Adolf Hitler obrońcą nienarodzonych

Status
Zamknięty.

Jewelek

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
46
Punkty reakcji
4
Wiek
41
Miasto
Miasto portowe
W centrum Poznania zawisł kontrowersyjny plakat przypominający, iż aborcję na terenach Polski jako pierwszy zalegalizował Adolf Hitler. Obok twarzy zbrodniarza znajduje się na nim ludzki płód. Plakat jest częścią kampanii mającej zniechęcić do dokonywania aborcji


Co o tym sądzicie?

Mnie osobiście nie wzrusza chociaż jest to troszkę niesmaczne.
 

Attachments

  • hitler_pap_4.jpeg
    hitler_pap_4.jpeg
    42,2 KB · Wyświetleń: 35

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Nie widzę w tym nic niesmacznego. Niesmaczne jest raczej promowanie konsumpcyjnego trybu życia, który powoduje że młode kobiety mordują własne dzieci, aby te nie zniszczyły ich karier i nie ograniczały bezsensownej konsumpcji.

Co do projektu to świetny, chociaż tego typu plakaty z Hitlerem, odnoszące się do aborcji jakieś pół roku temu wieszane były z Zielonej Górze (gazety się wtedy oburzały i dopatrywały promowania faszyzmu).
 

Jewelek

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
46
Punkty reakcji
4
Wiek
41
Miasto
Miasto portowe
No tak ale jak wytłumaczyć dziecku, które to widzi.

Mamo co to jest? Nieżywe dziecko. Fajnie :mruga:
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
No tak ale jak wytłumaczyć dziecku, które to widzi.

Mamo co to jest? Nieżywe dziecko. Fajnie :mruga:

W przestrzeni publicznej pełno jest przemocy i seksu. Do tego takie przekazy nie niosą ze sobą żadnej pozytywnej wartości. Rodzice lepiej lub gorzej sobie z tym radzą, nie widzę powodu dlaczego mieliby mieć problem w związku z kampanią antyaborcyjną.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie mam określonego stanowiska na temat aborcji, ale plakat nietrafiony. Nie dlatego że obrzydliwy, ale temu że miast konkretnych argumentów kampania odnosi się do strachu. Jest twarz Hitlera i martwy płód, więcej nic z tego nie wynika. Znaczy że co, jak kobieta dopuści się aborcji sympatyzuje z wąsaczem? Jeśli chce się konstruktywnie nakierować opinię publiczną na określone wartości (tutaj ochrona życia) to powinno się robić to tak, aby ludzie sami, w sposób racjonalny zrozumieli problem. Triki rodem z propagandy do tego modelu nie pasują.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Nie mam określonego stanowiska na temat aborcji, ale plakat nietrafiony. Nie dlatego że obrzydliwy, ale temu że miast konkretnych argumentów kampania odnosi się do strachu. Jest twarz Hitlera i martwy płód, więcej nic z tego nie wynika. Znaczy że co, jak kobieta dopuści się aborcji sympatyzuje z wąsaczem? Jeśli chce się konstruktywnie nakierować opinię publiczną na określone wartości (tutaj ochrona życia) to powinno się robić to tak, aby ludzie sami, w sposób racjonalny zrozumieli problem. Triki rodem z propagandy do tego modelu nie pasują.
Można pójść z tym dalej, by podnieść, iż aborcja w III rzeszy była niedozwolona dla Niemek. Tak więc rzetelność plakatu budzi wątpliwości.


 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Aborcja była niedozwolona dla Niemek to prawda, ale dla Polek jak najbardziej tak. Przepisy te wprowadził właśnie Hitler więc moim zdaniem reklama ma ręce i nogi. Nie można tu mówić o nierzetelności.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Aborcja była niedozwolona dla Niemek to prawda, ale dla Polek jak najbardziej tak. Przepisy te wprowadził właśnie Hitler więc moim zdaniem reklama ma ręce i nogi. Nie można tu mówić o nierzetelności.

Mój zarzut opierał się na wadach przesłania, nie zaś błędnej faktografii. Innymi słowy - reklama wprowadza w błąd. Przedstawianie wybranej części prawdy, jest najpowszechniejszą formą oszustwa.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Nie mam określonego stanowiska na temat aborcji, ale plakat nietrafiony. Nie dlatego że obrzydliwy, ale temu że miast konkretnych argumentów kampania odnosi się do strachu. Jest twarz Hitlera i martwy płód, więcej nic z tego nie wynika. Znaczy że co, jak kobieta dopuści się aborcji sympatyzuje z wąsaczem? Jeśli chce się konstruktywnie nakierować opinię publiczną na określone wartości (tutaj ochrona życia) to powinno się robić to tak, aby ludzie sami, w sposób racjonalny zrozumieli problem. Triki rodem z propagandy do tego modelu nie pasują.
Niestety taki jest świat marketingu. Jeśli na tym plakacie wypisaliby np. 10 argumentów przeciw aborcji nikt by nawet nie stanął żeby je przeczytać. Dzisiaj coś musi być krzykliwe (brutalne, seksowne, szokujące) i najlepiej jak najbardziej "obrazkowe" żeby się wybić.
 

