Alternatywa dla garnituru?

koleśś

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Jak wiecie, zbliża się początek roku szkolnego. We wrześniu wybieram się do liceum, a ponieważ nie jest to poierwsze lepsze liceum, to chciałbym pokazać się w odpowiedni sposób. Z reguły na zakończenie, rozpoczęcie roku ubierałem klasyczny garnitur, spodnie w kant, koszula, krawat, kamizelka, marynarka. Ale całość była typowo prosta, niedopasowana, klasyczna. W tym sezonie modne są dopasowane garnitury, tj. zwężane spodnie, dopasowana marynarka, ale nie chcę inwestować ponad 400 zł w garnitur, bo nie lubię w nim chodzić, a wolę za te pieniądze kupić inne ciuchy. I stąd nasuwa się moje pytanie: czym zastąpić garnitur, aby było modnie i zarazem stosownie? Zastanawiałem się nad materiałowymi spodniami, ewentualnie czarnymi jeansami i marynarką, najlepiej z H&M. A może zostać przy tym klasycznym? Co sądzicie?
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
możesz założyć ładne jeansy, buty jakieś bardziej eleganckie np.
http://www.allegro.pl/item713066998_meskie_polbuty_nowosc_skorzane_czarne_na_rzep_r_40.html
http://www.allegro.pl/item714210283_tommy_hilfiger_zamszowe_mokasyny_40_gomez.html
ładną koszulę i marynarkę
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
Ja idę w tym roku tak:

- lakierki szare
- spodnie od garnituru czarne
- koszula szarawa
- krawat szary ;)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
- lakierki szare
- spodnie od garnituru czarne
- koszula szarawa
- krawat szary
fajnie dobrane. tylko ja bym powiedziała ze koszula powinna być jasna, a krawat w ciemnym odcieniu szarego bądź nawet czarny.


koleśś a jakiego koloru będzie marynarka, buty i koszula?
 

salatka

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
74
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Ludzie, to jest zwykłe rozpoczęcie zwykłego roku szkolnego, ja to Wam zazdroszczę, mieć czas na problemy tak niskiej rangi. Skoro to nie jest byle jakie liceum to zapewne będzie tam jakieś 500+ osób, z tego 90% pierwszaków wystraszone, naprawdę myślicie, że kogokolwiek będzie obchodziło czy ktoś, kogo mijamy ma odpowiednio dopasowane spodnie i właściwy krawat? Byleby w dresie nie poszedł. ;]

@autor - zawsze się mówi do jakiego to liceum się nie będzie chodziło, jaki to wysoki poziom, jaki splendor oraz klasa pełną gębą, uczniowie starają się być pilni, grzeczni i ułożeni, a po jakimś miesiącu wszystko wraca do standardu. Moja rada - daj sobie spokój, weź to co masz, odpuść sobie kamizelkę, bo wciąż lato, natomiast kasę zostaw sobie na jakieś normalne, fajne ciuchy, bo jak już emocje opadną to wtedy być może ubiór zacznie mieć znaczenie. No chyba, że to jakieś sztywniackie liceum z mundurkami aspirujące do miana najlepszego w Polsce. I jeżeli nie chcesz dać plamy - pamiętaj o dezodorancie, czasem ciasna aula potrafi być zabójcza. >]
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
Ludzie, to jest zwykłe rozpoczęcie zwykłego roku szkolnego, ja to Wam zazdroszczę, mieć czas na problemy tak niskiej rangi. Skoro to nie jest byle jakie liceum to zapewne będzie tam jakieś 500+ osób, z tego 90% pierwszaków wystraszone, naprawdę myślicie, że kogokolwiek będzie obchodziło czy ktoś, kogo mijamy ma odpowiednio dopasowane spodnie i właściwy krawat? Byleby w dresie nie poszedł. ;]

