Atak szaleńca w pociągu.

D

dawid326

Guest
MacaN napisał:
zapewnienie im odpowiedniego poziomu życia
O stary, poleciałeś. To oddaj im dodatkową część swojej wypłaty, moją część zostaw w spokoju, ja nie chcę im zapewniać żadnego poziomu życia.
Zobacz sobie jaki jest poziom życia np. w obozach dla uchodźców , część ludzi tam umiera z głodu , braku odpowiedniej pomocy medycznej , chorób itp. , poza tym część tych ludzi , żyje w biedzie nawet będąc w Niemczech , brak perspektyw , żyją na zasiłkach z braku pracy , albo pracują za najniższe krajowe.
Jak się chce by ludzie z krajów typu syria mieli dobry stosunek np. do polaków to trzeba ich przyjąć w sposób taki by się zasymilowali , postępując tak jak teraz mówisz , będą powstawały getta dla muzułmanów jak np. we Francji, czy Niemczech.
A oddanie wypłaty nie ma tutaj nic do rzeczy...
A co do asymilacji to obecna atmosfera nie sprzyja temu by był pokój między muzułmanami a europą , obie strony są w sumie sobie winne.

Europa miesza się w sprawy krajów bliskiego wschodu , część ludzi z bliskiego wschodu , zna zachód głównie z bomb zrzucanych na ich miasta , więc nie ma tez co się dziwić , że próbują walczyć z cywilizacją zachodu...
 
M

MacaN

Guest
dawid326 napisał:
Zobacz sobie jaki jest poziom życia np. w obozach dla uchodźców , część ludzi tam umiera z głodu , braku odpowiedniej pomocy medycznej , chorób itp.
To niech wrócą do siebie. Kropka.



dawid326 napisał:
Jak się chce by ludzie z krajów typu syria mieli dobry stosunek np. do polaków to trzeba ich przyjąć w sposób taki by się zasymilowali

Albo ich nie przyjmować. To nie Polakom ma zależeć na dobrych stosunkach z Syryjczykami, to Syryjczykom ma na tym zależeć.



dawid326 napisał:
A co do asymilacji to obecna atmosfera nie sprzyja temu by był pokój między muzułmanami a europą , obie strony są w sumie sobie winne.
Po raz trzeci podjąłem próbę dyskusji z Tobą o polityce i po raz trzeci się przekonałem, że łatwiej rozmawiałoby się z moim psem. Sorry chłopie, ja znów odpadam. Ta kwestia była poruszana wielokrotnie.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
dawid326 napisał:
poza tym część tych ludzi , żyje w biedzie nawet będąc w Niemczech , brak perspektyw , żyją na zasiłkach z braku pracy , albo pracują za najniższe krajowe.
Brak perspektyw? Oni tam mają lepszą perspektywę niż wielu Polaków u siebie w kraju. Pracują za najniższe krajowe? A to źle? Tam za najniższą krajową można godnie przeżyć. Jaki procent Polaków pracuje w swoim kraju na najniższej?

Dla chcącego, nic trudnego. Im jest wygodnie siedzieć na tyłkach i żebrać o zasiłek. Potem ściągają swoich pobratymców i Ci robią to samo. Mam znajomych w Niemczech, Austrii itp. Każdego można fachu wyuczyć, o ile dana osoba chce się uczyć. A Ci albo kradną po budowach, albo mają dwie lewe ręce i siano zamiast mózgu. To jest ich problem. Oni się nie chcą asymilować, tylko dostawać kasę, a duży odsetek z nich chce robić rozróby i kalifat.



dawid326 napisał:
Jak się chce by ludzie z krajów typu syria mieli dobry stosunek np. do polaków
A po co nam to? Podaj jeden powód, dla którego ma nam zależeć, by Syryjczycy mieli do nas dobry stosunek? To im powinno zależeć, byśmy ich akceptowali, bo to oni chcą przyjechać do nas, a nie my do nich. Twój tok myślenia jest zbliżony do toku myślenia europejskich przywódców: "Stańmy na głowie, żeby czasami Syryjczyk nie powiedział, że jest mu tu źle", a ja się pytam w imię czego? Po co? Na co?



dawid326 napisał:
Europa miesza się w sprawy krajów bliskiego wschodu , część ludzi z bliskiego wschodu , zna zachód głównie z bomb zrzucanych na ich miasta , więc nie ma tez co się dziwić , że próbują walczyć z cywilizacją zachodu...
No jasne, to nic, że oni sami siebie nawzajem wybili tam więcej, niż cały zachód we wszystkich bombardowaniach. To nic, że według nich religia którą wyznają, nakazuje mordowanie wszystkich innowierców jak leci, od Żydów, przez Chrześcijan, wszystkich. To nic, że organizują zamachy, w imię dostania się do raju i do ich 72 dziewic, w których z zimną krwią mordują kobiety, dzieci, starców. To na pewno cały zachód jest temu winny :) Ci biedni muzułmanie tylko się bronią... Dajmy im jeszcze po zasiłku.
 
D

dawid326

Guest
Isen1822 napisał:
A po co nam to? Podaj jeden powód, dla którego ma nam zależeć, by Syryjczycy mieli do nas dobry stosunek? To im powinno zależeć, byśmy ich akceptowali, bo to oni chcą przyjechać do nas, a nie my do nich. Twój tok myślenia jest zbliżony do toku myślenia europejskich przywódców: "Stańmy na głowie, żeby czasami Syryjczyk nie powiedział, że jest mu tu źle", a ja się pytam w imię czego? Po co? Na co?
Podstawą normalnych relacji społecznych jest wzajemna asymilacja , obie strony muszą się akceptować i być zadowolone z życia w danym kraju. Jak polacy będą traktować np. syryjczyków z szacunkiem i ta grupa społeczna nie będzie czuła się dyskryminowana , a to sprawi , że nie będzie rozruchów buntów , zamachów itp. bo skoro im dobrze to po co robić jakieś złe rzeczy.
A mniejszości narodowe w Polsce mogą wpłynąć na naszą demografię , a w praktyce poprawić finanse publiczne...
Twój komentarz świadczy o mega egoiźmie z twojej strony oraz uprzedzeniach do ludzi których tak naprawdę nie znasz...



Isen1822 napisał:
Brak perspektyw? Oni tam mają lepszą perspektywę niż wielu Polaków u siebie w kraju. Pracują za najniższe krajowe? A to źle? Tam za najniższą krajową można godnie przeżyć. Jaki procent Polaków pracuje w swoim kraju na najniższej? Dla chcącego, nic trudnego. Im jest wygodnie siedzieć na tyłkach i żebrać o zasiłek. Potem ściągają swoich pobratymców i Ci robią to samo. Mam znajomych w Niemczech, Austrii itp. Każdego można fachu wyuczyć, o ile dana osoba chce się uczyć. A Ci albo kradną po budowach, albo mają dwie lewe ręce i siano zamiast mózgu. To jest ich problem. Oni się nie chcą asymilować, tylko dostawać kasę, a duży odsetek z nich chce robić rozróby i kalifat.
No nie rozumiesz , ludzie z krajów muzułmańskich są np. dyskryminowani bo przykładowo isis robi zamachy , więc na tym obrywają wszyscy muzułmanie wizerunkowo. A w takiej sytuacji ludzie zaczynają mieć uprzedzenia i nie chcą np. zatrudniać ludzi z tych krajów do pracy , europejczycy mają lepsze szanse na rozwój zawodowy - syryjczycy będą tylko kelenrami w barze z kebabem , a do jakiś lepszych prac ich nie przyjmą itp.. Europa zachodnia dla ludzi nazwę to z dołu wcale nie jest taka kolorowa... , nie bez powodu powstają "getta" z muzułmanami na zachodzie , poza tym kraje zachodnie zbyt bardzo mieszają się w politykę na bliskim wschodzie , część muzułmanów z krajów arabskich kojarzy europę z bombami spadające na tamtejsze miasta , we większości wojen w tamtych krajach maczała palce europa.




