antybiotyk - brać czy nie?

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Ja wiem, skoro to Twoj staly lekarz i raczej przewaznie masz do niego zaufanie,to ja bym wziela ten antybiotyk. lepsze to niz testowanie na sobie wit C, czosnku itp przez najblizsze tygodnie, podczas gdy choroba bedzie Cie wykanczac a te domowe sposoby na nic sie nie zdadza. Nie wiem jaki lek Ci przepisano,ale ja np zawsze przy tego typu infekcjach stosuje duomox,biore go przez 6dni,a nie 10 jak inne i zapominam o chorobie :)

Nie jest to mój stały lekarz, byłam u niego pierwszy raz
Brałam te antybiotyki, bo domowe sposoby nic nie dawały, po skończonej kuracji Xorimaxem nie było większej poprawy

Na wizycie kontrolnej lekarz zdziwił się, że nie przeszło i przepisał kolejne leki ;/
Dopiero po kolejnych 5 dniach brania następnych tabletek przechodzi, tylko już nie wiem, czy to dzięki lekom, czy gorącym herbatom z cytryną i siedzeniu w domu ;/
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Moim sposobem ma grypę jest miód, na początku kupowałam zwykły. Któregoś dnia na poczekalni u lekarza sąsiadka poleciła mi Miód Manuka[/url] i od tamtej pory gdy dzieci przychodzą ze szkoły z katarem zaraz go podaję.

Słyszałam o tym miodzie, nawet ostatnio pytałam w aptece ale kobieta w ogóle nie wiedziała o co pytam. Z tego co wiem, to jest kilka rodzajów w zależności od "mocy" miodu. Chętnie wypróbowałabym go właśnie jako naturalny antybiotyk. Co do samych antybiotyków to biorę jak już jest źle. Przy przeziębieniach wolę domowe metody tj. herbata z malinami czy czosnek.
 

Tiffany_82

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Nie jest to mój stały lekarz, byłam u niego pierwszy raz (...) Dopiero po kolejnych 5 dniach brania następnych tabletek przechodzi, tylko już nie wiem, czy to dzięki lekom, czy gorącym herbatom z cytryną i siedzeniu w domu ;/
Najwazniejsze,ze przechodzi. A mysle ze herbatki tez mialy tu swoj wklad. Ale radze tez zapamietac co to byly za leki,zeby naprzyszlosc w razie czego znow nie testowac pieciu tylko od razu siegnac po ten wlasciwy. pozdrawiam! :)
 

Tiffany_82

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Chociaz z drugiej strony mozna troche poczekac. Ale nie tydzien- dwa, jak piszesz tylko raczej pare dni,dopoki sie sytuacja wyklaruje. I wtedy zdecydowac czy warto brac antybiotyk. :)
 

Agnieszka7777

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Ja biorę antybiotyk tylko w ostateczności. Kiedyś niestety musiałam brać go długo i wtedy czułam si jeszcze gorzej, gdyż "wysiadł" mi żołądek po nim. Ciągle ból i siedzenie w toalecie. Lekarz nawet nie wspomniał o osłonie żadnej, żeby brać w czasie kuracji antybiotykowej. Dobrze, że nie nabawiłam się grzybicy. Dopiero moja siostra powiedziała mi, abym piła jogurty i kupiła jakiś probiotyk. W aptece pani poleciła mi Multilac i po nim, po kilku dniach wróciłam do siebie. Teraz będę zawsze brać coś osłonowego w takich sytuacjach.
 
Do góry