Aparat na zęby

forumka

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
witam, niedługo czeka mnie aparat. chciałąbym sie zdecydować na ten przezroczysty ale nie jestem przekona.a może ktoś z was nosił taki? leczenie nim trwa wolniej? jakie są jego wady? dużo mniej go widac od zwykłęgo metalowego??
z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

forumka

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
tak, o taki :) no w sumie wydaje mi sie ze lepiej taki normalny niz przezroczysty bo to takie nijakie.. tak po przemyśleniu. narazie pół roku musze meic wewnętrzny żeby cofnac górna szczęke do tyłu a potem dopiero taki zwykły jakl ty masz to mam czas sie zastanowić.
 

forumka

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
a więc, odwiedziłam ostatnio dwóch ortodontów. albo nie, najierw o mojej wadzie. mam trójki wysunietę nad łuk i musze je "obniżyć" a problem w tym że mam za malą szczękę. Jeden ortodonta powiedział że obejdzie sie bez wyrywania jakichkolwiek zębów, wystarczy pół roku jakis aparat na cofniecie szczęki i potem 2,5 normalny, stały. Druga ortodontka powiedziałą, że nie ma takiej możlliwośći i musze wyrwać cztery zęby [dwie 4 na dole i dwie 5 na górze.. lub odwrotnie.. nie pamietam w kazdym razie 4 zęby]
i teraz mam dylemat któego wybrać ;/ z tym że leczenie u ortodonty nr 1 trwa 3 lata i wada moze wrócić a u pani ortodontki leczenie ma trwać 2 lata, nie ma możlwiośći cofniecia sie wady.. z tym że przerażają mnie te szpary w zębach jakiś czas...
co poradzicie?
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
idź do jeszcze jakiegoś innego ortodonty... ja się na tym nie znam ale ta druga opcja, jak dla mnie zbyt drastyczna jest
 

forumka

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
niby takale czytam wiele stron i wielu osobom wyrywają cztery zęby.. poprostu chyba inaczej sie nie da, bo szczęki sobie nei rozszerze.. tka mi sie wydaje. i chyba sie na to zdecydje ale czekam na rady, moze ktos miał taką sytuacje.
 

eglise

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
745
Punkty reakcji
0
Ja powiedziałam, że zębów nie dam wyrwać.. Do usunięcia miałam ósemki.. Idź jeszcze do jednego ortodonty i zobaczysz co Ci powie
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
ja tez musiałam mieć wyrwane 3 zęby żeby wogole później móc nosić aparat :) na początku były szpary ale po jakimś czasie noszenia aparatu zęby się przesunęły i teraz jestem z tego wyboru bardzo zadowolona :)
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
teraz mam dylemat któego wybrać ;/ z tym że leczenie u ortodonty nr 1 trwa 3 lata i wada moze wrócić a u pani ortodontki leczenie ma trwać 2 lata, nie ma możlwiośći cofniecia sie wady.. z tym że przerażają mnie te szpary w zębach jakiś czas...
co poradzicie?
Pierwszego ortodontę omijaj duzym łukiem bo jedno co jest prawdziwe, to to,że wada wróci o ile uda mu się wepchnąć te zęby bez znieksztalcenia zgryzu! Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest niestety wyrwanie 4 zębów. Rozumiem Twoje obawy, ale widzialam efekty takiego leczenia i są rewelacyjne. To trudna decyzja i sama bałabym się, ale jesli masz już placić to wybierz dobrego ortodontę, ktory daje 100% gwarancji, a nie kogoś, kto się asekuruje tym ze wada może wrócić. Nie może, jeśli leczenia podejmuje się fachowiec!
 

Brzydula112

Bywalec
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
170
Punkty reakcji
55
Miasto
Śląsk
...i teraz mam dylemat któego wybrać ;/ z tym że leczenie u ortodonty nr 1 trwa 3 lata i wada moze wrócić a u pani ortodontki leczenie ma trwać 2 lata, nie ma możlwiośći cofniecia sie wady..

Nikt dokładnie nie wie ile bedzie trwać leczenie może trwać rok, ale może trwać nawety 6 lat zależnie od wady.

A co do wyrywania zębów to nirktóre osoby piszą, że to mniej boli niż noszenie samego aparatu. Więc jesli jest taka potrzeba to lepiej wyrwij.

Najlepiej to poczytaj o aparatach ortodontycznych. :)

Pozdrawiem :D
 

forumka

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
wlaśnie chyba sie decyduje na to wyrywanie bo mam gwaarancję że wada nie wróci a co do aparatów to dużo czytalam. :)
 

bear

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
a więc, odwiedziłam ostatnio dwóch ortodontów. albo nie, najierw o mojej wadzie. mam trójki wysunietę nad łuk i musze je "obniżyć" a problem w tym że mam za malą szczękę. Jeden ortodonta powiedział że obejdzie sie bez wyrywania jakichkolwiek zębów, wystarczy pół roku jakis aparat na cofniecie szczęki i potem 2,5 normalny, stały. Druga ortodontka powiedziałą, że nie ma takiej możlliwośći i musze wyrwać cztery zęby [dwie 4 na dole i dwie 5 na górze.. lub odwrotnie.. nie pamietam w kazdym razie 4 zęby]
i teraz mam dylemat któego wybrać ;/ z tym że leczenie u ortodonty nr 1 trwa 3 lata i wada moze wrócić a u pani ortodontki leczenie ma trwać 2 lata, nie ma możlwiośći cofniecia sie wady.. z tym że przerażają mnie te szpary w zębach jakiś czas...
co poradzicie?


ja mogę Tobie tylko napisać, ze tez musialam miec wyrywane cztery zęby i to cztery czworki, ale nie wiem co poradzic.. lepiej chyba u tego drugiego ortodonty zakładaj aparat, albo idź do jeszcze jakiegos ;)
 

forumka

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
stało sie, wyywam cztery zeby bo to chyba lepsze wyjście. na środe mam wizyte. dam wam znać co mi ortodontka powiedziała :D
 

Olka9494

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
czy ktoś wie ile płaci się za aparat na zęby w gdańsku :] :] :] :]
 

Warsain

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Zależy od ortodonty wydaje mi się, że jakoś 650zł+
 

Olka9494

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja chcę zrobić sobie w publicznej przychodni, bo tam jest podobno taniej
 

Warsain

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
To wtedy nie wiem :) Idź do przychodni i się spytaj.
 
Do góry