Isen1822 napisał:
No jasne, to nic, że oni sami siebie nawzajem wybili tam więcej, niż cały zachód we wszystkich bombardowaniach. To nic, że według nich religia którą wyznają, nakazuje mordowanie wszystkich innowierców jak leci, od Żydów, przez Chrześcijan, wszystkich. To nic, że organizują zamachy, w imię dostania się do raju i do ich 72 dziewic, w których z zimną krwią mordują kobiety, dzieci, starców. To na pewno cały zachód jest temu winny Ci biedni muzułmanie tylko się bronią... Dajmy im jeszcze po zasiłku.
Wojny domowe są z powodów , że w wśród muzułmanów jest bardzo wiele kultur , różne plemiona , odłamy religijne ze sobą walczą , poza tym europa , rozniecała cześć konfliktów tam zbyt mieszając się w tamte sprawy , każdy głupi wie , że rebeliantów walczących z asadem dozbraja europa , isis jest pochodną organizacji rebelianckich , asada też wspiera europa tylko z drugiej barykady czyli rosja.

Akurat to o innowiercach co piszesz tyczy się sytuacji , gdy jest wojna , a w europie nie ma wojny... , mahomet był wojownikiem i walczył w dawnych czasach z plemionami np. żydowskimi , chrzescijańskimi , więc skoro byli wtedy wrogami to pisał by tępic te narody. Obecnie nie ma wojny i te zapisy o których piszesz są błędną interpretacją koranu przez Ciebie , jak i ludzi np. dokonujących zamachy. PI manipuluje ludźmi (np. tym dzichadem) oferując im pieniądze oraz idee (obecna europa jest trochę zepsuta , bez żadnych idei) , niszcząc organizacje podburzające ludzi , zlikwiduje się problem , do tego trzeba poprawić sytuację w kwestii asymilacji ludności z krajów muzułmańskich z ludnością z europy.



MacaN napisał:
To niech wrócą do siebie. Kropka.
Trochę dziecinna ta twoja odp. , jeszcze tupnij nóżką... :D




MacaN napisał:
Albo ich nie przyjmować. To nie Polakom ma zależeć na dobrych stosunkach z Syryjczykami, to Syryjczykom ma na tym zależeć.

Obu stroną musi zależeć to jest tak samo jak w relacjach towarzyskich , jak ktoś będzie traktował Ciebie z góry masz się starać to się na tą osobę wypniesz ostatecznie , bo uznasz , że Ciebie nie szanuje...




MacaN napisał:
Po raz trzeci podjąłem próbę dyskusji z Tobą o polityce i po raz trzeci się przekonałem, że łatwiej rozmawiałoby się z moim psem. Sorry chłopie, ja znów odpadam. Ta kwestia była poruszana wielokrotnie.
Spoko , ale masz myślenie totalnego ignoranta , który nie próbuje się wgłębić w całą sytuację od środka jak to naprawdę wygląda.... , skoro w europie zachodniej są spięcia na lini muzułmanie vs europejczycy to jest dobry sposób do nauki dla polaków , co zrobić by jak przybędą do nas imigranci , to by nie popełnić podobnych błędów co np. francuzi , - jak np. zasymilować tych ludzi itp.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
MacaN napisał:
Po raz trzeci podjąłem próbę dyskusji z Tobą o polityce i po raz trzeci się przekonałem, że łatwiej rozmawiałoby się z moim psem. Sorry chłopie, ja znów odpadam. Ta kwestia była poruszana wielokrotnie.
dawid326 napisał:
Trochę dziecinna ta twoja odp. , jeszcze tupnij nóżką... :D
Oboje zachowujecie się jak dzieciaki. Wstyd mi chłopaki za Was.



Isen1822 napisał:
Brak perspektyw? Oni tam mają lepszą perspektywę niż wielu Polaków u siebie w kraju. Pracują za najniższe krajowe? A to źle? Tam za najniższą krajową można godnie przeżyć. Jaki procent Polaków pracuje w swoim kraju na najniższej?
Uchodźcy, którzy trafili do obozu w Niederösterreich żyją lepiej, niż Austriacy ! (a uwierzcie, Austriacy naprawdę dobrze żyją). Czy to jest fair? Oni mają wszystko pod noskiem. Rozumiem, że może dzieciaki są w złym stanie i złej kondycji, ale na pewno nie fizycznej, a psychicznej. Mężczyźni tam przebywający mają 100 % zdolność do pracy. Gdyby chcieli, mogliby góry przenosić, ulice sprzątać, robić to, czego większość nie chce, bo szkoda plamić rąk. Morał jest jeden- Europa powinna spojrzeć wstecz, jaki błąd popełniła lata temu (nie 2-3 lata temu, a w czasach wielkich emigracji, gdzie setki muzułmanów wędrowało do Niemiec, Austrii, Szwajcarii i żyją tam już od 5 pokoleń).

To nie jest takie trudne. Wystarczy spojrzeć na przepiękny kraj polityczny jakim jest Szwajcaria:

Plakat_250-vi.gif


Można? Można. Zakaz budowania kolejnych Minaretów, zakaz rozprzestrzeniania Islamu, Muzułmanizmu (jakkolwiek to zwać). Wcale się nie boją konsekwencji wypowiadanych słów. Warto by pójść ich śladami. Żyją jak pączki w maśle. I Polacy wyjeżdżający tam do pracy żyją również jak pączki w maśle.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
dawid326 napisał:
Podstawą normalnych relacji społecznych jest wzajemna asymilacja , obie strony muszą się akceptować i być zadowolone z życia w danym kraju. Jak polacy będą traktować np. syryjczyków z szacunkiem i ta grupa społeczna nie będzie czuła się dyskryminowana , a to sprawi , że nie będzie rozruchów buntów , zamachów itp. bo skoro im dobrze to po co robić jakieś złe rzeczy.
Czy we Francji byli oni źle traktowani, że robią kolejne zamachy? Czy to jest recepta na pojednanie? "Zaszedłeś mi za skórę, to za to wysadzę Ci się pod blokiem"?



dawid326 napisał:
A mniejszości narodowe w Polsce mogą wpłynąć na naszą demografię , a w praktyce poprawić finanse publiczne...
W jaki sposób? Że będziemy ich utrzymywać, tak jak to ma miejsce we Francji, Austrii itp ? :)



dawid326 napisał:
Twój komentarz świadczy o mega egoiźmie z twojej strony oraz uprzedzeniach do ludzi których tak naprawdę nie znasz...
Dziękuję, wystarczy mi, że widzę co się dzieje u sąsiadów. Nie chcę tego na swoim podwórku. Według ludzi o poglądach podobnych do Twoich Polska to ciemnogród, ale ja wolę sobie bezpiecznie wyjść wieczorem z psem na spacer, niż tak jak postępowy Francuz zastanawiać się, czy jutro w drodze do pracy ktoś się nie wysadzi w autobusie którym właśnie będę jechał.



