Aborcja - jesteś "za" czy "przeciw"?

Aborcja jesteś za czy przeciw? uzasadnij...

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Vesemirus napisał:
Calliope - masz męża? Jeśli nie to jestem do dyspozycji ;)
Mam :)

Madziu. To, co napisałam, to nie był żaden "moralitet". Zresztą zdecyduj się,czy chcesz to nazywać "moralitetem" czy obstajesz za tym,że jak to napisałaś "chrzanie głupoty". Wybacz aniołku,ze nie zniżę się do Twojego poziomu, by cytować na wyrywki kwestie, w których ewidentnie mnie obrażasz tylko za to,że napisałam coś, co nie zgadza się z Twoim zapatrywaniem na sprawę aborcji. Wydawałaś się interesującą młodą osobą, dlatego prowokowałam Cię do dyskusji w kilku tematach, ale niestety utwierdziłaś mnie tylko w przekonaniu,że najwyższy czas dodać Cię do listy ignorowanych użytkowników. Na off top w ramach kolejnej odpowiedzi się nie sil, bo i tak u mnie się nie wyswietli. Dziękuję za uwagę :papa:

Dla kobiet ktore stosowały środki antykoncepcyjne pigułki ,które zawiodły .Powinny mieć mozliwośc kupienia w aptece pigułki wczesnoporonnej .
Wystarczy,ze jest możliwosć zakupienia pigułki "po". Jeśli ktoś chce uprawiać seks, powinien się liczyć w kwestią ewentualnego posiadania potomstwa. Nie chcą mieć dzieci? Proszę bardzo! Kalendarzyk + pigułki + prezerwatywa i skuteczność ponad 100% :] Zabicie dziecka nie jest pozbyciem się problemu.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
jesli dojdzie do tego, że legalne bedzie usuwanie ciazy z byle widzimisia jak sobie pani Magda zyczy, ze dziecko pojawiło sie nie w tym momencie ktore pani mama by sobie zyczyla, to aborcja bedzie rownie czesta co szczepiania na grype, moze jednak warto przysiasc i zastanowic sie, nad faktem co by bylo gdyby twoja mama i tata stwiedzili, ze juz nie jestes im potrzebna, bo przypuśćmy maja 2, albo za wczesnie albo w ogole nie wporę się poczełaś i cię wyskrobali?nie było by Ciebie tutaj, ani Twoich naukowych i "racjonalnych" dyrdymałów.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
To nie jest żadne "widzimisię pani Magdy" bo nie wiem, czy zauważyłaś, ale nie ja jedna jestem za legalizacją aborcji. W tej dyskusji ani razu nie użyłam "racjonalno-naukowych" argumentacji ponieważ rzecz tyczy się kwestii moralno-etycznej. A gdyby tak moi rodzice stwierdzili, że nie chcą mieć dziecka to po prostu by mnie tu nie było, ot co. :p

Dla kobiet ktore stosowały środki antykoncepcyjne pigułki ,które zawiodły .Powinny mieć mozliwośc kupienia w aptece pigułki wczesnoporonnej .

Ale Ptaku, tabletki wczesnoporonne należy zażyć najpóźniej 72 godziny po stosunku. Poza tym, taki środek można stosować jedynie w skrajnych przypadkach,a nie za każdym razem kiedy zabezpieczenie zawiedzie :)
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Ale Ptaku, tabletki wczesnoporonne należy zażyć najpóźniej 72 godziny po stosunku. Poza tym, taki środek można stosować jedynie w skrajnych przypadkach,a nie za każdym razem kiedy zabezpieczenie zawiedzie
Dałem przykład , w kraju katolickim żyjemy i oni wolą jak wolą (nawet tabletek nie którzy nie chcą sprzedawać w aptece).Dla tego w Polsce mamy podziemie aborcyjne lub wycieczki do innych krajów.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
To nie jest żadne "widzimisię pani Magdy" bo nie wiem, czy zauważyłaś, ale nie ja jedna jestem za legalizacją aborcji. W tej dyskusji ani razu nie użyłam "racjonaczlno-naukowych" argumentacji ponieważ rzecz tyczy się kwestii moralno-etycznej. A gdyby tak moi rodzice stwierdzili, że nie chcą mieć dziecka to po prostu by mnie tu nie było, ot co. :p

