Aparat Stały Na Zęby

Agnes1036

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2007
Posty
170
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzies...
Ja mam 12 lat i bende go nosic od 1 roku -2 gdzies około nie wiem czy to zalezy od wieku moze to zalezy od zebów jakie są krzywe niewiem bo nie jestem pewna więc niecce cie mylic.
 

aparatka_16

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mi za niecałe trzy tygodnie zdejmują aparacik, jestem taka szczęśliwa, że szok :), jak mi zakładali aparat, to mi facet powidział, że będe nosić 1-1,5 roku, a tu po 6 miesiącach zdejmują:), czy mógłby ktoś mi napisać , czy zdejmowanie takiego aparatu boli?
 

mario601

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
nibylandia
przeczytalem dziesiątki postów na tenat aparatow stałych i z tego co sie orientuje to.. nie boli ;)
pozdr przyszły posiadacz stalego aparatu :sexy:
ps:zazdroszcze ci pieknego usmiechu :eek:k:
 

Cocaina

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
Nowa Ruda
Noszę górę od roku a dół od 2 miesięcy. Moje zęby wyglądają teraz całkowicie inaczej!! Zakładałam w Czechach i wyniosło mnie to za górę 900zł i za dół 900zł. Oczywiście jeszcze 50-60zł za każdą wizytę. Ogółem nie jestem zadowolona gdyż wciąż mi się odkleja :-/
Pozdrawiam.
Cocaina.
Mam aparat metalowy, a przy ściąganiu napewno nie boli: ja sama mogę sobie go zdjąć:p w każdym momencie :p serio:D
 

cheekymonkey

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
z Venus....
Ja rok temu sciagnelam aparat...nosilam go przez 20miesiecy...wycierpialam sie bo to bolesne...ale jestem bardzo zadowolona....moje zabki sa rowniutkie, codziennie w nocy nosze aparat sciagany...a co mi szkodzi...a przynajmniej mi sie nie skrzywily ani troszke... Miesiac temu jeszcze sobie zabki wybielilam...to bylo tez batrdzo bolesne (zel) ale wytrzymalam a teraz mam snieznobialy usmiech :D :D :D naprawde polecam hihi
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
btw. słyszałam, że pod zdjęciu aparatu 'montują' jeszcze jakiś drucik pod spód zębów = za zęby. O__o
ile to się nosi?
 

aparatka_16

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja o niczym takim nie słyszałam, ja po zdjęciu aparatu ma nosić aparat korekcyjny ale tylko na noc.
Mam jeszcze jedno pytanko: czy po zdjęciu aparatu zostaną jakieś ślady i i le kosztuje wybielanie zębów?
 

kendra

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
32
ja noszę aparat juz 2 lata wlaśnie na następnej wizycie bede umuwiona juz na zdjecie. koszt co miesiecznej wizyty wynosi mnie 50 zl przy wymianie tylko ligaturek czyli tych gumeczek a przy wymianie drutu 150zl ale drut srednio wymieniany jest co 3 miesiace jakos tak. Za aparat na gornej szczece zaplacilam chyba 1,5 tys a na dolnej 2 tys nie pamietam juz dokladie A teraz bede mieć jeszcze aparat retencyjny czy jakos tak zeby zeby nie powrocily do porzedniego stanu ale on jest zdejmowany i przewaznie na noc


przy zakladaniu rzeczywiscie bolaly mnie zeby 2 3 dni ale potem juz nie. skutki noszenia takiego aparatu sa naprawde bardzo zadawalajace. Jestem bardzo zadawolona z koncowego wygladu ;)
 

cheekymonkey

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
z Venus....
Ja o niczym takim nie słyszałam, ja po zdjęciu aparatu ma nosić aparat korekcyjny ale tylko na noc.
Mam jeszcze jedno pytanko: czy po zdjęciu aparatu zostaną jakieś ślady i i le kosztuje wybielanie zębów?
Ja na gore mam sciagany aparat a na dole faktycznie mam taki drucik. Nosze go rok i wcale go nie chce sciagnac. Nie widac go w ogole, nie czuje go nawet a mam pewnosc ze zeby sie nie skrzwyia...normalnie po aparacie troche sie krzywia jesli nie nosi sie aparatu.
Cena wybielania zalezy od gabinetu. W miejscu gdzie zakladalam aparat kosztowalo to 600zl, ale zeby wybielalam gdzie indziej i zaplacilam 330zl . Jestem bardzo zadowolona....efekty naprawde super...zabki mam bieluskie...jak aktoreczka ;)
 

aparatka_16

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
A czy ktoś mógłby mi dokładnie opisać jak wygląda zdejmowanie aparatu i czy to boli? i czy zostaja jakieś ślady?
 

