Będzie lżej dla małych firm - rządy Tuskowe

reeeni

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
POCIESZAJĄCA INFORMACJA DLA MAŁYCH FIRM - rząd Donalda Tuska przyjął projekt ustawy deregulującej część obciążeń płacowych dla małych firm i niewielkich płatników....a kiedy zaczną robić coś dobrego w sferze bezrobocia? oto jest pytanie!
http://www.ermito.eu/bedzie-lzej-dla-malych-firm/
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a co byłoby prawdziwie dobre, co mógłby zrobić rząd aby pomóc bezrobotnym ?
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Do tej pory przedsiębiorca musiał zapłacić VAT w dniu, w którym wystawił fakturę za swoją czynność (dostawę np)'
Teraz ten termin uiszczenia VAT-u został t y l k o przesunięty na później, ale n a d a l VAT trzeba bedzie zapłacić, choćby odbiorca towaru bądź usługi w c a l e nie zapłacił należnej kwoty.
 

jedynytaki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
I co by dało obniżenie kosztów pracy ??? moim zdaniem jakiejś drastycznej zmiany bezrobocia by nie było, pracodawcy przyzwyczaili pracowników że muszą robić za więcej osób więc nie zatrudniali by więcej niż niezbędne minimum, a to co zaoszczędzą to nie pójdzie do pracownika tylko zostanie u pracodawcy... taka prawda
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jedyny, teraz pracodawcy zatrudniają pracowników tylu, ilu trzeba. Podatki, "składki" (też podatki) są tak duże, że pracodawcy chetnie zatrudniają tzw kontraktowców, płacąc im dodatkowo jakąś sumę "pod stołem", co się obu stronom opłaca (za wyjątkiem mniejszej emerytury w przyszłości).
Gdyby te podatki zmniejszono, to pracodawca mógłby rozwijać firmę, zatrudniać więcej pracowników i płacić podatki rzetelnie, uczciwie'

Wbrew temu, co robi i co mówi rząd - do wykonania większych zadań potrzeba większej liczby pracowników. Tylko dzięki temu, że "Polska zasługuje na cud" (Tusk w pierwszym expose) zwiększa się Krajowy Produkt Brutto i jednocześnie wzrasta bezrobocie. I to jak!
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Och, trzeba tylko pomyśleć jakie wydatki ponosi pracodawca, zatrudniając nowego pracownika.
Płaci mu wynagrodzenie za pracę - zaniżone, by samemu więcej zarobić, ale to sprawa między pracodawcą a pracobiorcą.
Płaci część składki ZUS-u pracownika, przy czym firma pracodawcy (przy udziale m.in pracownika) musi na to zarobić (drogo sprzedaje swoje wytwory)
Firma musi zarobić także na podatki - pracowników także, ale i właściciela. Niższe podatki pozwalają zatrudnić jeszcze jednego pracownika i sprzedawać taniej więcej swoich wytworów.
Na razie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie tak, mamy wykaz wydatków ponoszonych przez pracodawcę i teraz jak obniżać te cząstki tak aby pokryć wydatki, z uszczuplonych środków po obniżeniu kosztów pracy
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Przypuszczam, że chcesz powtarzać za Nikolskim, iż obniżanie kosztów pracy jest równoznaczne z obniżeniem wpływów do budżetu.
Otóż, Herbatniczku, podatek od trzech pracowników po 15% wyższej pensji to jest WIĘCEJ niż podatek od niskiej pensji po 20% od DWÓCH pracowników
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pod warunkiem że rośnie ilość miejsc pracy. Mamy np 1 milion miejsc pracy. Mnożymy razy 20 %, mamy 200 tys zł. Przyjmujemy 15 % i mamy 150 tys. Trzeba 50 tysięcy zapewnić w danym miesiącu we wspólnym budżecie. Zanim pracodawca utworzy dodatkowe miejsce pracy to może trochę potrwać. I mamy problem z dziurą w budżecie
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Od strony ogona rozpatrujesz, Herbatniczku. Zmniejszenie podatków natychmiast czyni zwiększenie zatrudnienia opłacalnym. Opłacalne staje się także zatrudnianie legalne - na umowy, a nie na śmieci. I do skarbu wpływają ukryte dotąd pod stołem sumy podatkowe.
Zwiekszanie produkcji podnosi sumę podatków legalnych, zysk przedsiębiorców i korzyść ogółu z obniżania cen.
Przypominam zasadę kapitalizmu - zwiększona podaż, aby się łatwo sprzedała musi być tańsza.
Przeciwników uspokajam - to prowadzi do nadprodukcji i nowego kryzysu gospodarki. Za jakiś czas,
Wtedy lewica podniesie podatki, zrobi progi (progresywność), zrobi darmowe bilety na wszystko (dopłaty) i kryzys zostanie pokonany.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
lolku napisałem wyraźnie, znosimy podatek od stycznia i pracodawca musi najpierw ocenić czy w tym stanie rzeczy i jak szybko stworzy dodatkowy etat. A co do tego czasu - jest ubytek w budżecie. I po raz kolejny pytam jak ten ubytek pokryć ? Proste pytanie i proszę o prostą odpowiedź
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Zlikwidować stanowiska w budżetówce obsadzone przez kolesi i rodzinę? Wystarczająco prosta odpowiedź?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Spodziewam się jeszcze prostszej odpowiedzi: - Cóż można począć, jeśli rodzina i kolesie należą do najwybitniejszych?
Ale można w ogóle pozwalniać zgodnie z prawem (3 miesiące wypowiedzenia) przeszło połowę urzędników, pozostałym podnieść pensję o 50%. Po ogłoszeniu takiego zamiaru sami urzędnicy wskażą- kogo należy zwolnić.



