Aion i Lineage II - gry mmorpg

tunia

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
107
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
tam gdzie spadają anioły...
Ktoś z Was grał/gra nadal w Aiona lub Lineage II na officialu lub europejskich serwerach? Jakie są Wasze wrażenia po tym jak w ostatnim czasie zmieniły się owe gry i przeszły w "free to play"? A może polecacie jakies gry tego typu?
 
A

alfabeta11

Guest
Osobiście nie podoba mi się ich model f2p. Bynajmniej w Aion. Jak tak teraz patrzę to z mojej perspektywy(nowy user) jestem aż za bardzo pokrzywdzony. Widać to ładnie na tabeli na ich www. Jeśli chodzi o Lineage II to nie wiem. Nie mam obeznania a na stronie jakoś nie za bardzo widać te korzyści i wady.

Jeśli chodzi o gry MMO to z czystym sumieniem mogę polecić Guild Wars 2. Gra jest po prostu wybitna. Chyba najlepsza gra tego typu w jaką grałem. Jest bardzo innowacyjna. Płaci się za nią tylko i wyłącznie raz. Są częste aktualizacje, masa eventów. Gra bardzo dobrze dopracowana. Nie wiem co można jeszcze o niej napisać. Polecam i tyle ;)
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Pewna generacja mmo już wymiera i to bardzo ładnie widać.
Przykładem jest AION, który ma beznadziejnego wydawcę, oraz wspomniany L2, który... skończył się po pewnym dodatku.

Mało teraz dobrych gier mmo. Króluje WoW, który doczeka się niebawem kolejnego dodatku, Guild Wars 2, który strasznie polecam i... i to w sumie tyle.
Pozostaje czekać na FF IXV, oraz EQ Nest.
 

tunia

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
107
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
tam gdzie spadają anioły...
Fakt, zapomniałam całkiem o GW2. Masz rację dobra gra, jednak Aion jakoś bardziej przypadł mi do gustu. Prawdą jest jednak, że te sklepiki w których można kupić mega wypasione cudeńka są zmora nie tylko dla nowych graczy ale dla tych którzy po prostu nie inwestują w grę kasy.
Wracając do gier, słyszałam również, że TERA jest nieprzeciętna i darmowa, chyba spróbuję ;)
Pozostając w świecie MMO - World of Tanks również mną zawładnął ;)
 
A

alfabeta11

Guest
WoT to trochę inna kwestia jest. Myślałem, że chodzi bardziej o gry właśnie typu WoW itp. WoT ma jednak inny styl. Z takich gier też podoba mi się WoT jak i War Thunder. Lata się samolotami. Wciąga strasznie :p

W GW2 też jest sklepik i można sobie kupować za diamenty. Co fajne, diamentów nie trzeba kupować za realną walutę a na szczęście można wymienić na nie złoto z gry. To jest świetny ruch z ich strony. Oni sobie i tak w pewien sposób dorabiają a żaden gracz nie jest przy tym pokrzywdzony bo i tak może bez problemu te diamenty zdobyć i kupić jakiś item. Co fajne, tamte itemy nie są jakimiś hiper wspomagaczami czy coś a jedynie powiedzmy godzinnymi boosterkami. Przyjemna sprawa ;)
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Tak właśnie zarabiają "darmówki" - na Item Shopach.
Zwykle w darmowej grze wydamy więcej, niż w płatnej.

Ktoś powie - chwila, ale w GW2 też jest Item Shop. Yeah, tylko tam możesz wymienić gold z gry na gemy, by kupić przedmioty z IS. A są to zwykle kostiumy, albo zwierzaczki.

Kup GW2 - nie będziesz żałowała. Coraz więcej czytam komentarzy i opinii graczek, które grają i bardzo sobie chwalą.

TERA ONLINE jest super i przegrałem sporo godzin, ale ta gra nie ma Endgame'u. No i nie graj na wersji europejskiej, która znajduje się pod skrzydłami GameForge.
Zagraj na wersji od enmasse, gdzie gra sporo więcej graczy.

Ale dalej będę upierał się przy tym, żebyś kupiła GW2. Płacisz raz - grasz cały czas. No i chętnie pogram z Tobą i pomogę.
 

tunia

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
107
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
tam gdzie spadają anioły...
Nawiązałam do WOT-a tak przy okazji, bo to też MMO ale zupełnie innego rodzaju rzecz jasna ;) Słyszałam o War Thunder ale chyba dobrze mieć do tego joystick? ;)
Fray, a jak wygląda rozgrywka PvP w GW2? Bo w Aionie są frakcje, w L2 klany walczą między sobą, a w Guild Wars 2?
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
tuńka napisał:
Fray, a jak wygląda rozgrywka PvP w GW2? Bo w Aionie są frakcje, w L2 klany walczą między sobą, a w Guild Wars 2?
WvWvW, czyli serwer kontra serwer kontra serwer (żeby nie było tak sucho, to za punkty w tym trybie CAŁY SERWER otrzymuje różne bonusy, jak np +2% do expa, czy +1% do znajdywania przedmiotów), oraz standardowe pvp w trybie capture the point. Oczywiście wszystko dopieszczone masą achievementów.
 
