adadias - fake ?

adamek1223

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Znalazłem taką bluzę na allegro
http://allegro.pl/wyprzedaz-adidas-firebird-r-l-adicolor-i1380977250.html

Czy to jest oryginał czy fake ?
Pozdrawiam
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Pomijając to czy fake czy nie (nie znam się na takich markach) to zastanawiam się jak można nosić coś takiego:

Materiał: 100% polyester
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
ciężko będzie, te bluzy są teraz bardzo popularne i na allegro nie brakuje fake'ów które są bardzo podobne do oryginałów.
Lepiej pójść do galerii i kupić w sklepie adidasa i mieć pewność że oryginał.
 
M

molurikpl

Guest
Znalazłem taką bluzę na allegro
http://allegro.pl/wyprzedaz-adidas-firebird-r-l-adicolor-i1380977250.html

Czy to jest oryginał czy fake ?
Pozdrawiam

100 % fake mam tą sama bluze kupioną w sklepie adidas kosztuje ona 299 zl niemozliwe zeby w ciagu 3 miesiecy spadłą az o tyle 100% podruba chyba ze jakis kolo naserio sprzedaje tak tanio co wydaje mi sie niemozliwe ^^
 

adamek1223

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Każdy chodzi w tym co mu sie podoba ;]
Na allegro są w różnych cenach... w galerii niekiedy dają za duże ceny niż towar jest warty
Dziękuje za odpowiedzi ;]
 

dawid2000x1

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
234
Punkty reakcji
1
muszę wam powiedzieć, że źle wam się wydaje i że ta bluza jest w 100 procentach oryginalna. To znaczy ta na zdjęciu. i Te bluzt mozna kupić właśnie w takich cenach... jedyne czego bym, się obawiał to czy dostaniesz na pewno tą ze zdjęcia:)
 

mroq15

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
w digisporcie maja podobne ceny bluz - 130/150, właśnie tego typu.
 
K

kanik

Guest
Na zdjęciu jest 100% fejk, dlaczego? ano dlatego, że te bluzy nie mają logowanych zamków to raz, a dwa oryginalne mają większe loga na piersi:)
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Fake czy nie to i tak wygląda jak dla wiejskiego szpanera... sorry.. poza tym jeśli "wygląda ok" to czym się tu przejmować? Że koledzy spod remizy powiedzą, że podróba? Takie "bluzy" powinny mieć cenę max 20 zł bo na więcej nie zasługują (i tak by producent na tym zarobił). Niestety ciemnota myśli, że pokazać się w sweterku adidasa to oznaka burżuazji, a prawda jest taka, że furorę w takich ciuchach można zrobić jedynie wśród tak samo myślących ludzi. Problem w tym, że Polacy nadal uważają "marki sportowe" za luksus i są w stanie płacić za takie coś po 300 zł za co kupili by porządną bluzę dobrej firmy, lub nawet kilka gorszej (a raczej mniej markowych). W efekcie ma taki "dres" jedna bluzę i jedne spodnie, w których chodzi na okrągło, ale za to adidasa... Rozumiem, można mieć styl sportowy, ale po pierwsze nie tylko "adidas, puma, nike i reebok" robią sportowe ubrania, a po drugie jak tak patrzę na ludzi w wieku licealnym to zdaje się, że wszyscy mają "styl sportowy" inna sprawa, że połowa ma zwolnienia z wf pewnie:)
Rozumiem jeszcze te buty... ale cały chodzić w "pasiakach" to prawie jak w więzieniu.
Osobiście mi to lotto w czym chodzi "naród" ale trochę mnie irytuje szpanowanie dziadostwem.
 
