bezbarwne/przezroczyste nakładki na schody

ladia

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
1
Witajcie!
Mam problem szukam nakładek na drewniane schody, a w internecie natknęłam sie na bezbarwne/przezroczyste nakładki, ale niestety żadnej opinii użytkownika na ten temat... może ktoś z was ma takie i może doradzić jak sie to używa? czy to lepsza opcja niz nakładki dywanowe? i czy taka nakładka z czasem koroduje/zżera drewno lub lakier? Proszę doradę :) Z góry dziękuje za pomoc:)
 

ladia

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
1
Widzę ze temat dla wielu z nas to nowość, a ja ciągle sie waham czy kupować te nakładki w końcu schodów sporo w domu mam... próbowałam dodać adresy stron ale ze względu na spam wystąpił mi error, wiec znajdziecie je na aukcji allegro po wpisaniu 'nakładki na schody przezroczyste' to dzięki nim mam teraz ten mętlik w głowie bo na zdjęciach to nieźle wygląda.... a wy co myślicie??? pomocy!!
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Powiem szczerze, że ja jeszcze się z takimi "nakładkami" nie spotkałem. Nakładki są przezroczyste, a z jakiego materiału są wykonane ?
 

ladia

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
1
Gressil napisał:
Powiem szczerze, że ja jeszcze się z takimi "nakładkami" nie spotkałem. Nakładki są przezroczyste, a z jakiego materiału są wykonane ?
piszą że są wykonane "z tworzywa sztucznego (PE/PP)" cokolwiek to znaczy... dla mnie to wygląda jak jakiegoś rodzaju sylikon bo to giętkie jest...
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W takim przypadku zastanowiłbym się poważnie nad zakupem. Wydaje mi się, że lepiej nie kupować od razu nakładek na wszystkie schody ponieważ materiał tego typy może mieć podatność na tworzenie się różnych zarysowań, ścierania itd. Po jakimś czasie będzie to wyglądało bardzo nieestetycznie. Proponuję kupić kilka sztuk i przetestować, ewentualnie poszukać takich samych w którymś z pobliskich sklepów lub marketów budowlanych.
 

ladia

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
1
Gressil napisał:
W takim przypadku zastanowiłbym się poważnie nad zakupem. Wydaje mi się, że lepiej nie kupować od razu nakładek na wszystkie schody ponieważ materiał tego typy może mieć podatność na tworzenie się różnych zarysowań, ścierania itd. Po jakimś czasie będzie to wyglądało bardzo nieestetycznie. Proponuję kupić kilka sztuk i przetestować, ewentualnie poszukać takich samych w którymś z pobliskich sklepów lub marketów budowlanych.
tak pewnie zrobię zamówię kilka... bo w sumie mając to w rekach można by coś o tym powiedzieć... pytałam po sklepach i niestety tam gdzie mieszkam nikt o czymś takim nie słyszał wszyscy mówią ze to nowość...

ladia napisał:
W takim przypadku zastanowiłbym się poważnie nad zakupem. Wydaje mi się, że lepiej nie kupować od razu nakładek na wszystkie schody ponieważ materiał tego typy może mieć podatność na tworzenie się różnych zarysowań, ścierania itd. Po jakimś czasie będzie to wyglądało bardzo nieestetycznie. Proponuję kupić kilka sztuk i przetestować, ewentualnie poszukać takich samych w którymś z pobliskich sklepów lub marketów budowlanych.
tak pewnie zrobię zamówię kilka... bo w sumie mając to w rekach można by coś o tym powiedzieć... pytałam po sklepach i niestety tam gdzie mieszkam nikt o czymś takim nie słyszał wszyscy mówią ze to nowość...
to jedna ze stronallegro.pl/przezroczyste-nakladki-clear-na-sliskie-schody-i3676631766.htmlktóre daly mi do myslenia a toallegro.pl/nakladki-nastopnice-n64-przezroczyste-na-schody-i3659141511.htmlkolejna
 

ladia

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
1
Zamówiłam te nakładki, takie prostokątne właśnie przyszły i wygląda to nie najlepiej... przed rysami może ochroni, ale przed wgnieceniami nie za bardzo... jeszcze sie zastanowię czy w ogóle je nakładać... jeśli nałożę napisze wam jak sie spisują...
pozdrawiam




