Allegro-warto?

Awokado

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam piszę bo po przeanalizowaniu wielu stron ze sklepami internetowymi chciałbym zwrócić Waszą uwagę na słynną już stronę www.allegro.pl ...
Zapewne wielu z Was korzysta z tej strony i w zasadzie ciężko się dziwić podobno najlepsza i najtańsza strona gdzie znajdziemy dobrej jakości używane rzeczy !
Jak jest na prawdę - możemy naciąć się na nieuczciwych sprzedawców a zdjęcia często nie oddają tego co na prawdę jest sprzedawane jak sami z resztą wiemy w dobie aparatury cyfrowej zdjęcie nie stanowi dowodu ... Czy warto więc wydawać swoje często bardzo ciężko zarobione pieniądze na coś nie wartego uwagi?
Polecam więc dokładne zastanowienie się zanim kupimy coś modnego w tym serwisie ... czy na prawdę warto marnować pieniądze w coś co może się okazać starą szmatą ?
Ja osobiście polecam stronę www.tumoda.pl
Nie chcę tworzyć reklamy więc sami sprawdźcie ... czyż nie jest to świetna strona?
Ja Wam gwarantuję , że znajdziecie na niej wszystko w 100% dobrym stanie oraz umiarkowanej cenie ...
Sądzę , że macie na tyle wyszkolony własny umysł , że zastanowicie się 3 razy zanim następnym razem zechcecie wejść na tą okradającą nas stronę przecież allegro bierze sobie prowizje od sprzedaży -sprzedaży starych śmieci !
czy na prawdę chcecie tam kupować ?
Czy sądzicie , że znajdziecie tam coś modnego ?
Przecież ludzie tam sprzedają to czego już nosić nie chcą .... Po co nam więc takie rzeczy ... ?
 

izaxx

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Zduńska Wola
Ja w ogóle nie popieram allegro...Jest tam tyle oszukanych ludzi w monitorze ciuch albo jakaś inna rzecz wygląda fajnie a w rzeczywistości wyślą ci jakiś badziew , ja bym Ci nie radziła kupować rzeczy z allegro . Chociaż też zależy jacy są ludzie co są sprzedawcami bo wiesz nie którzy są uczciwi inni nie ....Ale ja osobiście radze nie kupować .
 

Awokado

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
No dokładnie też tak uważam ja poleciłem sklep z którego akurat znam właściciela i wiem dobrze , że gościu szybko wysyła i faktycznie to co pisze ale allegro to porażka jednak zauważyć chciałem ilu ma klientów ... Przecież to serwis mający ponad 100 000klientów o ile się nie mylę ...
Więc czy nie prościej zebrać listę sklepów internetowych w których można kupić za umiarkowaną cenę to co w allegro i będą sprawdzone ? Proponuję zrobić takie coś tutaj na forum i ja zapoczątkowuję tą listę bliezną , lusterkami i już niedługo zegrakami : www.tumoda.pl
jakie sklepy Wy proponujcie ?
 

GreenCat

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2008
Posty
316
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Jest bardzo dużo nowych rzeczy albo rzeczy z outletów. Zresztą można tam kupić też ubrania marek, których nie możesz kupić w swoim mieście. Np. w Koszalinie do niedawna nie było HM i żeby kupić coś tej marki musiałam korzystać z Allegro, podobnie jest teraz ze Stradivariusem, Bershką, Pull and Bear, których nie ma w Poznaniu....
 

Awokado

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Masz racje jest ale pomyśl ... czy nie lepiej kupić to z firmowych sklepów internetowych ? mamy do nich pełne zaufanie i wiemy , że są dobre a cena często jest zaskakująca w porównaniu do allegro ;)
 

killercola

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
96
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
dark of the matinee
Moja polityka chyba jest ok, kupuję bardzo rzadko i tylko coś, bez czego obejść się nie mogę (to takie bardziej vintage rzeczy, których już nigdzie indziej nie dostanę), ogólnie nie droższych niż 50 zł i od ładnie komentowanych sprzedawców, którzy dodają w miarę wyraźne zdjęcia. Nie szaleję za tą stroną, ale też całkowicie jej nie bojkotuję.
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
allegro.pl to fajna strona do kupowania ja tam kupuje najczęściej sprzęt muzyczny :p no ale czasem kupuje tez ubrania (koszule) trzeba porostu znaleźć gościa który ma wszystko konkretnie fajnie napisane który widać ze ma jaka firmę i można się z nim łatwo skontaktować a nie kupować od pierwszej lepszej osoby która coś tam chce sprzedać pojedynczego ;)
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
ja się co prawda z allegro przerzuciłam na ebay (więcej rzeczy, sprawniej się kupuje i ciekawsze są i wiele marek, których w Polsce nie ma ;)), ale allegro będę bronić i w ogóle aukcji. kupuję bardzo często, w zasadzie wszystko, przez elektronikę, ubrania, biżuterię i nawet do domu jakieś duperele i bibleloty. dla mnie to bardzo wygodne, często taniej. fakt, trzeba uważać na nieuczciwych sprzedawców którzy się zdarzają, ale jest kilka zasad, których należy przestrzegać i już :) na ebayu jest też wiele firm, które wystawiają swoje produkty i one dbają bardzo o opinie i nie pozwolą sobie na jakieś niedopatrzenia.
 

karla1722

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
57
Punkty reakcji
0
ja tez bede bronic allegro. Mozna duzo zaoszczedzic, dobrze jest sobie popatrzec co jest w sklepach przymierzyc a pozniej kupic na aukcji allegro duzo taniej. Jesli nie zamawia sie pochopnie jest mniejsze prawdopodobienstwo na oszukanie a przeciez wszedzie ludzie oszukuja w zieleniaku za ulica tez...
 

