Benzyna po 6zł

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Lapowek sie nie daje wtedy kiedy nie ma takiej mozliwosci.
Jezeli politycy nie decyduja zabardzo o gospodarce, nie maja na nic wplywu to dawanie im lapowek przestaje miec sens, proste.
Skoro politycy o niczym nie decyduja to po co maja wogole istniec.
Jesli decyduja tylko troche, co to wogole ma znaczyc i kto bedzie decydowal kiedy jest juz za duzo ?

Podaj o jakie konkrety TObie chodzi a nie mityczne "zrodla odawialne". Podalem najbardziej znane przyklady i wykazalem Tobie ze nie masz racji.
Juz ci podalem energia geotermalna i sloneczna maja najwiekszy potencjal

Tez lubie czytac fantastyke ale na codzien jestem niestety inz. energetyki, twoje posty wzbudzaja usmiech na mej twarzy.
Przesylanie pradyu bezkablowo, hmmm to chyba trzeba byc JEDI :D Use the force....
Jestes komplentym ignorantem, moze np piorun leci po kablu ?
http://www.chip.pl/a...zesylanie-pradu
Wierz mi ta technologia jest juz od czasow genialnego Nicola Tesli, ktory zostal zniczony przez JP MORGAN-a w imie zyskow.

Przedstaw mi droge w jakis sposob energia ze slonca pojawia sie w moim gniazdku taka "metoda"...
http://www.powersat.com/
A satelit sie nie ustawia tylko wynosi sie na orbite rakietami... do rakiet potrzebne jest paliwo, do zbudowania rakiet potrzebne sa surowce i enegia.
Poki co tak jest nawet jesli tak zostanie to przynajmniej spozytkujemy paliwa kopalniane w sposob inteligenty i zainwestujemy w nasza przyszlosc.

Nie, jestem inzynierem a TY czytasz jakies Harlekiny.
Jestes takim inzynierem jak ja austronautom. Juz to wykazales swoim dowcipem o mocy Jedi.

Ulatwie Tobie, przeczytaj sobie jaka ilosc energii elektrycznej zuzywa Polska w skali roku, a pozniej przedstaw mi w jaki sposob taka ilosc energii chcesz pozyskac z twoich "zrodel odnawialnych".
Moze na dzien dzisiejszy nie da sie pozyskac 100% ale to jest cos do czego musimy dazyc. Z czasem udzial energi odnalawialnej musi sie zwiekszac jesli chcemy dac przyszlosc naszym dziecia i wnukom.
Stanie w status quo to samobojstwo.
Bo na dzien dzisiejszy fakty sa takie ze promieniwanie wokol elektrowni jadrowej jest mniejsze niz wokol elektrowni weglowej. Poczytaj cos madrego zanim zaczniesz sie osmieszac.
Chcesz to powiedziec ludzia z czarnobyla lub fukiszimy ? Co do tego drugie jakie szkody naprawde wyrzadzilo to bedzie dopiero widac za iles lat. Nie ma to jak paliwo z plutonem najbardziej smiercionosnym pierwiastkiem znanym czlowiekowi.

Moze dla Ciebie socjalizm to mit, dla mnie jest dosc realny, zwlasza jak dostaje pasek z wyplata i uswiadamiam sobie ile zabiera mi panstwo, jest dosc realny jak widac te machlojki i korupcje na kadym kroku.
Myslisz jak by podatki zniknely pracodowaca to karitas i da ci podwyzke przy 20% bezrobociu jak moze na twoje miejsce znalesc 10 chetnych :>
Niestety nijak sie to ma do praw przyrody.
Dwie zasaady termodynamiki oraz prawo entropi, poczatyj zanim zaczniesz sie wyglupiac.
Jestes ignorantem zadne rozwiazania nie lamia powyszych praw.
Inowwacja to slowo ktore nie oznacza sci-fiction ani twoich poboznych marzen.
Poki co na Ziemi obowiazuja prawa przyrody a nie twoje marzenia.
Ignorancja cd...

Nie pisalem o rozwiazniu panstwa ale o modelu panstwa w ktorym to panstwo zajmuje sie tylko tym co konieczne aby sie zajmowalo panstwo.
Co to jest to konieczne.

