amatorski trenning fizyczny

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Witam . Mam prawie 17 lat ( skończę za 3 tyg . ) w związku ze zbliżającymi się wakacjami chciałbym zacząć trenować , aby zwiększyć swoją siłę i wyrzeźbić trochę sylwetkę .Jestem w tych sprawach zielony .Może dzięki temu zdobędę siłę i urosnę . Nie mówię tu o jakimś profesionalnym treningu , ale o prostym i amatorskim z użyciem niedużej liczby przyrządów . Mam 174 cm wzrostu i ważę około 70 kg . Do tej pory ćwiczyłem od przypadku do przypadku , ale nie trwało to więcej niż tydzień , gdyż szybko się poddawałem i codzienne trenowanie nie leżało mi na sercu . Dzisiaj przebiłem barierę 60 kg w wyciskaniu na klate sztangi leżąc hehe i bardzo się z tego cieszę . Bardzo byłbym wdzięczny jeżeli ktoś ułożyłby mi jakiś skuteczny i prosty plan treningu z rozpisaniem powtórzeń , serii i dni tygodnia . Od pewnego czasu w domowym garażu zagościł nieduży atlasik do cwiczeń za niewygórowaną cenę .

http://www.allegro.p...a_silownia.html ,

oprócz tego mam do dyspozycji hantle 6.5 -9 kg co według mnie w zupełności przez jakiś czas powinno mi wystarczyc , no oczywiście podłoga i brzuszki . A do futryny przyczepiony drążek na którym czasem lubię powisieć .

Sam chciałbym wykonywac następujące cwiczenia .

Pompki 8 x 25
Brzuszki 8 x 25
podnoszenie Hantle 8 x 12

Te ćwiczenia wykonywałbym co drugi dzień oprócz soboty .

Na atlasie natomiast
Motylek - 8 x 12 powtórzeń
Górny drążęk stojąc wyprostowany na wyprostowanych nogach i prostych rękach podnosic w dół i w górę 8 x 10 powtórzeń
oraz ten główny drążek , nie wiem jak sie nazywa siedząc i przód-tył 8x 12 powtórzeń

Podsumowując w pon. środę i piątek cwiczyłbym robiąc pompki , brzuszki i podnosząc hantle a we wtorki , czwartki i niedziele te 3 cwiczenia na atlasie . Co o tym sądzicie . Dałoby mi to jakieś ponadprzeciętne efekty . Pomóżcie ! Oprócz tego słyszałem również o trenningu 3,2,1 . Na tym atlasiku mógłbym robic też inne cwiczenia ale nie wiem jakie ? W okresie roku szkolnego mógłbym cwiczyc w piątek sobotę i niedzielę ? Co zrobic jak trenowac , pomóżcie jakiś skromny plan ?

Te cwiczenia wykonywałbym na zmianę co o tym sądzicie , to dobry pomysł ?
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
wklej jeszcze raz link z allegro bo cos nie wchodzi
pomyśl o diecie bo bez tego ani rusz

a ten twój trening to dno- myśl o tej wypowiedzi jak o motywacji.
 

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
http://www.allegro.pl/item1044948138_atlas_laubr_sport_bmg_4000_100_kg_domowa_silownia.html
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
szczerze to za ta kase bym wolal laweczke, obciazenie, gryf prosty i mocno lamany, oraz hantelki. Wiekszy zakres ćwiczeń bys miał.
 

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Kupione było to już jakiś czas temu , wcześniej cena była o 2 stówy mniejsza
 
Q

quid pro quo

Guest
Co o tym sądzicie . Dałoby mi to jakieś ponadprzeciętne efekty

O ponadprzeciętnych efektach ciężko jest myśleć nawet podczas profesjonalnych treningów na siłowni z odpowiednią dietą oraz regeneracją w SPA.
Większą korzyść dla zdrowia i portfela przyniosłoby Ci po prostu bieganie, ale lepsze to niż nic.
Cudem by było, gdyby taki trening sprawił, że po roku treningu nabrałbyś z 2-3 kg masy mięśniowej...
 
Do góry