Badania ogólne.

tomaszh

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
81
Punkty reakcji
2
Hej, chciałem się przebadać tak ogólnie i trochę nie wiem jak za to się zabrać. Nie bardzo wiem co powinienem przebadać i gdzie. Wolał bym na NFZ o ile to możliwe. Proszę o pomoc.
 
E

Elen

Guest
Ale masz na mysli badnia krwi? morfologia w calosci na skierowanie Ci sie nalezy i ogolne badanie moczu. Masz jakies dolegliwosci? lekarz rodzinny moze w gabinecie wykonac Ci pomiar cisnienia krwi, ekg serca. Zalezy od sytuacji i stanu pacjenta, mozesz negocjowac z lekarzem inne badania.
 

tomaszh

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
81
Punkty reakcji
2
No załóżmy, że idę do lekarza rodzinnego i sprawdza mi ekg i ciśnienie, to jeśli nic nie wyjdzie to z nim mam rozmawiać żeby mnie skierował na bardziej szczegółowe badania? I jakie to powinny być badania? Mocz i krew?
 
E

Elen

Guest
Jesli cos Ci dolega, to opowiedz o tym lekarzowi rodzinnemu, na tej podstawie da Ci skierowanie do specjalisty. Znaczna czesc badan moze zlecic rodzinny, ale bardziej szczegolowe tylko specjalista. I zawsze masz mozliwosc zrobienia badan prywatnie, tylko trzeba zaplacic. Do specjalisty tez mozesz udac sie prywatnie, bez skierowania.
 
T

TomkaJanka

Guest
Jeśli chodzi Ci tylko o badanie ogólne, które chcesz sobie zrobić kontrolnie to wystarczy pomiar ciśnienia, krew i mocz. Z badania krwi wiele się można dowiedzieć, jak będziesz miał wyniki, to wtedy można pomyśleć o następnych badaniach.
 

ZarzadzajGIP

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Na NFZ można zrobić podstawowe badania, trzeba tylko iść do swojego lekarza rodzinnego po skierowanie na nie.
 
Do góry