Nie masz pojecia co wplywa na cene energii to sie nie wypowiadaj. O ekonomii pojecie tez masz blade. Koszt inwestycji to przeciez blahostka. Podrozowanie na marsa jest taniutkie jak barsz, trzeba tylko na poczatku wywdac troszke na most laczacy Ziemie z Marsem.. ale tak to bedzie to bardzo tanie :D
Myslalem ze to tylko ignorancja ale jestes glupi. Sory ale po prostu nie ma jak tego innaczej okreslic.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Proponuję skończyć z atakami personalnymi. Widzę, że wszystkim się spodobało "jesteś ignorantem" Greega, a on sam już zapomniał kiedy ostatnio dostał warna. Fajnie, że dyskusja się rozkręca, ale operujcie argumentami, a nie emocjami.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
No wiesz, jak nazwiesz kogoś kto podnosi kilka "problemów", z których wszystkie (!!!) zostały opisane przez autorów projektu ? Infrastruktura, bateria, koszty eksploatacji... To jest właśnie ignorancja :) On tak naprawdę nie zna w ogóle projektu, o którym dyskutowaliśmy. Nawet nie kliknął, aby obejrzeć 10 czy 20 minut filmu. On już wie wszystko :D

Takiego dyskutanta nic i nikt nie przekona. Ani autor projektu, który od samego początku znał jego słabe strony (więc zawczasu mógł je zniwelować), ani tym bardziej forumowicz. Bo wg niego ciężko się magazynuje energie albo nie można łamać praw przyrody. A jakież to prawo przyrody zapobiega postawieniu infrastruktury, ulepszenie technologii baterii, wynalezienie czegoś konkretnie nowego. Ludzkość przez ostatnie 30 lat dokonała setek, tysięcy takich innowacji.

Ja rozumiem krytykować jakiś projekt, no ale to chociaż wypadałoby cokolwiek wiedzieć o projekcie.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Takiego dyskutanta nic i nikt nie przekona.

Tym bardziej nie przekonają go takie epitety, więc niepotrzebnie eksploatujesz klawiaturę. Nie ustalamy tu, kto jest ignorantem, kto komuchem, faszystą czy geniuszem, tylko przedstawiamy argumenty dotyczące zagadnienia.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Akurat ignorant dla mnie nie jest slowem obrazliwym,moze to byc ktos inteligenyny i zarazem czegos nie wiedziec nie z wlasnej woli lub po prostu zostal ofiara dezinformacji co w dzisiejszym swiecie jest normalnoscia.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Mnie nie interesuje czy to jest słowo uważane za obraźliwe czy pochlebne. Zarówno puste chwalenie jak i ganienie personalnie jest tu nie na miejscu, bo nie wnosi do dyskusji nic poza niepotrzebnymi emocjami. Tyle że to pierwsze mniej razi i użytkownicy nie czują się dotknięci, więc się tego rzadziej czepiam.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Ok, nie będę już pisał, że (przynajmniej w tej kwestii) jest ignorantem.

Choć wszyscy wiedzą, że jest :) ;)
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Skoro politycy o niczym nie decyduja to po co maja wogole istniec.
Jesli decyduja tylko troche, co to wogole ma znaczyc i kto bedzie decydowal kiedy jest juz za duzo ?



Osobiscie nie widze powodu aby istnieli. A juz napewno aby zajmowali sie tyloma sprawami co sie zajmuja, pozornie sie zajmuja oczywiscie.

Decydowalo by prawo i zdrowy, normalny model panstwa.

Juz ci podalem energia geotermalna i sloneczna maja najwiekszy potencjal

Potencjal a mozliwosci ekonomiczno-techniczne wykorzystania go to dwie rozne bajki, co pojac Tobie trudno.

Jestes komplentym ignorantem, moze np piorun leci po kablu ?
http://www.chip.pl/a...zesylanie-pradu
Wierz mi ta technologia jest juz od czasow genialnego Nicola Tesli, ktory zostal zniczony przez JP MORGAN-a w imie zyskow.

Bardzo milo ze wklejasz ciekawostki naukowe, nijak sie to ma jednak do rzeczywitosci przemyslowo - komunalnej na wielka skale.

]http://www.powersat.com/

Pytam o konkrety a nie ciekawostki naukowe.

Dam Tobie przyklad. Mamy wielki zaklad przemyslowy, np. hute.. ktora pochlania ogromne ilosci energii elektrycznej.

A teraz przedstaw techniczne dane jak ja zasilisz.