cheekymonkey

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
z Venus....
A czy ktoś mógłby mi dokładnie opisać jak wygląda zdejmowanie aparatu i czy to boli? i czy zostaja jakieś ślady?
W sumie to nie bylo to za mile uczucie....dentystka zrywala mi aparat "na chama", ale ona ogolnie malo dleikatna byla...NIe jest to bol, ale nie do konca przyjemne. POtem moze zpstac troche tego 'cementu' ale zaraz po sciagnieciu aparatu zeby sa polerowane i wszystko znika lacznie z osadem ktory wytworzyl sie na zebach.
pozdrawiam
 

mbi

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
tam, gdzie wróble zawracają...
Yyy... Za tydzień mi ściągają... A moja ortodontka też to przyjemnych nie nalezy...
Poza tym chyba się trochę boję, że zostaną mi przebarwienia na zębach... I czy po zdjęciu stałego aparatu, nosi się jeszcze jakiś inny? ? ?
 

cheekymonkey

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
z Venus....
Yyy... Za tydzień mi ściągają... A moja ortodontka też to przyjemnych nie nalezy...
Poza tym chyba się trochę boję, że zostaną mi przebarwienia na zębach... I czy po zdjęciu stałego aparatu, nosi się jeszcze jakiś inny? ? ?

Przebarwienia zadne nie zostaja, bo zadne sie nie tworza :)
Tak, nosi sie aparat retencyjny, czy jak tam sie on nazywa...;) taki sciagany...ale nie non stop. Posciagnieciu aparatu stalego zeby sie troche ruszaja i moga wrocic na swoje miejsce...dlatego nosi sie ten aparat sciagany...ja od ponad roku nosze go w nocy..
A bac sie nie trzeba bo zobaczysz jaka bedziesz zadowolona :)
 

GaaraOfTheDesert

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
Sand Village
Mam pytanko: prawdopodobnie będe nosiła aparat stały. moja mama jest stomatologiem i coś mi tam na ten temat mówiła, ale ortodontką nie jest więc, nie do końca się w tym wszystkim orientuję. Podobno można założyć zamki w aparacie w kolorze białym, dzięki którym aparat nie rzuca się tak bardzo w oczy. Czytałam wiele wypowiedzi na ten temat w internecie i większość z nich jest negatywna. Niektórzy twierdzą, ze takie zamki szybko żółkną i wygląda to nieestetycznie. Moja mama natomiast twierdzi, ze jeśli ktos myje zęby regularnie i przede wszystkim dokładnie ( cały aparat), to zamki nie żółkną. Nie wiem co o tym sądzić, bo nie widziałam nikogo z takimi zamkami. Czy lepiej zdecydować się na białe zamki, czy jakieś inne? Czy jest ktoś kto ma zamki w takim kolorze i mógłby mi powiedzieć coś więcej na ten temat?
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Mam aparat metalowy, a przy ściąganiu napewno nie boli: ja sama mogę sobie go zdjąć:p w każdym momencie :p serio:D

No to raczej jest źle założony i niewiele warty skoro sama możesz go ściągnąć :mruga:


btw. słyszałam, że pod zdjęciu aparatu 'montują' jeszcze jakiś drucik pod spód zębów = za zęby. O__o
ile to się nosi?

Moja kumpela ma taki na dolnej szczęce i nosi go już ponad 3 lata :]

Mam pytanko: prawdopodobnie będe nosiła aparat stały. moja mama jest stomatologiem i coś mi tam na ten temat mówiła, ale ortodontką nie jest więc, nie do końca się w tym wszystkim orientuję. Podobno można założyć zamki w aparacie w kolorze białym, dzięki którym aparat nie rzuca się tak bardzo w oczy. Czytałam wiele wypowiedzi na ten temat w internecie i większość z nich jest negatywna. Niektórzy twierdzą, ze takie zamki szybko żółkną i wygląda to nieestetycznie. Moja mama natomiast twierdzi, ze jeśli ktos myje zęby regularnie i przede wszystkim dokładnie ( cały aparat), to zamki nie żółkną. Nie wiem co o tym sądzić, bo nie widziałam nikogo z takimi zamkami. Czy lepiej zdecydować się na białe zamki, czy jakieś inne? Czy jest ktoś kto ma zamki w takim kolorze i mógłby mi powiedzieć coś więcej na ten temat?

