ASG, paintball

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Witam serdecznie wszystkich pasjonatów obu rodzajów zabawy. Od kiedy sięgam pamięcią, zawsze kręciła mnie broń palna i wszystko, co związane w mniejszym lub większym stopniu z wojskiem.
Pamiętam, że jak w przedszkolu pan Mikołaj pytał, co chcielibyśmy dostać od niego, pierwszy przekrzyczałem "koparki!" słowem "pistolet" ^^
Później były całodniowe akcje z kolegami i dźwiękonaśladownictwem. Każdy twierdził, że trafił pierwszy. Lata mijają, a ja wciąż się tym bardzo ekscytuję. Teraz jest dobry moment na to, żeby zacząć
coś nowego. I dlatego zwracam się do Was z kilkoma pytaniami. Mało orientuję się w temacie i nie wiem, co jest lepsze. Także bez kolejnych i niepotrzebnych zdań:
1. Czym tak naprawdę różnią się obie dyscypliny? Na czym polegają? Jaka jest ich idea?
2. Co jest droższe?
3. Która dyscyplina daje więcej frajdy, jest ciekawsza?
Wiem, że w mojej okolicy aż roi się od organizacji paintball'owych, ale o ASG nic nie słyszałem.
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Czołem!
 

FallenHunter

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2008
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
NW
Miałem styczność z tym i z tym. Wybrałem ASG. Moim zdaniem jest tańczy, niż PB. Zwłaszcza pod względem amunicji. Jest bardziej realistyczny... No nie wiem co mogę napisać. Ja polecam ASG, PB to gra typowo pod komerche.
 

MaxZH

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
1. Czym tak naprawdę różnią się obie dyscypliny? Na czym polegają? Jaka jest ich idea?
2. Co jest droższe?
3. Która dyscyplina daje więcej frajdy, jest ciekawsza?

1. Idea?
ASG- wygląda jak realistyczna broń, tak że z daleka pały Cię zatrzymają a puszczą dopiero jak przekonają się że to broń na kulki (takie żółte 3mm). Paintball- broń wyglądem przypomina bardziej pistolet na wodę i ma większe kulki (1,5 cm chyba)
I w jednym przypadki i w drugim używa się kulek z farbą
ASG-dla fascynatów, wielbicieli wojska, gdzie przeciwnik ma "prawdziwą broń" a nie "pistolet na wodę", misje ciche, szturmowe.
Paintball- większa frajda, misje szturmowe.
2. Jeśli zamierzasz kupować sam pistolet ASG jest tańsze. Jeżeli cały sprzęt - paintball. ASG ma dodatkowy sprzęt, paintball tylko pistolet i maskę.
3. Wg uznania. Ciekawsze - ASG. Frajda - paintball.

Jeśli nie masz stałej paczki "maniaków" min 8 osób nie polecam ASG. Pieniądze wydane, a bawić nie ma się z kim.

