Akcja:Stop nielegalnym sprzedaży!

Status
Zamknięty.

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Przed sednem sprawy proszę moderatorów o dwie rzeczy.Pierwsza jest taka:jeżeli zły dział proszę przenieść.Druga:Jeżeli akcja jest zabroniona przez regulamin temat proszę usunąć.
Witam​
Jak czasem przeglądam forum zawsze szczególną uwagę zwracam na dział "Bazar".Jak patrze na poddziały:
-kupno
-sprzedaż
to czasami ujrzę tematy o takich nazwach jak:
-Kupię konto/surowce/pkt premium na www.plemiona.pl/
-Sprzedam konto/surowce/pkt premium na www.plemiona.pl/
to pisze taką wiadomość jak:
Sprzedaż konta jest nielegalna i może doprowadzić do sprawy w sądzie.

Gram na plemionach i na ich forum jest napisane wyraźnie.Nawet mogę zacytować
Pod tymi słowami są cytaty forum.plemiona.pl/ w tej sprawie.
Chciałbym rozpocząć akcje pt.Stop nielegalnym sprzedaży!
Chcę rozpocząć tą akcje z dwóch powodów.
  • Pierwszy jest taki,że chcę walczyć z nielegalnymi sprzedażami
  • Drugi jest taki,że jak patrzę w tych tematach nie widzę reakcji,żadnego moderatora.
Proszę wszystkich o wypowiedzenie się w tej sprawię i oddanie głosu w ankiecie.Dodam jeszcze,że ta akcja ruszyła na moim forum.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
W tej sprawie pisałem już do admina jakiś czas temu, nie znamy regulaminu plemion ani innych tego typu portali, więc nie wiemy czy coś jest legalne czy nie.
Jeśli admin nakaże walczyć z czymś takim, tematy tego typu będą zamykane.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Informacje takiego typu można znaleść u mnie na blogu bo pisze wszędzie gdzie znajdę takie coś.A jeżeli chcecie regulamin forum mogę go skopiować na blog.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
reakcji brak, bo takie tematy nie łamią regulaminu forumowiska (który Ty już nie raz złamałeś). Jeżeli odpowiedni wpis w nim będzie to tematy będą usuwane.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Ale co to ma znaczyc ze takie rzeczy (sprzedaz profilu na plemionach) jest nielegalne? Co najwyzej jest to niezgodne z umowa miedzy portalem a uzytkownikiem.
Bez sensu ten temat.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Chyba kolegą i koleżanką będę musiał pokazać kawałek regulaminu i jeszcze całe FAQ o nielegalnym zakupie kont itp rzeczy.
§5) Sprzedaż konta
5.1) Zabronione jest używanie konta w celach komercyjnych. Zatem zabronione jest sprzedawanie i kupno kont, wiosek, surowców, wojsk itp. Zabronione jest także kupowanie konta/punktów Premium w sposób inny niż za pośrednictwem zakładki Premium -> Zakup.
5.2) Handel między różnymi światami jest zakazany.
5.3) Bez pisemnej zgody Innogames zabronione jest porozumiewanie się z osobami trzecimi w zakresie przekazywania lub wykorzystywania, czy ujawniania zabezpieczeń kont i danych dostępu. Zakaz tyczy się w szczególności sprzedaży kont, surowców, czy uzyskiwania jakichkolwiek innych profitów przy przekazywaniu kont lub surowców innej osobie. To samo dotyczy sprzedaży danych dostępu do kont, praw do wykorzystywania kont, oraz innych prób złamania tych przepisów.
5.4) Naruszenie tych lub innych praw, w szczególności praw autorskich, będzie wiązało się ze zgłoszeniem takiego faktu odpowiednim organom i złożeniem oskarżenia w stosownym urzędzie, oraz do wykluczenia z gry!