caly czas nawiazujesz do tego ze to nie dziecko, bo to tylko zarodek, ze to kwestia tego kto jak bardziej czy mniej naukowo podchodzi to tego co sie rozwija w kobiecie, Twoje stanowisko "naukowe", nasze życiowe.

ot, to, zobacz ile takich Magd można wyskrobać bo teraz im dziecko nie pasuje.

jesteś jedno z nielicznych ktora jest za pełnym prawem aborcyjnym, a widzimisie tyczyło się sytuacji kiedy panna zajdzie w ciąże i jest jej to nie na rękę.


Ale Ptaku, tabletki wczesnoporonne należy zażyć najpóźniej 72 godziny po stosunku. Poza tym, taki środek można stosować jedynie w skrajnych przypadkach,a nie za każdym razem kiedy zabezpieczenie zawiedzie :)

jakby Magda nie wiedziala, to tab "po" nie sa tab wczesnoporonnymi, tylko zapobiegajce zapłodnieniu :]
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Dałem przykład , w kraju katolickim żyjemy i oni wolą jak wolą (nawet tabletek nie którzy nie chcą sprzedawać w aptece).Dla tego w Polsce mamy podziemie aborcyjne lub wycieczki do innych krajów.

Oj Szpaku, Szpaku... Podziemie aborcyjne jest w każdym kraju. Legalizacja aborcji na zyczenie nie rozwiązałoby problemu "podziemia". I nie o to chodzi,ze żyjemy w kraju "katolickim", tylko w cywilizowanym, w kraju, gdzie jeszcze potrafi się odróżnić dobre od złego i nie czyni to z nas zaścianka. Postęp w kwestii aborcji, to tak naprawdę byłby wielki krok do tyłu. Życie człowieka powinno być naczelną wartością zarówno dla ateisty, jak i dla muzułmanina, katolika scjentologa. Nie o religijne poglądy tu chodzi, tylko o etykę, moralność i...człowieczeństwo.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Legalizacja aborcji na zyczenie nie rozwiązałoby problemu "podziemia"
rozwiąże .Zamiast płacic np 5 tysiaków w podziemiu ,legalnie zapłaciła byś np. 500 zł

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100827/KRAJSWIAT/151880835

Życie człowieka powinno być naczelną wartością zarówno dla ateisty, jak i dla muzułmanina, katolika scjentologa. Nie o religijne poglądy tu chodzi, tylko o etykę, moralność i...człowieczeństwo.
I jest ,ale zawsze może się tak zdarzyć .Dziewczyna idzie na imprezę,nie zabezpieczyła sie ktoś ją zbajerował .Ona po trzech dniach bierze tabletkę wczesnoporonną ,dla bezpieczeństwa .
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
caly czas nawiazujesz do tego ze to nie dziecko, bo to tylko zarodek, ze to kwestia tego kto jak bardziej czy mniej naukowo podchodzi to tego co sie rozwija w kobiecie, Twoje stanowisko "naukowe", nasze życiowe.

ot, to, zobacz ile takich Magd można wyskrobać bo teraz im dziecko nie pasuje.

jesteś jedno z nielicznych ktora jest za pełnym prawem aborcyjnym, a widzimisie tyczyło się sytuacji kiedy panna zajdzie w ciąże i jest jej to nie na rękę.