Zapraszam :)

Poki co tak jest nawet jesli tak zostanie to przynajmniej spozytkujemy paliwa kopalniane w sposob inteligenty i zainwestujemy w nasza przyszlosc

Tak, wysrzelimy mase zlomu w kosmos :)

Jestes takim inzynierem jak ja austronautom. Juz to wykazales swoim dowcipem o mocy Jedi

Bycie inzynierem polega na rozsadku i poruszaniu sie w rzeczywistosci, pewnie dlatego tego nie rozumiesz. Brac ci po prostu wiedzy, czytasz jakies ciekawoski z discavery i probojesz zablysnac.

Pokazalbym dyplom ale wole pozostac anonimowy

Konkretow podales zero.

O ciekawostkach naukowycj mozna sobie pisac.. ale ja prosze Ciebie o studium wykonalnosci i oplacalnosci w warunjkach przmyslowo - komunalnych.

Moze na dzien dzisiejszy nie da sie pozyskac 100% ale to jest cos do czego musimy dazyc. Z czasem udzial energi odnalawialnej musi sie zwiekszac jesli chcemy dac przyszlosc naszym dziecia i wnukom.
Stanie w status quo to samobojstwo.

NIGDY nie bedzie dalo sie pozyskac 100%. Przykro mi.

Samobojstwo juz popelnilismy.. ale takie powolne, opierajac nasza cywilizacje o paliwa kopalne.

Chcesz to powiedziec ludzia z czarnobyla lub fukiszimy ? Co do tego drugie jakie szkody naprawde wyrzadzilo to bedzie dopiero widac za iles lat. Nie ma to jak paliwo z plutonem najbardziej smiercionosnym pierwiastkiem znanym czlowiekowi.

Podales przyklad 2 elektorwni w ktorych wystapily awaraie, a w zasazie w jednej byla awara bo w drugiej byl kataklizm nauralny. A przeczytaj sobie ile elekorwni funkcjonuje bez zarzutów.

Czarnobyl - to byl debilizm ludzki - nie mowiac o lekko beznadziejnej technologii radzieckiej, jakby te palanty pracowaly w zakladach np. chemicznych rownie dobrze mogliby podobna katastrofe wywolac.

Fukuszima - nikt nie mogl przewidziec 12 m tsunami, jakby tam staly np. zaklady chemiczne mogloby dosc do podobnej katastrofy.

Ja tez nie pisze ze elekrownie jadrowe mozna stawiac wszedzie. Tylko tam gdzie sie nic nie dzieje, jak np. Polska :}

Dobrze funkcjonujaca elekrwonia jadrowa jest najczystszym i najbepieczniejszym zrodlem energii - takie sa fakty. NIe idealnym i nie bez zagrozen - bo takie NIE ISTNIEJE.

Myslisz jak by podatki zniknely pracodowaca to karitas i da ci podwyzke przy 20% bezrobociu jak moze na twoje miejsce znalesc 10 chetnych :>

Oczyiwscie, nie wiem jak Ty ale mi pracodawca zawsze spiewa stawke brutto jaka bedzie mi placil.

Gdyby haracz placony panswu byl mniejszy to bezrobocie bylobymniejsze. Pracodawca moglby zatrudnc wiecej bo mialby mniejsze koszta pracy. Matematyke w szkole mial ?

Jestes ignorantem zadne rozwiazania nie lamia powyszych praw.

Samo twpje sformulowanie wykazuje jakim jestes nieukiem. Zadne rozwiazanie nie lamie tych praw bo jest to niemozliwe. KAzde rozwiazanie tym prawom podlega, co ciezko ci pojac.

Ignorancja cd

Zaczniesz wkoncu meryorycznie czy bedziesz wklejaj tylko linki do jakis stronek z ktorych nic nie wynika ?

Co to jest to konieczne

Konieczne jest np. wojsko, adminiracja, policja.

Koniecznie nie jest, np. szkolnictwo, sluzba zdrowia, emerytury.

Dalsze wywody sens maja zaden.

Nie bede sie wypowiadal dopuki nie zaczna sie konkrey a skonczy ignoranctwo i nieznajomosc pojesc z zakresu energetyki oraz termodynamiki.