BlueRain

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Ja jestem przekonana do zakupów na aukcjach, trzeba tylko przestrzegać kilku zasad i podchodzić do sprawy rozsądnie. Niektóre rzeczy kupuję przez sklepy internetowe lub allegro, a jednak wolę korzystać z aukcji zagranicznych na eBayu i po super-niskich cenach kupuję tam kosmetyki, perfumy, sprzęt foto i akcesoria. Jak widzę o ile są tańsze takie artykuły np. w Anglii i o ile Brytyjczycy mają wyższe pensje, to aż mnie ściska :mruga: Trzeba sobie jakoś radzić, a na aukcjach często jest korzystnie; no i eBay ma PayPal, więc się nie martwię o swoje pieniądze. :)
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
ja często kupowałam ciuchy na allegro - czasami owszem, byłam rozczarowana, ale w 90% byłam zadowolona z zakupu. Na zdjęcia trzeba patrzeć przez palce - w końcu wszyscy wiedzą, że w katalogu wszystko wygląda znacznie ładniej...
 

Egoistka21

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
Miasto
.północny wschód.
ja również jestem za allegro. Kupuje bardzo często. Bluzy, bluzki, buty, biżuteria itd. To jest kwestia u kogo sie kupuje. Jeśli kupujesz u kogoś kto z połowy komentarzy ma negatywy to trzeba liczyć się z tym że może być coś nie tak. Ale jeśli ktoś ma same pozytywy to dlaczego nie ufać? Ja jestem zadowolona ze swoich zakupów na allegro :)
w innym sklepie internetowym zamówiłam rzeczy to robienia biżuterii i nic nie dostałam. o tyle dobrze że wybrałam przesyłkę za pobraniem. więc darowałam sobie zakupy w tym sklepie.
 

kezoj25

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
a ja słyszałam o takiej nowej stronie www.jatobietymnie.pl gdzie można wymienić się rzeczami, usługami, kupić coś z kaskę, albo tylko się wymienić. mniej ryzykowne niż allegro - zawsze można pozbyć się nienoszonych ubrań itp i jeszcze trochę zarobić :)
super rozwiązanie dla zakupoholików ;)
 

jodie

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Lubin
zależy kto, co, od kogo i za ile...ale generalnie jestem za-często korzystam i jeszcze nigdy (odpukać!) nie zdarzyło mi się, żebym miała ochotę jakiegoś "supersprzedawcę" zabić kablem od myszki^^ ale obiektywnie stwierdzam: kupowanie ubrań-bardzo ryzykowne, a sprzętów-tylko i wyłącznie od użytkowników-sklepów...
 

BlueRain

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
ja często kupowałam ciuchy na allegro - czasami owszem, byłam rozczarowana, ale w 90% byłam zadowolona z zakupu. Na zdjęcia trzeba patrzeć przez palce - w końcu wszyscy wiedzą, że w katalogu wszystko wygląda znacznie ładniej...

No właśnie - na allegro też jest spory wybór ciuchów, ale mam wrażenie, że czasem albo są kiepskiej jakości, albo nieodpowiednio eksponowane do zdjęć; na ebayu jest pod tym względem korzystniej, wydaje mi się, że ubrania są lepsze. Albo ja na takie zawsze trafiam ;) Warto kupować przez net!
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
warto kupować też ciuchy znanych nam marek, tak żebyśmy nie byli potem rozczarowani jakością ciuszka.
 

kaluska

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Hej. Ja dwa dni temu dostałam paczkę z allegro, bo kupiłam sobie ciepłą, grubą bluzę i miałam do wyboru dwa kolory : zieleń i żółć. No i cała rodzinka stała za pierwszym kolorem a tylko ja za żółtym, no więc zrobiłam tak jak mi doradzili. A teraz jestem załamana.... kolor jest straszny, ohydny i nie podoba mi się, dlatego też postanowiłam wysłać im tą bluzę (więc zapłacę około 20 zł) i czekać na żółty. Teraz wiem że nie będę już kupować ciuszków przez allegro, bo to jednak nie to samo co można w sklepie przymierzyć.
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
a kwestia koloru to już inna sprawa... ja nie ufam zdjęciom i jeśli mam jakieś zawahanie odnośnie koloru to proszę żeby mi określili go w gamie hex :p
 
Do góry