agorafobia

drimkast

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dolny Śląsk
mam kilka pytan dotyczacych tej choroby:

1.Czy może ona minąć sama bez leczenia z upływem czasu ?
2.Czy jest do całkowitego wyleczenia ?
3.W jaki sposób pomagają tabletki ? Tzn na co wpływają że człowiek np. nie odczuwa lęku przestrzeni ?
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
nie znam się na tym za bardzo ale nie wydaje mi się żeby samo przeszło... lęki i fobie rzadko przechodzą same, lepiej zacząć chodzić do specjalisty...
 

artystka :)

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2005
Posty
97
Punkty reakcji
0
Miasto
:)
Leki obniżają lęk, napady i są przeciwdepresyjne. Nie znam się na tym aż tak , ale leczenie jest trudne i długotrwałe,więc tak od razu nie przejdzie. Wymaga stosowania środków farmakologicznych z psychoterapią i oddziaływaniami rehabilitacyjnymi. Można też wykorzystywać treningi relaksacyjne i medytacyjne - ale nie wiem czy tylko w przypadku napadów lękowych.
 

drimkast

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dolny Śląsk
a czy same leki są w stanie pomóc ? Poza tym taki przypadek:

czy jeśli teraz przebywanie w jakiejś sytuacji (np. otwarta przestrzeń) wydaje mi się trudne czy po lekach będzie to możliwe bez większego lęku ?
 

artystka :)

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2005
Posty
97
Punkty reakcji
0
Miasto
:)
Hmmm....myślę , że w pewnym stopniu tak chociaż może nie do końca. Bo trzeba też terapii...W zasadzie nie wiem bo nie znam się aż tak na tym dogłębniej. Nawet nie znam osoby z agorafobią aby Ci pomóc i powiedzieć jak ona sobie z tym radzi..Chyba musisz zapytać lekarza albo psychoterapeuty, który się tym zajmuje.
 
Do góry