Bo ta Wasza jalowosc az mnie boli.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oj wreszcie trochę zimnego realizmu. Jako techniczny popieram twoje zapisy
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
według tych obliczeń : http://www.cafr.pl/2011/11/unia-podnosi-nam-ceny-paliw/ nie 6 a 7 złotych od nowego roku donek na spółę z ue zarzyna Polską przedsiębiorczość i drenuje portfele szaraczków którzy tak karnie na niego głosowali ...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Wystarczy zredukować deficyt budżetowy, zlikwidować pomoc socjalną, przedsiębiorstwa państwowe itp. Benzyna wróci do cen z lat minionych

Ale Polacy tego nie chcą. Więc niech nie płaczą że paliwo drogie
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Wystarczy zredukować deficyt budżetowy, zlikwidować pomoc socjalną, przedsiębiorstwa państwowe itp. Benzyna wróci do cen z lat minionych

Ale Polacy tego nie chcą. Więc niech nie płaczą że paliwo drogie

Polacy sa glupi, chca miec wszystko.. Panstwo ma byc cudowne, niskie podatki, niska akcyzja ale za to super sluzba zdrowia edukacja, drogi itd.
Glupi narod ktory wciaz mentalnie jest w komunizmie.

Glosuja i popieraja socjalistyczny ustroj a pozniej marudza.

A moze po prostu sa sprytnie manipulowani i oglupiani przez czerwonych zlodzieji.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie próbuj rozgrzeszać Polaków winą marketingowców. Oni po prostu dopasowują się do głupoty konsumentów. Jakbyś miał stary samochód, z wadliwym silnikiem a trafiłby się jaki głupi amator na te 4 kółka to byś patriotycznie błagał go żeby nie kupował bo straci ? Oczywiście byś sprzedał auto i spieprz... daleko z kasą w kieszeni
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
nie próbuj rozgrzeszać Polaków winą marketingowców. Oni po prostu dopasowują się do głupoty konsumentów. Jakbyś miał stary samochód, z wadliwym silnikiem a trafiłby się jaki głupi amator na te 4 kółka to byś patriotycznie błagał go żeby nie kupował bo straci ? Oczywiście byś sprzedał auto i spieprz... daleko z kasą w kieszeni

Widzisz.. ale jak rodzi sie Polak. Ma glupich rodzicow, pozniej idze do szkoly w ktorej jest indokrynowany - bo program nauki przeciez ustala panstwo. Pozniej wlancza TV i ciagle ladowana mu sie do glowa propaganda, nie mowie ze to usprawiedliwienie.. ale napewno czynniki wplywajace.

A ze Polacy to glupi narod... coz pokazuje niestety nasza historia.

I szkoda ze dalej nikt nie chce wyciagac wnioskow i zmieniac tego stanu rzeczy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wracamy do punktu wyjścia - lenistwo. Ale myślę też że właśnie przez takie teorie że wszystko to wina banków, marketingowców, telewizji nic się nie zmienia. Przecież z tego wynika że Polacy niewinni swego lenistwa to Oni są winni. Coś jak piłkarze którym wiecznie: bramki za małe, piłka za twarda, sędzie oszukuje, trawa za mało zielona itp. Może wreszcie sami bardziej uderzmy się w piersi. Może wtedy przyjdzie otrzeźwienie. A tak lubimy się rozgrzeszać, że to nie nasza wina i brniemy dalej
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Masz racje ale obecny ustroj niestety tylko to utrwala.

Jakby nie bylo socjalu, opieki panstwa, emeryur etc. to kazdy sam musilaby zaczac myslec samodzielnie i wziasc swoj los w swoje rece.

A tak to po co ? Panstwo zadba...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
właśnie dlatego to ludzie muszą się najpierw obudzić. Ale to już niedługo bo państwa właśnie bankrutują i nie będą mogły nic obywatelowi zapewnić. po prostu koniec oszustw
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
właśnie dlatego to ludzie muszą się najpierw obudzić. Ale to już niedługo bo państwa właśnie bankrutują i nie będą mogły nic obywatelowi zapewnić. po prostu koniec oszustw

Tutaj widze niestety problem. Na przykladzie Grecji, panstwo bankrutuje, zyli ponad stan a ludzie co ? Wybiegaja na ulice i zadaja aby im nie odbierano tej sielanki jaka maja. Ludzie nic nie rozumieja.

Jak jest jakis kryzys to od razu ludzie wychodza na ulice i domagaja sie socjalu od wladzy.. a wladza aby wladze utrzymac ten socjal obiecuje i czesciowo spelnia. I krag sie zamyka...

Ludzie musza zrozumiec ze socjalizm to nie metoda....to moze i nie powinno dziwic ze Europejczycy nie rozumieja ale Polacy ?! U Nas byl socjal-realizm i kazdy wie jak ten System skonczyl, a chca brnac w to nadal...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
naprawdę koniec jest blisko. Przecież już nikt nie będzie kupował obligacji i kto będzie finansował misję opiekuńczą państw ?
 
Do góry