Assassin's Creed - kolejna świetna gra od Ubisoftu!

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Assassin's Creed



altair.jpg


Assassin's Creed to gra akcji, kładąca silny nacisk na elementy, związane ze skradaniem się. Twórcami tytułu są ludzie, odpowiedzialni za powstanie Prince of Persia: The Sands of Time - nie dziwi więc wiele podobieństw do tego hitu.[...]
[czytaj dalej...]


Zrzuty ekranu:







Filmiki:

Trailer (SD)
Wideo recenzja (HD)
Wideo recenzja (SD)


Wymagania sprzętowe:


Minimalne:
Procesor dwurdzeniowy Intel Pentium D lub AMD Athlon 64 X2 3800+
2 GB pamięci RAM
Karta grafiki 256 MB kompatybilna z DirectX 9.0 lub 10.0 i zgodna z min. Shader Model 3.0*
Karta dźwiękowa zgodna z bibliotekami DirectX 9.0 lub 10.0
Napęd DVD (odtwarzający dwuwarstwowe płyty)
12 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Klawiatura, myszka
OS: Windows XP lub Vista

Rekomendowane:
Intel Core 2 Duo 2.2 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4400+
3 GB pamięci RAM
Karta grafiki 512 MB kompatybilna z DirectX 9.0 lub 10.0 i zgodna z min. Shader Model 3.0*
Napęd DVD (odtwarzający dwuwarstwowe płyty)
12 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Klawiatura, myszka, "xboksowy" gamepad przeznaczony dla systemu Windows
OS: Windows XP lub Vista

*Obsługiwane karty graficzne:
ATI RADEON X1300-1950 / HD 2000 / 3000 seria
NVIDIA GeForce 6600-6800 / 7 / 8 / 9 seria



Moim zdaniem Assassin's Creed jest świetną grą. Czekałem na taki tytuł, którą nazwać mogę ze spokojem następcą Prince of Persia. Główny bohater (Altair) porusza się jeszcze płynniej, z jeszcze większą gracją wykonuje wszystkie skoki, akrobacje niż sam Książę. A to co mi się podoba w grze to wolność i swoboda - można praktycznie dostać się do każdego miejsca, na każdy (nawet najwyższy) budynek. Poza tym świetna oprawa audio-video, żyjące miasta (np. biedaczka, która prosiła się mnie o pieniądze, a później biegła za mną), kapitalne widoki. Jak dotąd żadna gra nie oferowała takich możliwości. Według mnie gra głownie skierowane dla fanów POP'a, na pewno się na niej nie zawiodą.
smilefd8.gif
 

przemcio1

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
460
Punkty reakcji
1
Miasto
z US i A :D
po pierwsze ta gra nie jest świetna tylko genialna :D właśnie przed chwilą ją przeszedłem ^^ gra wypas nie mogłem się oderwać...genialna grafika,świetny klimat, pomysł na fabułę wymyślał chyba geniusz!, super techniki zabijania (walki)... a to tajemnicze zakończenie mmm.. :D też dobry pomysł ze strony twórców :p przynajmniej z ciekawością i ze zniecierpliwieniem czekam na AC 2 :)
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Widzialem trailery i rzeczywiście super... Ale mi na kompie na 100% nie pójdzie. :(
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Gra nie pójdzie mi na kompie :(
Narazie muszę się zadowolić wersją komórkową:)
 

Luuki

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Przeszedłem ją na PC :p Gra jest naprawdę dobra chodź nie pozbawiona kilku wad :D Polecam :)
 

jaegherr

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Właściwie to Ubi Soft poległ na najbardziej prostym podłożu. No bo sami powiedzcie: walczyliście z dwoma przeciwnikami NA RAZ, czy tylko z jednym, a reszta się przyglądała, czekając na swoją kolej? No właśnie...