__________________________
Specjalistą od tego nie jestem, ale grałem i w jedno i w drugie, więc przyjmę krytykę, ale powyższy post wyrażał moje zdanie na ten temat
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Podczas świąt nieco podekscytowałem się całym tematem i zacząłem szperać w sieci. Okazało się, że moje miasto ma jedną profesjonalną grupę ASG (karta członkostwa od 16 roku życia - sierpień xD),
a firm paintball'owych jest "w ciul". Policzyłem też koszty i w sumie wyszło mi odwrotnie. Porządne elektryki zaczynają się od 600 zł, natomiast dobrego Tippmana można nabyć w granicach 450 zł.
Potem dochodzi jeszcze ten sprzęt... I tu pojawia się pytanie. Czy te kolimatory, lunety, celowniki laserowe dają dużo karabinkowi o zasięgu 90m?
I jeszcze jedno. Jaki jest system zaliczania trafień w ASG? Czytałem, że trafiony podnosi ręce i oznajmia słownie: "Wyjąłem heda!". W sumie do kulki 3mm/6mm tej farby za wiele się nie zmieści ;)
Jeśli chodzi o wrażenia sprzed monitora, to jestem za ASG. To daje tyle samo adrenaliny, co paintball, zwłaszcza, że trzymamy w rękach "prawdziwego" kałacha o wadze kilku kg.
Po prostu powątpiewam w skuteczność ognia tej broni. Co z tego, że mają jakieś hop upy, czy inne rozwiązania? Czy z 30 metrów da się tym trafić w aluminiową puszkę?
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Co do trafień,broń asg nie pozostawia śladów na ubraniu,więc cała rozgrywka opiera się na zasadach fair play.
Jeżeli chodzi o moc broni,nie mam pojęcia jak to jest. Podobno zasięg karabinów snajperskich to nawet 100 metrów,więc używanie lunet i całego oprzyrządowania wydaje się być uzasadnione.
Poza tym asg to przede wszystkim dbałość o realizm na polu bitwy :)
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Czytałem też, że nawet te malusieńkie szwy na plastikowych kulkach mogą spowodować zacinanie się broni - gładkie nie. Wnioskuję po tym, że można trafić na precyzyjny sprzęt.
Kiedy zacznie się sezon, odwiedzę jednych, drugich i zobaczę, jak to wygląda od kuchni. Zbieranie kasy nie jest bardzo trudne. Po prostu nie wyrzucę jej na coś, co mi się nie będzie podobać.
Piszcie jeszcze r~óżne pierd~ółki o jednym i drugim - niech temat żyje. Opiszcie jakieś fajne akcje albo Wasze karabiny ^^ Pozdrawiam
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Ja już od dawna myślałem o asg,tylko byłem chyba zbyt leniwy żeby zrobić cokolwiek w tym kierunku.
Jak wiadomo potrzeba na to trochę funduszy,a przewiduję że te zdobędę dopiero na wakacjach,więc na razie asg to tylko plany :skrzywiony:
Widziałem na YouTube dwa filmy z asg i albo trafiłem na wyjątkowo lamerskie zespoły albo po prostu na tym to polega że każdy stoi za winklem i strzela na ślepo do przeciwników. Wyobrażałem to sobie raczej jak siekę z filmu Helikopter w Ogniu a tu tylko statyczne sypanie w kierunku wroga :mruga:
Ptysio37 ile pieniędzy zamierzasz przeznaczyć na start?
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Ile zdołam ukraść mamie! Dwie stówy mam teraz. :D Po wakacjach zaliczam 16. urodziny, więc do tego czasu postaram się uzbierać... ile?
Małe wyliczenie:
1. rękawiczki skórzane - 60 pln
2. buty - 0 - 150 pln
3. mundur - 100 pln
4. nakolanniki - 50 pln
5. hełm + google - 150 pln
6. arafatka - 12 pln
7. broń - 600 - 800 pln

Chciałoby się xD Broń - kompletnie nie wiem, ile może kosztować taka na prawdę dobra. Chciałbym coś niezwykle trwałego i z niezłym kopem. Na początek bez tych pierdół typu luneta.
Znalazłem http://allegro.pl/item853130043_akm_full_metal_cm048m_440_fps_szyna_boczna.html
i http://allegro.pl/item853132718_replika_ak47_cyma_cm028_ak_47_metal_gearbox.html Jeśli na wiki piszą, że istnieje firma Cyma, to dla mnie znaczy tyle, że jest dobra.
Szyna boczna - coś można dołączyć. I poza paroma innymi informacjami moja wiedza się kończy. Właśnie dlatego potrzebuję kogoś, kto siedzi w tym temacie i powie mi, ile kasy będzie rozsądnie wydać
oraz co będzie najlepsze na początek.

Z tym filmikiem to trafiłeś na lamerską ekipę... Nie sądzę, żeby w ASG dało się czitować i robić z siebie bohatera, ale nie uważam również, ze walka pozycyjna
jest czymś ekscytującym :D Ja to widzę tak:
Sobota, godzina 6:36. Jesteśmy przed starym hangarem, w którym przetrzymują kratownicę piwa (tu wstaw swojego faworyta). Ruszamy dwoma oddziałami.
Jedni z przodu. Jest ich pięciu. Atak frontalny? Odwracają uwagę. Z moim towarzyszem zachodzimy budynek od tyłu. Ta część opustoszała, walki trwają gdzie indziej.
Szybko przeskakujemy przez otwór w ścianie. Szybko i w największym możliwym skupieniu przemierzamy kolejne pomieszczenia. Na próżno. W końcu jest zdobycz.
Łapiemy skrzynkę i szczęśliwi powoli się wycofujemy. Odgłosy walki ucichły? Wygrana? Ciągle idziemy przed siebie. Nagle zza ściany wyskakuje trzech oponentów.
Wyjmuję całą serię w twarz. Zapomniałem włożyć ochraniacz na zęby. Poleciały dwie górne jedynki. Szkoda... Mamy cały dzień, odbijemy kratownicę! :D
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Ja to widzę tak:
Sobota, godzina 6:36. Jesteśmy przed starym hangarem, w którym przetrzymują kratownicę piwa (tu wstaw swojego faworyta). Ruszamy dwoma oddziałami.
Jedni z przodu. Jest ich pięciu. Atak frontalny? Odwracają uwagę. Z moim towarzyszem zachodzimy budynek od tyłu. Ta część opustoszała, walki trwają gdzie indziej.
Szybko przeskakujemy przez otwór w ścianie. Szybko i w największym możliwym skupieniu przemierzamy kolejne pomieszczenia. Na próżno. W końcu jest zdobycz.
Łapiemy skrzynkę i szczęśliwi powoli się wycofujemy. Odgłosy walki ucichły? Wygrana? Ciągle idziemy przed siebie. Nagle zza ściany wyskakuje trzech oponentów.
Wyjmuję całą serię w twarz. Zapomniałem włożyć ochraniacz na zęby. Poleciały dwie górne jedynki. Szkoda... Mamy cały dzień, odbijemy kratownicę! :D
Czyli akcja jak z dobrego filmu! Wyobrażałem to sobie podobnie BB)
Kałachy wyglądają ok,zwłaszcza ten pierwszy na który musiałbym poświęcić miesiąc wakacji :/ Być może w urodziny będzie przypływ gotówki ale wolę nie robić sobie nadziei
Według moich obliczeń pakiet startowy wychodzi podobnie,czyli około 1000zł
 

MaxZH

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Headshot, to jako młodzi powinniście wiedzieć co to jest. A rzeczywiście podnosi się ręce i jest na zasadzie fair play.

Własnego sprzętu nie mam. Grałem zawsze na pożyczonym. Ale na początku wybrałbym jakiś pistolet.

Właśnie najgorsze jest to że na początku się wielce planuje, a potem każdy robi jak chce.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Witam serdecznie wszystkich pasjonatów obu rodzajów zabawy. Od kiedy sięgam pamięcią, zawsze kręciła mnie broń palna i wszystko, co związane w mniejszym lub większym stopniu z wojskiem.
Jeśli w grupie to ASG bo tańsze, jeśli samemu to rozważ wiatrówkę, a jak dorośniesz to wypady na strzelnicę, choć to drogo wychodzi.
Niemniej nie da się uznać plastikowych zabawek za namiastkę prawdziwej broni palnej, gdzie czujesz odrzut, moc, zapach i proch na palcach. :]
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Te repliki ASG wyglądają dosyć groźnie xD Są ciężkie i metalowe. Nie chodzi mi o te elementy, które wymieniłeś Sunray. Tego może kiedyś doświadczę :)
Ważna jest współpraca i możliwość pokazania tego, co w człowieku siedzi. Pyk, pyk, pyk, pyk, pyk, pyk xD
A może jednak są kulki 6mm z farbą? http://www.taniemilitaria.pl/sklep/product_info.php?cPath=25_64&products_id=445

Moje marzenia:
1. MUNDUR 140zl
2. RĘKAWICZKI :p 70zl
3. ARAFATKA 15zl
4. GOGLE 60zl
5. HEŁM 70zl
6. NAKOLANNIKI 40zl
7: BROŃ
a) HK416 700zl
b) Tommy 770zl (do tej spluwy dokupiłbym jeszcze płaszcz, kapelusz i Chicago :) }
c) M16 630zl
d) MP5 650zl
e) MPcośtam 650zl
f) M16 700zl
g) AK47! 700zl

Razem, nie licząc kosztów transportu... 1100 zeta! Dziękuję, pozdrawiam

Jeszcze jedno: Czytałem na jednej stronie zasady ASG i tam pisało, że od "trupa" można wziąć karabin? Prawda to? Szczerze mówiąc trochę niezręcznie czułbym się oddając
coś za prawie 1k komuś, kto może taką rzecz dla zabawy zniszczyć.
 

MaxZH

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
jeśli samemu to rozważ wiatrówkę, a jak dorośniesz to wypady na strzelnicę, choć to drogo wychodzi.
Niemniej nie da się uznać plastikowych zabawek za namiastkę prawdziwej broni palnej, gdzie czujesz odrzut, moc, zapach i proch na palcach. :]
Można kupić gazówkę i wtedy to jest coś. Nie dość że moc, to odrzut, dźwięk. No i przede wszystkim broń jest metalowa a nie plastikowa.
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Może i odkopuję temat. Jeżeli zależy Ci na odwzorowaniu realnego pola walki to wybierz ASG. Jeżeli to ma być tylko zabawa typu "jadę bo resztę tygodnia spędzam przed komputerem" to wybierz PB :p. Wydaje mi się, że dla osób które interesują się militarami, albo jak w moim przypadku to moja pasja życiowa powinny wybrać ASG.