Kurde, znowu niechciane kliknięcie. Przepraszam i proszę o likwidację tej "nadprodukcji"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a co z tymi zadaniami które ma państwo wykonywać dla dobra ludzi. Dajmy na to, że chodzi o rynek pracy. Działają urzędy pracy, które rejestrują bezrobotnych. W ramach walki z kolesiami polityków wywalamy z pracy większość obsady tych urzędów (każdy wie że na prowincji obsada tych urzędów jest mocno uwiązana z polityką). A następnie bezrobotny przychodzi do urzędu i się chce zarejestrować. I dowiaduje się, że ma czekać cały dzień bo została tylko jedna osoby do załatwiania rejestracji a resztę wywalono. I jaki będzie wtedy efekt walki z biurokracją - niedola bezrobotnego
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
A jaka jest wg Ciebie efektywność Urzędów Pracy? Firmy same przyznają, że rzadko szukają w ten sposób pracowników i że ten system się nie sprawdza. To ma być praca "dla dobra ludzi"? Zlikwidować połowę UP, a resztę zrestrukturyzować, żeby robiły coś sensownego.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Qon przecież tu chodzi po prostu o zlikwidowanie ustawy o tym jak państwo ma pomagać bezrobotnym. Likwidacja tych różnych cudacznych funkcji i obowiązków urzędów pracy. I wtedy jestem zgodny że można likwidować te biurokratyczne etaty. Chodzi po prostu o robotę od początku, z głową aby nie szkodzić zwykłym obywatelom. Ale jest to już gorsza praca, bo Polacy masowo czekają na pomoc państwa.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Gdzie chodzi o zlikwidowanie ustawy, bo nie załapałem za bardzo, o czym piszesz w pierwszym zdaniu?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
chodzi o całkowitą likwidację ustaw, które przewidują jakąkolwiek pomoc państwa w walce z bezrobociem. To są również ustawy powołujące urzędy pracy. Jeśli zabraknie tych wszystkich przepisów to i biurokracji będzie mniej.
 
Do góry