Inna sprawa: schematyczność. Misje powinny być zróżnicowane, a nie sprowadzać się do zagrań, typu: znajdź niewygodnego gościa, zabij go, uciekaj strażnikom i leć do punktu obserwacyjnego. Gdyby nie takie błędy, Assassin's Creed na pewno byłoby grą wybitną. Może druga część będzie bardziej "odbugowana". Niemniej bardzo fajne jest skakanie po dachach, wspinanie się po wysokich budynkach, no i oprawa A/V zasługuje na duży plus.
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
A może jednak mi wejdzie?
Pójdzie na 512RAM RADEONIE 9550 128 z Sempronem 3000+?
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Na pewno Ci nie wejdzie. Dokup pamiec i zmien karte graficzna.
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Za dużo powtarzających się misji, 75% gry to ta sama misja w innej oprawie i mieście. Odechciało mi się grać, ale na początku nie mogłem się oderwać od monitora, fajna grafika.
 

Charnel

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Miasto
Grodzisk Maz.
połączenie Prince of Persia i Sprinter Cella, no ale muszę powiedzieć że gra warta uwagi chociaż osobiście średnio przepadam za takim typem gier :)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Za dużo powtarzających się misji, 75% gry to ta sama misja w innej oprawie i mieście. Odechciało mi się grać, ale na początku nie mogłem się oderwać od monitora, fajna grafika.
Schematyczna? - owszem, to jedna z większych tej gry. Ponadto zadania poboczne nie tyle, co sie powtarzają, o ile są niesamowicie płytkie i banalne, nie powinny sprawić wprawionymi graczowi żadnych trudności. Ubisoftowi zabrakło albo pomysłu, albo czasu. Szkoda, że dojście do celu ogranicza sie do wykonywania ciągle tego samego - mamy dwie możliwości: albo wyżynamy wszystkich strażników, a potem główny cel, albo przedostajemy się niezauważalnym i z ukrycia zabijamy naszego wroga. Jednak to bez znaczenia w jaki sposób pozbędziemy się celu, bo i tak będziemy zmuszeni uciekać przed strażnikami przez miasto do naszego schronienia. Jedynie finałowa walka wygląda nieco inaczej.

Tak czy siak - gra jest warta świeczki. Mi jakoś ta schematyczność wcale nie przeszkadzała.
smilefd8.gif
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Bylem wczoraj u kumpla, ktory sobie kupil assasina i jestem rozczarowany :(.
Nie widzialem bardziej nieporecznego i bezsensownego sterowania postacia.
Gosciu robi za mnie prawie wszystko.
Gdyby sterowanie postacia bylo podobne albo takie samo jak w np. doomie 3 lub fearze to napewno bym dal 10/10 a tak nawet nie chce wystawiac oceny.
Jak ktos chce powalczyc to niech sobie kupi "Jericho" a zobaczy do czego sluza rozne bronie i jak wyglada walka z klawiatury roznymi postaciami.
Ogolnie Assassin Creed jest jak dla mnie jest do bani.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Gosciu robi za mnie prawie wszystko.
Nie rozumiem, mógłbyś sprecyzować? Napisz co jest do "bani" - beznadziejne. Przekreśliłeś grę pozostawiając tylko jeden argument (bardzo dziwny zresztą) ?
scratchheadoq3.gif
AC należy do gatunku TPP, a nie FPP więc nie wiem jakiego sterowanie się spodziewałeś.
scratchheadoq3.gif
 

Habi

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kuj-Pom
do takich gier, jeśli już koniecznie musisz grać w nie na PC, polecam dokupić pada :) gra była pierwotnie pisana na konsole, nic dziwnego więc że sterowanie klawiaturką nie należy do najprzyjemniejszych
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Nie rozumiem, mógłbyś sprecyzować? Napisz co jest do "bani" - beznadziejne. Przekreśliłeś grę pozostawiając tylko jeden argument (bardzo dziwny zresztą) ?
scratchheadoq3.gif
AC należy do gatunku TPP, a nie FPP więc nie wiem jakiego sterowanie się spodziewałeś.
scratchheadoq3.gif

Rain co mam sie rozpisywac. Nie podoba mi sie sterowanie postacia i tyle.
Gosciu walczy z przeciwnikiem bez mojego udzialu a co najlepsze reszta stoi w kolejce.
Zeby wejsc na jakis murek czy cos podobnego to trzeba wcisnac 3 knefle na raz co jest chore.
W ogole zanim zaczalem grac to musialem sie napocic zeby w ogole przejsc jakis bezsensowny trening i wysluchac jakis bzdur.
Poprostu gra mi nie spasila.
Jedynie podoba mi sie oprawa graficzna chociarz zaledwie "liznalem" gre bo gralem na samym poczatku.
Zapewniam Cie, ze gdyby sterowanie postacia bylo takie jak przynajmniej w obliwionie to bym staral sie przejsc ta gre od dechy do dechy.
Chociarz gre ma kumpel to nic bo ostatnio czesto u niego bywam (mam L4 tak jak on :D).