dawid326 napisał:
ludzie z krajów muzułmańskich są np. dyskryminowani bo przykładowo isis robi zamachy , więc na tym obrywają wszyscy muzułmanie wizerunkowo.
A to akurat nie jest prawda. Jeśli jakiś muzułmanin mieszkał sobie w spokoju i był normalnym człowiekiem, to nie ma złej opinii. Pamiętam, jak parę miesięcy temu, była mowa o Pakistańczyku (chyba z Francji), który prowadził sobie sklepik. Był bardzo lubianą osobą w okolicy. Dżihadyści go zabili, dlatego że uznali że zbyt po drodze mu z "niewiernymi".



dawid326 napisał:
A w takiej sytuacji ludzie zaczynają mieć uprzedzenia i nie chcą np. zatrudniać ludzi z tych krajów do pracy , europejczycy mają lepsze szanse na rozwój zawodowy
Trudno nie mieć uprzedzeń, jak ktoś przychodzi Ci na budowę i po dwóch godzinach znika razem ze sprzętem wartym kilkaset euro. Jak już wspominałem, mam sporo znajomych w Austrii. Gdy ich zapytałem o to jak to wygląda, to powiedzieli mi właśnie, że trafić na jakiegoś Araba, który jest ogarnięty i chce pracować, graniczy z cudem.



dawid326 napisał:
, nie bez powodu powstają "getta" z muzułmanami na zachodzie
Nie wiesz co to getto. Poczytaj sobie o dzielnicach islamskich np w Brukseli. To tam przygotowywano wszystkie największe zamachy. Oni sami sobie tworzą swoje społeczności.



dawid326 napisał:
Wojny domowe są z powodów , że w wśród muzułmanów jest bardzo wiele kultur , różne plemiona , odłamy religijne ze sobą walczą ,
O ile dobrze pamiętam, to Rzeczpospolita Obojga Narodów też składała się z wielu kultur, religii, ponadto była nazywana "Krajem bez stosów". W związku z tym multikulturowość terenów o których mowa nie jest argumentem. Tutaj chodzi o mentalność tych ludzi, która swoje odzwierciedlenie ma także w ich postępowaniu w UE.



dawid326 napisał:
Akurat to o innowiercach co piszesz tyczy się sytuacji , gdy jest wojna , a w europie nie ma wojny...
Pudło kolego. Jeśli na ulicach, przedstawiciel jakiejś kultury wysadza się, wyskakuje na kogoś z siekierą lub z nożem, to owszem, wojna jest. Wojna to nie tylko starcie dwóch obcych armii na polu walki. A jeżeli słychać teksty typu "Niewiernych spotka śmierć", to czego się to tyczy, jak nie innowierców?



dawid326 napisał:
Obecnie nie ma wojny i te zapisy o których piszesz są błędną interpretacją koranu przez Ciebie , jak i ludzi np. dokonujących zamachy
Na ten moment, nieistotne jest co pisał. Mógł pisać, że kwiatki są pachnące, a świat piękny. Teraz właśnie liczy się to, co interpretują i uważają dżihadyści, a uważają właśnie, że trzeba mordować innych.



dawid326 napisał:
do tego trzeba poprawić sytuację w kwestii asymilacji ludności z krajów muzułmańskich z ludnością z europy.
A w jaki sposób?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
można tak do znudzenie powtarzać, że żadni islamiści do nas nie przyjadą bo podstawowe jest pytanie - po co ?

przyjeżdżają do tych krajów jak Niemcy gdzie jest socjal, gdzie można bez pracy żyć. U nas sie nie da to i się nie pojawiają.

Problem krajów zachodnich to jest właśnie rozbudowany system zasiłków, gdyby tego nie było to i uchodźców by nie było
 
D

dawid326

Guest
Isen1822 napisał:
A w jaki sposób?
Pomoc w kwestiach zawodowych oraz mieszkaniowych ,nauczenie przyjeżdżających imigrantów naszej kultury , to taka podstawa. Obecnie imigranci są sobie pozostawieni "samopas".



Isen1822 napisał:
Na ten moment, nieistotne jest co pisał. Mógł pisać, że kwiatki są pachnące, a świat piękny. Teraz właśnie liczy się to, co interpretują i uważają dżihadyści, a uważają właśnie, że trzeba mordować innych.
Jest to bardzo istotne , bo to znaczy , że to nie wina religii a po prostu złych ludzi.



Isen1822 napisał:
Pudło kolego. Jeśli na ulicach, przedstawiciel jakiejś kultury wysadza się, wyskakuje na kogoś z siekierą lub z nożem, to owszem, wojna jest. Wojna to nie tylko starcie dwóch obcych armii na polu walki. A jeżeli słychać teksty typu "Niewiernych spotka śmierć", to czego się to tyczy, jak nie innowierców?
Ten zapis mahometa tyczy się wojny , więc twoja próba podważenia tego co ja mówię dość kiepska.




Isen1822 napisał:
O ile dobrze pamiętam, to Rzeczpospolita Obojga Narodów też składała się z wielu kultur, religii, ponadto była nazywana "Krajem bez stosów". W związku z tym multikulturowość terenów o których mowa nie jest argumentem. Tutaj chodzi o mentalność tych ludzi, która swoje odzwierciedlenie ma także w ich postępowaniu w UE.
Rzeczpospolita obojga narodów była krajem najbardziej tolerancyjnym dla mniejszości narodowych , w tamtym okresie na zachodzie europy były wojny religijne oraz z mniejszościami narodowymi.



Isen1822 napisał:
Nie wiesz co to getto. Poczytaj sobie o dzielnicach islamskich np w Brukseli. To tam przygotowywano wszystkie największe zamachy. Oni sami sobie tworzą swoje społeczności.
No tworzą swoje społeczności z powodów jakie pisałem wcześniej... , to są takie dzielnice jak w Warszawie praga , a w poznaniu wilda , oczywiście w dużym przybliżeniu , takie typowo patologiczne.



Isen1822 napisał:
Trudno nie mieć uprzedzeń, jak ktoś przychodzi Ci na budowę i po dwóch godzinach znika razem ze sprzętem wartym kilkaset euro. Jak już wspominałem, mam sporo znajomych w Austrii. Gdy ich zapytałem o to jak to wygląda, to powiedzieli mi właśnie, że trafić na jakiegoś Araba, który jest ogarnięty i chce pracować, graniczy z cudem.
Rozumiem twoi znajomi znają wszystkich arabów , syryjczyków , turków itp. ? ;) To tak samo jakbym powiedział , że dziewczyny to szmaty bo np. dwie byłe by mnie zdradziły , podobne porównanie...



Isen1822 napisał:
A to akurat nie jest prawda. Jeśli jakiś muzułmanin mieszkał sobie w spokoju i był normalnym człowiekiem, to nie ma złej opinii. Pamiętam, jak parę miesięcy temu, była mowa o Pakistańczyku (chyba z Francji), który prowadził sobie sklepik. Był bardzo lubianą osobą w okolicy. Dżihadyści go zabili, dlatego że uznali że zbyt po drodze mu z "niewiernymi".
To co robią islamiści ma nie wiele wspólnego z prawdziwą wiarą w allaha , pisałem to wcześniej. Kościół katolicki też mocno przekręcał zasady wiary i ma dużo za uszami.



Isen1822 napisał:
Dziękuję, wystarczy mi, że widzę co się dzieje u sąsiadów. Nie chcę tego na swoim podwórku. Według ludzi o poglądach podobnych do Twoich Polska to ciemnogród, ale ja wolę sobie bezpiecznie wyjść wieczorem z psem na spacer, niż tak jak postępowy Francuz zastanawiać się, czy jutro w drodze do pracy ktoś się nie wysadzi w autobusie którym właśnie będę jechał.
Pisałem już o tym wcześniej.



