Alice Cooper

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Któż nie zna pana Coopera? aż dziw , że nie ma jeszcze tematu o nim.
Moim zdaniem najlepszy utwór to oczywiście poison ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Glam, czy pochodny mu shock rock nigdy nie potrafiły mnie przekonać. Także i Cooper mnie nie porywa, acz wszelako rozpoznawalne Poison jest niezłe.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Glam, czy pochodny mu shock rock nigdy nie potrafiły mnie przekonać. Także i Cooper mnie nie porywa, acz wszelako rozpoznawalne Poison jest niezłe.

Pierwsze plyty KISS sa niezle :) To po prostu zwykly hard rock, tyle ze sie smiesznie ubierali no i te maski :p A za Coopera sie jeszcze nigdy nie bralem. Po obejrzeniu paru klipow na youtube tylko poison mi podszedl.
 

jasiu15

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
jak widze, nikt nie zna tego pana i probuje oceniac po jednej popularnej piosence, ktorej lepiej zeby nigdy nie nagral (Poison). To smutne, ze w naszym kraju przebija sie tylko to, co ma dobra reklame, a malo ktory osobnik, ktory podaje sie za wielbiciela muzyki moze naprawde powiedziec o sobie, ze jest indywidualnym sluchaczem, ktory nie slucha tego, co znane i popularne, ale sam kreuje swoj gust.
A wracajac do tematu: polecam wszystkie plyty z lat 70 i wiekszosc pozostalych. Shock rock czy glam to byly tylko epizody w jego karierze (bardzo udane nawiasem mowiac).
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
To smutne, ze w naszym kraju przebija sie tylko to, co ma dobra reklame, a malo ktory osobnik, ktory podaje sie za wielbiciela muzyki moze naprawde powiedziec o sobie, ze jest indywidualnym sluchaczem, ktory nie slucha tego, co znane i popularne, ale sam kreuje swoj gust.

Hehe nie wiem... Mam to trakowac jako aluzje? :p Czy to, ze nie znam Coopera (a raczej znam tylko najwiekszy przeboj) przekresla mnie jako indywidualnego sluchacza?
 

jasiu15

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Nie chodzi mi akurat o niego, tylko o wielu waznych i ciekawych artystow, ktorzy moze i nie maja dobrej reklamy, ale sa swietni. Jakos nikomu nie chce sie do nich przebic, siegnac do korzeni muzyki rockowej czy tez metalowej... Wszystkim jest latwiej brac to, co podane na talerzu i wypromowane. Przez to popularnoscia ciesza sie takie rzeczy jak Coldplay, MGMT czy inne Nickelback.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Poczatkowy coldplay nie byl zly ;) ale fakt ze Alice Cooper, Neil Young i jeszcze paru sa gwiazdami za oceanem, u nas sie jakos o nich nie mowi.
 

jasiu15

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Fakt, Neil Young to tez warty uwagi artysta, ktory w Polsce nie jest zbyt popularny. Po czesci wynika to z tego, w jakim kregu kulturowym zyjemy, i z tego, ze np w latach swietnosci rocka (lata 70) Ci najwieksi artysci raczej Polski nie odwiedzali. Poza tym wciaz slaba znajomosc jezyka angielskiego stoi na przeszkodzie. ja polowe przyjemnosci ze sluchania Coopera mam z tekstow. Jest naprawde swietnym teksciarzem, bardzo inteligentnym i z poczuciem humoru (czasem nieco czarnym), a nie unika tez powaznych tematow. Zaslone milczenia spuszcze oczywiscie na takie plyty jak Trash czy Consctrictor, ktore i tekstowo i muzycznie sa delikatnie mowiac obciachowe :)
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Z tego co czytalem (za mlody jestem by to pamietac) za "edukacje" muzyczna w Polsce odpowiadali prezenterzy radiowej Trojki np Kaczkowski. Puszczali klasyke i zespoly kultowe ale nie wszystkie. Tym sposobem w Polsce wszyscy zachwycaja sie Led Zeppelin a o The Who juz mniej ludzi slyszalo. Innymi slowy ulubione zespoly prezenterow Trojki staly sie ulubionymi zespolami Polakow.

Zeszlismy nieco z tematu. Z mojej strony EOT.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Tak a teraz juz spamujesz :D

Jak juz ot to ot :D Z tym radiem to ciekawe chociaz ja akurat zawsze wolalem The Who od Led Zeppelin (co nie znaczy ze Zeppelinow nie lubie).

EOT
 

jasiu15

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Serio nie wiedzialem, nie jestem stalym bywalcem forow internetowych.
A co do wspomnianego radia, to dobrze, ze takowe bylo (jest), ale ja juz dzis potrafie sam kreowac swoj gust i nie potrzebuje za bardzo sugerowac sie opiniami innych. Tak jest chyba najlepiej.
 

Herdus

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Klasyk, klasyk, pokłony dla Pana Coopera. Twórca trashu, specyficzny styl nie zerżnięty od nikogo, wielu się na nim wzoruje. Cieszę się, że wciąż wydaje płyty. Trzyma się tak samo dobrze jak Ozzy. Long Live Alice Cooper!
 
Do góry