ale jądra..

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
ale jądra..
onegdaj albo nieco wcześniej lub później przeczytałem pewien artykuł, który wzbudził we mnie konieczność chwycenia za pióro
(lub klawiaturę jak kto woli) i opisania swoich refleksji na poniższy (chociaż w zasadzie powyższy) temat.
rzecz dotyczyła fundamentalnego pytania: czy my ludzie jesteśmy z natury rzeczy mono- czy też poligamiczni.
Tłumacząc to na zrozumiały język:
czy stworzeni jesteśmy przez matkę naturę raczej do życia z jednym partner-em/ką czy też wrodzona chuć pcha nas w ramiona wielu partner-ów/ek.
autorzy artykułu zawężyli niestety swoje rozważania tylko do kręgu tych społeczeństw gdzie dominującą rolę odgrywa religia chrześcijańska,
która sama bedąc monoteistyczna uznaje wyłącznie monogamię i każe swym wyznawcom być jej gorącymi apologetami.
jest to o tyle dziwne, że inne religie również monoteistyczne zalecają poligamię (nie słyszałem co prawda o poliandrii) a religie
politeistyczne zachwycają sie wręcz poli-gamią/andią. pod naciskiem więc religijnego kagańca, chrześcijańskie społeczeństwa wydają się
być zdecydowanie monogamiczne.
nie o religii wszak rzecz będzie bo z naturą nie ma ona nic wspólnego - przez ludzi bowiem ona (religia) została stworzona.
aby przywieść czytelnika artykułu do określonych konkluzji autorzy tegoż chwycili do ręki oręż analizy porównawczej wybranych naczelnych.
ci wybrańcy to: goryl, człowiek czyli homo oraz szympans. porównano u wybrańców stosunek wagi ciała osobnika do wagi jego jąder.
cóż się okazało? najmniejsze jądra (względnie) ma goryl a największe szympans, homo plasuje sie między nimi ale bliżej szympansa.
goryle są absolutnymi monogamistami, samica kopuluje tylko z jednym i wciąż tym samym samcem aż po skon. szympansice dokładnie odwrotnie!
w okresie rui kopuluja ile się da i z kim się da (mówię/piszę o wielu szympansach płci męskiej!). noooo! jeśli homo ma jądra wielkości (względnej)
zbliżonej do wielkości jąder szympansa oznacza to, że zachowania kopulacyjne homo są zbliżone do zachowań szympansa. homo więc z natury
swej są poligamiczni a tylko gorset obyczajowości religijnej stwarza zewnętrzne pozory monogamiczności. tyle artykuł (w skróce dokonanym
przez shmondona).
moje rozczarowanie bierze się z faktu zupełnego pominięcia analizy porównawczej zewnętrznych narządów płciowych (czyli vagin, pipek, etc)
osobników płci żeńskiej wybranych naczelnych. jest przeciez bardzo interesujace by wiedzieć czy gorilica ma mniejszą czy większą kuciapę niż
szympansica i jaki wpływ ma to na krotność kopulacji. a co z damami? gdzie się plasują?
jeśli chodzi zaś o porównywanie jąder zabrakło mi analizy porównawczej wewnątrz grupy osobników homo w zależności od nacji.
czy jądra wieksze mają rosjanie czy też francuzi na przykład?.
mogę tutaj wnieść swój (niewielki) wkład w pogłębienie zrozumienia istotności konkluzji artykułu.
jako kilkuletni chłopak wręcz obsesyjnie bawiłem się w doktora nie tylko ze swoimi rówieśniczkami ale również rówieśnikami. my chłopcy wciąż i wciąż
porównywaliśmy swoje jaja - kto ma większe. zawsze wychodziło, że shmondona nikt nie pokona! jego jaja były największe! tak chciała natura.
konkluzja artykułu wydaje mi się więc o tyle niewywrotna, że ja, shmondon, absolutnie nie praktykuję monogamii. poligamia i jeszcze raz poligamia,
to mój modus vivendi.
chciałem na zakończenie dodać moją jedną uwagę skierowaną szczególnie do tych z wielkimi jajami. w ewolucji gatunku czlowieczego
najpierw pojawił się homo erectus a potem homo sapiens. w praktyce życiowej najlepiej jeśli facet sapiens będzie przed kolesiem erectus.
:eek:k:
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Shmondon Ty jesteś homo tumanus tylko bez homo. I mniej mamrotów łykaj.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
hhehe,ale bzdury,Twoja teoria powinna trafić do indeksu ksiaga zakazanych gdyby istniał,

ps. ja pracuję nad teorią związku wielkości zebów i języka z apetytem :D:D
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
O lol!!!!!! Żeby w w dzieciństwie jajka sobie oglądac. A fe!! WSTYDŹ SIĘ zwykły śmiertelniku.
 

Johnny Avocado

Czytacz zawodowy.
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
888
Punkty reakcji
0
ale o co tu chodzi?
To jak czytasz, że nic nie rozumiesz?
Przeczytałeś ?


Yh,,
Śmieszny, ale zarówno ciekawy temat...
Ja tam nie wiem co wolę :lol: Poligamię czy monogamię...
Ale to (poniższe) zdanie jest dla mnie całkiem prawdziwe, że chęć
pcha nas w ramiona wielu partner-ów/ek.
No cóż... Życie... :D
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Ja tylko powiem tak:

Ciekaweeeee rozmyślenia, i fajne wplatanie
pod tekstów które znaczą m.in. jestem facet
z jajami! :)
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
dziękuję ci outremer za istotny wkład w dyskusję na wyżej poruszony temat. :mruga:
jesteś z Białegostoku nieprawdaż?? czyżbyś był kuzynem Kononowicza?? :phi:
To mój wujek, tylko się mnie trochę wstydzi, więc nie chciał zrobić ze mną zdjęcia.
To właśnie my.
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
No nie mogę... :p
Im większe jądra, tym większa skłonność do skakania z kwiatka na kwiatek? Naciągane :]
A jeśli chodzi o kolejność w ewolucji - tam, gdzie poligamia, na dłuższą metę zawsze erectus wygrywa z sapiens... Niestety.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ta a dlugosc nosa wplywa na dlugosc pracia
MARSZ CIAGNAC ZA NOSY...............
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Trzeba wziąć pod uwagę, że wychowanie dziecka absorbuje dużo energii! tak więc lepiej być monogamistą, tym bardziej, że na wychowanie dziecka człowiek poświęca najwięcej czasu ze wszystkich zwierząt!(tak gdzieś słyszałem) :eek:k:
 
Do góry