Isen1822 napisał:
W jaki sposób? Że będziemy ich utrzymywać, tak jak to ma miejsce we Francji, Austrii itp ? :)
W taki sposób , że będą tu pracować rodzić dzieci itp. , na ogół rodziny z krajów muzułmańskich mają większą demografie niż europejczycy.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
dawid326 napisał:
Pomoc w kwestiach zawodowych oraz mieszkaniowych
Jasne, to nic że młodzi Polacy wyjeżdżają za granicę, nie mają gdzie mieszkać itp. Przeznaczmy kasę na Syryjczyków ;) To nam na pewno wyjdzie na dobre, będziemy wtedy tacy "postępowi", może nawet Angela nas pochwali.



dawid326 napisał:
Jest to bardzo istotne , bo to znaczy , że to nie wina religii a po prostu złych ludzi. Isen1822, dnia 21 Lip 2016 - 11:17, napisał: Pudło kolego. Jeśli na ulicach, przedstawiciel jakiejś kultury wysadza się, wyskakuje na kogoś z siekierą lub z nożem, to owszem, wojna jest. Wojna to nie tylko starcie dwóch obcych armii na polu walki. A jeżeli słychać teksty typu "Niewiernych spotka śmierć", to czego się to tyczy, jak nie innowierców? Ten zapis mahometa tyczy się wojny , więc twoja próba podważenia tego co ja mówię dość kiepska.
A Ty dalej nie rozumiesz. Ja mam w nosie, co mówi ich Koran. Chodzi o to, jak oni go interpretują i co robią. Myślisz, że osoba która widziała przed sobą rozpędzoną ciężarówkę w Nicei zastanawiała się, czy to Koran nakazuje im zabijać, czy sami z siebie to robią? Raczej nie. Ich fundamentalizm i interpretacje kształtują ich religie.



dawid326 napisał:
Rzeczpospolita obojga narodów była krajem najbardziej tolerancyjnym dla mniejszości narodowych ,
Skoro u nas mogli się wszyscy dogadać, to dlaczego tam nie może się dogadać grupa plemion, która tak naprawdę ma wspólne korzenie? Ano właśnie.... To świadczy tylko o nich.



dawid326 napisał:
No tworzą swoje społeczności z powodów jakie pisałem wcześniej... ,
A ja uważam że z innych, o których wspominałem wcześniej.



dawid326 napisał:
Rozumiem twoi znajomi znają wszystkich arabów , syryjczyków , turków itp. ?
Z pewnością nie znają wszystkich, ale skoro przeważająca większość opinii z jakimi się spotkali jest negatywna, to o czymś to świadczy.



dawid326 napisał:
. Kościół katolicki też mocno przekręcał zasady wiary i ma dużo za uszami.
Oczywiście, że ma, np krucjaty. Tylko u nas to ewoluowało na przestrzeni wieków i już nie tworzymy wypraw krzyżowych. U nich Dżihad jest wciąż na porządku dziennym. Dostrzegasz różnice ?



dawid326 napisał:
W taki sposób , że będą tu pracować rodzić dzieci itp. , na ogół rodziny z krajów muzułmańskich mają większą demografie niż europejczycy.
Gdzie to się sprawdziło? Gdzie jest tak, że oni istotnie pracują, a nie w większości siedzą na zasiłkach, rodzą dzieci i ściągają resztę swoich krajan, którzy również siedzą na zasiłkach ?
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
dawid326 napisał:
Pomoc w kwestiach zawodowych oraz mieszkaniowych ,nauczenie przyjeżdżających imigrantów naszej kultury , to taka podstawa. Obecnie imigranci są sobie pozostawieni "samopas".
Słonko, powiem Ci jako doświadczona osoba jedno- ich nie da się zresocjalizować, nauczyć. To jak cygan ma w genach przekręty, tak i oni mają w genach pewne wpojone wartości (a raczej ich brak). Dla nich słowo przyjaźń= łóżko, kultura= islam, poszanowanie= mam to w dupie.

Wiem co mówię, bo to ja uczyłam ich dzieci cały rok, gdy byłam w Wiedniu. To ja ich prosiłam, aby słuchali się moich zaleceń. I wiesz jak było? Wparował ojciec z matką i mówił, że zła jest taka nauczycielka, bo to chrześcijanka! Ot co. Oni nie poddadzą się byle jakiemu człowiekowi.

Co innego z ludźmi, którzy dawno przybyli do zachodnich krajów, którzy czują przynależność do kraju, w którym obecnie mieszkają. Wtopili się w tłum.



dawid326 napisał:
Isen1822, dnia 21 Lip 2016 - 11:17, napisał: Trudno nie mieć uprzedzeń, jak ktoś przychodzi Ci na budowę i po dwóch godzinach znika razem ze sprzętem wartym kilkaset euro. Jak już wspominałem, mam sporo znajomych w Austrii. Gdy ich zapytałem o to jak to wygląda, to powiedzieli mi właśnie, że trafić na jakiegoś Araba, który jest ogarnięty i chce pracować, graniczy z cudem. Rozumiem twoi znajomi znają wszystkich arabów , syryjczyków , turków itp. ? To tak samo jakbym powiedział , że dziewczyny to szmaty bo np. dwie byłe by mnie zdradziły , podobne porównanie...
Ale tutaj można sobie polemizować do us****j śmierci i nic z tego nie wyniknie. To nie chodzi o czarnego, białego, Syryjczyka czy Araba. Chodzi o religię. Religia daje się we znaki. Ich koran, to ich przykazanie. Możesz nie wierzyć, ale tutaj można generalizować ich wszystkich. Niczego dobrego w Europie nie zrobili.



dawid326 napisał:
Isen1822, dnia 21 Lip 2016 - 11:17, napisał: W jaki sposób? Że będziemy ich utrzymywać, tak jak to ma miejsce we Francji, Austrii itp ? W taki sposób , że będą tu pracować rodzić dzieci itp. , na ogół rodziny z krajów muzułmańskich mają większą demografie niż europejczycy.
Chcesz te chwasty hodować? To zaproś ich do swojego domu z litości, nakarm, ubierz, a oni Ci gardło poderżną. Co ma demografia do dyskusji? Dzieciaków te skurczybyki narobią, kobiety mają za nic, sami to najchętniej tylko machają penisami na lewo i prawo. To takie dobre posunięcie? Gwałty, kradzieże, znęcanie się i pouczanie?

Dyskutujecie o nieznanej nam od zarodka religii, o tworze irracjonalnym jak dla mnie. To, że źródła mówią A, nie oznacza, że tak jest. Wg mnie to bestialstwo, pozbawieni uczuć i wartości ludzie. I żadnej biedy czy żalu nie widzę patrząc na nich.

Modlę się, aby moje przyszłe dziecko nie bało się wyjść na ulicę, bo przy obecnej sytuacji sama boję się ruszyć gdziekolwiek poza granice kraju.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dopóki tak bohatersko ratują płynących łajbami na morzu śródziemnym dopóty będzie ich coraz więcej, Ale to jest też problem co robić ? nie pomagać i czekać aż się potopią, tych co wysiadają łapać wiązać i wysadzac związanych na brzegu afryki


to sa realne problemy i taki czy inny kształt UE nie ma tu nic do gadania. Pytanie jak ich powstrzymać przed wejściem na ziemię europejską
 
D

dawid326

Guest
Isen1822 napisał:
Jasne, to nic że młodzi Polacy wyjeżdżają za granicę, nie mają gdzie mieszkać itp. Przeznaczmy kasę na Syryjczyków To nam na pewno wyjdzie na dobre, będziemy wtedy tacy "postępowi", może nawet Angela nas pochwali.
Sam powiedziałeś - polacy są imigrantami na zachodzie , skoro angela taka zła to powinna zarządzić , że milion polaków pracujących w Niemczech ma wrócić do polski... i nie chcą polskich imigrantów zabierających prace Niemcą ;) polacy największą pomoc finansową mają waśnie od Niemiec i innych najzamożniejszych krajów UE , więc tak naprawdę powinni się najmniej udzielać bo sami są na utrzymaniu angeli...
Polska płaci w składkach z ok. 20 mld euro do UE a przychody z UE do Polski to z ok. 80 mld euro , do tego otwarty rynek pracy dla polaków by mogli pracować za granicą , uważam , że ten argument już zamyka temat.




