AIRBOARD

loca

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jak się komuś znudziły drewniane saneczki to polecam nowy sposób na zabawe w śniegu :) Airboardy to szwajcarski patent raptem sprzed kilku lat i przyjmuje się w całej Europie. W Polsce tez już mozna na tym jeżdzić :) do tej pory był problem, trzeba było sprzęt ze Słowacji lub Czech sprowadzać.
Airboardy to dmuchane sanki z wytrzymałych tworzyw sztucznych, na tyle wytrzymałych że mozna na nich uprawiać sporty ekstremalne :D jakieś skoki itp. Największa prędkość jaką do tej pory udało sie na nich uzyskać to 140km/h :lol: Ale można też sobie zwyczajnie zjeżdzać z górki, tyle że większa prędkość i emocje :eek:k: I zawsze to coś nowego. Pod spodem maja prowadnice i generalnie dzieki nim można łatwo wchodzic w zakręt przechylając się tylko na jedną czy druga stronę (mówiąc naukowo przemieszczając środek cięzkości ciała ;) )
Pod spodem macie pare linków, może ktoś dołączy do grona Airboarderów BB)
...airboardy, zdjęcia, więcej info
a tak się na tym jeździ ;]
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Mam dziwne wrażenie że podobna rzecz opatentowałem już w dzieciństwie ze znajomymi napychając worek sianem lub po prostu biorąc napompowaną dętkę i zjeżdżając na niej z góry :p Do takiej zabawy wcale nie potrzebne nam były jakieś specjalne sanki.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
hahaha też tak robiłem, brało się worek napełniało słomą i można było śmigać :D
Ale te nadmuchiwane snaki też całkiem niezłe. Obawiam się tylko o kondycję nóg po takich zjazdach - widać było że można się nie źle poobijać :/ ale filmik fajny.
 
C

compton_style

Guest
To nie tylko wy to opatentowaliście, bo chyba każdy tak robił :). Ale te sanki nadmuchiwane to naprawdę niezły gadżet, można jak widzę niezłą prędkość osiągnąć na nich :)
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Na oponie też można było rozwinąć niezłą prędkość, tylko gorzej było jak się trafiło na jakieś nierówności. To mogło wtedy zaboleć co nieco. Z chęcią bym się wrócił do czasów dzieciństwa kiedy można było sobie tak poszaleć.
 
Do góry