administracja

Status
Zamknięty.

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Potrzebuje referatu(3-4s) na tematy poniżej wymienione
1. Scharakteryzuj wybraną przez siebie spółkę prawa handlowego
2. Postępowanie procesowe a nieprocesowe ogólna charakterystyka.
3. Omów dziedziczenie ustawowe.
4.Zasada przekonywania jako zasada ogólna postępowania administracyjnego.
5. charakterystyka postępowania egzekucyjnego administracji.
6. Sektor finansów publicznych w Polsce
7. Międzynarodowy podział pracy
8. opisz projekt realizacji prac związanych z przyjęciem za ogłoszenie pobytu stałego i zameldowanie interesantki.
 
S

Spamerski

Guest
Jako że nie napisałaś, który temat Cię szczególnie interesuje, to opiszę po prostu pierwszy.

Zacząłbym od tego, czym jest spółka handlowa w ogóle i wymieniłbym źródła prawa spółek - maksymalnie pół strony A4. I znowu wybieram pierwszą lepszą spółkę, czyli spółkę jawną. Najpierw należy napisać, czy jest to osobowa, czy kapitałowa spółka i na czym to polega. Co powinna zawierać w swojej nazwie firma takiej spółki. Opisz prawa i obowiązki wspólników (zwróć uwagę na to, że taka spółka nie posiada organów). To takie podstawy. Jeśli masz jakieś merytoryczne pytania, to pisz, ale gotowca nie napiszę :p

Zerknij sobie na Kodeks Spółek Handlowych: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20000941037 od art. 22.
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Np danie jakiś linów do stron gdzie moge znaleśc jakieś informacje na dany temat lub napisanie jakiś informacji które mogły by mi pomóc bo prace mja być dla mojego brata to on ma to pisać ja mu obiecałam tylko, że pomogę.:)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
To nie wiesz, jak się googluje? Chociażby pierwsze zadanie - wpisujesz spółki prawa handlowego, drugi link - http://mfiles.pl/pl/index.php/Spółka_prawa_handlowego i już wiesz, jakie są spółki, wybierasz którąś, kopiuj-wklej... itd, nic trudnego.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
No to streść sobie :D Nie sądzę, żeby komuś się chciało szukać tego wszystkiego i jeszcze streszczać... Przeczytaj i wybierz najważniejsze informacje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry