antyvirus

deeking

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Jaki polecacie najlepszy program antywirusowy ?

tylko proszę nie piszcie mi o nortonie;)

pozdrawiam
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Tez mam avasta i nie narzekam. Niektorzy twierdza ze nie jest dobry ale wiekszosc ludzi ma o nim dobra opinie. Troche moze zamulac kompa jesli masz slabszy sprzet ale nie jest az tak zle (chyba).
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Kasperski albo Nod32. Lepszych nie ma według mnie, a Avast to bezpłatny shit. Pobądż parę tygodni na Avaście, później zainstaluj sobie trial Kasperskiego i zobaczysz ile syfu Ci wyłapie. \;

Tak poza tym poczytaj sobie >TEN< temat, bo już było wiele o antywirusach. Nawet jest przypięty, więc wystarczyło użyć wyszukiwarki. ;]
 

Chaosek

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
1
Wiek
80
Miasto
;0
Według mnie Avast, jest bezpłatny, wyłapuje trojany, dobra ochrona dostępowa :) Kasperski (przynajmniej mi) zamulał kompa i blokował niektóre rzeczy :F, chodź możliwe, że to wina mojego starego kompa - nie był to dobry sprzęcik :D
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja mam Avasta i nie narzekam. Nie zamula, i wykrywa wirusy.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Ja mam Avasta i nie narzekam. Nie zamula, i wykrywa wirusy.
A skąd możesz wiedzieć, czy wszystkie i ile Ci tego na dysku siedzi? Dopiero, jak zainstalujesz inny, który je wykryje, to zobaczysz, że Avast raczej świetny nie jest.
Chaosek - to prawda, że do Kasperskiego trzeba mieć trochę więcej RAM-u. Ale chyba się opłaca w zamian za szczelną ochronę, prawda? (;
Morrigan ja też mam NOD'a, ale myślę nad przeskoczeniem na chwilę na Kasperskiego. Spotkałam się już z opiniami, że NOD jest dobry w wykrywaniu syfu, a w usuwaniu taki sobie. Pora sprawdzić (;
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
avast nie jest taki piękny jak go piszą, po 3 miesiącach w pracy przerzuciłem się na AVG free odziwo znalazł tyle że aż wierzyć się niechce. A avast tego nie wykrywał

więc z darmowych polecam AVG free
 

Morrigan

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
Boulevard of Broken Dreams
Monia - w wykrywaniu faktycznie jest dobry. W usuwaniu też nie mam zastrzeżeń. Chociaż ja sie na tym mało znam, ale raz zainstalowałam nowszą wersje NODa, pobyłam na nim pare dni, wszystko było ok tylko potem zaczął mieć jakieś problemy z aktualizowaniem, więc przeinstalowałam na starego. Ten odrazu wykrył syfy o których nowsza wersja NODa nawet mnie nie informowała :niepewny: Więc nie mam zamiaru jak na razie zmieniać na innego.
 

waterLemon383

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
mam pytanko :D
czy może polecacie jakiegoś Antywirusa co usuwa Trojany ? Czy ten Aviast jest dobry ? Zrobiłabym formata ale nie mam płyty :(
z góry dzięki :)
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Aktualnie już każdy antywirus wyposażony jest w taką funkcje. Problem tylko w którym działa to najlepiej... Zamiast Avasta proponuje zainstalować Avire, która według mnie lepiej radzi sobie z zagrożeniami (minusem może być tu brak polskiej wersji językowej), jeśli coś z płatnych - polecam Nortona ewentualnie do mocniejszych komputerów GDate (najlepiej to poczytaj ten temat - http://www.forumowisko.pl/topic/52-najlepszy-program-antywirusowy/page__pid__2702667__st__760#entry2702667). Chyba że jesteś bardziej obeznana z komputerem i wiesz na 100% że na Twoim komputerze są trojany - w tym wypadku proponuje użyć ComboFixa http://www.bleepingcomputer.com/combofix/pl/instrukcja-uzycia-combofix .
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Jeżeli też nie chcesz instalować nic na dysku, możesz przeskanować internetowym skanerem: Skaner . Jak coś znajdzie to zależnie od preferencji instalujesz antywirusa i jakieś inne programy pomocnicze i czyścisz, oby nie avasta :p
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Nie ma programu antywirusowego który wykryje 100% wirusów. Jednak są takie które wykryją ich 99,9% np. Panda Internet Security. Taki program właśnie mam. moim zdaniem jest najlepszy.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nie ma programu antywirusowego który wykryje 100% wirusów. Jednak są takie które wykryją ich 99,9% np. Panda Internet Security. Taki program właśnie mam. moim zdaniem jest najlepszy.

Głupoty piszesz. Realna wykrywalność waha się w granicach 60-70%. To co piszą gazety to bzdury.
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Realna wykrywalność waha się w granicach 60-70%. To co piszą gazety to bzdury.
A na jakiej podstawie oceniasz, że 60-70%? Jak zrobisz testową paczkę wirusów, gdzie połowe stanowią jakieś przedpotopowe, to pewnie i nie wyłapie; wtedy mogą, owszem, być tak fatalne wyniki.

Moim zdaniem do antywirusa trzeba dodać jedną, bardzo ważną rzecz: zdrowy rozsądek użytkownika.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Żaden - Żaden antywirus nie wyłapie luk ZeroDay. Już to wyklucza możliwość istnienia idealnych antywirusów. Jeżeli pojawi się nowy wirus który omija zabezpieczenia standardowego antywirusa to zostanie on wychwycony dopiero po tym jak ktoś zagrożenie takowe odkryje a programiści dodadzą łatkę wykrywającą go do aktualizatora bazy danych wirusów a trwa to od kilku godzin do kilku dni od czasu ukazania się wirusa. W testach używa się oklepanej bazy wirusów a nie tędy droga do bezpieczeństwa.

Moim zdaniem do antywirusa trzeba dodać jedną, bardzo ważną rzecz: zdrowy rozsądek użytkownika.

Nie zmieniaj tematu. Piszemy o stopniu wykrywalności wirusów przez programy antywirusowa a nie o tym, że rozsądnie myślącego użytkownika nie zastąpi żaden program.
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Fakt, o zerowych zapomniałem. No ale tak już jest, że twórcy wirusów zwykle są krok przed programistami antywirusów.

Swoją drogą, ustawienia standardowe też sporo przepuszczają, mi Pandę ustawiał kolega ze studiów, który się zawodowo zajmuje kompami i stwierdził, że teraz powinno być OK. U siebie też program samemu konfigurował (ma bodajże KIS, ale nie jestem pewien).
 
Do góry