Antykoncepcja

lombriz

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
sa dobre ze wzgledu na dzialanie "miejscowe" malo skutkow ubocznych ale z tego co pacjetki mi mowi "wyslizguja"sie

Nie ma szansy zeby krazek sie wysliznal.on ma sreenice 5 cm i jest z silikonu, wiec jakos tak sie przyczepia w srodku. To tylko jakby kogos ten news przerazil, o ja juz krazki wyprobowalam. a z tymi ksutkami ubocznymi..to oprocz plamien przez pierwszy miesiac to jeszcze innych nie mialam. to fajna antykoncepcja, uwazam. pzdr
 

frytka

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
Ja używałam tylko prezerwatyw albo tabletek. Gumka juz mi pękła raz, po tabletkach nie mailam ochoty na seks i mialam straszne nerwy.

Osobiście teraz uprawiam seks następująco:
najpierw troszke bez gumki, potem gumka...jak docchodzi to wyciąga go ze mnie i kończy albo w ustach, albo na mnie...to jest nawet bardziej " kręcące" a bezpieczne.

nie ma sensu stosowanie gumek i tabletek, bo jesli pęknie gumka to i tak jest panika...jest tak jakby kochac sie tylko na tabletkach...ale skoro odpadaja tabletki to spróbuj tak jak ja.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Nie ma szansy zeby krazek sie wysliznal.on ma sreenice 5 cm i jest z silikonu, wiec jakos tak sie przyczepia w srodku. To tylko jakby kogos ten news przerazil, o ja juz krazki wyprobowalam. a z tymi ksutkami ubocznymi..to oprocz plamien przez pierwszy miesiac to jeszcze innych nie mialam. to fajna antykoncepcja, uwazam. pzdr
moze sie wyslizgnac mojej kolezance sie 2 razy wyslizgna a byl dobrze zalozony poniewaz robil to ginekolog. fakt maja malo wad ale kazda kobieta woli co innego, ja osobiscie krazki wyprubuje
 

onusia

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2007
Posty
744
Punkty reakcji
0
Miasto
*** Tam gdzie biją serca ***
Osobiście teraz uprawiam seks następująco:
najpierw troszke bez gumki, potem gumka...jak docchodzi to wyciąga go ze mnie i kończy albo w ustach, albo na mnie...to jest nawet bardziej " kręcące" a bezpieczne.

cos w stylu przerywanego
też tak obiliśmy przez prawie 1.5 roku i na szczęscie było ok :)
ale teraz wiem ze to nie jest metoda antykoncepcji....
bo nawet jezeli facet wyciagnie to ok :)
tyle ze mu róznież może cos wcześniej wycic i zapłodnić kobietę i tyl.!
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
no to napewno nie jest bezpieczna metoda, w ciaze mozna zajsc nawet podczas stosunku przerywanego, wiec dziewczyny zastanowcie sie nad konsekwencjami poniewaz pozniej bedzie bieda
 

rastamanka1212

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Ze SnÓw:p
A dużo się tyje po tabletkach ... ja się wybieram do Gine i chcialabym wiedzieć jakie tabsy są najlepsze i po których np. schodzi trądzik [ czasem mi coś wyskoczy a ponoć po anty koncepc. schodzą] , po których się nie tyję ... bo mam wagę normalną . Nie jestem szczupła ani przy kości mam kobiece kształty ale jeśli przytyję chociaż 5 kg to mogę mieć problem z powrotem do poprzedniej wagi ;( bo się jakiś czas odchudzałam ;/
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
po tabletkach się nie tyle bo przecież one nie są kaloryczne! mogą tylko np zwiększać apetyt lub zatrzymywać wodę w organizmie(chociaż tabletki nowej generacji tego nie robią).
zazwyczaj zrzuca sie winę "tycia" na tabletki a po prostu trzeba obserwować swoje ciało bo przytyć można właśnie np przez zwiększony apetyt.