Powiem szczerze, że znudziło mi się pisanie w nieskonczoność tego samego kolejnym zbanowanym za to samo.
Dlatego postanowiłem stworzyć krótki FAQ z wykazem najczęstszych 'pytań' jakie znajdują w odwołaniach od osób wykluczonych z gry za handel kontem, surowcami, wojskiem, premium itp...
A przy okazji niech to będzie przestroga dla wszystkich liczących, że IM się uda.

PYTANIA OSAÓB BEZ BANA


Pyt. Jak mogę mieć pewność, że nie zostanę oskarżony o handel?
Odp. Nie handlować.

Pyt. A gdy ktoś mnie spróbuje wrobić i wystawi np. aukcję podając moje dane?
Odp. To ten ktoś zostanie wykluczony.

Pyt. Na aukcji X sprzedaje konto osoba Y - na 100% to ona, zobaczcie.
Odp. Dziękujemy za informację. Zweryfikujemy.

Pyt. Dlaczego ta osoba nie ma jeszcze bana???
Odp. Widocznie nie mamy 100% pewności co do tego, że ona jest winowajcą, a tylko wówczas banujemy.

Pyt. Ile procent transakcji kończy się banem?
Odp. Dużo, zdecydowanie więcej niż się to wszystkim wydaje.

Pyt. Ile kont zostało w ten sposób zbanowane?
Odp. Nie ma oficjalnych statystyk, ale ta liczba już dawno przekroczyła 2000 i każdego tygodnia rośnie średnio o ok. 100 nowych szczęśliwców.


A GDY JEST JUŻ CIEMNO...



***** Faza pt. "ale że jakie wykluczenie?" *****

Pyt. Jakiś błąd, przy próbie logowania mam informacj? "Zostałeś wykluczony z gry!"
Odp. To nie błąd, to nagroda za złamanie punktu 5. Zasad Gry.

Pyt. Jakąś mam karę
Odp. Taką jaką widzisz na ekranie, czyli taką jaka jest przewidziana w punkcie H Tabeli Kar.

Pyt. A na jak długo jestem wykluczony?
Odp. Na stałe.

Pyt. Ale skoro ja sprzedawałem na świecie X to czemu mam bana także na świecie Y?
Odp. Bo taka kara jest przewidziana w punkcie H Tabeli Kar.

Pyt. A czemu moje drugie konto też zostało zbanowane jak ja sprzedawałem tylko to?
Odp. Bo zostałeś (Ty=jako osoba) wykluczony z gry.


***** Faza pt. "ale że o co chodzi?" *****

Pyt. Ale że niby ja coś sprzedawałem/kupowałem???
Odp. Tak. Brawo.

Pyt. Ale ja nic nie sprzedawałem/kupowałem!!!
Odp. Wiem. Samo się.

Pyt. A skąd wiecie że to ja?
Odp. A to już nasza sprawa.

Pyt. Jak mogę wam udowodnić że to nie ja?
Odp. Nie możesz. My nie banujemy na chybił-trafił.

Pyt. Ktoś mnie wrabia!
Odp. Gdyby tak było, to ten ktoś by miał bana, a nie Ty.

Pyt. To na pewno działanie plemienia X!
Odp. Tak, do spółki z KGB, CIA, NHL i UB40



***** Faza pt. "siła moich argumentów zbije ich z nóg" *****

Pyt. To nie ja, to mój brat/tata/wujek/kot/chomik wystawił!
Odp. Fajnie, ale wyjaśnij to sobie z nimi (i podrap kotka za uszkiem).

Pyt. Ja tylko chciałem sprawdzić ile mogę za takie konto dostać.
Odp. No i się dowiedziałeś.

Pyt. Ja nie wiedziałem, że to jest zabronione!
Odp. To szkoda, że zakładając konto akceptowałeś Zasady Gry których nie znasz.

Pyt. Ale przecież ten opis na aukcji nie pasuje do mojego konta.
Odp. Przykro mi, ja nie czytam opisów. Ja banuję na podstawie faktów.

Pyt. No dobra, chciałem wrobi X żebyście go wykluczyli...
Odp. Połowiczny sukces. Tylko wykluczenie się zgadza.

