Bardzo Nietypowy Problem Z Komputerem

Elenc

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam!
Mam bardzo niespotykanyproblem z komputerm.
Mój komp przedstawia się następująco:
Płyta ASUS P4P8X
Procek Celeron 2,4 Socket 478
Ram DDR 333 512 MB
Dyski Twarde Maxtora 40 i 160 gb na ATA
Nagrywarka DVD-RW LG
Karta muzyczna Sound Blaster Live! 5.1
Karta Graficzna Radeon 9550 128 MB
I teraz problem wygląda następująco:
Nagrywam system i wszystko jest oki, ale gdy tylko spróbuję nagrać jakiś program to on w trakcie instalacji wiesza mi cały komputer. Nie wiesz odrazu komputera tylko wszystko po koleji tzn. najpierw ten program, później pasek zadań, później winamp i ta wszystko po koleji. Odrazu mówię, że to za każdym razem inny program powoduje ten błąd tzn. raz mogę jeden program nagrać, a później po instalacji systemu od nowa już ten program nie da się zainstalować, ale za to inny się da.
Wymieniałem w komputerze dyski, ram, napęd dvd. Wyciągnąłem katę muzyczną. zmieniłem nawet na inną płytę główną z innym prockiem i ramem, ale wtedy nawet instalka systemu się wieszała pokazując błąd CDFS file coś tam... CZy ktoś może spotkał się z takim problemem ? Byłbym bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
a jedna podstawowe pytanie za kazdym razem instalujesz system z tej samej płytki ?
 

rootoslaw

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Maassluis West. Chwilwo Lewin Brzeski.
Proponuje jeszcze raz dobrze posprawdzac czy naped CD jest poprawnie podpiety i skonfigurowany bo ten caly CDFS wskazuje na problem ze sterownikiem napedu.
A, i mowiac poprawnie podpiety mam na mysli nie to czy dany naped jest master, slave...itd...ale raczej do ktorego kanalu masz podpiete dyski a do ktorego inne napedy :)

Ewentualnie poszukaj sterownika CDFS i zastap nim standardowy windowsowski ster ;)
 

Elenc

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hehe hello wczoraj rozwiązałem ten problem... to wydaje się dość dziwne a nawet bardzo dziwne, już niejednokrotnie naprawiałem komputer nie tylko sobie ale i innym i to co teraz okazało się być przyczyną uszkodzenia zdziwiło mnie naprawdę. Odrazu mówię, że ten problem z CDFS występował jak podłączyłem mój dysk i napęd DVD-RW pod inną płytę z innym ramem i prockiem. U mnie na mojej płycie wszystko było oki więc tutaj płyta z której system był nagrany nie ma znaczenia. Tak samo jak podłączenie napędu. No, ale teraz napiszę co okazało się przyczyną tych dziwnych zachowań... przyczyną tego wszystkiego okazała się myszka ewentualnie port PS/2 dla myszki!!! :]. Przyjechał do mnie kumpel z kompem żebyśmy sobie pograli przez sieć więc wziąłem laptopa i podłączyłem tą uszkodzoną myszkę do niego i tak graliśmy, a na drugi dzień pomyślałem, że wezmę się za to moje padło i podłączyłem do niego myszkę pod USB i o dziwo nagrałem wszystko bez żadnych problemów, zawieszeń, restartów. Wszystko działa idealnie. Czy spotkał się ktoś kiedyś z czymś tak dziwnym ??
 

Kajet

;x
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
709
Punkty reakcji
0
Miasto
From?
Hehe hello wczoraj rozwiązałem ten problem... to wydaje się dość dziwne a nawet bardzo dziwne, już niejednokrotnie naprawiałem komputer nie tylko sobie ale i innym i to co teraz okazało się być przyczyną uszkodzenia zdziwiło mnie naprawdę. Odrazu mówię, że ten problem z CDFS występował jak podłączyłem mój dysk i napęd DVD-RW pod inną płytę z innym ramem i prockiem. U mnie na mojej płycie wszystko było oki więc tutaj płyta z której system był nagrany nie ma znaczenia. Tak samo jak podłączenie napędu. No, ale teraz napiszę co okazało się przyczyną tych dziwnych zachowań... przyczyną tego wszystkiego okazała się myszka ewentualnie port PS/2 dla myszki!!! :]. Przyjechał do mnie kumpel z kompem żebyśmy sobie pograli przez sieć więc wziąłem laptopa i podłączyłem tą uszkodzoną myszkę do niego i tak graliśmy, a na drugi dzień pomyślałem, że wezmę się za to moje padło i podłączyłem do niego myszkę pod USB i o dziwo nagrałem wszystko bez żadnych problemów, zawieszeń, restartów. Wszystko działa idealnie. Czy spotkał się ktoś kiedyś z czymś tak dziwnym ??

nie :p to bardzo dziwne :p
 
Do góry