Alarmy bombowe w Polsce - czy są wywoływane w jakimś celu?

W

wiki9969

Guest
Od kilku dni po całej Polsce są rozsyłane maile z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych w instytucjach publicznych. Jak wiadomo, każda informacja musi zostać dokładnie sprawdzona, a to oznacza olbrzymie koszty akcji, Jak na razie nie wiadomo kto za tym stoi, ale można się domyślić, że mamy tutaj do czynienia z kilkoma osobami, które w jakimś celu robią sobie żarty. Na razie możemy mówić o stratach finansowych, ale niestety takie głupie żarty mogą niektórych kosztować życie. Zastanawiam się w jakim celu autorzy rozsyłają te maile i dlaczego policja do tej pory jeszcze nikogo w tej sprawie nie zatrzymała? Uważam, że osoby, które za tym stoją powinny zostać surowo ukarani i obciążeni kosztami. Ale pewnie w rzeczywistości wymiar sprawiedliwości będzie dla nich łaskawy. :(
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Czy ja wiem czy łaskawy? A co z tym gościem co swego czasu wywołał alarm bombowy na lotnisku w Modlinie?
 
W

wiki9969

Guest
Jendrula napisał:
Czy ja wiem czy łaskawy? A co z tym gościem co swego czasu wywołał alarm bombowy na lotnisku w Modlinie?

Sprawa ucichła. Ale z tego co pamiętam groziło mu do ośmiu lat więzienia.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wyłapać i skazać tych żartownisiów
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
A nie pomyśleliście, że to swoiste sprawdzenie działania służb i to może celowe? Zbliżają się dni młodzieży z obecnością papieża, potem live festival w Oświęcimiu i Krakowie, a z tego co się orientuję większość alarmów jest właśnie w małopolsce.
 
W

wiki9969

Guest
Z pewnością te osoby działają w jakimś celu, jak już Macan zauważył, chcą uśpić czujność służb. Kilkadziesiąt alarmów w ciągu jednego dnia w różnych miejscach Polski nie jest przypadkiem.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
A według mnie może to być równie dobrze ich własna zagrywka w celu sprawdzenia czy działają w ogóle i jak sprawnie te działają te służby. No ale pożyjemy, zobaczymy.
 
M

MacaN

Guest
chica_o napisał:
A według mnie może to być równie dobrze ich własna zagrywka w celu sprawdzenia czy działają w ogóle i jak sprawnie te działają te służby. No ale pożyjemy, zobaczymy.
Służby nie działają w ten sposób. To robota ludzi z zewnątrz. Jak uśpisz czujność policji i saperów, to potem trudniej będzie wykryć prawdziwą bombę. Może się nawet okazać, że osoba dzwoniąca zostanie tak pouczona o karze za fałszywy alarm, że się wycofa. W Polskich realiach to całkiem możliwe, a akurat ten jeden plecak na 1000 będzie miał w sobie ładunek wybuchowy.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Biorąc pod uwagę realia, to w tym kraju jest wszystko możliwe i nic mnie nie zdziwi. Ale jak już wspominałam zbliża się czas wielu imprez i to o różnym charakterze. Daleka jestem od teorii spiskowych, ale może macie rację.
 
M

MacaN

Guest
chica_o napisał:
Daleka jestem od teorii spiskowych
Przecież to właśnie sugerowanie, że służby same wywołują alarmy bombowe, a potem ścigają i próbują za pieniądze podatników postawić przed sądem nieistniejących sprawców jest teorią spiskową.

Zagrożenie terroryzmem to żadna teoria spisku, to realia dzisiejszego świata. Terrorysta może obrać różną strategię.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Dobrze zamknijcie mnie, śmiałam zasugerować coś, co by mnie nie zdziwiło. Tym bardziej że wszędzie znajdowałam informacje o tym, że będzie sprawdzane wszystko włącznie z ewakuacjami.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
gdzieś wyczytałem że w Warszawie, w części zagrożonych miejsc wcale ludzie nie ewakuowali, olali problem
 
W

wiki9969

Guest
Herbatniczek napisał:
gdzieś wyczytałem że w Warszawie, w części zagrożonych miejsc wcale ludzie nie ewakuowali, olali problem
Właśnie rzecz w tym, że nie we wszystkich sytuacjach dochodzi do ewakuacji. Nie wiem czym służby się kierują, ale jeżeli będzie realne zagrożenie, to mogą nie zdążyć ewakuować wszystkich osób.
 
M

MacaN

Guest
chica_o napisał:
Dobrze zamknijcie mnie, śmiałam zasugerować coś, co by mnie nie zdziwiło. Tym bardziej że wszędzie znajdowałam informacje o tym, że będzie sprawdzane wszystko włącznie z ewakuacjami.
Kobiety :przewraca: Czy ktoś Cię tu personalnie atakuje? Jeśli sądziłaś, że na forum dyskusyjnym wszyscy się będą zgadzać z Twoimi słowami, to się troszkę pomyliłaś. Jak sama nazwa wskazuje, jest to forum DYSKUSYJNE.
 
W

wiki9969

Guest
Ale ona ma trochę racji, bo gdyby to była grupa jakichś dzieciaków czy zwykłych żartownisiów to już dawno zostaliby złapani.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
wiki9969 napisał:
Ale ona ma trochę racji, bo gdyby to była grupa jakichś dzieciaków czy zwykłych żartownisiów to już dawno zostaliby złapani.
Wiesz wiki, racja jest jak d*pa, każdy ma swoją. ;) I ja tej wersji się trzymam. I oczywiście możecie się ze mną nie zgadzać, a ja z wami. Chociaż tyle wolności pozostaje. ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie bagatelizowałbym teorii false flag. Kary za takie żarty są bardzo wysokie, a nikomu w tych kilkunastu przypadkach nic nie udowodniono. Dodajmy do tego dość słaby rozgłos w mediach i rzeczywiście sprawa staje się dość dwuznaczna. BTW podobno w jednym z urzędów skarbowych "alarm" trwał tylko do określonej godziny, potem wszyscy wrócili spokojnie na stanowiska pracy. Widocznie bomba miała przerwę na lunch.
 

justlol

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2016
Posty
22
Punkty reakcji
2
nigdy nie bedzie zamachu terrorystycznego w polsce - na razie nikt sie nie interesuje tym krajem

chłopcy po prostu lubią się bawić karabinami :) wystrojeni jak to by była jakaś brazylijska favela albo Iraq ;)
 
Do góry