Sam posiadam G36K firmy JG. Samą replikę kupiłem za 450 zł, pojutrze składam zamówienie za 489 zł, z ciekawości napiszę co kupuję:
- nowa bateria,
- nowa komora hop-up,
- lufa precyzyjna,
- bateria 9,6V,
- kolimator,
- 3 magazynki [low-cap];

Kupując "chińczyka" tj. Cyma, JG, Boyi itd. po czasie trzeba włożyć jeszcze raz tyle ile kosztowała replika. Po takiej modernizacji mamy replikę, która dość długo nam postrzela :D.

Jak chcesz kupić karabinek i nic w nim nie wymieniać to musisz mieć około 1,5 tyś. zł. Kupując sobie replikę Tokyo Marui albo Aresa.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania wal tutaj albo na GG :).
 

FallenHunter

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2008
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
NW
Po pierwsze... Nie kupuj byle gdzie!
Lepiej weź coś drożej, ale pewnie z 12msc gwarancją!
Polecane przeze mnie sklepy to: taiwangun.com i zbrojownia.com.pl
I mówisz, że lepsza replika to ok. 600zł? Pewnie kierujesz się ilością fps? To tak, ja Ci polecam serię G36c od firmy Jing Gong (JG). G36c jest na taiwangunie za 419zł z rocznągwarancją. Sa to najmniej awaryjne repliki broni do ok. 550zł. Niby body jest z ABS, ale co z tego? Sam mam to G36c i body jest wykonane na prawdę b. dobrze (pomijając, że nie znajdziesz nawet ostrej broni z metalowym korpusem - mowa o G36).
Do tego jest tam pełno innego sprzętu dla początkujących. Kamizelke kupiłem tam za 107zł, hełm za 90zł, ochraniacze za 55zł. Z resztą, co ja będę Ci pisał. ASG jest o niebo lepsze od PB...

Jeśli chcesz się w to wciągnąć koniecznie musisz wbić na www.wmasg.pl
Znajdziesz tam wszystko, czego Ci trzeba.
Pozdrawiam.


EDIT:
@UP
tak, 3 osoby z mojego teamu mają G36 od JG, jeden ma wersje E, a dwóch K. Strzelają z nich już troche ponad rok i jedyne co w nich wymieniali, to co pół roku gumkę HU (wydatek ok 25zł).
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Wymieniając to, co chcesz kupić, z tego co zauważyłem, zapomniałeś o butach. Ja co prawda nie gram w ASG, tylko w pantball'a, ale wydaje mi się, że dobre buty są bardzo ważne. Osobiście koszystam z butów bates i jestem bardzo zadowolony. Ważne jest to, żeby zwrócić uwagę na buty taktyczne, które mają dobrze wykonaną cholewkę.
 

FallenHunter

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2008
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
NW
Wymieniając to, co chcesz kupić, z tego co zauważyłem, zapomniałeś o butach. Ja co prawda nie gram w ASG, tylko w pantball'a, ale wydaje mi się, że dobre buty są bardzo ważne. Osobiście koszystam z butów bates i jestem bardzo zadowolony. Ważne jest to, żeby zwrócić uwagę na buty taktyczne, które mają dobrze wykonaną cholewkę.



No jasna cholera... Ostatnio widze pełno takiego czegoś i zawsze jest wzmianka o bates = ktoś sobie robi perfidną reklamę... Takie buty na pewno nie są dla początkujących. Ja biegam w zwyklych butach zimowych, a jak jest ciepło to też normalne buty z jakąś grubsza podeszwą... Głupotą jest wydawać tyle kasy na buty.
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Głupotą jest wydawać tyle kasy na buty.

Jak ktoś nie chce sobie skręcić kostki lub złamać nogi - nie nazwie tego głupotą :).

Zresztą dużo zależy też gdzie się strzelacie. Nasze miejscówki są zróżnicowane pod względem ukształtowania terenu, sam na zimę mam buty firmy Kupczak - gwarantują stabilność i komfort :p, jednak trochę kosztują. Na wiosnę zakupię nowe, zwykłe desanty.
 
Do góry