Amerykanie o ewolucji

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
napewno nie w jeden dzien i nie po "niech stanie sie człowiek" ;]

Dlaczego nie? Jeśli zakładamy Boga to w czym problem? Jeśli nie zakładamy to nie współczuj tylko zauważ że wszystko jest wiarą.Wyobraź sobie że jesteś pszczołą-jaki jest twój świat i twoje poznanie?[taki przykładzik na względność] Zresztą jeśli nie wierzysz co się dla Ciebie liczy? Szczęście jak myślę, jeśli wiara da je to jest ona właściwą drogą.
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Dla waszej informacji, wyniki najnowszego badania newsweeka, swoją drogą daje do myślenia. Ciekawe, jaki byłby wynik w Polsce.

Około połowy ankietowanych Amerykanów przyznało, że nie wierzy w teorię ewolucji, a zamiast tego ufa, iż człowiek został stworzony przez Boga około 10 tysięcy lat temu – informuje najnowsze badanie amerykańskiego Newsweeka.

Ankieta przeprowadzona na 1004 dorosłych (28 i 29 marca) pokazuje, że 48 procent Amerykanów wierzy, że Bóg stworzył człowieka 10 tysięcy lat temu w “bardzo podobnej formie, jaką jest dzisiaj”. Kolejne 30 procent sądzi, że człowiek ewoluował w przeciągu milionów lat, a Bóg jedynie kierował całym procesem. 13 procent wierzyło w niebożą ewolucję. Amerykańscy badacze zaobserwowali w ten sposób, że pomimo dużej promocji teorii ewolucji Darwina, społeczeństwo podchodzi do niego sceptycznie. To samo badanie wykazało, że 91 procent ankietowanych wierzy w istnienie Boga. Tylko 3 procent oceniło siebie jako ateistów.

całość artykułu - http://www.drzewopana.pl/index.php?id=wydarzenia&art=20

No niestety w Polsce mamy większy ateizm i więcej niewierzących. Nawet ci co chodzą do kościoła wierzą w ewolucje. :(


http://www.sfinia.fora.pl/genezis,36/ogniw...ednie,2662.html
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Dzisiaj o ewolucji nie wypada już się wypowiadać tylko z pozycji jej obrony. Np. dziennik USA Today (4.VII.2000) zamieszcza dwugłos, w którym jeden autor broni ewolucji, a drugi krytykuje, nazywając ją religią. Zarzuca Narodowej Akademii Nauk w USA, że jej 517 naukowców, w tym 72% ateistów, uznaje wszystkie teorie za tymczasowe z wyjątkiem teorii ewolucji. :lol:

uparty katolik
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
No niestety w Polsce mamy większy ateizm i więcej niewierzących. Nawet ci co chodzą do kościoła wierzą w ewolucje

plonczesz sie w swoich bzdurach.. napierw ze jest ateizm i niewierzacy a pozniej ze nawet wierzacy jednak wierza w ewolucje, nie mowiac o uznaniu jej przez KK wiecj jak to jest ? :lol:

Akademii Nauk w USA, że jej 517 naukowców, w tym 72% ateistów, uznaje wszystkie teorie za tymczasowe z wyjątkiem teorii ewolucji

widocznie sa takimi samymi ignorantami jak Ty.. wystarczy miec szatkowe pojecie o nauce aby wiedzec co oznacza slowo TEORIA

a tak wogole nie zebym sie czepial ale to juz chyba 3 temat o TE jak jest jeden.. po co na co ?? jaki to ma sens ?? macie jakis obled i opetanie ??

pognieca Was to ?? zrobcie sobie ogolnokrajowy serwis "Krucjata przeciwko TE"

chyba jakis pozadek musi byc ?? ktos tutaj adminuje ??

uparty katolik

raczej ogranioczny...
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Jesteś ograniczony nie widząc jaki to temat ? Jaki masz zawód że się wypowiadasz i potępiasz tych Amerykanów którzy może więcej szkół skończyli i więcej książek przeczytali niż Ty ?
To że Kościół i papież zaakceptowali ewolucję to nie znaczy że wszyscy muszą. Papieże są omylni czego dowodzi historia. W antykoncepcji również nie przyznaje im racji bo jestem upartym katolikiem. Ale nie ja jeden :lol:

Ps. To nie ja założyłem ten temat więc się nie ośmieszaj. ;)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Co ty wiesz o Amerykanach ?? bylem dlugo w USA i przekonalem sie na wlasne oczy jak sprawy tam wygladaja.. ogolnie rzecz mowiac to narod ktory zbyt oswiecony nie jest.. nie maja pojecia o geografi swojego kraju nie mowiac o swiata.. nosa za swoj kraj nie wychylaja a poziom szkolnictwa postawowego i panstwoego jest daleko idaco zenujacy

Naocznym bylem swiadkiem wielu sytacji gdzie wykazywali sie nawet brakiem umiejetnosci czytania ze zrozumieniem najprostrzych ogloszen...

W USA jest grupka ludzi bardzo madrych i bardzo wyszktalocnych ktora rzadzi tym krajem a de facto swiatem ale patrzac na calosc spoleczenistw to bez komentarza

To że Kościół i papież zaakceptowali ewolucję to nie znaczy że wszyscy muszą. Papieże są omylni czego dowodzi historia. W antykoncepcji również nie przyznaje im racji bo jestem upartym katolikiem. Ale nie ja jeden

Dla Ciebia nie ma zadnych autorytetow tylko takie jaki ci pasuja pod twoje chore ideologie, dziwie sie ze wogole uwazasz se za katolika za wybierasz sobie wybiorczo zasady tej wiary.. jestes raczej fanatycznym hipokryta.. nie mam ochoty z Toba polemizowac


Ps. To nie ja założyłem ten temat więc się nie ośmieszaj

a gdzie ja pisze ze Ty ??? czytac tez nie umiesz ?? ogolnie krytykowalem zasadnosc istnienia tego tematy jak juz taki na forum istnieje.. nie pograzaj sie juz wiecej
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
To że byłeś w Ameryce i spotkałeś paru Amerykanów to nie świadczy o kondycji tego społeczeństwa. No jeśli Ty Amerykanów oceniasz na podstawie znajomości mapy to faktycznie nie ma o czym z Tobą rozmawiać. Jeśli chcesz katolika w czymkolwiek przekonać ale każesz mu się sztywno trzymać nauk kościoła to jaki to ma cel i sens. Ma to Cię podniecić ? Chcesz go przekonać tylko po to aby mu potem zarzucić hipokryzje. To jest u Ciebie perfidia. Nie trzeba było jechać do USA bo ignorantów Twoich poglądów znajdziesz i u Polaków. :lol:
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
To że byłeś w Ameryce i spotkałeś paru Amerykanów to nie świadczy o kondycji tego społeczeństwa. No jeśli Ty Amerykanów oceniasz na podstawie znajomości mapy to faktycznie nie ma o czym z Tobą rozmawiać

ja podalem tylko przyklad jakbys nie zauwazyl

Jeśli chcesz katolika w czymkolwiek przekonać ale każesz mu się sztywno trzymać nauk kościoła to jaki to ma cel i sens

Chyba masz mniejsze pojecie o naukach Kosciola niz ja skoro zadajesz takie pytanie

Nie trzeba było jechać do USA bo ignorantów Twoich poglądów znajdziesz i u Polaków

Cale sczescie ze ludzi takich jak Ty jest bardzo malo
 
Do góry