American Mcgee's Alice

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Gra TPP oparta na klasycznej powieści Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów".
Gra jest nie tyle komputerową adaptacją powieści, ale raczej jej dalszą częścią w postaci gry.

Akcja gry toczy się około 10 lat po powrocie Alicji z Krainy Czarów, zdążyła przez ten czas urosnąć i jest w tej grze młodą kobietą ( w wieku około 18-20 lat ).
Najmocniejszą stroną tej gry jest klimat. Autor gry jest współtwórcą takich gier jak Doom, czy Quake.
Gra ma dosyć specyficzny klimat, można powiedzieć, że jest to psychodeliczny horror ze sporą dawką brutalności i surrealizmu. Gra jest mocno zeschizowana.
Fabuła zaczyna się od tego, że rodzice Alicji zginęli w pożarze, a ona trafiła potem do zakładu psychiatrycznego, następnie wraca do krainy czarów, która też się bardzo zmieniła - stała się mroczna i ponura.

W grze urzeka ogrom krajobrazów i bardzo ładna grafika. Różnorodność wrogów i ciekawy arsenał broni - zaczynając od noża, przez talię kart (którymi można rzucać, są ostre, jak brzytwa i potrafią mocno ranić), różnego rodzaju bomby, różdżka zamrażająca, zegarek spowalniający czas, muszkiet i sporo innych dziwnych rodzajów broni.
Urzeka też niewątpliwa uroda głównej bohaterki i jej dziwny charakter. Moim zdaniem przewyższa pod tym względem nawet Larę Croft i bohaterkę Heavy Metal: F.A.K.K., oraz dorównuje Cate Archer z No One Lives Forever.

Generalnie ta gra nie jest dla dzieci, myślę, że miałyby po niej koszmarne sny.
Ta gra dowodzi, że najlepsze gry można znaleźć wśród tych mało znanych i niedocenianych, podobnie, jak takie gry, jak np. Theif: The Dark Project i Theif II: The Metal Age, podobnie American Mcgee's Alice to gra jedyna w swoim rodzaju, która wciąga.
Już dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła.

Dodam jeszcze, że gra powstała w 2000 roku i jest oparta na zmodyfikowanym silniku Quake III Arena.
To bardzo duża zaleta, bo dzięki temu między innymi bardzo proste jest robienie skinów do gry.
Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę napisać, jak się robi skiny do głównej bohaterki, lub podesłać kilka własnych.

Jeśli ktoś nie słyszał o tej grze, ale jest ciekaw, to można ściągnąć demo na przykład tu:
http://www.idg.pl/ftp/mac_63/American.McGee.s.Alice.Demo..html
I w wielu innych stronach też (gdyby tu nie działało), wystarczy wpisać w wyszukiwarce.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Sporo słyszałem o gierce i chętnie bym zagrał. Lubię produkcje z głębokim klimatem. Co do Thief. Nie powiedziałbym, że ta gra była niedoceniona. Kiedyś sporo się o niej mówiło, a niszowa produkcja raczej nie doczekałaby się 3 części.
 
Do góry