Argumenty Dlaczego Sprawujący Władzępowinni Czytac Antygonę?

Status
Zamknięty.

Sirpiotr

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witam, bardzo proszę mi podać jakieś argumenty (kto przeczytał Antygonę) dlaczego sprawujący władzę powinni przeczytać Antygonę? Z góry dzięki.
Pozdrawiam :]
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Bo w "Antygonie" jest o tym,że Kreon jako władca musi rowniez szanowac prawa boskie.A on myslał,ze jako właca nie musi juz nikogo słucchac(szcezgolnie chodzi o kobiety,czyli antygone).A porzdany władca to taki,ktory dba o naród i razem z nim podejmuje decyzje.
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Ja czytałam i to wiele razy.Nie wiem za bardzo co ci wiecej powiedziec.
Tutaj amsz streszczenie,bo widze ze chyba nie czytałes,ale polecam ci,bo do wszystjkiego ta kisazka pasuje,do kazdego tematu.
http://prace.sciaga.pl/19618.html
http://prace.sciaga.pl/8878.html
dlaczego sprawujący władzę powinni przeczytać Antygonę?
Hm!Pomyślmy!Tak ja juz wczesniej wspominałam ci co sprawuja władze,to duzo by sie nauczyli z tej tragedii.Trzeba byc dla kraju nie tylko "tyranem",ale rowniez człowiekiem i przyjacielem.Każdy w narodzie powinien czuć się bezpiecznie i wierzyc,ze może miec jakis głos w panstwie,ze beda sie liczyc z jego uczuciami.
Ci co sprawuja włądze nauczyc by sie mogli wiele rzeczy,miedzy innymi:
-ze nalezy dbac o kazdego nawet na najmniejszego obywatela dnageo kraju,
-trzeba sie liczyc ze zdaniem ludzi,a nie tylko z własnym,
-nalezy pytac sie roznych doradcow,co o ni mysla o danej sprawie,
-i przede wszystkim być człowikiem z sercem,a nie tyranem.
 

Eman_77

Komendant
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
470
Punkty reakcji
2
antygona pomaga tez dostzecz, w jaki sposob spolczenstwo postrzega władców, w metaforyczny sposób, to swojego rodzaju przesttroga, zeby nie popelniać błedów bo czasen na naprawde ich jest za późno...(antygona sie zabiła, hajmon też)
 
Status
Zamknięty.
Do góry