Akcja społeczna: NIE IDŹ NA WYBORY

tamquamleorugiens

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Najlepszym rozliczeniem władzy są właśnie wybory, a nie oddaniem głosu akurat nikt się przejmie. Czy sądzisz, że zwycieską partię będzie coś obchodzić, że dajmy na to frekwencja wyniosła 37% a nie 42%. Pobiadolą trochę nad tym, zapewnią, że tak być nie może, że demokracja w Polsce się wciąż kształtuje, itd.. W gruncie rzeczy jednak spłynie to po nich.

Najlepszym rozliczeniem władzy są wybory? No proszę Cię. Naprawdę uważasz, że to coś zmienia? Przecież to są te same ryje, które tylko wciąż zmieniają ugrupowania. Rozliczenie ma polegać na otrzymaniu wilczego politycznego biletu. Nakradłeś? Okłamałeś wyborców? Naopowiadałeś bzdur? To wypad z polityki. A tu co? Schowa się taki gagatek na jakiś czas w Brukseli czy innym Strasburgu i tyle z tego.

A frekwencja, jeśli będzie naprawdę niska odbije się szerokim echem po świecie. Tak jak pisałem - gospodarka przez to może dostać zdrowo po tyłku. A jak dostanie gospodarka, to ludzie wyjdą na ulicę i z politykami będzie krucho, jak im pod chałupą namioty rozbiją i nasikają do garażu (w najlepszym razie).

Oczywiście nie chcę takiego scenariusza. Mam nadzieję, że przy takiej akcji, o ile będzie głośna, politycy (z pomocą odpowiednich autorytetów [czyt. gadające głowy]), w porę dostrzegą zagrożenie i przyszłe konsekwencje i zareagują wcześniej. Dlatego, jak napisałem chcę ich postraszyć przed tymi wyborami, aby w następnych takiego czarnego scenariusza właśnie nie było.

Wytrzymałość ludzi jest co raz mniejsza. Nie wiem czy zauważyliście, ale zaczęto już do polityków strzelać, dobra, dobra, Narutowicz, wiem, ale ja mówię o zwykłych politykach, w zwykłych biurach poselskich. Frustracja społeczna rośnie.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Podsumowując można zmienić hasło na: "Nie jesteś pewny swoich politycznych poglądów- nie idź na wybory" " Mało wiesz o ludziach, na których głosujesz - nie idź na wybory" "Pozwól, aby głos lepiej zorientowanych od ciebie obywateli więcej znaczył"
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Podsumowując można zmienić hasło na: "Nie jesteś pewny swoich politycznych poglądów- nie idź na wybory" " Mało wiesz o ludziach, na których głosujesz - nie idź na wybory" "Pozwól, aby głos lepiej zorientowanych od ciebie obywateli więcej znaczył"
Również miałem to napisać. Co więcej - nie wiem czy dokładnie z tego powodu nie zrezygnuje z pójscia na najbliższe wybory. Od pół roku nie oglądam serwisów [dez]informacyjnych. Od miesiąca w ogóle żadnych newsów nie czytam... Jak tak będzie do wyborów to zostanę w domu (gdzie te czasy gdy oglądałem całe komisje sledcze i czesto - obrady sejmu?).
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Miasto
Jelenia Góra
Sądzę, że błędnie myślisz. PiS ma spory elektorat wśród ludzi młodych. Poza tym stygmatyzowanie starszego pokolenia poprzez używanie w stosunku do niego negatywnych określeń typu "pokolenie emerytów i rencistów" jest tanim zabiegiem PR zastosowanym przez Donalda w wyborach sprzed 4 lat. Slogany typu "zabierz babci dowód", "moherowe berety" wypaliły się razem z niespełnionymi obietnicami i totalną klapą rządów Tuska.

Swoją drogą - skąd ta pogarda dla starszego od Ciebie pokolenia? Ja swoich rodziców i dziadków szanuję. tym samym szanuję i staram się zrozumieć ich opinie i poglądy. Nie kieruj się stereotypami narzuconymi Ci przez TVN i partię Tuska ;)

