Alice Nine.

Nanami

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Dreams about Tokio
Jestem nowa na forum, i przeszukałam tematy na dziale - "ROCK" nie znalazłam żadnych znajomych dla siebie zespołów JAPOŃSKICH.
Postanowiłam podzielić się tą mało popularną w Polsce muzyką, ponieważ jedynie jej słucham.
W tym temacie, chcę przedstawić jeden z moich ulubionych zespołów rockowych, jak każdy zespół rockowy japoński wyróżnia się stylem VISUAL KEI, niektórych to zachwyca a innych odstrasza.
ALICE NINE
Zespół założony w 2004 roku.

alice9.jpg

Skład :
* Shou (jap. 将, Shou) - wokal
* Hiroto (jap. ヒロト, Hiroto) - gitara
* Tora (jap. 虎, Tora) - gitara
* Saga (jap. 沙我, Saga) - bas
* Nao - perkusja

:a tu pare linków z PV:
http://www.youtube.com/watch?v=Uhf3ZcvzNgE <- moja ulubiona ^^
http://www.youtube.com/watch?v=8F9R8oFh4Yo
http://www.youtube.com/watch?v=7aH_q_KL2Hw


uwielbiam język japoński, muzykę i ich śpiew ^^.
Wkrótce pokaże wam więcej zespołów ^^
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
Też mi rock, lol :) Hmmmm... Aż dziw, że jesio z tego działu nie wylecieli :p
Są dość monotonni i na dłuższą metę średniawo się ich słucha. Często spotykam się ze zdaniami, że głos Shou jest męczący, ale to jest akurat ich najmniejszy minus. Wcześniej grali nawet milusio, ale teraz... Nadrabiają tylko wyglądem :/
jak każdy zespół rockowy japoński wyróżnia się stylem VISUAL KEI,
Nie każdy rockowy zespół japoński musi być od razu visualowy.
Wkrótce pokaże wam więcej zespołów ^^
To na dobry początek polecam zrobić temat o Diru :)
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
To znaczy, że się ze mną zgadzasz :p?
Oki, jak widzę jesteś tutaj jedną z niewielu osób słuchających japońskiego rocka, więc można powiedzieć, że wyczuwam w Tobie pokrewną duszę :)
Swoją drogą: słyszałaś ich nowy albumik? Osobiście ściągnęłam "VANDALIZE", ale ostatnimi wydawnictwami tak mnie podłamali, że chyba sobie w końcu tego nie posłucham... Zaczęli robić się totalnie... Nudni i radośni :p Z ich piosenek najbardziej chyba przypadła mi do gustu "Yami Ni Chiru Sakura", chociaż, jak pewnie większość, zaczęłam od "White prayer" :)
 

Miyoshi

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
453
Punkty reakcji
0
to nie bardzo podchodzi pod rock. oni grają zdecydowanie leciutko. mają niektóre piosenki, gdzie Shou drze ryja jak prawdziwy wariat...
ale jeśli chciałaś zachęcić lud do jrocka, to powinnaś założyć temat o Dirach. Albo D'espairs Ray... Albo sama wiesz, co.

Ale ogółem to a9 nawet lubię, nie słucham specjalnie, ale jak już słyszę, to nie wywołują u mnie negatywnych emocji XD
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Też słucham J-rocka =]

A Alice Nine ma fajne piosenki podoba mi się najbardziej "Rainbows"
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
to nie bardzo podchodzi pod rock.
Bo to jakoś słabo rock jest, zdecydowanie, ale o tym już pisałam.
Ogólnie w sumie przesłuchałam sobie ich nowy singielek i zaplusowali u mnie, a ostatnio same minusy łapali. Pv'ki do "Hana" czy "SLEEPWALKER" są naprawdę dobre, zwłaszcza do tego drugiego songa.
 
Do góry