@autor - zawsze się mówi do jakiego to liceum się nie będzie chodziło, jaki to wysoki poziom, jaki splendor oraz klasa pełną gębą, uczniowie starają się być pilni, grzeczni i ułożeni, a po jakimś miesiącu wszystko wraca do standardu. Moja rada - daj sobie spokój, weź to co masz, odpuść sobie kamizelkę, bo wciąż lato, natomiast kasę zostaw sobie na jakieś normalne, fajne ciuchy, bo jak już emocje opadną to wtedy być może ubiór zacznie mieć znaczenie. No chyba, że to jakieś sztywniackie liceum z mundurkami aspirujące do miana najlepszego w Polsce. I jeżeli nie chcesz dać plamy - pamiętaj o dezodorancie, czasem ciasna aula potrafi być zabójcza. >]


No wiesz nowe laski w szkole :D A liczy się pierwsze wrażenie xD

U mnie to będzie taki kolor

http://iv.pl/images/4ye35avihk7fext5icw3.jpg
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
Dlatego właśnie mówię, niech lepiej zainwestuje w fajne ciuchy użytku codziennego. :>

Nie doczytałem ;)

To tak jak mówi sTk zainwestuj w ciuchy użytki codziennego ;)

A ubierz się w to co masz w szafie ;) Tylko żeby jako tako pasowało ;D

EDIT ://

Na rozpoczęcie możesz tak się ubrać:

- trampery
- ciemne jeansy
- koszula w krate
- pod koszulą biały t-shirt
- okulary Ray-Ban

Totalny Old-school :D i ładnie wygląda xD
 

koleśś

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
wersja oldschoolowa mi się podoba :D
ale tak na serio to myślę, że macie rację, pójdę w tym co mam :D
to liceum nie jest jakieś sztywniackie, całą klasę znam i są to równi ludzie :D
dzięki za wszystkie rady :>
 

Nrage

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2009
Posty
209
Punkty reakcji
2
Wiek
30
A naprawdę macie problemy.

Ja ide w tym roku do technikum i standartowo - koszula zamiast t-shirta, starcza, rly.
 

Requix

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
128
Punkty reakcji
1
ja uwazam ze powinno sie jednak przyodziewać garnitur na takie okazje. Jeśli chcesz sie wyróżnić możesz założyć: buty lakierki, spodnie kant, kamizelka, a pod kamilelką ciemnoniebieska koszula w białe średnio grube paski pionowe, koszula w dlugim rekawem. (zestaw tylko w przypadku jeśli masz garnitur czarny lub ciemny i koniecznie gladki).
 

ololol

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2008
Posty
251
Punkty reakcji
0
Jeśli chcesz sie wyróżnić możesz założyć: buty lakierki, spodnie kant, kamizelka, a pod kamilelką ciemnoniebieska koszula w białe średnio grube paski pionowe, koszula w dlugim rekawem. (zestaw tylko w przypadku jeśli masz garnitur czarny lub ciemny i koniecznie gladki).

wyrozniony bedzie fchuuj :D z tego co pamietam, to kolega chciał modne ubranie.
jeśli nie masz modnego garnituru, tj. taliowanego, doapsowanego, spodnie prawie wchodzace w rurki to postaw na taki zestaw - dzinsy, najlepiej jakies ciemne, badz szare rurki jesli jestes szczuply, koszula slimfit z h&m biala, blekitna, rozowa, czerwona, zielona, obojetnie jaka i do tego czarny krawat śledź. koszula w spodniach of course, do tego mozesz zalozyc trampki. druga wersja to tez rurki, trampki i zwykly bialy tshirt, najlepiej tez dopasowany ale nie za obcisly, i na to kamizelka. ale nie kamizelka taka jaka masz do starego garnituru, zapinana pod szyje, tylko taka do t-shirtow, zobacz tez w h&m.

pozdrowienia ;)
 

artur5289

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Proszę o bardzo szybką odpowiedź. Czy na rozpoczęcie roku do 1. liceum do białej koszuli z długim rękawem i krawatem brać marynarkę? spodnie czarne od garnituru kant. A do tego koniecznie lakierki, czy mogą być ciemne buty sportowe brązowe?
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Czy na rozpoczęcie roku do 1. liceum do białej koszuli z długim rękawem i krawatem brać marynarkę?
jeśli chcesz, ale jutro ma być ciepło więc możesz się ugotować

spodnie czarne od garnituru kant. A do tego koniecznie lakierki, czy mogą być ciemne buty sportowe brązowe?
jeśli kanty od garnituru to tylko lakierki
 
Do góry