Antywirusy pieprzą kompa:(:(:(

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Witam! Gdy zainstaluje (bele jaki by to był) antywirusa, to po ponownym uruchomieniu komp chwile odczekuje i
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
zeskanowałem i po uruchomieniu po skanie (nie moge w to uwierzyc!) to samo! co to jest?!

w dodatku jak chce wejsc w poczte na interii to wyskuje komunikat:

"Internet został zablokowany.

W państwa oprogramowaniu wykryto wirusa lub próbę skanowania sieci,
prosimy o zainstalowanie oprogramowania antywirusowego,
lub o kontakt z naszym biurem obsługi."
 

bestiav

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Masz infekcje komputera, znaczy się wirusy bądź trojany, lekarstwo : zrzuć dane ważne na płyty po czym reinstalacja systemu, gruntowana z uśnięciem wszystkich partycji. Na czysty system zainstaluj antywirus z jakieś legalnej płyty bądź sprawdzonej przed antywirusa u kumpla. Dopiero po aktualizacji antywirusa przez internet, sprawdź ile masz wirusów na płytach które zgrałeś. Jeśli chcesz załatwić to inaczej, przy tak konkretnej infekcji komputera, antywirus Ci nie pomoże, a będzie coraz gorzej jeśli nic z tym nie zrobisz
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
A więc przeinstalować system?? Możesz podać instrukcję?? Normalnie wsadzić płytę z XP i dać zainstaluj system? I to mi zastąpi poprzedniego Windowsa, nie wgra nowego?

A więc przeinstalować system?? Możesz podać instrukcję?? Normalnie wsadzić płytę z XP i dać zainstaluj system? I to mi zastąpi poprzedniego Windowsa, nie wgra nowego?

PS. Awast działa, ale nie ukrywając wyłapuje w ważnych plikach w folderze "Windows" wirusy, nie chce ich naprawić i chce je usunąć. Oczywiście nie zgadzam się, bo by później komp nie działał.
 

bestiav

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Nie, wtedy postawisz kolejny system.
Musisz posiadać płytę botujacą tzn. taka która będzie startowała przed systemem, wkładasz ją do napędu i dajesz uruchom ponownie, gdy pojawi Ci się logo płyty głównej, wybierasz <F12> bądź <F11> i botowanie z cd bądź dvd, ewentualnie <delete> bądź <F2> by wejść do biosu i ustawić pierwsze botowanie z płyty. jeśli dobrze to zrobiłeś pojawi się napis, naciśnij jakikolwiek klawisz by uruchomić.... itd, naciśniesz załaduje się menu, i tam instalujesz nowy system, nie nakładkię, zdejmujesz wszystkie partycje znaczy usuwasz je, i zakładasz nowe, i instalujesz na którejś.
Jeśli nigdy tego nie robiłeś, poproś kogoś kto robił.

PS. Musisz posiadać sterowniki od płyty głównej gdyż nowy system może nie widzieć całego sprzętu, i wiedzieć jak zainstalować internet, chyba że korzystasz z routera.
Avast nie jest dobrym antywirusem, z darmowych polecam avg free albo avira
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
A więc format? Tylko chodzi o to, że chyba ta płytka posiada te wiry. Trzeba załatwić nową?
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Ona ma na 100% wirusa, bo skad zaraz po formacie by sie wiry znalazly w Windowsie?
 

bestiav

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Skąd??
Z braku wiedzy.
Wystarczy że masz dwie partycie, czyścisz pierwsza, o ile ją czyścisz nie wszyscy wiedzą co to format, i po postawieniu nowego systemu, wchodzisz bez antywirusa po aktualizacji na druga partycje, i już po systemie :bag: jeśli miałeś zainfekowany dysk.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
polecilbym jeszcze przejechac system ComboFix'em i SilentRunners i wrzucic loga :]
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Kiedyś miałem blastera na kompie, zrobiłem format (miałem 1 partycję) i po formacie dalej miałem blastera:p Format nie zawsze załatwia sprawę
 

edek80

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
A więc format? Tylko chodzi o to, że chyba ta płytka posiada te wiry. Trzeba załatwić nową?

nie załatwić tylko kupić... jak sie korzysta z piractwa to tak jest. i bardzo dobrze!
możesz jeszcze sprawdzić sobie F-Secure IS 2010 do pobrania na www.f-secure.pl nie wiem ja mam do niego zaufanie.jeszcze mnei nie zawiódł.
 
Do góry