Ambicje vs Renoma uczelni

sado1994

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam. Zakładam ten wątek, gdyż jestem zaciekawiony Waszymi wywodami i opiniami. Temat dotyczy w sumie - mnie. Na początku powiem, że interesuje mnie kierunek studiów "ekonomia". Sprawa wygląda tak, że przeglądałem dużo rankingów w internecie, które pokazują, że jedną z najlepszych szkół biznesu, ekonomii jest SGH w Warszawie. Przeglądając biografie różnych ludzi sukcesu, ważnych ludzi z dziedziny ekonomii, większość osób kończyło SGH (dawniej: Szkoła Główna Planowania i Statystyki). Oczywiście w tych rankingach było napisane, że ludzie po tej uczelni najwięcej zarabiają i rzadko kto zostaje bez pracy. Ja ze względu możliwości finansowych mogę studiować na najbliższej uczelni (UWM, Olsztyn). Jestem ambitny, interesuje się ekonomią, biznesem, jest to moja w sumie druga pasja, wyznaczam sobie konkretne cele. Na uczelni chciałbym się uczyć przyzwoicie, aby zdobyć stypendium, być aktywnym w jakiś kołach naukowych. Czy osoba z ambicjami, mimo, że UWM leży 20 miejsc dalej w rankingu od SGH, może mieć te same możliwości co absolwent SGH?
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Według mnie pracodawcy bardziej patrzą na doświadczenie , praktyke , cv niż tytuł uczelni.
Dla chcącego nic trudnego , jednak musisz liczyć się z tym ,że większość dobrych prac jest "po znajmości" i mimio wszystko się nie zniechęcać.

Wydaje mi się ,że jeżeli naprawdę się robi to co się kocha / lubi , to pracodawcy rozpatrzą to pozytywnie i masz szansę przebicia.
 

sado1994

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zamierzam magistra robić na SGH w Warszawie zaocznie, to w sumie dobra opcja jest.
 

reniferbd

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
Sorry ale np Olsztyn to ma strasznie słabą te uczelnię. Warszawa jest drogim miastem i studiowanie w niej pochłonęło by ogrom pieniędzy. Może zastanowisz się nad innymi uczelniami w miastach "tańszych". Jak będziesz dobry uda ci się pogodzić pracę ze studiami (ja połączyłam 2 kierunki (dzienne i zaoczne) z pracą-> więc się da). Jeżeli nie chcesz nigdy wyemigrować poza mazury, to myślę że nie warto porywać się na SGH. Jeżeli natomiast chcesz to warto już teraz. Zaczniesz od razu zdobywać jakieś znajomości, tym bardziej dzięki udziałowi w projektach, kołach, stażach.
 

sado1994

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Teraz nie ma takiej możliwości ze względu na maturę. A jeśli chodzi o magisterkę to lepiej jak będę na SGH niż gdziekolwiek indziej. Kontakty nie są najważniejszym czynnikiem dla mnie.
 

reniferbd

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
xSado napisał:
Teraz nie ma takiej możliwości ze względu na maturę. A jeśli chodzi o magisterkę to lepiej jak będę na SGH niż gdziekolwiek indziej. Kontakty nie są najważniejszym czynnikiem dla mnie.
Jeśli myślisz ze same skończenie SHG zaocznie da ci pracę to sie mylisz... Otwórz oczy to sam się przekonasz ze znajomosci to główne źródło pracy.
 

kropak

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
mi wydaje się, żę ciągle zwraca się uwagę na prestiżowe uniwersytety w CV
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Moim zdaniem najważniejsze są umiejętności a nie dyplom.
 

Witek234

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2014
Posty
5
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Po pierwsze liczy sie doświadczenie, a po drugie umiejętności.

Wiadomo, że o doświadczenie ciężko jak się dopiero zaczyna, więc pozostają umiejetności, znajomość tematu, wiedza itd. To już można posiadać po studiach.
 
Do góry