Moje stanowisko wcale nie jest naukowe, bo niby co w aborcji jest "naukowego" ? Problem dotyczy ludzkiego sumienia. To, że Ty na zabieg byś nie poszła ponieważ jest to "nieludzkie" , inna kobieta nie dość, że beztrosko podda się takiemu zabiegowi to jeszcze z uśmiechem na ustach wróci do porządku dziennego. Tu nawet nie chodzi o to żeby pozbyć się dziecka z wygody jednak wiele mamy przykładów z życia, gdzie kobiety zabijały własne dzieci,a z jakich to powodów ?
Ostatnio gdzieś czytałam,ze jakaś kobieta,(notabene matka dwójki dzieci) zabiła swoje kolejne dziecko zaraz po urodzeniu. Psychiatrzy nie stwierdzili u niej żadnych zaburzeń neurologicznych - kobieta nie wychowywała się w patologicznej rodzinie i miała normalnych rodziców. Wiesz jak się tłumaczyła policji z tego co zrobiła ? Ano właśnie tak, że nie chciała mieć kolejnego dziecka. To jest tylko jeden z wielu "życiowych" scenariuszy jakie miały miesce w ostatnim czasie. Albo głośny przypadek kobiety, która 3-letnią córkę zaprowadziła na molo i wrzuciła ją do wody. Oczywiście , że powinna oddać ją do jakiejś specjalistycznej placówki jednak dlaczego tego nie zrobiła ? Właśnie ...
Między innymi dlatego jestem "za" aborcją. Może gdyby te kobiety miały wcześniej możliwość hmmm ... "pozbycia się" dziecka w okresie płodowym to potem nie mordowały by noworodków,czy też kilkuletnich już dzieci. Zdaję sobie sprawę z tego, że aborcja być moze nic w tej kwestii by nie zmieniła - jednak bądźmy szczerzy - nie jest to przestępstwo porównywalne do morderstwa,czy też kradzieży. Bowiem nie ma "wyjątkowych sytuacji" w których mozesz kogoś zabić,czy okraść bez poniesienia za to konsekwencji. Gdyby aborcja należała do tej kategorii nawet w przypadku gwałtu,czy zagrozenia ciąży byłaby nielegalna. Także prawo można zmieniać,ale nie można zmienić stopnia cudzej moralnosci.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
@ Madzia

Kiedyś w internecie czytałem listę najczęstszych powodów aborcji , nie pamiętam gdzie więc nie będę tego szukał. Chodzi o sam fakt, że aborcja była przeprowadzana w sytuacjach, gdy okazywało się, że dziecko urodzi się z krzywą wargą, albo bez jednej ręki. Rodzice robili kolejne dzieci i brali te, które im się podobało. To jest chore, ale legalizacja na to pozwoli.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Ciężko jednoznacznie stwierdzić,czy legalizacja rzeczywiście mogłaby pogłębić ten problem,ale ja wierzę,że nie będzie gorzej niż jest :)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Akurat o czymś takim nigdy nie słyszłam - żeby rodzice wybierali sobie dziecko, które im pasuje. :mruga:
 
M

merkaba12

Guest
W SPRAWIE ABORCJI


Nie chcę poważnie się wypowiadać bo temat tak drażliwy, że mi niepotrzebnie podnosi poziom adrenaliny (a innym pewnie też) i po co mam się szarpać jak oszołom.
Zawsze mogę to załatwić skeczem. Kto ile wyczyta to rzecz percepcji.

MAMO ZA CO MNIE NIENAWIDZISZ?