Isen1822 napisał:
A Ty dalej nie rozumiesz. Ja mam w nosie, co mówi ich Koran. Chodzi o to, jak oni go interpretują i co robią. Myślisz, że osoba która widziała przed sobą rozpędzoną ciężarówkę w Nicei zastanawiała się, czy to Koran nakazuje im zabijać, czy sami z siebie to robią? Raczej nie. Ich fundamentalizm i interpretacje kształtują ich religie.
A ja mam też wszystko w nosie , jak zobaczę sobie jakąś dziewczynę na basenie to podejdę do niej i ją zgwałcę co mnie to obchodzi , że ona nie chce w końcu mam ochotę na seks , to twoje zdanie można do tego porównać... , tu nie chodzi o koran , tylko o aspekty które pisałem wcześniej... , koran tak naprawdę nie ma nic do rzeczy... , pisałem już wcześniej o tym i nie che mi się pisać znowu tego samego..




Isen1822 napisał:
Skoro u nas mogli się wszyscy dogadać, to dlaczego tam nie może się dogadać grupa plemion, która tak naprawdę ma wspólne korzenie? Ano właśnie.... To świadczy tylko o nich.
Takie mieliśmy wtedy społeczeństwo , nawet Rosja w tamtych czasach była krajem nie tolerancyjnym dla mniejszości np. żydowskich.
Ale po latach zaborów , wojny światowej , komuny , nasze społeczeństwo stało się zamknięte i mało tolerancyjne. W dużej mierze to jest kwestia ludności która jest we większości...



Isen1822 napisał:
A ja uważam że z innych, o których wspominałem wcześniej.
To się mylisz.
Isen1822 napisał:
Z pewnością nie znają wszystkich, ale skoro przeważająca większość opinii z jakimi się spotkali jest negatywna, to o czymś to świadczy.
Spotkał kilkoma osobami a wyrabia sobie zdanie o kilku tysiącach , a nawet milionach...



Isen1822 napisał:
Oczywiście, że ma, np krucjaty. Tylko u nas to ewoluowało na przestrzeni wieków i już nie tworzymy wypraw krzyżowych. U nich Dżihad jest wciąż na porządku dziennym. Dostrzegasz różnice ?
Islam też ewoluował , dzisiaj możesz sobie pojechać spokojnie do np. Turcji , Egiptu , nawet tam zamieszkać i najprawdopodobniej nic się tobie nie stanie... , a w okresie wypraw krzyżowych islam był podobny. Poza tym zauważ , że we większości krajów islamskich jest bieda i tak naprawadę islam jest tylko przykrywką... , do robienia czegoś niby w imię religii i jest wykorzystywany w celach politycznych. A ta polityka nie ma nic wspólnego z wiarą samą w sobie.. , to nie wina islamu , tylko złych ludzi...




Isen1822 napisał:
Gdzie to się sprawdziło? Gdzie jest tak, że oni istotnie pracują, a nie w większości siedzą na zasiłkach, rodzą dzieci i ściągają resztę swoich krajan, którzy również siedzą na zasiłkach ?
Np. Francja , kraj ten nie ma większych problemów z demografią i dziurą budżetową związaną z brakiem kasy na przyszłe emerytury , poza tym kraje zachodnie są obecnie na tyle bogate , że są wstanie płacić te zasiłki , więc skoro ich na to stać.


Delilaah napisał:
Słonko, powiem Ci jako doświadczona osoba jedno- ich nie da się zresocjalizować, nauczyć. To jak cygan ma w genach przekręty, tak i oni mają w genach pewne wpojone wartości (a raczej ich brak). Dla nich słowo przyjaźń= łóżko, kultura= islam, poszanowanie= mam to w d*pie. Wiem co mówię, bo to ja uczyłam ich dzieci cały rok, gdy byłam w Wiedniu. To ja ich prosiłam, aby słuchali się moich zaleceń. I wiesz jak było? Wparował ojciec z matką i mówił, że zła jest taka nauczycielka, bo to chrześcijanka! Ot co. Oni nie poddadzą się byle jakiemu człowiekowi. Co innego z ludźmi, którzy dawno przybyli do zachodnich krajów, którzy czują przynależność do kraju, w którym obecnie mieszkają. Wtopili się w tłum.
Polska młodzież jest nie lepsza... , a rodzice będą ich bronić , że o wy chcecie , mój Jasiu taki nie jest :D
Poza tym problem z niesforną młodzież "rozlał" sięn praktycznie na cała europę...


Delilaah napisał:
Ale tutaj można sobie polemizować do us****j śmierci i nic z tego nie wyniknie. To nie chodzi o czarnego, białego, Syryjczyka czy Araba. Chodzi o religię. Religia daje się we znaki. Ich koran, to ich przykazanie. Możesz nie wierzyć, ale tutaj można generalizować ich wszystkich. Niczego dobrego w Europie nie zrobili.
Koran to taka "biblia muzułmanów" , normalna księga religijna.




Delilaah napisał:
Chcesz te chwasty hodować? To zaproś ich do swojego domu z litości, nakarm, ubierz, a oni Ci gardło poderżną. Co ma demografia do dyskusji? Dzieciaków te skurczybyki narobią, kobiety mają za nic, sami to najchętniej tylko machają penisami na lewo i prawo. To takie dobre posunięcie? Gwałty, kradzieże, znęcanie się i pouczanie? Dyskutujecie o nieznanej nam od zarodka religii, o tworze irracjonalnym jak dla mnie. To, że źródła mówią A, nie oznacza, że tak jest. Wg mnie to bestialstwo, pozbawieni uczuć i wartości ludzie. I żadnej biedy czy żalu nie widzę patrząc na nich. Modlę się, aby moje przyszłe dziecko nie bało się wyjść na ulicę, bo przy obecnej sytuacji sama boję się ruszyć gdziekolwiek poza granice kraju.
Myśl tak dalej , przez takie myślenie jakie ty masz np. takie PI , czy al-kaida rosną w siłę , bo oni chcą pokazać islam jako twór zła by ludzie się ich bali , ludźmi którzy się boją łatwo manipulować i przejmować nad nimi kontrolę...
Spoko mogę ich nakarmić , ja nie mam takiego wąskiego światopoglądu , jak ty...
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
dawid326 napisał:
Sam powiedziałeś - polacy są imigrantami na zachodzie , skoro angela taka zła to powinna zarządzić , że milion polaków pracujących w Niemczech ma wrócić do polski...
Teraz to pojechałeś po bandzie. A widzisz pewną różnicę, między ciężko pracującym Polakiem, płacącym podatki i napędzającym niemiecką gospodarkę, a siedzącym na zasiłku Arabem, który nie wnosi kompletnie nic, a jedynie zabiera? :) Tak jak Brytyjczycy i Holendrzy, tak i Niemcy nie chcą się pozbywać Polaków, bo z nas jest pożytek. Jesteśmy wykształceni, pracujemy, imamy się zajęć, których taki Brytyjczyk np się nie tknie. Pracujemy i zarabiamy uczciwie, napędzając ich gospodarkę.




