Antypaństwowe działanie prezydenta, PIS, SLD, PSL i PO

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Prezydent rozdaje publiczne pieniądze i spłaca ludziom kredyty - za nasze pieniądze

http://biznes.onet.pl/prezydent-podpisal-u...32,1,news-detal

SLD robiło śmieszną aferę o ustawę medialną (wiadomo układ) - jaki w tym interes państwa zeby zachować status quo? Żaden.

Ustawa nie przeszła bo prezio nie podpisał (bolszewicka zgodność PiSu i SLD, wiadomo)

PO podniesie podatki i przywróci 3 próg - czy tak miała wyglądać Irlandia?

PSL jak zwykle nie robi nic, tylko siedzi na ciepłych stołkach - bo do czego oni sie nadają?

Czyli jednym słowem nic się nie zmieniło - nadal za dużo się rozdaje pod publiczkę, OGROMNA ilość pieniędzy jest marnotrawiona i przejadana i CORAZ WYŻSZE PODATKI i koszty....

A żeby było śmieszniej:

W latach 2011-2015 o milion zwiększy się liczba emerytów i rencistów. Aktualnie liczba ludności w wieku poprodukcyjnym wynosi ok 5,9 mln, w 2035r. wzrośnie nawet do 9,6 mln !!! Co czwarty Polak będzie emerytem. Aby wytrzymać obciążenia socjalne, Polska będzie musiała być zamożnym państwem (źr. Angora)

Bawcie sie dalej warchoły z Sejmu i totalnie bierni młodzi...bo przecież dziennikarzyny co raz trąbią jak to w Polsce jest wzrost gospodarczy i jak jest wspaniale, nawet ja się początkowo dałem nabrać.
 
W

Wzorowy forumowicz.

Guest
To jest Polska. Kraj gdzie przeznacza się pieniądze na zasiłki dla bezrobotnych, lecz nie na organizowania np. robót publicznych czy innych metod walki z bezrobociem. Zasiłek się kończy i bezrobotny jak był tak jest nadal bezrobotny.
Moim zdaniem powinno się poszukać innego rozwiązanie problemu tych kredytów. Jakich? Mam kilka pomysłów, ale najpierw musiałbym pogadać z ekonomistami, czy są one dobre z ekonomicznego punktu widzenia.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
No i w ogóle armagedon. Poruszonych tyle spraw, że kilka tematów można założyć.
Jednak podsumujmy i zacznijmy dyskusję. Politycy to nieroby i złodzieje. Co o tym sądzicie?
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
KRUS, brakuje kasy a mimo to wydaje sie miliardy zl. na pomnik komuny, ktory raczej niczemu i nikomu nie sluzy. Ale kto go zlikwiduje?

Podatek liniowy, ogolnie zmiany w przepisach podatkowych i dotyczacych prowadzenia i zakladanie dzialalnosci gosp. Moze jak te rzeczy sie zrobi, bedzie jakis 5 lepiej w tym dziwnym kraju. Swoja droga, ciagle te same ryje od 1990 w sejmie widze.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Nikt nie zlikwiduje niepotrzebnych instytucji bo poparcie w sondażach jest najważniejsze. :)
Te same mordy będziemy cały czas oglądać.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
KRUS, brakuje kasy a mimo to wydaje sie miliardy zl. na pomnik komuny, ktory raczej niczemu i nikomu nie sluzy. Ale kto go zlikwiduje?
W sumie za "komuny" przez długi czas rolnicy nie byli objęci ubezpieczeniem społecznym :D Tak właściwie jest to więc pomnik PSL :)
Podatek liniowy, ogolnie zmiany w przepisach podatkowych i dotyczacych prowadzenia i zakladanie dzialalnosci gosp. Moze jak te rzeczy sie zrobi, bedzie jakis 5 lepiej w tym dziwnym kraju. Swoja droga, ciagle te same ryje od 1990 w sejmie widze.
Nikt nie chce wprowadzać zmian bo to może naruszyć sondaże.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
No i w ogóle armagedon. Poruszonych tyle spraw, że kilka tematów można założyć.
Jednak podsumujmy i zacznijmy dyskusję. Politycy to nieroby i złodzieje. Co o tym sądzicie?

Politycy nie są nierobami bo bardzo pracowicie...kradną. Jakimi interesami kierowało się tak zawzięcie SLD i PIS chroniąc finansowanie TVP?

