Abonament , czy warto płacić

Nihilista

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, to proszę sobie wyobrazić, że abonament radiowotelewizyjny z racji faktu, że jest obowiązkowy (inna sprawa, że go nie płaci się jak się nie chce, ale jest to NIELEGALNE, a co, jeśli będzie wymuszony w ramach rachunku za energię elektryczną?), jest tym samym niczym innym jak podatkiem. A każdy podatek jako przejaw niewolnictwa legislacyjnie uwarunkowanego jest niewart zapłaty.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Kto ma jeszcze wątpliwości to już mu wyobraźnia nie pomoże...
Ludzie nie widzą nic głupiego w stwierdzeniu Tuska: "Zlikwidujemy tą danine w postaci abonamentu. Ludzie już nie będą musieli na to płacić. TVP bedzie finansowana z budżetu państwa"
 

Nihilista

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Kto ma jeszcze wątpliwości to już mu wyobraźnia nie pomoże...
Ludzie nie widzą nic głupiego w stwierdzeniu Tuska: "Zlikwidujemy tą danine w postaci abonamentu. Ludzie już nie będą musieli na to płacić. TVP bedzie finansowana z budżetu państwa"

Wiesz, ja akurat nie wnikam w sformułowanie Tuska czy innego polityka. Sam fakt zniesienia abonamentu jako podatku jest dla mnie czymś naturalnym w państwie demo-liberalnym. Inna sprawa, ze Polska nadal takim państwem nie jest ustrojowo i bliżej jej do PRLu z tym całym socjalizmem, który stara się kamuflować jedynie zabiegami pozornymi, "kosmetycznymi", jak przepychanie TON ustaw, które nie rozwiązują elemantarnych wad ustrojowych takich jak nadmierna administracja publiczna, silna centralizacja, wysoki fiskalizm itd.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Mnie wypowiedzi polityków również niewiele obchodzą. Chce pokazć raczej stopień zaślepienia społeczeństwa które to najprostszych spraw nie rozumie...
 

Nihilista

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Mnie wypowiedzi polityków również niewiele obchodzą. Chce pokazć raczej stopień zaślepienia społeczeństwa które to najprostszych spraw nie rozumie...

No ok, ale chodzi Ci o to, że wg Ciebie abonamet jest beee czy jest cacy? Bo nie wynika to jednoznacznie z Twoich wcześniejszych postów (tych po moich wypowiedziach).
 

MarekMarek00

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2008
Posty
68
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, to proszę sobie wyobrazić, że abonament radiowotelewizyjny z racji faktu, że jest obowiązkowy (inna sprawa, że go nie płaci się jak się nie chce, ale jest to NIELEGALNE, a co, jeśli będzie wymuszony w ramach rachunku za energię elektryczną?), jest tym samym niczym innym jak podatkiem. A każdy podatek jako przejaw niewolnictwa legislacyjnie uwarunkowanego jest niewart zapłaty.

Właśnie dlatego żeby nie włączyć abonamentu do rachunku za energię, ponieważ będzie nierozłączny. A w tej chwili chcesz płacisz nie chcesz łamiesz prawo ale nie płacisz i do tej chwili nie w związku z tym żadnych kar. Jeżeli wejdzie do rachunku to się stanie opłatą a nie podatkiem a to jest zasadnicza różnica.
 

Nihilista

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Właśnie dlatego żeby nie włączyć abonamentu do rachunku za energię, ponieważ będzie nierozłączny. A w tej chwili chcesz płacisz nie chcesz łamiesz prawo ale nie płacisz i do tej chwili nie w związku z tym żadnych kar. Jeżeli wejdzie do rachunku to się stanie opłatą a nie podatkiem a to jest zasadnicza różnica.

Yyy, ale o co kaman? Przecież obecnie rząd chce ZNIEŚĆ a nie włączyć do rachunku za prąd? Pomysł z rachunkami to pomysł poprzedniego rządu, gdyż oni chcieli WYMUSIĆ egzekucję podatku.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
podsumowujac
tusk chce zniesc podatekk ktory ejst nielegalny (abonament)
w zamian podniesie jakis inny troche i co ujrzy zwykly zjadacz chleba - od tej pory nie place na tvp a to ze papierosy czy inny prad zdrozeje - to przeciez globalne zjawsko - oderwane bezposrednio od tvp
tak sie zdobywa pkt w sondazach - ludek tego i tak nie rozumie = przeciez mamy dekokracje
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
a mi przyszedł niedawno nakaz zapłacenia zaległego abonamentu na jakieś 4 stówy już biegnę i wpłacam.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
No co wy? Jak bez abonamentu TVP ma kontynuować swoją misje??

wasiukiewicz-duzy.jpg


A nie potrzeba czasem szerzyc tej misji równiesz w jakiejś gazecie? Chyba trzeba jakąś znacjonalizować...

PS
Dziwne... mógł bym przysiąc że dzisiejsze słowo "misja" kiedyś była nazywana "propaganda"...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ew pociag do kasy (a nei hollywood) jak u lisa?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
W Laptopie Ziobry znaleziono scenariusze dla do programow publicystycznych w TVP
http://wiadomosci.onet.pl/1719267,11,item.html

Przypomne teraz pewne wydarzenie z wyboró - nie wpuszczenie jkm do studia i głos krzyczący do słuchawki prowadzacej "Zmien temat!"

jkm twierdzil innym razem ze kiedys podczas takiego programu zlyszal jak prowadzacemu do sluchawki krzyczeli "Powiedz ze i tak nie wejda do sejmu"

Innych partii dotyczy to oczywiscie w podobnym stopniu. PIS nie pierwszy i nie ostatni sterowal takimi programami (oraz wiadomosciami). Teraz po prostu jest na to dowod...
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
No to nie wiedziałem że Ziobro wziął się za reżyserię programów publicystycznych.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coz to przeciez standard (tajemnica poliszynela)
po co komu telewizja publiczna jak nie politykom?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
coz to przeciez standard (tajemnica poliszynela)
po co komu telewizja publiczna jak nie politykom?

Żeby można było walczyc o jej niezależnośc. Na wolnym rynku (nie takim jak w Polsce, żeby nie było) media są niezależne, więc nie ma o co walczyc. Straszne.
 

asterrix

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Głupie pytanie-czy warto płacić...
OCZYWIŚCIE ŻE NIE!!!
za co niby mamy płacić? za kolejne odsłony "gwiazdy plączą się po lodzie"?
NIE ABONAMENTOWI!!!
 
Do góry