Nakładki nałożone:) muszę wam powiedzieć, że wyglądają całkiem nieźle:) jestem zadowolona z efektów wizualnych, a jak sie spiszą w użytku napisze wam za jakiś czas... ale jestem dobrej myśli i cieszę sie że nie musiałam zasłaniać moich nowych pięknych drewnianych schodów:)
pozdrawiam
 

krychos

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
ladia napisał:
Zamówiłam te nakładki, takie prostokątne właśnie przyszły i wygląda to nie najlepiej... przed rysami może ochroni, ale przed wgnieceniami nie za bardzo... jeszcze sie zastanowię czy w ogóle je nakładać... jeśli nałożę napisze wam jak sie spisują...
pozdrawiam




Nakładki nałożone:) muszę wam powiedzieć, że wyglądają całkiem nieźle:) jestem zadowolona z efektów wizualnych, a jak sie spiszą w użytku napisze wam za jakiś czas... ale jestem dobrej myśli i cieszę sie że nie musiałam zasłaniać moich nowych pięknych drewnianych schodów:)
pozdrawiam
Witam, szczęśliwie natrafiłam na ten wątek - akurat robią mi nowe schody i szukam, tak jak Pani, zabezpieczenia. Czy może Pani coś bliżej powiedzieć o tym, jak sprawują się nakładki. Znalażłam takie na allego o grubosci 1 mm i chcę je załozyć. Pozdrawiam
 

ladia

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
1
krychos napisał:
Zamówiłam te nakładki, takie prostokątne właśnie przyszły i wygląda to nie najlepiej... przed rysami może ochroni, ale przed wgnieceniami nie za bardzo... jeszcze sie zastanowię czy w ogóle je nakładać... jeśli nałożę napisze wam jak sie spisują...
pozdrawiam




Nakładki nałożone:) muszę wam powiedzieć, że wyglądają całkiem nieźle:) jestem zadowolona z efektów wizualnych, a jak sie spiszą w użytku napisze wam za jakiś czas... ale jestem dobrej myśli i cieszę sie że nie musiałam zasłaniać moich nowych pięknych drewnianych schodów:)
pozdrawiam
Witam, szczęśliwie natrafiłam na ten wątek - akurat robią mi nowe schody i szukam, tak jak Pani, zabezpieczenia. Czy może Pani coś bliżej powiedzieć o tym, jak sprawują się nakładki. Znalażłam takie na allego o grubosci 1 mm i chcę je załozyć. Pozdrawiam
Witam! Powiem szczerze ze puki co jestem zadowolona... dobrze sie myja schody nie sa śliskie i zabezpieczone przed ścieraniem sie i nie powstaj rysy... ja je mam na jasnych schodach i praktycznie ich nie widac... zreszta idea robienia pieknych drewnianych schodów żeby później zatykać je dywanem który chłonie tylko kurz i z czasem masakrycznie szpeci mnie przerażała i ciesze sie ze ktos wpadl na ten pomysl i stworzył cos takiego jak nakladka bezbarwna...:) wiec szczerze polecam:) Pozdrawiam
 
S

szyszana

Guest
tasma-antyposlizgowa-tesa-5m-x-25mm-odblaskowa.jpg


Czy ta taśma jest wystarczająca na schody? Również dla dzieci? Szukamy bezpiecznego rozwiązania - schody są dosyć wysokie, trudno je uchronić przed wejściem dzieci. Mieliście zastosowane podobne rozwiązania? Nic złego się nie działo?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Na spokojnie się sprawdzi, tylko to musi być odpowiedniej powierzchni. Pamiętaj, że w przypadku dziecka nawet nie o to chodzi, bo ono chodząc po schodach powinno się trzymać barierki. Powinno też iść powoli, a jak będzie szło chyba wiadomo. Zamów to z sieci - będzie sporo taniej.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Tzn. nie będzie poślizgu, ale przed przewróceniem to nie zabezpieczy. Analogicznie pod dzieci, małe dzieci, należy mieć odpowiednią barierkę - to podstawa.
 
S

szyszana

Guest
Ale przecież pisałam, że bramka też będzie - z tego co inni piszą, to nie jest ona dla dziecka do pokonania. Te dodatki na schodach będą miały gwarantować bezpieczeństwo przy schodzeniu. Wiem jak jest przy dziecku, tym bardziej takim jak nasze, które nie może ustać w miejscu.
 

czifofczifs

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich:) Też szukam dobrej taśmy antypoślizgowej - zastanawiam się jaka będzie najlepsza. Znalazłam sklep i mają kilka kolorów - mi najbardziej leży ta przezroczysta chociaż pod wpływem brudu i tak zmieni kolor pewnie. Jakie macie doświadczenia z taką taśmą? Na długo to wystarcza? Jak często trzeba zmieniać?
 
Do góry