K

kanik

Guest
Powiem tak, P*** jak potłuczony. Po pierwsze jakbyś był w temacie to byś wiedział, że seria Adidas Originals (dla takich jak ty "pasiaki") jest bardzo popularna na CAŁYM świecie, a co za tym idzie bardzo ceniona i droga. Po drugie jakbyś wiedział jak ta bluza wygląda to byś zakumał, że to nie jest zwykły dres czy coś, bo one są zwyczajnie krótkie. Po trzecie koleś to ma z dresem tyle wspólnego co ty z wiedzą na temat ciuchów Adidasa. Są to bluzy szyte na styl Old School, odsyłam do lektury zanim się ośmieszysz kolejny raz. Rozumiem twoje okrojone rozumowanie, że zobaczysz 3 paski i już krzyczysz dresiarz(chyba dresiarza na oczy nie widziałeś), ale niestety takie już jest polskie społeczeństwo co porządne, markowe, ORYGINALNE ciuchy ogląda na ekranach telewizorów i tylko krytykują.
Nie wiem gdzie ty mieszkasz i widzisz gówniarzy ubranych w tego typu bluzy Adidasa, ale szacunek bo te bluzy kosztują ponad 200zł, a przeciętnemu gówniarzowi mamusia nie da tyle pieniążków raczej na bluzę. Dzieci raczej ganiają w szerokich rzeczach i to może słabo wyglądać i kojarzyć się takim jak ty z więzieniem, ale po raz kolejny nie trafiłeś.

Co do oryginalnej bluzy, to jest tutaj:

http://www.city-shop.pl/search.php?firm=1245154230&lang=pol&counter=all
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Według badań większość społeczeństwa to idioci, to że ta Twoja seria jest popularna na całym świecie widocznie potwierdza wyniki tych badać. Poza tym to, że coś jest popularne nie znaczy że jest ładne etc, zinterpretuj to zdanie konfrontując go z poprzednim.... (a bardziej serio, podaj mi jakieś odnośniki skąd zaczerpnąłeś wiedzę o popularności tych ciuchów? z Bravo? Podaj mi te "lektury" z których zdobędę niezbędną wiedzę na temat za***ści "sportowych" marek, bo chcę być tak "fajny" jak Ty. btw. "kumają" żaby i może gangsta murzyny vel. małpy - ja nie lobię ni jednych ni drugich więc mów po polsku albo jedź do getta w USA)

Zauważ, że napisałem "dres" (w międzysłowiu), gdybyś nie uczył się murzyńskiego języka a polszczyzny to może byś wiedział co to znaczy i zrozumiał mój wywód, a nie przeinaczał zgodnie z Twoją murzyńską retoryką!

Nie bądź śmieszny... "porządne, markowe, ORYGINALNE"... porządne ubrania szyję się przede wszystkim z naturalnych tkanin a nie z plastiku. Kwestia marki (w tym przypadku) to kwestia działań marketingowych i głupoty ludzi (czyt. poprzedni post to może "zakumasz" o co chodzi. Streszczając - o zacofanie w dziedzinie mody i błędną jej definicje, tudzież gówniarstwo połączone z brakiem wiedzy & swoistym oportunizmem społecznym).
Pomijając to gdzie mieszkam to chodzi przede wszystkim o to, że widzę nawet na takich forach jak to, że posiadanie takiego "czegoś" może być powodem do dumy a wręcz "obowiązującym gadżetem" - swoistym biletem do "sławy". 200 zł - no właśnie, obejrzyj jakikolwiek film o korporacjonizmie, przeczytaj coś na ten temat, może zrozumiesz, że cena wyjęta jest z kosmosu... ale mimo tego indoktrynacja sprawia, że "idioci" chcą to kupić (klasycznym przykładem tego jest historia jeansów Levis w czasie zimnej wojny, których posiadanie w komunistycznych państwach stawał się synonimem za***ci, bycia pro-amerykańskim i "fajnym", przeczytasz o tym w wielu książkach z dziedziny współczesnej socjologi społecznej... to taka parafraza wyżej zarysowanej "koncepcji"). Czy gówniarz da czy nie... nie o to chodzi... gówniarz "marzy" aby mieć bluzę adidasa, i buty nike etc.
Nie wiem czy pijesz do mnie z tym, że polskie społeczeństwo oryginalne itd"ciuchy ogląda na ekranach telewizorów i tylko krytykują" ale pozwolę sobie odpowiedzieć. Gdybyś mnie znał to wiedział byś, że o markach jakich się noszę to nawet nie słyszałeś (bo jesteś zamknięty w ogólnospołecznej głupocie dzięki społecznej propagandzie wunderwaffe), po drugie przede wszystkim liczy się dla mnie, żeby ciuch ładnie wyglądał a nie był "markowy" tak jak zdaje się dla Ciebie - co nie znaczy, że kupuje podróby a raczej, że kupuje zarówno ubrania renomowanych marek jak i "no name" bo są ładne. Nie muszę się martwić tym, że mi się bluza rozpadnie po miesiącu, bo nie chodzę w jednej przez 2 tygodnie non stop, "bo kupiłem sobie adidasa za 300 zł, a przez to, że tyle kosztowała wystarczyło tylko na jedną i muszę w niej chodzić co dzień".

