Angina

hanya

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
101
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuż za rogiem ;)
Witam! Bolało mnie gardło, poszłam do lekarza. Dostałam antybiotyk (Forcid), pani powiedziała mi że to angina. Siedziałam w domu. Gardło mnie już nie boli. Antybiotyk łykam nadal. Zostało mi kilka dni do zakończenia kuracji. Jednak dodatkowo pojawił się kaszel, chrypa i katar. Czy to miało prawo pojawic się podczas kuracji? Czy powinnam iść do lekarza, czy zakończykl kurację? chciałabym się uporać z tym jak najszybciej... na sobotę wyjazd już zaplanowany ;(
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Jeśli masz wątpliwości to możesz iść do lekarza. Angina ma to do siebie, że później mogą wystąpić kolejne objawy, a nie na początku wszystkie. Zazwyczaj właśnie zaczyna się od gardła (polecam tantum verde. Często łapałem anginę, a teraz jak tylko czuje, że gardło zaczyna mnie brać to piskam 2 razy dziennie i przechodzi). Siedziałaś w domu w łóżku i się kurowałaś? Może też być tak, że antybiotyk nie zadziałał, albo był za słaby. Ja miałem tak, że brałem antybiotyk 2 tygodnie, później dali mi mocniejszy nie przeszło i wysłali mnie do szpitala.

Skończ brać antybiotyk i jak Ci się nie poprawi idź do lekarza. Ale jak to sam zwykły kaszel i nadmiar flegmy to może kup w aptece syropek, żeby Ci się ładnie odkrztusiło. Bo tego świństwa też trzeba się pozbyć jeśli się nagromadziło. Czasami jeszcze jakiś czas trzeba walczyć z kaszlem i katarem. Najważniejsze żebyś nie gorączkowało i stan zapalny gardła minął.
 

hanya

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
101
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuż za rogiem ;)
Jeśli masz wątpliwości to możesz iść do lekarza. Angina ma to do siebie, że później mogą wystąpić kolejne objawy, a nie na początku wszystkie. Zazwyczaj właśnie zaczyna się od gardła (polecam tantum verde. Często łapałem anginę, a teraz jak tylko czuje, że gardło zaczyna mnie brać to piskam 2 razy dziennie i przechodzi). Siedziałaś w domu w łóżku i się kurowałaś? Może też być tak, że antybiotyk nie zadziałał, albo był za słaby. Ja miałem tak, że brałem antybiotyk 2 tygodnie, później dali mi mocniejszy nie przeszło i wysłali mnie do szpitala.

Skończ brać antybiotyk i jak Ci się nie poprawi idź do lekarza. Ale jak to sam zwykły kaszel i nadmiar flegmy to może kup w aptece syropek, żeby Ci się ładnie odkrztusiło. Bo tego świństwa też trzeba się pozbyć jeśli się nagromadziło. Czasami jeszcze jakiś czas trzeba walczyć z kaszlem i katarem. Najważniejsze żebyś nie gorączkowało i stan zapalny gardła minął.
Flegmy nie czuję ;) dziś doszło jeszcze łaskotanie przy wdychaniu i wydychaniu powietrza na wysokości tchawicy :(
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
... pewnie masz anginę o podłożu wirusowym, a lekarz, który dał ci antybiotyk założył, że to angina bakteryjna.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Osobiście radziłabym udać się ponownie do lekarza. Rodzajów angin jest trochę, lekarz to tylko człowiek. Ja bym to jeszcze skontrolowała. Tym bardziej, że tak jak mówisz masz zaplanowany wyjazd. Chyba im szybciej tym lepiej, nieprawdaż ? :)
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
także jestem zdania, że najlepiej jest udać się ponownie do lekarza. Zwłaszcza jak jesteś chora i masz zaplanowany wyjazd... Czasem tak bywa, że przy anginie pojawiają się powikłania... także zdecydowanie będzie najlepiej, jak pójdziesz do lekarza.
 

Tiffany_82

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem anginę należy leczyć wyłącznie antybiotykiem. Sama polecam duomox,bo już nie raz mi pomógł. Ból gardła przechodzi po dosłownie paru dniach :)
 
Do góry