Tłumaczę i objaśniam:
Nie było moim zamiarem stygmatyzowanie nikogo - ludzie po 65 roku życia to najzwyczajniej w świecie emeryci i renciści, nic w tym obraźliwego.
Nie chodzi też, to żeby zabierać babciom dowody ale o to żeby wespół zespół iść z tymi babciami na wybory żeby nas nasze babcie nie przegłosowały.
Ja swoich rodziców również szanuję, tylko że oni nie bronią krzyża, nie krzyczą, że Tusk zabił Prezydenta, nie tworzą list Macierewicza, nie uważają, że Polską rządzą Żydzi (a nawet jeśli, to co?). Kumasz te subtelne różnice? Pozdrawiam
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Rządzą Bronek i Donek, bo ludzie mieli dość wstydu i obciachu gdy rządzili Lech, Jaro, Jędrek i Romek!
Teraz za to mają człowieka bez kultury osobistej jako prezydenta dodatkowo zamieszanego w układy z WSI. A za premiera kłamcę bez honoru.
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Miasto
Jelenia Góra
Teraz za to mają człowieka bez kultury osobistej jako prezydenta dodatkowo zamieszanego w układy z WSI. A za premiera kłamcę bez honoru.
Co to znaczy "zamieszanego w układy z WSI"? Nie za bardzo rozumiem. A określenie "kłamca bez honoru"? Masz łatwość obrzucania błotem, a wydaje mi się, że jako redaktor powinieneś bardziej przemyśleć każdą swoją wypowiedź. Można nazwać kogoś nawet i złodziejem, nie boje się ostrych sformułowań ale trzeba to poprzeć jakimiś dowodami i argumentować.
WSI to polskie Wojskowe Służby Informacyjne więc, co to za obelga być zamieszanym "w układy" z nimi?
I jeszcze a'propos kultury osobistej - właśnie pokazałeś czym owa kultura jest. Brawo.
 

22robson

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
1
Ograniczanie wieku wyborczego skłaniało by do cofania się do demokracji tylko dla pewnych grup społecznych co cofa nas w czasie do starożytnej Grecji.Dlaczego?Ponieważ zaraz słychać było by głosy wyłączmy z tych wyborów kryminalistów, ludzi z dolnych warstw społecznych(pot. meneli) i idźmy dalej niewykształconych(...),zadłużonych...a to kończy się na stworzeniu elity w państwie, a przecież demokracja polega na wybraniu władzy dla wszystkich grup społecznych nawet tych nieszczęsnych moherów tylko to ma być decyzja całego państwa! osobiście nie chciał bym żeby państwa nie interesował los 22-latka bo dotyczyło by to mnie.
Z całą resztą się zgodzę bo o to mi chodziło w poprzednich postach ;)
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Miasto
Jelenia Góra
To, że kryminaliści, menele i ludzie po 40-ce mają prawo do głosowania nie znaczy, że nie są wyłączeni. Spróbuj znaleść jakąkolwiek pracę w ich przypadku.
Smuci mnie prostota myślenia.
 

tamquamleorugiens

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ale nie zmieniajcie, jeśli można tematu. Bo za chwilę zrobi się prawdziwie "po Polsku". Zmienimy temat, poprzerzucamy się mięchem i na tym się skończy.
Zostanie, jak zwykle, wziąć browara, jak zwykle, usiąść przed telewizorem i jak zwykle, ponarzekać na cały ten syf. Na to nam wszystkim sił starczy.
A chyba chodzi o to żeby spróbować coś zmienić, a nie tylko jęczeć.
 

Uniqual

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jedyna akcja jaka ma sens to właśnie - idź na wybory.
Wiem, ze tak sie mowi, "nie głosowałes - nie narzekaj" blablabla, "obowiązek obywatelski"...
Do niektórych to niedociera i OK...

Na wybory trzeba po prostu chodzić, by decydować demokratycznie o swoim kraju, o sobie, nie po to, zeby później nie narzekać, lub narzekać, to dojrzała decyzja dorosłego człowieka z demokratycznego kraju - decyzja o przyszłości.
 

22robson

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
1
Chodzi mi o ograniczanie demokracji zaczyna się od podzielaniu ludzi na tych którzy mają prawo do głosu a tych którzy nie a to dąży do stworzenia elity szkoda że nie zacytowałeś całego postu bo jest wyrwany z kontekstu

To znaczy do POpaprancow?
Bo to zdaje sie jeden z nich zabil niewinnych ludzi za to ze byli PiSowcami.
 

22robson

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
1
Nie podoba mi się dzisiejsza żadna partia uważam że dzisiejsze wybory są przedstawiane w taki sposób żeby wybrać z dwojga złego- czyli sondaże przedstawiają dwie partie które mają większość i dwie z którymi można stworzyć koalicje puki polskie społeczeństwo będzie dawać się nabrać na te zagrywki zawsze będzie syf. A skoro jesteś za jakąś partią pisz konkrety dlaczego warto głosować na nią a nie słowa krytyki bo to wygląda tak: wybierzmy tego kto najbardziej pojedzie drugiemu to nie ma sensu!