dawid326 napisał:
że ten argument już zamyka temat.
No nie bardzo :) Zresztą co do tego 20 mld do 80 mld... Kiedyś była dyskusja na ten temat... Aż takie różowe to to nie jest.



dawid326 napisał:
A ja mam też wszystko w nosie , jak zobaczę sobie jakąś dziewczynę na basenie to podejdę do niej i ją zgwałcę co mnie to obchodzi , że ona nie chce w końcu mam ochotę na seks , to twoje zdanie można do tego porównać... , tu nie chodzi o koran , tylko o aspekty które pisałem wcześniej... , koran tak naprawdę nie ma nic do rzeczy... , pisałem już wcześniej o tym i nie che mi się pisać znowu tego samego..
Każde, niegodne zachowanie Arabów próbujesz na wszelkie możliwe sposoby usprawiedliwiać. A odnośnie tego fragmentu o "gwałceniu na basenie", to pragnę tylko zauważyć, że to robią właśnie Arabowie na zachodzie, albo biegają za matkami z dziećmi z nożami tak jak ostatnio.



dawid326 napisał:
Ale po latach zaborów , wojny światowej , komuny , na
Jak już wspomniałem, akurat nasza nieufność i brak zaufania do Arabów w tym momencie jak najbardziej zdaje egzamin. My mamy ten luksus, że możemy obserwować co dzieje się w państwach zachodnich, które tak bezkrytycznie podeszły do tematu imigrantów tak jak Ty podchodzisz. Wyciągamy wnioski z ich błędów i bardzo dobrze. Ten "Ciemnogród", wyjdzie nam na dobre. Zachód, "postępowość" doprowadza na skraj upadku.



dawid326 napisał:
To się mylisz.
Będziemy się licytować? ;) Kto się bardziej myli ? :) Zajmijmy się rzeczami poważnymi



dawid326 napisał:
Spotkał kilkoma osobami a wyrabia sobie zdanie o kilku tysiącach , a nawet milionach...
Nawet gdyby znał milion i ten milion byłby zły, to są tacy, którzy powiedzieli by wtedy, że "Zna miliony, a wyrabia zdanie o dziesiątkach milionów". To już akurat jest normą. Skoro ogólny pogląd świadczy o tym, że jest tak a nie inaczej, to nie ma co na siłe negować sytuacji. Trzeba twardo stąpać po ziemi i rzetelnie oceniać sytuację, a nie marzyć o szklanych domach i utopijnej wizji w której to wszyscy żyją wspólnie i szczęśliwie.



dawid326 napisał:
Islam też ewoluował , dzisiaj możesz sobie pojechać spokojnie do np. Turcji , Egiptu ,
To powodzenia, ja "spokojny wyjazd" rozumiem jako coś innego, niż wyjazd do Turcji, gdzie są zamachy oraz teraz wewnętrzne porachunki. Co do Egiptu, Tunezji itp. Tam nigdy nie wiadomo, kto i kiedy otworzy ogień z pistoletu maszynowego do ludzi na plażach, albo czy autobus którym jedziesz nie zostanie ostrzelany. Jak to jest dla Ciebie ewolucja Islamu, no to ja dziękuję.



dawid326 napisał:
Np. Francja , kraj ten nie ma większych problemów z demografią i dziurą budżetową związaną z brakiem kasy na przyszłe emerytury , poza tym kraje zachodnie są obecnie na tyle bogate , że są wstanie płacić te zasiłki , więc skoro ich na to stać.
Gdyby tak było, to rząd francuski nie podnosiłby minimalnego, tygodniowego czasu pracy z 35 do 40h. Na ulicach nie byłoby zamieszek od 3 miesięcy. Ponadto powiedz mi, czy to właśnie we Francji, muzułmanie i Chrześcijanie żyją sobie tak dobrze razem? Z tego co pamiętam, to ostatnio tam dzieją się największe tragedie.



dawid326 napisał:
Polska młodzież jest nie lepsza... ,
Polska młodzież nie wysadza się w powietrze na dworcach, nie rozjeżdża ludzi, nie atakuje w pociągach nożami krzycząc "Allahu Akbar". Nie słyszałem też, by jakiś Polak biegał z nożem za matką z trójką dzieci, bo według niego "za dużo pokazała". Chłopie, porównujesz dwa światy....
 
D

dawid326

Guest
Isen1822 napisał:
Teraz to pojechałeś po bandzie. A widzisz pewną różnicę, między ciężko pracującym Polakiem, płacącym podatki i napędzającym niemiecką gospodarkę, a siedzącym na zasiłku Arabem, który nie wnosi kompletnie nic, a jedynie zabiera? Tak jak Brytyjczycy i Holendrzy, tak i Niemcy nie chcą się pozbywać Polaków, bo z nas jest pożytek. Jesteśmy wykształceni, pracujemy, imamy się zajęć, których taki Brytyjczyk np się nie tknie. Pracujemy i zarabiamy uczciwie, napędzając ich gospodarkę.
Polacy siedzący na zasiłku w Niemczech też się znajdą :D , poza tym argumenty z mówiąc kolokwialnie z dupy :D



Isen1822 napisał:
No nie bardzo Zresztą co do tego 20 mld do 80 mld... Kiedyś była dyskusja na ten temat... Aż takie różowe to to nie jest.
No spoko zawsze można wyjść z UE , wtedy nie będzie ani imigrantów , ani kasy..



Isen1822 napisał:
Każde, niegodne zachowanie Arabów próbujesz na wszelkie możliwe sposoby usprawiedliwiać. A odnośnie tego fragmentu o "gwałceniu na basenie", to pragnę tylko zauważyć, że to robią właśnie Arabowie na zachodzie, albo biegają za matkami z dziećmi z nożami tak jak ostatnio.
To nie usprawiedliwienie , bardziej pokazanie tą ironią bezmyślności twojego twierdzenia , tyle , że Polki jak chcą się zabawić seksualnie to jadą właśnie do arabów , biedne europejskie kobiety , jak one cierpią hehe



Isen1822 napisał:
Jak już wspomniałem, akurat nasza nieufność i brak zaufania do Arabów w tym momencie jak najbardziej zdaje egzamin. My mamy ten luksus, że możemy obserwować co dzieje się w państwach zachodnich, które tak bezkrytycznie podeszły do tematu imigrantów tak jak Ty podchodzisz. Wyciągamy wnioski z ich błędów i bardzo dobrze. Ten "Ciemnogród", wyjdzie nam na dobre. Zachód, "postępowość" doprowadza na skraj upadku.
No własnie to nie jest wyciąganie wniosków bardziej strach , w stylu po co mierzyć się z problemem , lepiej dać go komuś innemu. Poza tym to nie jest żadne zamknięcie się na arabów , polacy są ogółem dość zamkniętym społeczeństwem , wręcz często są zamknięci na samych polaków , to skutkuje na ogólne relacje między ludzkie ,a nawet i rozwój gospodarki , zamist ze sobą współpracować , wolą często ze sobą walczyć , to dość złożony temat na inną dyskusje..




