Badanie siły kiełkowania nasion.

Moshebar

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Muszę zrobić te zadanie na jutro ,nie wiem co robić kto mi pomożę.Wogóle o tym zapomniałem ,a teraz nie ma czasu aby tego wychodować.Pomóżcie ;(


1.Badanie siły kiełkowania nasion.
a) Przygotuj trzy syropianowe tacki ,każdą znich wyłożć grubą warstwą ligniny.Na każdej tacce ułóż w równych odstępach po 100 nasion z dowolnych trzech gatunków roślin ,na przykład:tacka 1-100 nasion rzeżuchy ,tacka 2-100 nasion rzodkiewki ,tacka 3-100 nasion astrów.
Ligninę zwilż dokładnie wodą,tacki ustaw w ciepłym i ciemnym miejscu (możesz je osłonić na przykład kapelusikiem wykonanym z gazety).Zadbaj o to ,aby lignina była stale wilgotna ,ale nie dopuść do zalania nasion wodą.Prowadź doświaczenie przez około trzydzień (jeśli na opakowaniu nasion ,których użyłeś do doświadczenia jest podany dłuższy okres kiełkowania to odpowiednio wydłuż czas prowadzenia doświadczenia ,a następnie dla każdego gatunku oddzielnie oblicz siłę kiełkowania.
Skorzystaj ze wzoru:
siła kiełkowania = (liczba nasion ,które wykiełkowały /ogólna liczba nasion)x100%
b)Jeśli masz nasiona przeterminowane ,to możesz powtórzyć doświadczenie ,używając ich jako próby badawczej.Natomiast do próby kontrolnej wykorzystaj nasiona tego samego gatunku rośliny ,lecz takie ,które mają ważny atest.Sformułuj problem badawczy i postaw hipotezę do tego wariantu doświadczenia.
 
Do góry