Antena TV cyfrowej

dzery

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2006
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Radomsko
Witam!

Rozważam zakup takiej oto anteny (link) ale jestem zielony jeżeli chodzi o kwestie anten oraz telewizji naziemnej i cyfrowej. Czy ktoś może wie ile programów można odbierać za pomocą takiej anteny i czy to uczciwa cena? Jeżeli to ważne to najbliższy nadajnik znajduje się około 10km ode mnie.
 

shader0

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witaj, to jest zwykła antenka i raczej niewiele nią zdziałasz - jest analogowa i odbierze tylko TVP1, TVP2, Polsat (bez dekodera).
Jako że za rok czy dwa ma obowiązywać odbiór telewizji cyfrowej naziemnej, to polecam zakupić dekoder do takiej właśnie. Ja płaciłem 200 zł za odbiornik (dekoder z funkcją nagrywania na USB, odtwarzania z USB), który odbiera 12 kanałów zupełnie bezpłatnie przy pomocy nieodległego nadajnika. Wszystko odbywa się za pomocą anteny siatkowej i jest darmowe. Koszt to dekoder i ewentualny montaż ;)
 

luk_it

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Śrem
Nie zgadzam się z moim przedmówcą, nie ma czegoś takiego jak antena "analogowa" czy "cyfrowa". Antena jest taka sama kwestia pod co ją podłączamy, potrzebujemy dekoder do odbioru telewizji cyfrowej. Aczkolwiek należy pamiętać iż duża część telewizorów sprzedawanych obecnie jak nie większość ma wbudowane dekodery MPEG4. A co do darmowej telewizji to nie jest tak do końca, bo aby oglądać cyfrową lub analogową telewizję naziemną należy opłacać abonament radiowo telewizyjny.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja chyba jednak wole juz pozostac przy tym co mam czyli przy ence.Jakoś nie czuje potrzeby korzystania z innej telewizji.Tu mam wszystkie potrzebne mi programy no i oczywiscie radio,skoro o tym tez piszecie.
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Tą anteną świata niestety nie zawojujesz, ale jeśli chcesz mieć telewizję cyfrową a nie płacić abonamentu to możesz sobie kupić dekoder na kartę. Może to być na przykład taki zestaw. Będziesz miał dostęp do ogromnej liczby kanałów.
 
Do góry