Avi na RMVB bez dużej utraty jakości

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Wiem że zły dział, ale do montażu video nikt nie zagląda, a tu chodzi o programy, software i o szybką pomoc doświadczonych ludzi :D .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam, tak też chodzi o to, że chciałbym nakręcić pewną pracę wykonywaną w programie photoshop i nagrać ją jako film. Wykonałbym to za pomocą programu Camstudio.

Następnie kwestia lektora, zastanawiam się nad napisaniem wszelkichinstrukcji w programie Expressivo, zapisu odczytu do mp3, a następniedokładnego scalenia tego z czasem filmu (poprzez dzielenie i dodawanieciszy) w programie Audacity. Bo mikrofon odpada, bo nie mam raczej głosu nadającego się do pracy jako lektor.

Następnie połączyłbym dźwięk i film w programie Windows Movie Maker.

I tutaj ostatnia najważniejsza kwestia. Chciałbym to przekonwertować doformatu RMVB aby zajmowało możliwe mało miejsca.. ale pierwsze próby konwersji przyniosły przerażający efekt. Tak właściwie, nie dało się nawet odczytać napisów na panelach w Photoshopie.. A widziałem tutoriale właśnie PS w formacie RM i jakość była idealna, a wielkość kilka mb.

Ewentualnie inny format, chodzi głównie o jakość i wielkość. Przy czym długości filmów (bo będzie ich kilka, będą wachały się w okolicach 3-10 minut)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
a jakiego oprogramowania użyłeś do kompresji? Jaki długo trwa materiał wideo i ile zajmuje po kompresji?
 

Berialsowa

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2007
Posty
168
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Tak też, używam Easy RealMedia Tools.

Plik avi około 10mb, zaś po konwersji około 2-3mb. Trwa około 2 minut (bo jak narazie tylko testowy nagrałem ze skutkiem tragicznym).
 
Do góry