zarazi sie bakteriami ktorych bedzie sie pozbywac przez nastepne pare tygodni;]

Nie wiem jak Wy, ale ja nie uprawiam seksu oralnego (żadnego zresztą) z osobą której nie znam, więc wizja śmiertelnej choroby mnie nie przeraża ;)

oral w gumce? To jak lizanie lizaka przez szybkę :D
 

chabrowa

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2010
Posty
49
Punkty reakcji
4
Mam pytanie jak dużo jest ryzyko zarażenia wirusem Hiv (mężczyzna) podczas:- seksu klasycznego w zabezpieczeniu- seksu oralnego w zabezpieczeniu- pocałunku francuskiegoszukałem i nie znalazłem podobnego wątku, jeśli był to przepraszam i proszę o przeniesienie posta :D...no i proszę o pomoc :>
pdp 1 :
ryzyko jest wtedy gdy zabezpieczenie jest felerne, lub się zsunie.
pdp 2:
oral w gumce? To jak lizanie lizaka przez szybkę
lub jak jedzenie cukierka w papierku :D
pdp 3:
już ktoś pisal, gdy dojdzie do rozlewu krwi w jamie ustnej- tylko wtedy.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
ale jest ryzyka zakazenia wirusem hiv i nie tylko więć jeżeli uprawiamy ten rodzaj sexu z osobą której nie znamy a przynajmniej nie znamy jej stanu zdrowia to warto sie zabezpieczyc;]no chyba ze kogos nie obchodzi ze bedzie smiertelnie chory albo zarazi sie bakteriami ktorych bedzie sie pozbywac przez nastepne pare tygodni;]

Jak ktos lubi przygodny seks, to tak, ale pamietaj, ze nawet wtedy jest ryzyko zakazenia, wiec radze takiego seksu unikac :] jak nie ze wzgledow etycznych to zdrowotnych
 
A

arkovianin

Guest
Moim zdaniem podczas seksu oralnego istnieje możliwość zarażenia wirusem HIV.Ja tam nie mam takich problemów.Jestem bardzo czujny na tym punkcie.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Najbezpieczniej jest uprawiać seks oralny i nie tylko ze stałym parnerem o którego stan zdrowia możemy się dowiedzieć no i być pewni,że nie ma "skoków w bok".
Natomiast jeśli ktoś chce uprawiać seks taki niezobowiązujący to hulaj dusza piekła nie ma ale czasem i gumka zawodzi. Wiadomo w lateksie sa mikropory a wirusy i bakterie tylko czekają na okazję.
Czytałam kiedyś,że podczas pocałunku nie można się zarazić chyba,że : a) jest jakaś ranka w jamie ustnej b) przelejemy hektolitry śliny..
 
A

arkovianin

Guest
Czytałam kiedyś,że podczas pocałunku nie można się zarazić chyba,że : a) jest jakaś ranka w jamie ustnej b) przelejemy hektolitry śliny..

To święta prawda ale ta osoba musi być chora...
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Jak ktos ma hiv i zrobi sie ranka, to raczej tak, ale to tak rzadkie przypadki jak wygrana w totka. To tylko wyjatek od reguly. A wiec powiem, tak , generalnie nie mozna przez pocalunek sie zarazic, ale jest wyjatek od reguly. No ale wystarczy uwazac, zeby nie zrobila sie taka ranka i juz mamy pewnosc, ze jest ok.
Dlatego zazwyczaj gdy w szkolach mowi sie o hiv, to mowi sie ze prez pocalunek sie nie da, a dlatego ze generalnie sie wlasnie nie da :) dlatego nie panikujcie
ale op tym ze jak przeleja sie hektolitry sliny to mozna to nie slyszalam i szczerze watpie, bo gdyby tak bylo to by o tym trabili dzien i noc .. :)
 
Do góry