"Są to bluzy szyte na styl Old School"
No i...? Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem mój post, to byś może wiedział, że mam gdzieś w jakim stylu to coś jest. Poza tym to tylko nazwa... Idąc dalej "teoretyku mody" to Ty poczytaj na ten temat... popatrz czym był adidas w latach 70-80 a czym jest teraz. I może zastanów się czemu jest to bluza w stylu old school... bo zdaje się, że myślisz, iż to właśnie adidas etc. kreuje trendy.

btw. czytaj moje posty w tym temacie przez pryzmat metafory społecznej to może "zakumasz" więcej.

I bez obrazy... Mam gdzieś w jakim "dresie" chodzisz, i to czy w nim chodzisz. A jeśli tak to nawet fajnie... dostarczasz tym samym nieco dawki humoru bardziej zorientowanym w temacie. Poza tym, pewnie zmądrzejesz kiedyś, i przejdziesz kiedyś bardziej na moją stronę (oświecenie zazwyczaj następuje z wiekiem)
 
K

kanik

Guest
Człowieku ogarnij się, chu**a obchodzi ludzi w czym ty chodzisz co Ci się podoba co nie. Osoba, która założyła wątek pytała czy fejk, czy nie, a ty wyskakujesz jak forumowy Troll ze swoimi wywodami i co Cię boli w markach sportowych.
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Widocznie Ciebie obchodzi skoro postanowiłeś podzielić się swymi "spostrzeżeniami"... Po drugie ja nie mówię w czym chodzę, nie mówię Ci też, w czym Ty masz chodzić... Mam natomiast prawo wyrazić swoje zdanie na temat i to ubrań adidasa i mojej definicji "gówniarstwa w modzie" zwanej stylem sportowym (ograniczonym do kilku rozpoznawalnych w gronie "zaściankowców" marek). Ty natomiast prezentujesz typową postawę "dziwaka" który nie mając argumentów na poparcie swoich zdziwaczałych tez a także pojęcia o poruszanej kwestii, nie przyzna się do tego, że może oponent ma trochę racji, lecz próbujesz zdyskredytować go wciskając mu słowa których nie wypowiadał. Osobiście jestem zwolennikiem erystyki ale trzeba umieć ja stosować.
Pominąłeś całego mojego posta (poprzedniego zdaje się, że przeczytałeś na opak)aby ustosunkować się do jednego zdania którego nie powiedziałem (w czym chodzę itd) i chcesz być poważny... Ja mówię, co mi się nie podoba w tego typu "modzie" - jednak masz racje powinienem założyć osobny temat.
 
K

kanik

Guest
K**a człowieku to załóż temat jak to Cię boli wszystko w ciuchach sportowych i pisz tam, to był temat dotyczący ZAPYTANIA, CZY BLUZA TO FEJK! A NIE WYPISYWANIA TWOICH ŻALÓW.
 

wlascicielek4

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2010
Posty
122
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Vampir- ja posiadam bluzę z Adidas Oryginals z tego materiału o ile wiem( nie mam jej teraz przy sobie, więc nie mogę sprawdzić). Bluzę nosi się normalnie, czuję się tak samo jakbym nosił zwykłą dresową, bo w środku jest przyjemny w dotyku materiał.


Wydaje mi się, że bluza jest ok. 99% pewności.

Wroneczki4
 
Do góry