Arafatki

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
ostatnio bardzo popularne stały się arafatki... jak ktoś nie kama to są chustki, które zakłada się na głowę albo wiąże pod szyją... nazwa od pewnego ś.p. pana z palestyny (wicie o kogo chodzi)... no więc co sądzicie o osobach które się tak ubierają i o samych arafatkach... jak dla mnie jest to bardzo fajna sprawa (nawet sobie zamówiłem jedną HAHA!!!)... no i do jakiej grupy je zaliczyć???ROZPOCZNIJMY DYSKUSJĘ!!!

To ja się chętnie wypowiem. Ja noszę arafetkę, uważam, że jest naprawdę fajna. Uważam również, ze jest przypisywana osobom sluchajacym rocka(czyli m. in. mnie) i nikimu wiecej. Dajcie subkulturom sie odrózniać!!!

No ale taka niestety jest smutna prawda. Że ludzie myślą sobie "kupię sobię arafatkę i będę się wyróżniał". Tylko nie biorą pod uwage jednego. Tego, że tysiące innych nastolatków myśli sobie dokładnie tak samo. A wtedy :cenzura:, a nie sie wyróżnia. Z resztą noszenie czegokolwiek, bo inni noszą jest conajmniej głupie, żeby nie powiedzieć żałosne. :cenzura:a moda na bycie hardcore'owym. Z początku śmiałem się z takich ludzi. Teraz płaczę, bo jest ich zbyt dużo. Niedługo posiadanie arafatki i trampków (a nie daj boże glanów) stanie się symbolem statusu społecznego. "Nie masz arafatki, więc nie będziemy sie z tobą zadawać"... Eh...

Co do tego rowniez sie zgadzam, aczkolwiek nie podwazam swoich wcześniejszych słów.
 

józefina_89

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
czaplinek
obracam sie w subkulturze punk rock. tez nosze arafatke. mam 2. czarno-białe. uwazam ze nie pasuja one do kazdej subkultury...
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
najbardziej pasuja do subkultury rozowych barbie.

Ja sie obracam w muzyce punkowo, reggowo, rockowo, metalowej ;)
Czyli mozna powiedziec, ambitna muzyka.
I arafatke, tez bede niedugo mial ;)

Nie ze wzgledu, zeby pokazac, ze slucham rocka, punka czy cos w tym stylu, ale daltego ze mi sie bardzo podoba ;)
 

empi

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
A ja dzisiaj szukałam we wszystkich sklepach w centrum i nigdzie nie mogłam znaleźć arafatki, a tak bardzo mi się podoba.. :( Kto pomoże.? Gdzie Wy kupiliście.?
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
A szukaliście w pasmanteriach? Tam można znaleźć jakieś cudeńko.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
A tak wogole, to te arafatki maja jakies okreslone kolory? to czym to sie rozno tak wogole od bandamki?
 

józefina_89

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
czaplinek
co do kolorów to najbardziej znana - widziana jest biało-czarna arafatka ;) ale widziałam juz zółto-czarne, pomarańczowo-czarne i zielono-czarne. i wiem że jest cała gama kolorów arafatek :) a czy różni się od bandamki? hm.. arafatki są konkretne, kwadratowe najczęściej, i przeważnie noszone na szyji, chociaż na głowie też można, a bandamka jest przystosowana do noszenia na głowie :)
 

Katasza

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
Ja od kilku miesięcy mam arafatkę Jestem z niej bardzo zadowolona! :D Moja była kupiona na Woodstocku Bo niestety w sklepach raczej nici z tego Ostatnio ludzie zaczepiają mnie na ulicy z zapytaniem gdzie takie cudo można kupić ;p Fajna sprawa z takiej chusty I ciepła i fajnie wygląda:)
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Grudziądz
Ostatnio bardzo się namnożyło tych arafatek :) Zawsze jak widzę to jest czarno-biała. Aż mi zaczyna być głupio że jej nie mam tyle ich teraz się widzi :] Nie no aż taka napalona na nie nie jestem :D Niechciałabym mieć arafatki tylko dlatego że wszyscy je mają. Wydaje mi się po prostu że one mają jakieś znaczenie.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Symbolika arafatki w Europie?
Bunt przeciwko systemowi, walka z Babilonem.
Niestety mało kto zdaje sobie z tego sprawę...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
co do kolorów to najbardziej znana - widziana jest biało-czarna arafatka ;) ale widziałam juz zółto-czarne, pomarańczowo-czarne i zielono-czarne. i wiem że jest cała gama kolorów arafatek :) a czy różni się od bandamki? hm.. arafatki są konkretne, kwadratowe najczęściej, i przeważnie noszone na szyji, chociaż na głowie też można, a bandamka jest przystosowana do noszenia na głowie :)

bandamka tez jest kwadratowa, i nie tylko na glowie, ale i na szyji sie nosi, a te wyciete albo ze sciagaczami bandamki to :cenzura: dla pozerow ktorym nie chce sie bandamki wiazac ale nosic chca ><
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ja nie twierdze ze widzialem bandamke przypominajaca arafatke, ja nie wiem po porostu jak ta arafatka wyglada, jak to duzo, itp :p jedyne z czym mi sie kojarzylo to bandamka :p
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
Polecam przeszukać sklepy typu "militaria". Można tam znaleźć.
Moja z rockmetalshop.pl
 
Do góry