SYN - Mamo czy to prawda, że ty mnie nie chciałaś?
MATKA - Skądże!
SYN - Podobno się broniłaś ze wszystkich sił przed moim ojcem.
MATKA - Ten człowiek mnie zgwałcił.
SYN - Więc nie zaprzeczasz. Nie chciałaś mnie!
MATKA - Co ty wygadujesz?
SYN - No co? Gdy tato mnie płodził to ty mu to utrudniałaś. Czy to prawda, że gryzłaś kopałaś i próbowałaś uciekać?
MATKA - Tak.
SYN - Aż tak mnie nie chciałaś? Za co tak mnie nienawidzisz?
MATKA - To nieprawda!
SYN - To że żyję zawdzięczam tylko tacie!
MATKA - Co?! To kryminalista bez żadnych zasad moralnych.
SYN - Kryminalista a jednak to on dał mi życie. Zmęczył się, został pogryziony a jednak chciał… A ty?
MATKA - To był gwałt!
SYN - Co to za tłumaczenie? Jakbyś się nie broniła to by nie było gwałtu!
MATKA - On mi się nie podobał!!!
SYN - I z takiego powodu miało mnie nie być?! Że jakiś obcy facet ci się nie podobał.
MATKA - Chciałam żeby ktoś inny był twoim ojcem. Miałam narzeczonego…
SYN - Przecież to byłby wtedy ktoś inny! Zupełnie nie ja. Wolałabyś obce dziecko niż mnie!
MATKA - To tak samo by było moje dziecko…
SYN - Twoje, twoje, myślisz tylko o sobie! A ja?…
MATKA - Przecież cię kocham.
SYN - Niby kochasz, a jakbyś mogła to byś tacie uciekła. To ma być miłość?
MATKA - Nie rozumiesz, że mnie gwałcił?
SYN - Z mojej strony wygląda to całkiem inaczej. Ty z całych sił przeszkadzałaś tacie mnie począć.
MATKA - Nie chciałbyś być dzieckiem z miłości?
SYN - A to moja wina? Trzeba było się zakochać zamiast się szarpać! Była świetna okazja lepiej się poznać.
MATKA - Siły już nie mam! Naprawdę!
SYN - Cała szczęście, że nie masz siły wyrodna kobieto. Bo tato by kogo innego musiał zgwałcić i też by mnie nie było!
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
A to jest jakiś problem?
A pojęcie eugeniki jest Ci znane.
Ursus tekst o którym mówisz dotyczył UK i ja go wkleiłem w ten temat - co do treści dobrze pamiętasz powody usuwania ciąż.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Moje stanowisko wcale nie jest naukowe, bo niby co w aborcji jest "naukowego" ? Problem dotyczy ludzkiego sumienia. To, że Ty na zabieg byś nie poszła ponieważ jest to "nieludzkie" , inna kobieta nie dość, że beztrosko podda się takiemu zabiegowi to jeszcze z uśmiechem na ustach wróci do porządku dziennego.

nie czujesz w ogole tego co piszesz, bo stwierdzasz ze dziecko jest wtedy i wtedy, a wczesniej to kto to udowdni że TO jest dziecko?

indeksaa.jpg

i że skoro nie ma dowodów że to isotota, to nie ma w tym nic nieludzkiego, prawda?

Tu nawet nie chodzi o to żeby pozbyć się dziecka z wygody jednak wiele mamy przykładów z życia, gdzie kobiety zabijały własne dzieci,a z jakich to powodów ?
Ostatnio gdzieś czytałam,ze jakaś kobieta,(notabene matka dwójki dzieci) zabiła swoje kolejne dziecko zaraz po urodzeniu. Psychiatrzy nie stwierdzili u niej żadnych zaburzeń neurologicznych - kobieta nie wychowywała się w patologicznej rodzinie i miała normalnych rodziców. Wiesz jak się tłumaczyła policji z tego co zrobiła ? Ano właśnie tak, że nie chciała mieć kolejnego dziecka. To jest tylko jeden z wielu "życiowych" scenariuszy jakie miały miesce w ostatnim czasie. Albo głośny przypadek kobiety, która 3-letnią córkę zaprowadziła na molo i wrzuciła ją do wody. Oczywiście , że powinna oddać ją do jakiejś specjalistycznej placówki jednak dlaczego tego nie zrobiła ? Właśnie ...
Między innymi dlatego jestem "za" aborcją. Może gdyby te kobiety miały wcześniej możliwość hmmm ... "pozbycia się" dziecka w okresie płodowym to potem nie mordowały by noworodków,czy też kilkuletnich już dzieci. Zdaję sobie sprawę z tego, że aborcja być moze nic w tej kwestii by nie zmieniła - jednak bądźmy szczerzy - nie jest to przestępstwo porównywalne do morderstwa,czy też kradzieży. Bowiem nie ma "wyjątkowych sytuacji" w których mozesz kogoś zabić,czy okraść bez poniesienia za to konsekwencji. Gdyby aborcja należała do tej kategorii nawet w przypadku gwałtu,czy zagrozenia ciąży byłaby nielegalna. Także prawo można zmieniać,ale nie można zmienić stopnia cudzej moralnosci.