No więc, ja mam taki aparacik (kosmetyczny) :) i nieprawdą jest, że zamki żółkną. Nosze go już ponad 17 miesięcy i jest taki jak w dniu zakładania :) co prawda gumki czasami robią się żółte (zależy co jesz ;) ) ale są wymieniane przy każdej wizycie także nie ma żadnych obaw :) jeśli można sobie pozwolić na taki aparacik kosmetyczny finansowo to polecam :D
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Far far away...
Heyka! Jestem na tym forum nowa :eek:k: ! Mam do was wielgachną prośbę! Moglibyście wszyscy co noszą lub będą nosić aparaty stałe mogą zostawić swoje gg? Bym była bardzo wdzięczna! :D A oto mój nr. 7856202! piszcie!
A apropo aparatów...
We wrześniu zakładają mi aparat na stałe na gdzieś 2 lata...
Ale najbardziej boję się bólu... :( Wiem że to może wydawać się śmieszne....
Więc mam pytania:

1. Na czym polega separacja, jak długo ona trwa, czy jest bardzo bolesna i czy wykonuje ją się zawsze?
2.Czy ten ból który trwa po "naciąganiu" zębów jest bardzo uciążliwy?
3. Czy ogólnie są sposoby aby uniknąć bólu jeśli chodzi o aparat stały?
4. Czy ból który się pojawia np. po separacji zębów lub po "naciąganiu ich" jest gorszy od...borowania(jakby co nigdy nie byłam znieczulana u dentysty przy borowaniu)?

Z góry dziękuję za odp!
:lol: BB) :D :p :papa:
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Wielkie dzięki :) Ten aparacik zdaje się być super ;) Mam nadzieję, ze założą mi właśnie taki :D

No jest bardzo fajny i minimalnie widoczny :) jeśli powiesz ortodontce, ze chcesz właśnie taki, to taki Ci założy ;)


1. Na czym polega separacja, jak długo ona trwa, czy jest bardzo bolesna i czy wykonuje ją się zawsze?
2.Czy ten ból który trwa po "naciąganiu" zębów jest bardzo uciążliwy?
3. Czy ogólnie są sposoby aby uniknąć bólu jeśli chodzi o aparat stały?
4. Czy ból który się pojawia np. po separacji zębów lub po "naciąganiu ich" jest gorszy od...borowania(jakby co nigdy nie byłam znieczulana u dentysty przy borowaniu)?

Z góry dziękuję za odp!
:lol: BB) :D :p :papa:

1. Nie mam pojęcia jak długo to trwa, bo nie miałam, ale wiem ze na początku się sepleni przy tym :) nie zawsze musi być zastosowana seperacja, czasami usuwa się ząbki :) tak jak było w moim przypadku ;)
2. Ból po przykręceniu aparatu nie jest jakoś strasznie uciążliwy... no wiadomo po szałożeniu aparatu boli i to nie leciutko, ale z biegiem czasu przechodzi i do następnych razów można się przyzwyczaić ;) w każdym razie nie ma się czego bać ;)
3. Hmm... no więc jest żel stomatologiczny do bolacych dziąseł, ale szczerze mówiąc to mi nie dawał wogóle nic więc już go nie stosuję... :] a bólu niestety uniknąć się nie da, bo jak wiadomo przy przesówaniu ząbków cała szczęka jest "rozruszana" i to poprostu musi bolec chociaż trochę :)
4. No więc ten ból nie ejst zbytnio porównywalny, bo przy borowaniu jest to ból bardziej jakby kłucia (oczywiście jeśli nie masz znieczulenia;) ) , a ból po dokręcaniu aparatu jest taki jakby bardziej "uciskany"
 

Ka$ka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Far far away...
Naprawdę bardzo ci dziękuję motylek! NAprawdę mnie uspokoiłaś i już jestem pewna że chcę mieć założony!
Bardzo bardzo Ci dziękuję!!! :] BB)
 

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
mam mieć założony od wrześnie ech... :/ nie no w sumie perspektywa pięknego uśmiechu to jakoś dam radę :D
 
Do góry