Apokalispy nie będzie

gosciu

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
nie powiem ;-)
Na podstawie jakiś przepowiedni /pogańskich, alchemiczno-kabalistycznych czy ezoterycznych/
w roku takim a takim ma się skończyć świat. Powracając do Biblii i ew. wg św. Jana, 4 jeźdźcy
Apoklipsy nadciągną ze Wschodu i wśród plag i żywiołów nadejdzie kres.

Taki koniec jest wpisany w naszą świadomość.

A więc według takiego jednego filmidła jakiś Indiana Jones znajdzie artefakt sprzed 2000 a może więcej tyś.
lat i na podstawie kolejnej przepowiedni przeniesie go w inne miejsce.

W owym miejscu znajdzie się też brzemienna kobieta (tatki nie było, wypędzona z wioski jako nierządnica)
tuż przed rozwiązaniem.
Urodzi się syn. Niewierzący, słabo opłacany pracownik służby zdrowia odpówi modlitwe.
Reszta powie amen i końca świata nie było.

http://anonym.to?http://gfx.filmweb.pl/ad/tapeta/2012_wkinach.jpg

Dawno tak idiotycznego naciągania wierzeń religijnych i gusł nie widziłem.

Stanowczo odradzam.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Filmu nie znam ,tyle co z reklamy migawki ,ale i tak wystarczy by zaczac myslec
- gdzie sie znajde -co ze mna bedzie - czy bede donosił i inni zgina czy sam zgine .

Czas pogan dobiega konca .
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Przepowiednie szamanow z mezopotami czy jakis innych majow niezabardzo na mnie dzialaja..

zreszta podobno "nie znacie dnia ani godziny" a tutaj dzien jest podany wiec to tym bardzej bujda :D

Czas pogan dobiega konca

Twoj swiat moze piekny jak sobie tak marzysz i zamykasz sie we wlasnym fanatyzmie ale przykro mi z realnoscia to ma tyle wspolnego co zwidy schizofrenika.
 

YetiFromMoon

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
662
Punkty reakcji
34
Wiek
50
Miasto
Warszawa
Koniec jest bliski.
Ostatnio youtube ciagle nawala, zwalnia. To znak!
Koniec swiata nadciaga.
Dzien sadu bliski a po nim:

a) zbawieni beda cale zycie lezec na rajskiej laczce i sluchac spiewu anieli (jezus maria... dobrze, ze mnie tam nie bedzie)
b) wierzacy grzesznicy beda w czyscu praktykowac tybetanskie praktyki oczyszczajace ich skalane umysly (ciekawe - moze zapisze sie na trenera?)
c) ateisci znikna (i tyle)
d) agnostycy zas zostana zeslani do nowego wszechswiata by jeszcze raz zaczac od nowa az osiagna status (a), (b) lub (c).

Wiec drzyjcie.

pozdr.
YFM
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ja ta bzdure bardzo chetnie obejrze
(poprzedni film emmericha tez bzdurny ogladalem - widowiskowy i kretynski)
to am byc rozrykwa
 

gosciu

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
nie powiem ;-)
Jamsen napisał:
A koniec tego systemu będzie, chociaż niekoniecznie będzie tak wyglądał.

Należy się spodziewać końca owego systemu. Bo juz bardziej złodziejsko, kapitalistycznie i nieludzko być nie może.
Sięgamy dna. Być może jest rozwój technik i technologii ale umysłowość, zachowania społeczne, dobro czy miłość kończą się - znaczy znikają.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Należy się spodziewać końca owego systemu. Bo juz bardziej złodziejsko, kapitalistycznie i nieludzko być nie może.
Sięgamy dna. Być może jest rozwój technik i technologii ale umysłowość, zachowania społeczne, dobro czy miłość kończą się - znaczy znikają.
Mało kto to widzi, dlatego ludzie nie widzą, że "apokalipsa" to logiczna konsekwencja tego co się dzieje, ale nie potrzebny meteoryt. Człowiek sam sobie grabi i zbierze tego żniwo. Niestety. Są błędy które się muszą zemścić. Dziwne, że racjonaliści o tym nie wiedzą i wolą się naśmiewać.
 

YetiFromMoon

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
662
Punkty reakcji
34
Wiek
50
Miasto
Warszawa
Mało kto to widzi, dlatego ludzie nie widzą, że "apokalipsa" to logiczna konsekwencja tego co się dzieje, ale nie potrzebny meteoryt. Człowiek sam sobie grabi i zbierze tego żniwo. Niestety. Są błędy które się muszą zemścić. Dziwne, że racjonaliści o tym nie wiedzą i wolą się naśmiewać.

Moze dlatego, ze niektorzy wiedza, ze w kazdej epoce i cywilizacji - od sumerow poprzez egipt poczawszy, sa tacy ktorzy wieszcza koniec swiata bo swiat schodzi na psy i za swe grzechy dostanie nauczke :)

Nic nowego.

YFM
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Wiem pisałem o tym, ale bierz pod uwagę, że zdarzało się też tak, że to się sprawdzało.
 
P

Pawian

Guest
Należy się spodziewać końca owego systemu. Bo juz bardziej złodziejsko, kapitalistycznie i nieludzko być nie może.Sięgamy dna.
Trafnie,wyzysk i demoralizacja rozrasta się i przybiera monstrualne rozmiary.UE patrzy na nas z coraz większym obrzydzeniem.Tytuł tematu nieprecyzyjnie podany,Apokalipsa albo Objawienie to ostatnia księga Pism Greckich Nowego Testamentu,autorowi chyba chodziło o Armagedon.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Armagedon, to wielka ostatnia bitwa dobra ze złem, więc chyba też nie da się odnieść do wszystkich wydarzeń opisanych w Objawieniu.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Armagedon, to wielka ostatnia bitwa dobra ze złem, więc chyba też nie da się odnieść do wszystkich wydarzeń opisanych w Objawieniu.
Uściślając... Wojna Boga z narodami.
Objawienie 16:14,16
...wychodzą do królów całej zamieszkanej ziemi, żeby ich zgromadzić na wojnę wielkiego dnia Boga Wszechmocnego.
I zgromadziły ich na miejsce zwane po hebrajsku Har-Magedon.


Bo jak mówimy o bitwie dobra ze złem, to... nie będzie to ostatnia bitwa.


 
Do góry