ja jakoś nie martwiłam się tym czy przytyję, jakoś mi to nawet do głowy nie przyszło. może dlatego że przed rozpoczęciem antykoncepcji hormonalnej nie czytałam całej masy dziwnych komentarzy na ten temat. lepiej porozmawiać o tym z ginekologiem albo po prostu czytać artykuły dotyczące tabletek antykoncepcyjnych ale pominąć wszelkie fora gdzie czasem połowa komentarzy to bzdury. nikt Ci nie powie jakie tabletki będą dobre. jedne reagują na tabletki brakiem apetytu a inne maja wzmożony. nie ma reguły.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
wlasnie szybciej zatrzymaja wode w organizmie, ale nie mozesz myslec ze wszystkie tak beda dzialaly. tabletki antykoncepcyjne ktore lecza tradzik musza zawierac duza dawke hormonow np.diane35. radze przed braniem tabletek zrobic badania krwi na poziom hormonow aby lekarz mogl wybrac tabletki ktore odpowiadalyby dla twjego organizmu
 

frytka

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
w dni najbardziej płodne wiadomo, że lepiej nie uprawiac w ten sposób seksu,
Powątpiewam calkowicie w to, że "troszke" seksu bez gumki na samym początku w dni nie płodne może prowadzić do ciąży.
Czytałam sporo i uczylam się , że w ciąże ogólnie trudno zajść, potrzeba "troche więcej" spermy, i jest sie płodnym tak naprawde dzień a nawet krócej.(jeśli facet sie w nas spóści centralnie w dni nie płodne to ok, mozna tu dyskutować moim zdaniem)

nikogo nie namawiam broń boże!! oczywiście bo są osoby które poniesie"do końca" i nie będą uważały na dni... opisalam tylko moja metodę.

ps. kiedyś kiedy uprawialam seks w gumce i ona nie pękła to i tak lecialam po test, potem nawet jak na sekunde mi GO włożył na samym początku też martwiłam się...ale teraz wiem jak uważać, ile czasu ma to trwać bez gumki (bardzo króciótko)...

pozatym całkiem fajny jest peeting dla bardzo wystraszonych. ocieranie sie (tam nago), delikatne wsuwanie samego koniuszka i calowanie namiętne i takie tam bodźce doprowadzają do za:cenzura:istych orgazmów bez ryzyka :D
 

lutkama

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Wracając do NuvaRing.
Mam pytanie. Jak jest z dostępnością? Czy nie ma probemu w aptekach? I jaka jest orientacyjna cena?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
oczywiscie NuvaRing jest na recepte, w polsce w kazdej aptece mozna je dostac cena ok 35 zl w zwyz..zaczynam je sttosowac za 15 dni
 

Moonnii

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Nie ma co ukrywać, najskuteczniejszą metodą antykoncepcji są tabletki albo plastry antykoncepcyjne. Pękając guma... to dopiero zawał serca.. nie polecam ;)
 

Mamusia!!!

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
śląsk
Hej wszystkim! Jestem nowa na forum... Mam 23 lata roczna córeczke i mieszkam na śląsku. A tak wracajac do tematu antykoncepcji... Chciałabym wszystkich ostrzec lub żebyście bardzo poważnie rozważyły chęć brania zastrzyków Depo-prover. Sa to zastrzyki antykoncepcyjne koszt jednego ok.50 zl. Przyjmuje sie je raz na trzy miesiace.. I to jest ich jedyny plus. (znam tylko jedna kobiete ktora jest w 100 % zadowolona z nich) Po pierwszym zastrzyku było w miare ok. ale jak spojrzałam na ulotke w domu (gdy wróciłam od lekarza który mi robił ten zastrzyk i bardzo zachwalal go) mało nie padłam!!Pół strony możliwych skutków ubocznych w tym nawet łysienie!!! Po 3 miesiacach nic szczególnego sie niedziało oprocz tego ze nie ma wcale miesiaczki (ale to normalne) pozniej brałam jeszcze 3 zastrzyki. Przy ostatnim miałam stan depresyjny a włosy strasznie mi sie przeżedziły, byłam wczoraj na usg i z jednym jajnikiem jest nieciekawie.. Lekarz kazał mi natychmiast zakonczyc to i dostałam leki na wywołanie miesiączki która może nawet po pół roku wrócić.. I co mi teraz zostało?? Wstrzemiezliwosc :/ a mam męża co noc w łożku :/ tragedia...
 
Do góry