Isen1822 napisał:
Nawet gdyby znał milion i ten milion byłby zły, to są tacy, którzy powiedzieli by wtedy, że "Zna miliony, a wyrabia zdanie o dziesiątkach milionów". To już akurat jest normą. Skoro ogólny pogląd świadczy o tym, że jest tak a nie inaczej, to nie ma co na siłe negować sytuacji. Trzeba twardo stąpać po ziemi i rzetelnie oceniać sytuację, a nie marzyć o szklanych domach i utopijnej wizji w której to wszyscy żyją wspólnie i szczęśliwie
Ludzie są różni , więc nie można kogoś oceniać tak dokładnie z perspektywy jednej lub kilku osób... ,porównanie z tym "Zna miliony, a wyrabia zdanie o dziesiątkach milionów" , jest z twojej strony lekko mówiąc absurdalny... , trzeba by pożyć w społeczeństwie islamskim poznać , dużo ludzi , różne warstwy społeczne , nie parę osób , ale np. kilkaset osób nawet na krótkie znajomości... , wtedy powoli można już jakieś wnioski wyciągać , ale też nie można nimi się przesadliwie sugerować bo można poznać kilkaset innych np. muzułmanów i oni tez będą inni...



Isen1822 napisał:
To powodzenia, ja "spokojny wyjazd" rozumiem jako coś innego, niż wyjazd do Turcji, gdzie są zamachy oraz teraz wewnętrzne porachunki. Co do Egiptu, Tunezji itp. Tam nigdy nie wiadomo, kto i kiedy otworzy ogień z pistoletu maszynowego do ludzi na plażach, albo czy autobus którym jedziesz nie zostanie ostrzelany. Jak to jest dla Ciebie ewolucja Islamu, no to ja dziękuję.
Widze błędne rozumienie tego co się dzieje na swiecie , w Turcji nie ma wojny religijnej , ale wojny z kurdami , państwem islamskim , tyle , że w turcji tez jest islam tak samo jak w PI , a zamachy tam tez są...
A w Tunezji wynika to z tego , że to był jedyny kraj który stał się demokratyczny , więc PI próbuje destabilizować ten kraj , bardziej tutaj chodzi o politykę , a nie o religię , religia to tylko przykrywka...



Isen1822 napisał:
Gdyby tak było, to rząd francuski nie podnosiłby minimalnego, tygodniowego czasu pracy z 35 do 40h. Na ulicach nie byłoby zamieszek od 3 miesięcy. Ponadto powiedz mi, czy to właśnie we Francji, muzułmanie i Chrześcijanie żyją sobie tak dobrze razem? Z tego co pamiętam, to ostatnio tam dzieją się największe tragedie.
To jest dość złożony problem ,skoro PI znajduje sobie członków i garstka osób robi zamachy , ale jakieś zamieszki to cierpią na tym wszyscy , i nastroje się pogarszają , kwestia to zniszczenie PI i pogodzenie społęczeństwa.




Isen1822 napisał:
Polska młodzież nie wysadza się w powietrze na dworcach, nie rozjeżdża ludzi, nie atakuje w pociągach nożami krzycząc "Allahu Akbar". Nie słyszałem też, by jakiś Polak biegał z nożem za matką z trójką dzieci, bo według niego "za dużo pokazała". Chłopie, porównujesz dwa światy....
Byli już Polacy na zachodzie którzy przyłączali się do np. al-nusra , albo nawet planowali zamachy w Polsce. Poza tym pisałem wcześniej , PI manipuluje wiara religijną i część muzułmanów to "chwyta" , kościół katolicki tez potrafi manipulować wiarą i znajduje się sporo ludzi , którzy też to "chwytają".
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
dawid326 napisał:
Delilaah, dnia 21 Lip 2016 - 13:50, napisał: Ale tutaj można sobie polemizować do us****j śmierci i nic z tego nie wyniknie. To nie chodzi o czarnego, białego, Syryjczyka czy Araba. Chodzi o religię. Religia daje się we znaki. Ich koran, to ich przykazanie. Możesz nie wierzyć, ale tutaj można generalizować ich wszystkich. Niczego dobrego w Europie nie zrobili. Koran to taka "biblia muzułmanów" , normalna księga religijna.
Nie jestem idiotką. Doskonale wiem, co to Koran. Użyte słowo "przykazanie" to była przenośnia.

I jeszcze jedno- wcale nie mam wąskiego widzenia. Zdziwiłbyś się jak bardzo tolerancyjna potrafię być. Tutaj nie chodzi o moje, Twoje, czy kogokolwiek zdanie, chodzi o ogół, o kontynent i władze. Dopóki władze nie postanowią, co z tym problemem zrobić- świat będzie kulał z dnia na dzień coraz bardziej.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
dawid326 napisał:
Polacy siedzący na zasiłku w Niemczech też się znajdą , poza tym argumenty z mówiąc kolokwialnie z d*py
Ja kieruję się faktami, a nie pobożnymi życzeniami ;)



dawid326 napisał:
To nie usprawiedliwienie , bardziej pokazanie tą ironią bezmyślności twojego twierdzenia , tyle , że Polki jak chcą się zabawić seksualnie to jadą właśnie do arabów , biedne europejskie kobiety , jak one cierpią hehe
Masz strasznie ograniczone pole widzenia. Co do tych Polek, które chcą się zabawić seksualnie i może gdzieś tam jadą- potem płaczą w Interwencji czy innych tego typu programach, że jakiś Arab wywiózł je do swojego kraju i tam traktuje jak śmiecia. Takich idiotek jednak nie jest bardzo dużo. Więcej jest tych normalnych, które nie życzą sobie, by ktoś je tak traktował w ich własnym kraju.



dawid326 napisał:
No własnie to nie jest wyciąganie wniosków bardziej strach , w stylu po co mierzyć się z problemem , lepiej dać go komuś innemu.
Ja bym określił to raczej stwierdzeniem: "Po co stwarzać sobie problemy, które stworzyli sobie inni i teraz nie wiedzą co zrobić".



dawid326 napisał:
Ludzie są różni , więc nie można kogoś oceniać tak dokładnie z perspektywy jednej lub kilku osób... ,porównanie z tym "Zna miliony, a wyrabia zdanie o dziesiątkach milionów" , jest z twojej strony lekko mówiąc absurdalny... , trzeba by pożyć w społeczeństwie islamskim poznać , dużo ludzi , różne warstwy społeczne , nie parę osób , ale np. kilkaset osób nawet na krótkie znajomości... , wtedy powoli można już jakieś wnioski wyciągać , ale też nie można nimi się przesadliwie sugerować bo można poznać kilkaset innych np. muzułmanów i oni tez będą inni...
Świetnie, tylko tutaj gra toczy się o wysoką stawkę. Błędna ocena sytuacji może się wiązać z tym, że na kraj ściągnie się widmo zamachów i terroru. Jak już wspomniałem, przyglądajmy się uważnie Francji i Niemcom. W tym wypadku to kopalnia wiedzy, która jest nam bardzo potrzebna. Na ich przykładzie widać, jak to wszystko funkcjonuje.



dawid326 napisał:
Widze błędne rozumienie tego co się dzieje na swiecie , w Turcji nie ma wojny religijnej

Mam nadzieje, że za 4-6 miesięcy, będziemy mogli porozmawiać na ten temat ponownie.



dawid326 napisał:
Byli już Polacy na zachodzie którzy przyłączali się do np. al-nusra
Byli, ale od strony czysto logicznej patrząc- gdzie łatwiej przygotować zamach? Tam, gdzie są całe dzielnice Arabów, jak np we wspomnianej Brukseli, gdzie właśnie zamachy przygotowywali, wśród swoich, czy w Polsce, gdzie nie ma takich miejsc? W związku z czym nie jest tak łatwo zorganizować komórkę terrorystyczną



dawid326 napisał:
PI manipuluje wiara religijną i część muzułmanów to "chwyta" , kościół katolicki tez potrafi manipulować wiarą i znajduje się sporo ludzi , którzy też to "chwytają".
Tylko jak już wspominałem, wyznawcy kościoła katolickiego się nie wysadzają i nie nawołują do świętej wojny z niewiernymi, a ludzie z PI i owszem. To, że oni dają sobą manipulować, nie usprawiedliwia ich.
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Delilaah napisał:
Gdyby chcieli, mogliby góry przenosić, ulice sprzątać, robić to, czego większość nie chce, bo szkoda plamić rąk.
Niemcy też sobie nie radzą ze swoimi uchodźcami. Wysyp multum programów mających na celu przygotować do pracy oraz spróbować jakoś zintegrować owych przybyszów z Bliskiego Wschodu i Afryki, nie przynosi zadowalających efektów. Jednym z takich projektów była bawarska inicjatywa "Integration durch Ausbildung und Arbeit". Przyjęto 109 imigrantów z czego 18 zrezygnowało po kilku dniach a jedynie 35 znalazło pracę lub uzyskało możliwość przyuczenia się do zawodu. Reszta nic. Grubo ponad połowa.