Pyt. Ja sprzedawałem konto kolegi a nie swoje.
Odp. Ojej.

Pyt. Sprzedawałem czas a nie konto!
Odp. Ojej!

Pyt. Ale przecież inni też sprzedają.
Odp. Ojej.


***** Faza pt. "Widziałem film Negocjator" *****

Pyt. No weź odbanuj, to było tylko 1 raz...
Odp. O 1 za dużo.

Pyt. A chociaż na chwilę, żebym mógł się pożegnać?
Odp. Nie.

Pyt. No odbanuj, nikt się nie dowie.
Odp. Nie.

Pyt. A nie możesz zrobić dla mnie wyjątku?
Odp. Nie.

Pyt. A gdybym zapłacił?
Odp. Nie.

Pyt. A mogę wam pomagać i mówić kto sprzedaje?
Odp. Możesz.
Pyt. A odblokujesz mnie wtedy?
Odp. Nie.

Pyt. Ale przecież wycofałem aukcję, więc mnie odblokuj.
Odp. Nie.

Pyt. Pliska, odbanuj, już więcej nie będę...
Odp. Zgadza się, nie będziesz.

Pyt. No odbanuj mnie, jestem blondynką.
Odp. A ja brunetem. Miło mi.

Pyt. Ta gra była całym moim życiem!!!
Odp. Zgadza się - "była".

Pyt. Nie chciałem o tym mówić, ale jestem bardzo ciężko chory, a ta gra była moją jedyną radością.
Odp. Przykro mi, życzę zdrowia.

Pyt. (po tygodniu milczenia) No już chyba dosyć kary, odblokuj mnie.
Odp. Nie.


***** Faza pt. "po skończeniu gimnazjum zostałem słynnym prokuratorem" *****

Pyt. Jestem studentem IV roku prawa i uprzedzam, że nie zostawię tej sprawy bez konsekwencji przewidzianych określonymi ustawami.
Odp. Ojej.

Pyt. Nie możesz mnie zablokować, bo ?amiesz Konsytucję/Kodeks karny/Kodeks cywilny/Ustawę o przeciwdziałaniu alkoholizmowi itp.
Odp. Ojej!

Pyt. Jutro do kancelarii adwokackiej X przy ulicy Y wpłynie pozew przeciwko tobie/wam w związku z moim zablokowaniem.
Odp. Ojej, ratunku!

Pyt. Mój tata jest policjantem i mówi że nie macie prawa mnie zablokować.
Odp. A mój tata nie jest policjantem i mówi że mamy.

Pyt. Muj wójek pracuje w sondzie i was zamknie!!!
Odp. Dziękuj za uprzedzenie, postaram się nie wchodzić do żadnej sondy. Pozdrowienia dla całej rodziny.


***** Faza pt. "bo mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale..." *****

Pyt. Jesteście *** *** *** *** a ta gra jest *** *** ***
Odp. Również pozdrawiam.

