Apel do kierowców

B

Brother_of_Steel

Guest
Wczoraj miałem taką przygodę, która ostatecznie nakłoniła mnie do zakupu wideorejestratora trasy.
Zatrzymałem się na przejściu dla pieszych, żeby przepuścić panią z dzieckiem w wózku. I zacząłem obserwować... przejeżdżające z naprzeciwka samochody. Pana w taksówce, któremu się bardzo śpieszyło. Panią w srebrnym mondeo, która była zbyt zajęta gadaniem przez telefon, żeby zauważyć pasy, pana w dostawczaku, który najwyraźniej chyba był sfrustrowany i jeszcze przez 2 minuty różne osoby... dopiero jak zacząłem puszczać tym baranom sygnały świetlne, chyba w charakterze latarni morskiej do pustych łbów, to się jakaś kobitka zreflektowała, że należy się zatrzymać... choć to obowiązek.

Chodzi o to, że ostatnio to już nagminna sytuacja. Najgorzej, jak są dwa pasy - na prawym samochód stoi, a lewym jeszcze zawsze się prześmiga kilka aut. Wielokrotnie byłem świadkiem, jak prawie w ten sposób nie został rozjechany pieszy. Scyzoryk się otwiera.

Wygląda na to, że jedynym sposobem walki z takimi baranami są mandaty, bo wyobraźni, elementarnej logiki, to już się w tym wieku nie da nauczyć. Trudno, choćbym miał być codziennym gościem na komendzie, będę to zgłaszał i wrzucał filmiki na YouTube - bo strach chodzić ostatnio po pasach.

Ludzie, opamiętajcie się.
 
V

Vaffik

Guest
Brother_of_Steel napisał:
Trudno, choćbym miał być codziennym gościem na komendzie, będę to zgłaszał i wrzucał filmiki na YouTube - bo strach chodzić ostatnio po pasach.
Widzisz... i ja też jestem społeczniakiem! Stoję z video rejestratorem pod sklepem z dopalaczami! Co ty na to?
No widzisz... Masz problem! Duży problem! Nigdy nie masz pewności że Ci co własnie z tego skelpu wyszli - nie jadą teraz autkiem i nie widzą że mają sie zatrzymać!
no i musisz biedny nagrywać...

Z drugiej strony... Jak nazwać człowieka który wyręcza za free Straż Miejską, ludzi z monitoringu miejskiego i Policję???
Masz jakieś słowo?
 
B

Brother_of_Steel

Guest
Vaffik napisał:
Z drugiej strony... Jak nazwać człowieka który wyręcza za free Straż Miejską, ludzi z monitoringu miejskiego i Policję???
Masz jakieś słowo?
Nie. Ale może mnie oświecisz?
 
V

Vaffik

Guest
Brother_of_Steel napisał:
Nie. Ale może mnie oświecisz?
Mógł bym lecz nie ładnie cytować osoby trzecie. Prawie jak plagiat :D :D a chcąc być sobą - musiał bym narazić się na conajmniej trzy z rzędu ostrzeżenia BB)
 
B

Brother_of_Steel

Guest
Vaffik napisał:
Nie. Ale może mnie oświecisz?
Mógł bym lecz nie ładnie cytować osoby trzecie. Prawie jak plagiat :D :D a chcąc być sobą - musiał bym narazić się na conajmniej trzy z rzędu ostrzeżenia BB)
A ja powiem tak, nazywaj sobie jak chcesz, może jakiś idiota dostając mandat się na drugi raz zastanowi.
Co innego karać osoby uzależnione, czyli chore, a co innego powodować ukaranie ludzi, którzy przez swoją niefrasobliwą jazdę mogą doprowadzić do tragedii. Bo nie dość, że sobie życie zniszczą, to jeszcze komuś. I tutaj nie powinno być tolerancji. Zresztą w stosunku do dealerów też nie.
 
V

Vaffik

Guest
Brother_of_Steel napisał:
Zresztą w stosunku do dealerów też nie.
Sam sobie przeczysz, urdę :D
Się zdecyduj no... BB)

Widzisz - masz nerwa... bo ktoś tam na ulicy jedzie jak deb.il ale jak Vaffanculo powiadał XXX czasu temu że mandaty mają być na poziomach od kilku tysięcy w górę... to forum na Vaffcia siadło i prawie go zadeptało! Dziś masz wyniki!
Jakiś czas temu pisałem o tym by zabierać masowo prawka! Także po mordzie na forum dostałem - jaki jaaaa to zły - jestem!
A dzisiaj?
Zobacz! Prawka zabierają i o ile spadła ilość wykroczeń?
Spadła, nie?

więc nadal podtrzymuję że:
- za jazdę pod wpływem pakować do paki z miejsca na 6 miesięcy!!!!!
- za gadanie przez fona wystawiać mandaty na kwoty nawet 1500zł!

W Polsce jest tak że ludzie nie boją się niczego prócz jednego! Straty kasy i wolności!

PS. Tak, jestem z PISu. Karać i lać! Tylko to pomaga bo... prosili już dziesiątki lat i nie pomogło!
Wrcałem do Francji niedawno! Jechałem od Warszawy do Słubic!
W szoku byłem!
Ani jednego wariata za kierownicą! Ani jednego!
Gdzie się podziali Ci co na trzeciego wyprzedzali?
I nadal powiesz że wysokie kary nie pomagają?
 
B

Brother_of_Steel

Guest
Wiesz co? To nie chodzi o wymiar kary, a jej nieuchronność.
Niech będą kary po 10000 zł to nic nie zmieni, jeśli nie będzie ściągalności, a ściągalność jest dzięki postawom obywatelskim.

Wiesz co mnie zszokowało, ale też urzekło w Niemczech? Tam każdy patrzy na drugiego i zwraca uwagę. W Polsce to zaraz jak w Twoim pierwszym poście w tym temacie. Konfident i k**** donosi. Co innego donosić z zawiści, a co innego po prostu zgłaszać łamanie przepisów.

I gdzie niby sobie przeczę?
Nigdzie nie napisałem, że dealerów narkotykowych trzeba nie karać. To Ty mi wpierasz, że jestem dealerem. Już Ci się miesza fantazja z rzeczywistością.
 
Do góry