MrBluesky

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
113
Punkty reakcji
7
Hmm w ten sposób można obrzydzić prawie wszystko. Np. zdjęcia z rzeźni, odkrojone krowie głowy i gotowane na żywo zwierzęta i hasło "Kupując mięso zachęcasz do działania fabryki śmierci". Nawet, gdybym uznawał, że cel jest słuszny to i tak pomysł mi się nie podoba. Ciekawe, czy komuś by się podobała reklama kampanii przeciw anoreksji. Wychudzone ciała ludzi z obozów koncentracyjnych i tekst "Nie bądź swoim kapo". Po pierwsze przekaz jest zbyt brutalny, po drugie nie bardzo prawdziwy, bo akurat Hitler i inni brunatni bardzo dbali o rozrodczość i zakzywali aborcji. Jeśli więc chcemy sięgać do historycznych analogii, to akurat bardziej na miejscu byłoby hasło "Hitler zabraniał, my idziemy jego śladem". Owszem brutalne, ale zgodne z logiką twórców tej kampanii.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
W kontekście historycznym (było o tym pisane) hasło jest połowicznie prawdziwe. Hitler zabraniał aborcji Niemkom, ale np. na okupowanych ziemiach polskich była w zupełności legalna.
 

Henrykne

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
1
Informacja nie jest połowiczna.
Gdyby było że Hitler wprowadził aborcje dnia....,
Wtedy by to była połowiczna informacja ale tam jest:
Aborcja dla polek....,
Dlatego jest to konkretna informacja.

Kiedyś nie miałem konkretnego zdania w kwestii usuwania płodu. Obecnie mam.
Gdyby te płody przenieść do inkubatora i pozwalać się im rozwijać.
Okazało by się w każdym przypadku, że nie przeobraził by się on w żółwia lub komputer.
Tylko na pewno w człowieka, dziecko.
Aborcja jest naprawdę zabijaniem człowieka.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Informacja nie jest połowiczna.
Gdyby było że Hitler wprowadził aborcje dnia....,
Wtedy by to była połowiczna informacja ale tam jest:
Aborcja dla polek....,
Dlatego jest to konkretna informacja.
Nie doczytałem, tym bardziej więc nie ma się czego czepiać.
 

Polinnn_szzz

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Miasto
gdzieś..
kontrowersyjna sprawa = kontrowersyjny plakat
jak dla mnie w takich sprawach kampania powinna prowokować, udarzać etc.
 

SkrawekTęczy

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
31
A mnie ten plakat trochę przeraża i nie ze względu na to, że pojawiają się tam martwe płody(co oczywiście też jest odrzucające i szokujące), które trzeba przyznać widzimy coraz częściej czy to na bilbordach czy to w telewizji albo internecie tylko fakt przyrównywania kobiet do Hitlera, lub stawiania go na miejscu przewodnika współczesnych kobiet, uważam, że jest to przesadzona interwencja obrońców ludzkiego życia, bo dla mnie nijak ma się przeprowadzanie aborcji do przerażających czynów Hitlera. Być może takie odzewy są spowodowane brakiem pomysłu lub czystą chęcią obrzydliwego zaszokowania, ale uważam, że prowokacja powinna być skrupulatnie zaplanowana i powinna mieć ręce i nogi czego tej najwyraźniej brakuje.
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
[...]jest to przesadzona interwencja obrońców ludzkiego życia, bo dla mnie nijak ma się przeprowadzanie aborcji do przerażających czynów Hitlera.

Świadomy i dobrowolny mord na własnym dziecku nie jest przerażający?

Przy okazji warto zaznaczyć, że bilbord jest sygnowany adresem strony www.stopaborcji.pl
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
W sumie zwolennicy aborcji powinni poznać kto był ich protoplastą. ;)
Jak już podkreśliłem z punktu widzenia marketingowego kampania celna.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
W sumie zwolennicy aborcji powinni poznać kto był ich protoplastą. ;) 
A konkretnie, że był to zagorzały przeciwnik tejże, który kazał dziewczyny usuwające ciąże [acronym='Możliwe, że metoda była inna, nie jestem historykiem. Faktem pozostaje, że w pewnym okresie, w III rzeszy aborcję karano śmiercią, gdy chodziło o dzieci niemieckie.']rozstrzeliwać[/acronym]*. Tak, trafne, po równo też trefne.
 

hermit

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
380
Punkty reakcji
8
Wiek
40
Miasto
Kolobrzeg
plakat wg mnie chybiony troszke - niewazne czy sie jest za czy przeciw aborcji ...
adolf pozwalal na aborcje dla polek nie ze wzgledu ze nie uwazal plodu za czlowieka tylko dlatego ze uwazal polakow za podludzi ... - czego dowodzi zakaz aborcji dla niemek
porownywanie obecnych obroncow aborcji do hitlera na plaszczyznie ideowo-pogladowej jest falszywe - a jesli porownujemy na plaszczyznie efektow i skutkow (mianowicie smierci wielu ludzi) to rownie dobrze mozna zamiast hitlera wstawic obrazek jezusa (w jego imieniu wymordowano o wiele wiecej ludzi)
 
Status
Zamknięty.
Do góry