Arachnofobia

aragon123

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
Łódź
To czy ptasznik ukąsi czy nie to tylko i wyłącznie kwestia jego charakteru. Nie ma gatunku w którym wszystkie okazy są agresywne albo takie w których wszystkie są łagodne. Charakter to cecha indywidualna każdego ptasznika. Ja pisałem o sile jadu który nie stanowi zagrożenia życia dla dorosłego człowieka (chociaż na ten temat można by się rozpisać bo nigdy nie wiadomo czy nie jest się uczulonym na któryś ze składników jadu). Twojego kolegę ptasznik ukąsił ? to widać marny z niego hodowca skoro nie wiedział czy pająk którego posiada jest agresywny czy też nie.
Hahah, śmieszny jesteś :D Uważasz, że ktoś nie ma refleksu jak błyskawica (chyba takiego jak ty) i dał się ukąsić jest marnym hodowca? Weź nie rozbrajaj mnie.... Tarantulaguy hoduje ptaszniki 22 lata, jest wielce doświadczonym hodowcą i został ukąszony 8 razy, a ostanio całkiem nie dawno przez 10 calową ornatkę. I co, dla ciebie pewnie jest bardzo marnym hodowcą, bo aż 8 razy został ukąszony. Po drugie mówienie, że to tylko od charakteru, głupota, ale ten charakter mają konkretny, i konkretne gatunki, zdarzają się zabójcy kędziory i baranki muriny, ale mało tego jest. Dlatego są podziały ptaszników na te, co mogą początkujący posiadać, jak ci i zaawansowani, no chyba, że polecasz murina początkującemu, bo przecież będzie miał indywidualny charakter.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Po pierwsze ja nigdy nie pakuję się z rękami do terrarium jeżeli jest tam ptasznik to raz. Po drugie nigdzie nie napisałem, że mam refleks jak błyskawica. Po prostu wiem jak postępować z pająkami. Wiesz niezbyt interesuje mnie twój kolega ale skoro dał się ukąsić to widocznie zachował niedostateczną ostrożność. Resztę sobie sam dopowiedz. To, że ktoś hoduje pająki przez 20-30 lat wcale nie musi czynić z niego eksperta w tej dziedzinie.

Po drugie mówienie, że to tylko od charakteru, głupota, ale ten charakter mają konkretny, i konkretne gatunki, zdarzają się zabójcy kędziory i baranki muriny, ale mało tego jest. Dlatego są podziały ptaszników na te, co mogą początkujący posiadać, jak ci i zaawansowani, no chyba, że polecasz murina początkującemu, bo przecież będzie miał indywidualny charakter.

Tym właśnie udowodniłeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Jeżeli chcesz kontynuować rozmowę pisz na PW. Ten temat jest o arachnofobii nie do wymieniania się opiniami na temat ptaszników tudzież własną wiedzą na ich temat.
 
Do góry