geniusz! aby uniknac zabijania dzieci, pozwolmy im zabić je zawczasu, zanim zorientuja sie co im robimy.

Na to czy i w jakim stopniu wypaczenia patologicznego czy skrzywienia psychicznego znajduje sie rodzina , matka, nie mamy wiekszego wpływu, moim zdaniem powinno sie ludzi ktorzy maja zbyt duzo dzieci i zyja w skrajnej biedzie , zmuszać do antykoncepcji, bo oni sie mnożą a dzieci cierpia w warunkach w ktorych niekiedy zwierzeta nie powinny przebywac. Podobnie z ludzmi chorymi psychicznie.
albo uswiadomic ludziom, ze mogą oddać dziecko z ktorym sobie nie radzą, czy ktorego wychowania sie nie chca podjac, wtedy statystyki uleglyby poprawieniu, ale legalizacja aborcji i jej dostepnosc na zasadzie zwykłej wizyty geinekologoicznej jest patologią.

merkaba12 to mialo byc smieszne?

Nie nie jest. Pozwólmy rodzicom usuwać każdą ciążę, dopóki nie trafi się taka, która się im spodoba.
malo tego, pozwolmy usuwac kazda przypadkową ciaze, dopoki nie trafi sie ta w porę .

jestesmy dorosli i za swoje "bledy" musimy odpowiadac.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
rozwiąże .Zamiast płacic np 5 tysiaków w podziemiu ,legalnie zapłaciła byś np. 500 zł
Wiesz szpaku, dla mnie nawet gdyby to "dobrodziejstwo" było darmowe i tak nie zmieniłabym zdania,że aborcja to okrutne zło tego świata.
  
I jest ,ale zawsze może się tak zdarzyć .Dziewczyna idzie na imprezę,nie zabezpieczyła sie ktoś ją zbajerował .Ona po trzech dniach bierze tabletkę wczesnoporonną ,dla bezpieczeństwa .
A czy to wina poczętych dzieci,że łatwe dziewczyny bez jakichkolwiek zasad moralnych to plaga? Chcica po alkoholu ma być opłacona śmiercią dziecka?! Oj, chyba coś tu jest nie tak.
Kurczę, szpaku, masz wspaniałą córkę i takie rzeczy wypisujesz, aż przykro... Jej też dajesz przyzwolenie na dawanie ciała na dyskotekach, a potem na "wyjścia awaryjne"? O tempora, o mores...
Mówisz o tabletkach wczesnoporonnych po trzech dniach. Istnieją przecież tabletki "po", działające do 72 godzin, a więc do trzech dób od stosunku, by nie dopuścić do zagnieżdżenia się ewentualnie zapłodnionego jaja. Są na receptę i dobrze, bo już widzę te kolejki w aptekach po każdej dyskotece, spanikowane panienki, które wyrżnęło pół klubu czy remizy. To jest bomba hormonalna i nie można sobie brać jak witaminki C.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Wiesz szpaku, dla mnie nawet gdyby to "dobrodziejstwo" było darmowe i tak nie zmieniłabym zdania,że aborcja to okrutne zło tego świata.
Ja też tak uważam ,ale powiedzmy idziesz na imprezę integracyjną ,budzisz się rano w łózku z dwoma kolegami Afroamerykanami .Za dwa tygodnie nie ma okresu i ciekawe jak się zachowasz ?,czy urodzi czarne dziecko ,czy może połknąc tabletkę .
 
Do góry