OK to tyle......
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Gosciu walczy z przeciwnikiem bez mojego udzialu a co najlepsze reszta stoi w kolejce
Chyba w jakaś dziwną wersję grałeś, bo u mnie główny bohater sam nie walczy. Czasami trzeba nieźle się napocić, aby kogoś pokonać. Poza tym do wyboru mamy kilka ciekawych ciosów i kombosów.
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Chyba w jakaś dziwną wersję grałeś, bo u mnie główny bohater sam nie walczy. Czasami trzeba nieźle się napocić, aby kogoś pokonać. Poza tym do wyboru mamy kilka ciekawych ciosów i kombosów.

Na, które nie mamy wpływu, po prostu bohater sam je robi od czasu do czasu.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Warto zagrać ten tytuł. Oceniam go 8 na 10.
Zalety . Fabuła gry bardzo ciekawa i zwiedzamy różne miasta . Dialogi z Mistrzem bardzo ciekawe. Możemy używać ukrytego ostrza . Ratujemy mieszkańców przed strażnikami. Strażnicy Arabscy nie stanowią wyzwania a Krzyżowcy stanowią spore wyzwanie i są bardziej czujni niż Arabowie. Trudniej uciec przed nimi. Krzyżowcy potrafią dobrze walczyć.
Wady Robimy to samo. Prześladują nasz kobiety które chcą pieniędzy i to utrudnia grę np Chciałem za pomocą ukrytego ostrza zabić wroga bo ten atak jest efektowny . Sępiąca kobieta przeszkodziła mi w tym.
Wadą i zaletą jest możliwość szukania flag i zamordowanie 60 templariuszy . Nie możemy kupić mapy i nie są zaznaczone na mapie. Powinni być pokazane po odkryciu punktu widokowego . Możemy odkryć bez problemu wszystkie punkty widokowe w Królestwie. Okrywamy dodatkową mapę. Podczas przechodzenia gry spróbuje odkryć te flagi. Na pewno spróbuje zamordować 60 Templariuszy bo to zadanie jest ciekawe i stanowią wyzwanie. Tych rycerzy możemy spotkać Arabskich miastach i to jest dziwne . Strażnicy jak zobaczą że z nim walczymy to ignorują go.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
michaloz napisał:
Chyba w jakaś dziwną wersję grałeś, bo u mnie główny bohater sam nie walczy. Czasami trzeba nieźle się napocić, aby kogoś pokonać. Poza tym do wyboru mamy kilka ciekawych ciosów i kombosów.
Na, które nie mamy wpływu, po prostu bohater sam je robi od czasu do czasu.
Zgadzam się z tym jeśli grasz na komputerze to tak się dzieje i postać sama robi te efektowne ataki i wróg musi być odpowiednim miejscu. Jak gramy na konsoli to sami możemy robić te ciekawe ciosy . Najwięcej trudności powoduje misja samouczku podczas której musimy przejść obok kobiet które mają na głowie garnki . Po co noszą na głowie te garnki ?. Żadnej kobiecie nie może spaść naczynie.Ta misja powoduje że sporo czasu zajmuje przejście samouczka . Możemy przejść na dwa sposoby. Na chama i tym przypadku trzeba mieć szczęście. Wtedy szybko przejdziemy . Możemy przechodzić ostrożnie i to zajmuje sporo czasu i pomimo ostrożności i tak garnek spadnie . Dalsza część samouczka jest łatwa . Nie posiada żadnej broni do strzelania a powinna posiadać kuszę . Jest to największa wada i absurd. Innych częściach nasza postać posiada broń do strzelania. Na szczęście sterowanie można zmienić bo oryginalne sterowanie jest beznadziejne np ustawili jako poruszanie asdw i najlepiej steruje się strzałkami . Wtedy można łatwiej ustawić sobie jaki przycisk odpowiada za broń i inne rzeczy. Na sterowaniu które jest ustawione nie da się grać
 
Do góry