Nierobami są ludzie, którzym się to nie podoba a nie robią nic, żeby cokolwiek zmienić.

Młodzi potrafią protestować tylko w jakiś idiotycznych sprawach jak legalizacja konopii itp.

Jeśli chodzi o najbardziej szkodliwe rzeczy dla Polski, to wymieniłbym dwuwładzę, przymus tworzenia koalicji co roku, PIS, SLD, PSL. PO miała kilka pozytywnych prób i z tego Sejmowego towarzystwa jest najlepszą partią...ale być najlepszym pośród gnoju, to nie znaczy być dobrym...jednak jaka alternatywa? Może UPR? Ok ale czemu oni tak nie potrafią sie zorganizować? I to od tylu lat? Nie ma tam lidera, nie potrafią jakoś przemówić do mas a JKM to czy ktoś tego chce czy nie - gwóżdż do trumny tej partii z tą swoją arogancją i błazenadą.

Tworzy się tez tu pułapka pewna, że głos oddany np. na UPR byłby tak naprawdę głosem na PIS i SLD - a to są najbardziej destrukcyjne dla Polski partie według mnie.

I jaka przyszłość czeka Polskę w takim układzie? Żadna bo kolejne wybory i kolejna koalicja na siłe, znów ani jednej partii ludzi nowych, z zewnątrz itp.
W sumie można za wiele winić PO, ale teoretycznie to w obecnej chwili oni mają małe pole manewru. Nawet jakby byli lepszą partią to co mogą zrobić z takim prezydentem i cichą koalicją opozycyjną czyli PIS-SLD? Chory jest sam ten system władzy, totalnie słaby i nieefektywny.

Albo finansowanie partii z budżetu - przecież to tworzenie barier wejścia dla nowych. PO akurat dobrze ze chciała je znieść. Jednak znów PIS i SLD powiedziały nie.

Jeszcze mnie ostatnio zmierziło jak się wnuczęta demokracji cieszyły z wyboru Buzka na "szefa" PE. Przeciez to zwykla marionetka, ale od losów Polski, dla wielu wazniejsze jest to ze nas Zachód lepiej postrzega...żałosne.

Telefon do szkiełka, ponarzekanianie na prezydenta (fakt, że często uzasadnione) i już dla większość obowiązek patriotyczny spełniony.

Kiedyś pewien Rosjanin napisał, że Polacy to naród skończony, totalnie bez przyszłości...który kiedyś miał honor. Gdzie ten honor jest teraz? Wole nie znać odpowiedzi...
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Tak poważnie to sporym uporządkowaniem byłyby okręgi jednomandatowe. Teraz odpowiedzialność polityków rozpływa się gdzieś w partii. W ostatnich wyborach do PE z mojego okręgu podlaskie i warmińsko-mazurskie, startował Jacek Kurski, który z nami nie ma nic wspólnego. W następnych może gdzieś z Poznania wystartuje? Przecież tacy nie mogą się marnować.
Z tego co wyczytałem na tym forum dla takich okręgów jest spore poparcie. Ale czy ktoś zrobił coś konkretnego w tej sprawie? Lepiej żalić się nad światowymi spiskami.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Przecież te matoły z wiejskiej boją się nawet zlikwidować komuchowe stowarzyszenia działkowców bo wiedzą czym to grozi (4miliony głosów mniej) w jakim innym kraju w środku wielkich miast istnieją jakieś działkowe enklawy?
 
W

Wzorowy forumowicz.

Guest
Cóż, spora i wina Polaków, których kultura polityczna jest na bardzo niskim poziomie, daleko nam do Szwajcarów czy innych krajów, gdzie kultura polityczna jest bardzo wysoka. W Polska nadal panuje przekonanie, że skoro "ja nie mam, to ty też nie" i dlatego ludzie często protestują przeciwko inwestycjom, bo "jak Jan Nowa może wybudować tu fabrykę? Ja nie mam kasy, to i on też nie". Egoizm, brak wiedzy politycznej i... coś, co nie wypada nazywać po imieniu, ale wierzenie w "cuda", zwłaszcza w polityce, to nic innego, jak głupota. A politykom w to graj, a i usprawiedliwić się potem mogę, że "lud" nie pozwolił na to, tamto itd.
 
Do góry