Pyt. No dobra, macie mnie. Za błędy się płaci, więc dziękuj za grę i gratuluj rzetelnie wykonywanej pracy. Pozdrawiam.
Odp. Gratuluję honorowego podejścia do sprawy i umiejętności kulturalnego ponoszenia konsekwencji swoich czynów.
Pozdrawiam
kmic
Powiedzcie mi jedną rzecz.Czy tyle informacji już wystarczy?
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
nie popieram.Ktoś co coś posiada,chce sprzedać,to nie rozumiem dlaczego tego nie może zrobić.Jak sprzedam kieckę koleżance to też jest to przestępstwo?
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Wyjaśnie to krótko i na temat.Firma InnoGames i gra plemiona "zabraniają"kupować/sprzedawać kont/surowców/pkt premium.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Ale to co pokazales i tak dotyczy umowy miedzy userem a ta firma. Ktos co robi to co opisales lamie ten regulamin a nie prawo wiec nie robi nic nielegalnego. Ta firma moze jedynie miec wobec tego kogos roszczenie ze wzgledu na nie przestrzeganie regulaminu.
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
reakcji brak, bo takie tematy nie łamią regulaminu forumowiska (który Ty już nie raz złamałeś). Jeżeli odpowiedni wpis w nim będzie to tematy będą usuwane.
IMO tyle w tej sprawie. I nie rozumiem twojego wielkiego wzburzenia kmic. Jak dla mnie to podpada pod "niską szkodliwosć czynu" ;]
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Nie wolno sprzedawac kont wedle regulaminu tej gry. W polskim prawie nie ma o tym wzmianki. Gralem swego czasu w gry online to wiem ;) Nawet hackujac postac i sprzedajac kradzione surowce na allegro za 10000zl nic ci nie grozi - sad ma w d*pie jakies malolaty podniecajace sie grami.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
chyba będę musiał to dokładnie Ci wyjaśnić
Chyba kolegą i koleżanką będę musiał pokazać kawałek regulaminu i jeszcze całe FAQ o nielegalnym zakupie kont itp rzeczy.
Tyle że to regulamin i faq serwisu plemiona.pl a nie forumowisko.pl. To nie jest także prawo polskie. Więc na forumowisko.pl zakładanie takich tematów nie jest nielegalne. W związku z tym nie będą one usuwane.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
problem dotyczny plemon, czyli nie nasza to sprawa, to tylko durna gra, regulamin co pokazałeś to regulamin plemion, nie forumowiska, u nas to nic innego jak zwykly spam, od czego bazar w końcu jest. a więc niech sprzedają.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Nie widzę nic w tym złego. Jeśli są chętni do kupna kont to czemu ktoś by miał nie sprzedawać. Nikomu się krzywda nie dzieje, a obie strony są zadowolone.
 

samotnygraczPL

Milczenie jest złotem.
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
Jeśli się obędzie bez oszustwa to obie strony są zadowolone bo takto jedna strona bedzie zadowolona.
 

delius

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Kiedy zobaczyłem hało: "Akcja" to od razu się zerwałem z krzesła bo pomyślałem, że to coś w stylu "stop przemocy w rodzinie" albo "stop nietrzeźwym kierowcom". Później czytam "Stop nielegalnym sprzedaży" (swoją drogą to chyba "Stop nielegalnych sprzedaży", ale mniejsza z tym) - pomyślałem, że to akcja przeciwko sprzedaży dzieciom takich żeczy jak papierosy, alkohol. Po przeczytaniu wszystkich postów z tego tematu stwierdziłem, że są ważniejsze cele na świecie niż nielegalne sprzedawanie kont na plemionach.

Pozdrawiam Delius.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Kiedy zobaczyłem hało: "Akcja" to od razu się zerwałem z krzesła bo pomyślałem, że to coś w stylu "stop przemocy w rodzinie" albo "stop nietrzeźwym kierowcom". Później czytam "Stop nielegalnym sprzedaży" (swoją drogą to chyba "Stop nielegalnych sprzedaży", ale mniejsza z tym) - pomyślałem, że to akcja przeciwko sprzedaży dzieciom takich żeczy jak papierosy, alkohol. Po przeczytaniu wszystkich postów z tego tematu stwierdziłem, że są ważniejsze cele na świecie niż nielegalne sprzedawanie kont na plemionach.

Pozdrawiam Delius.

Nie poprawiaj innych jak sam błędy popełniasz :).
A akcja głupia. Nie popieram.
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Wielki problem...

Rozumiem, że możesz być smutny z tego faktu, że siedzisz cały dzień na gierce on-line, a inni za parę groszy kupują wielkie ilości surowców i innego dziadostwa. Ale nie widzę problemu w sprzedaży czegoś takiego - ktoś chce sprzedać, ktoś chce kupić. A regulamin plemion i innych ogamów każdy tutaj ma w głębokim poważaniu.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Dobrze.Można zamknąć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry