Auto złom,recykling....?

valdi910

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!!!Ostatnio zastanawiam się nad otworzeniem recyklingu samochodowego.W skład działalności mógłby wejść również skup złomu,metali kolorowych a w przyszłości może nawet skład opału....a więc sprawa wygląda następująco z działką nie ma problemu,ponieważ posiadam wolną od zabudowań o wielkości ok.60-70arów,tylko teraz nasuwa się pytanie czy aby nie liczę sił na zamiary....Miałoby to funkcjonować na 400 osobowej wsi niedaleko kilku ok.20 tys. miasteczek...Wiem,ze na tym terenie jest kilka auto-złomów i jakoś nie wchodzą sobie w drogę...Auta pozyskiwałbym krajowe na zasadzie zapłaty i wystawienia karteczki o recyklingu do wyrejestrowania następnie rozbierałbym na części i czekał oczywiście na klientów....Pytanie do was;jest możliwość dostania dofinansowania na działalność tego typu?Jeśli tak to na jakiej zasadzie (unia?pup?) dodam,że jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku,zarejestrowaną w urzędzie pracy......Jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia związane z recyklingiem,prosiłbym bym o podzielenie się ze mną jakimiś informacjami.......Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi.......
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Witam,
Wprawdzie nie mam doświadczenia w recyklingu a w dofinansowaniach. Śmiało mogę ci powiedzieć, że możesz się starać o dofinansowanie zarówno w Urzędzie Pracy jak i złożyć wniosek o środki z UE. W obu przypadkach musisz posiadać biznes plan. Tak sobie myślę, czy do recyklingu nie jest potrzebne jakieś zezwolenie. Musiałbyś o to zapytać w urzędzie miasta bądź gminy. Życzę powodzenia i napisz czy sprawa "idzie" do przodu. Z mojej strony mogę ci jeszcze doradzić, że szybciej otrzymasz dofinansowanie z UE i jest ono bez zwrotne.
 
Do góry