A

alfabeta11

Guest
Mi się w War Thunder całkiem przyjemnie gra i bez joysticka. Normalnie można radzić sobie na klawiaturze i myszce ;)

na WvWvW jest masakra po prostu ;)
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
L2 [Lineage II] wcale się nie skończył - bzdura! Ma się dobrze, a gra się jeszcze lepiej po usprawnieniach. Tysiąc ludzi online, wspaniałe PVP. Niestety trzeba poświęcić setki godzin gry by do czegoś dojść bez Premium [czyli wirtualnej waluty].

@Fray: MMO wcale nie wymiera, co za bzdura. Po prostu polityka gier i wymuszenie ze strony graczy narzuciło radykalne zmiany - oczywiście na plus. Jednym z najlepszych przykładów może być polityka Bethesda'y, która kolejną część najpopularniejszego RPG: TES wydaje właśnie w wersji massive.
 

tunia

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
107
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
tam gdzie spadają anioły...
Dante190884 napisał:
L2 [Lineage II] wcale się nie skończył - bzdura! Ma się dobrze, a gra się jeszcze lepiej po usprawnieniach. Tysiąc ludzi online, wspaniałe PVP. Niestety trzeba poświęcić setki godzin gry by do czegoś dojść bez Premium [czyli wirtualnej waluty].
Sam L2 może i się nie skończył, ale napewno po wejściu najbardziej rewolucyjnej kroniki, którą jest GoD, skończyła się pewna era. Przemierzyłam L2 od Interlude do Lindvior'u i chyba nikt ze starych wyjadaczy nie zaprzeczy, że obecnie to już nie ta sama gra. Nie bedę narzekać, bo są tacy którym podoba się obecny stan rzeczy i tacy, którzy tęsknią za tym co było ;). Zawsze byłam zdania, że L2 powinno zakończyć się na H5. Jednak masz rację, mnóstwo ludzi gra lub zaczyna, ale wiele również odeszło. Zawsze będę jednak miło wspominać lata farmy w świecie Lineage II ;)




Fray napisał:
WvWvW, czyli serwer kontra serwer kontra serwer (żeby nie było tak sucho, to za punkty w tym trybie CAŁY SERWER otrzymuje różne bonusy, jak np +2% do expa, czy +1% do znajdywania przedmiotów), oraz standardowe pvp w trybie capture the point. Oczywiście wszystko dopieszczone masą achievementów.
Mmm rzeźnia :p Brzmi ciekawie, chyba się skuszę.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
tuńka napisał:
Sam L2 może i się nie skończył, ale napewno po wejściu najbardziej rewolucyjnej kroniki, którą jest GoD, skończyła się pewna era. Przemierzyłam L2 od Interlude do Lindvior'u i chyba nikt ze starych wyjadaczy nie zaprzeczy, że obecnie to już nie ta sama gra. Nie bedę narzekać, bo są tacy którym podoba się obecny stan rzeczy i tacy, którzy tęsknią za tym co było ;). Zawsze byłam zdania, że L2 powinno zakończyć się na H5. Jednak masz rację, mnóstwo ludzi gra lub zaczyna, ale wiele również odeszło. Zawsze będę jednak miło wspominać lata farmy w świecie Lineage II ;)
To fakt.
A możesz podać swoje wyjaśnienie dlaczego ty [ i wiele innych graczy] tak bardzo ukochała sobie właśnie kronikę H5? Ja grałem w nią również, i mam teorię - ci którzy dobrze radzili sobie w tej kronice [na offie] i mieli wszystko co można było zdobyć włącznie z statusem HERO, po nowej rewolucyjnej kronice GoD zostali z niczym i musieli od nowa walczyć o status najlepszych? Jeżeli tak, to ci gracze to lenie i tyle [miejsce leniwców jest na drzewach].
 

tunia

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
107
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
tam gdzie spadają anioły...
Wcale nie twierdzę, że ukochaliśmy sobie H5 ;) Po prostu na tej kronice skończyła sie pewna era tej gry, a GoD przyniosła za sobą już wiele innowacji i zmian, przeradzając L2 w inną grę i to się nam po prostu nie podobało. Nie chodzi o lenistwo, bo tworzyliśmy nawet postacie od nowa ;) mogli po prostu zrobić L3, a L2 zostawic w spokoju :p
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
A wiesz, że większość zmian istnieje, ponieważ administratorzy oficjalnego forum gry w korei a także w stanach słuchają głosu tamtych graczy? To gracze sobie zażyczyli większy maksymalny Lv, więcej armorów, więcej RB, skilli itd. Gracze tak chcieli [w większości sądząc po ankietach na oficjalnym forum gry].
 
Do góry