Ale nie zmieniajcie, jeśli można tematu. Bo za chwilę zrobi się prawdziwie "po Polsku". Zmienimy temat, poprzerzucamy się mięchem i na tym się skończy.
Zostanie, jak zwykle, wziąć browara, jak zwykle, usiąść przed telewizorem i jak zwykle, ponarzekać na cały ten syf. Na to nam wszystkim sił starczy.
A chyba chodzi o to żeby spróbować coś zmienić, a nie tylko jęczeć.
 

22robson

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
1
W dniu wyborów weź browara i mniej wy....ne na to co się dzieje. Jak myślisz że to takie proste to się mylisz przeanalizuj konsekwencje zerowej frekwencji- nic Ci nie da to że politycy pomyślą tak czy inaczej ale to jak będzie to da nie Tylko dla ciebie ale również dla twoich dzieci... Idea jest dobra ale po 1 niemożliwa a po 2 tragiczna w skutkach i nie chodzi tu o jakieś udowodnienie kto ma racje ale o to jak będziemy żyli za parę lat
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
A określenie "kłamca bez honoru"? Masz łatwość obrzucania błotem, a wydaje mi się, że jako redaktor powinieneś bardziej przemyśleć każdą swoją wypowiedź.
Przeczytaj sobie program wyborczy Tuska z 207 roku i porównaj z tym co zostało zrobione, a raczej nie zrobione.
WSI to polskie Wojskowe Służby Informacyjne
Ludzie trzymajcie mnie bo pęknę ze smiechu.
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Miasto
Jelenia Góra
Nie pękaj, nawet ze śmiechu, pękanie nie wyjdzie Ci na zdrowie. Koniec oftopu.

Reasumując, niech Ci co chcą głosują, a Ci co nie chcą niech tego nie robią, każdy ma swój rozum. Niemniej jednak akcja "NIE IDŹ NA WYBORY" nie wydaje się super mądrym pomysłem.

A, co do Tuska i programu, to przypominam, że mamy Prezydenta, Rząd 460 posłów i iluś tam senatorów, w poprzednich kadencjach to samo - idąc twoim tokiem myślenia wszystkich należy nazwać kłamcami bez honoru.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
A, co do Tuska i programu, to przypominam, że mamy Prezydenta, Rząd 460 posłów i iluś tam senatorów, w poprzednich kadencjach to samo - idąc twoim tokiem myślenia wszystkich należy nazwać kłamcami bez honoru.

i tok myślenia Pablo bardzo mi się podoba :eek:k: a tobie różowy chłopcze radzę jednak przeczytać program POpaprańców nim będziesz ich tak wylewnie bronił ... to taka sama swołocz jak pis sld i w większości psl banda jadących na kiełbasie wyborczej trutni ... nie uogólniam jest w sejmie kilku porządnych ale z biegiem czasu i oni się szmacą ... taka już jest polityka w POlszcze
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Miasto
Jelenia Góra
Na czytanie bzdur nie mam ochoty i nikogo nie bronię! Ani PO, ani PiS ani nikogo innego! Mówiłem tylko, że dyskusja nie może opierać się na obrażaniu kogokolwiek. To wszystko.
 
B

bredrek

Guest
Akcja w pewnym sensie słuszna.
Walczy się o jak największą frekfencję, bo jak ktoś wybierze posła i ten poseł nakaże mu płacić wyższe podatki, zabierze jaką wolność, np. do somodzielnej wywózki śmieci, to ten poseł będzie działał z jego tj. tego obywatela przyzwolenia.

Natomiast ja proponuję mimo wszystko pójść na wybory i zagłosować na jakąś partię, która chce ograniczyć podatki przynajmniej 5-krotnie, nie znieniać ustaw co tydzień, pozwalać obywatelowi decydować o sobie samym, ograniczyć kilkukrotnie liczbę urzędników itd. Po prostu - zrobić wreszcie porządek w państwie. Takich partii jest kilka. O nich się nie mówi, bo są cenzurowane przez władzę, ale są. Ja od siebie mogę polecić Kongres Nowej Prawicy. Ale są też inne normalne partie. Wtedy pójście na wybory ma sens.

Ale owszem, jeżeli ktoś ma głosować na beton polityczny: PO-PiS-PSL-SLD lub innych złodzieji i oszołomów, to popieram akcję niegłowania.
 
Do góry