"Doch von den 109 Asylbewerbern, die das Programm begonnen haben, bekamen bis zum Ende nach neun Monaten nur 35 einen Job oder einen Ausbildungsplatz. 18 Flüchtlinge brachen das Vermittlungsprojekt vorzeitig ab, für mehr als die Hälfte der Asylsuchenden fand sich keine Arbeitsstelle."

http://www.welt.de/wirtschaft/article154038705/Ein-Job-fuer-einen-Fluechtling-kostet-30-000-Euro.html

Jest to jeden z przykładów. Ich jest pełno. A zatem nasuwa się zasadnicze pytanie... co z nimi będzie? Rozpłyną się, pójdą na zasiłki, prześlą ich nam? Przecież takich programów integracyjnych jak ten w Bawarii nie brakuje w całych Niemczech, a procent nienadających się do pracy lub nauki jest zawsze mniej więcej ten sam.

Bezmyślny slogan kanclerz Merkel: "Wir schaffen das!" raczej się nie sprawdzi. To będzie szło bardziej w drugą stronę: sie schaffen uns (ab), jak przewidywał 6 lat temu, kiedy jeszcze nie było tak potężnej fali migracyjnej polityk SPD i ekonomista dr Thilo Sarrazin w swej kontrowersyjnej i szeroko komentowanej książce "Deutschland schafft sich ab: Wie wir unser Land aufs Spiel setzen". Problemy, które były kiedyś - są i dziś. Wszystko wciąż aktualne. Tylko skala nieco większa. Zarówno w kwestiach muzułmańskich imigrantów jak i w niemieckiej polityce. I tu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby: milion Chińczyków niż milion Arabów, z ekonomicznego punktu widzenia oczywiście, ale nie tylko, kulturowego również.


Isen1822 napisał:
Pamiętam, jak parę miesięcy temu, była mowa o Pakistańczyku (chyba z Francji), który prowadził sobie sklepik. Był bardzo lubianą osobą w okolicy. Dżihadyści go zabili, dlatego że uznali że zbyt po drodze mu z "niewiernymi".

Koran: sura 3, wers 28 "Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych! A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa. Bóg ostrzega was przed samym Sobą i do Boga zmierza wędrowanie."

Sura 5: 51 "O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!"


Isen1822 napisał:
A jeżeli słychać teksty typu "Niewiernych spotka śmierć", to czego się to tyczy, jak nie innowierców?
Sura 2:191 "I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!"

Sura 9:29 "Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni."

Sura 9:5 "A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!"


Są to słowa mówiące o wrogach islamu, czyli krótko mówiąc jest tu mowa o tych, którzy nie chcieli się poddać woli Mahometa. Trzeba zwrócić uwagę na jedną podstawową rzecz w czasach podbojów Proroka - a mianowicie wybór był jasny: albo uznanie wyższości Allaha i rodzącego się islamu nad tubylczymi przekonaniami/wierzeniami albo śmierć. Przed takim wyborem stanęło mnóstwo chociażby Żydów m.in. niesłusznie oskarżonych o zdrady itp. Mahomet nie miał oporów by powyrzynać w pień, wypędzić i splądrować majątek takich plemion jak z Banu Kurajza, Banu Kajnuka czy Banu an Nadir. Prorok nie znał litości. Stąd w islamie tyle religijnego radykalizmu jak w żadnej innej dużej religii na świecie. Czy to w Europie czy większości krajów arabskich. Dzieje się tak gdyż autorytetem i najważniejszym prorokiem tej religii jest zwyczajny pustynny wojownik, morderca, szowinista i gwałciciel.


Isen1822 napisał:
Nie słyszałem też, by jakiś Polak biegał z nożem za matką z trójką dzieci, bo według niego "za dużo pokazała"
Sura 4:34 "Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!"

Sura 5: 36 "Zaprawdę, gdyby ci, którzy nie wierzą, posiadali to wszystko, co jest na ziemi, i jeszcze tyleż do tego, aby się tym wykupić od kary w Dniu Zmartwychwstania, to nie zostałoby to od nich przyjęte. Ich czeka kara bolesna. 37 Będą chcieli wyjść z ognia, lecz w żaden sposób z niego nie wyjdą. Ich kara będzie wiecznie trwająca. 38 Złodziejowi i złodziejce obcinajcie ręce w zapłatę za to, co oni popełnili. To jest przykładna kara od Boga. Bóg jest potężny, mądry!"
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
greggxx napisał:
Bezmyślny slogan kanclerz Merkel: "Wir schaffen das!" raczej się nie sprawdzi. To będzie szło bardziej w drugą stronę: sie schaffen uns (ab), jak przewidywał 6 lat temu, kiedy jeszcze nie było tak potężnej fali migracyjnej polityk SPD i ekonomista dr Thilo Sarrazin w swej kontrowersyjnej i szeroko komentowanej książce "Deutschland schafft sich ab: Wie wir unser Land aufs Spiel setzen". Problemy, które były kiedyś - są i dziś. Wszystko wciąż aktualne. Tylko skala nieco większa. Zarówno w kwestiach muzułmańskich imigrantów jak i w niemieckiej polityce. I tu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby: milion Chińczyków niż milion Arabów, z ekonomicznego punktu widzenia oczywiście, ale nie tylko, kulturowego również.
W końcu ktoś opiera się w tej dyskusji na konkretach. Merkel dawno dała sobie wejść na głowę, robiąc wokół siebie szum i publicznie upokarzając. Robienie selfie z uchodźcami, którzy weszli jej na głowę.

A na pięknie napisane stwierdzenie- Sie schaffen uns (ab) powiem tyle:

Deutsche Frauen, deutsche Treue,
deutscher Wein und deutscher Sang,

sollen in der Welt behalten ihren alten
schönen Klang.
Uns zu edler Tat begeistern unser ganzes Leben lang.


Teraz chyba coś tutaj nie pasuje, i wszystko w tej strofie co niemieckie powinno być zastąpione słowem fremd.


Blüh' im Glanze dieses Glückes, blühe
deutsches Vaterland!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
podstawowy błąd jest taki : wyjdźmy z Unii to nie będzie imigrantów.

dlaczego ma to spowodować ? spowoduje to że na granicach Polski ziemia się rozejdzie i powstanie kilkukilometrowa przepaść

jak będą chcieli przejść do Polski to dla imigrantów nie będzie miało znaczenia czy jesteśmy w UE czy nie.
 
D

dawid326

Guest
Zaczyna mnie ten temat już nudzić, daje sobie spokój z tłumaczeniem w kółko to samo... :D
 
Do góry